Geri Dön
GündemYKS sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? YKS sınav tarihleri

YKS sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? YKS sınav tarihleri

ÖSYM tarafından Şubat ve Mart ayları içerisinde alınan YKS sınav başvurularının ardından gözler ÖSYM tarafından yayımlanacak olan sınav giriş belgelerine çevrildi. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce aday üç farklı oturumda gerçekleştirilecek sınavlarda ter dökecek. Peki YKS sınavları ne zaman yapılacak?

YKS sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? YKS sınav tarihleri

YKS sınav giriş belgeleri için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Binlerce adayın heyecan içinde beklediği YKS sınavı için gözler ÖSYM'ye çevrilmiş durumda! Yükseköğretim Kurumları Sınavı üç farklı oturumda gerçekleştirilecek. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirilecek. Peki YKS sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

2019 YKS TARİHLERİ

TYT NE ZAMAN?

2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 15 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 10:15

AYT NE ZAMAN?

2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 10:15

YDT NE ZAMAN?

2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 15:45

YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sınav sonuçları, 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Üniversite sınavı giriş yerleri henüz belli olmadı. 2019 YKS sınav giriş yerleri belli olduğunda haberimizin içeriğinde bilgi alabilirsiniz.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet