Geri Dön

YKS sonuçları için nefesler tutuldu! Tercihler ne zaman yapılacak?

Üniversite sınavının sonuçları heyecanla bekleniyor. 15-16 Haziran tarihinde yapılan YKS'nin sonuçları için artık çok az zaman kaldı. Üniversite adayları ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

YKS sonuçları için nefesler tutuldu! Tercihler ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından uygulanan YKS, üniversite sınavının sonuçları için geri sayım sürüyor. Artık sonuçların açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Üniversite adayları tercihlerle ilgili ayrıntıları merak ediyor.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15-16 Haziran'da üç oturumda yapılan YKS'ye 2 milyondan fazla aday katılmıştı. Sonuçlar ise heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan YKS sonuçları 18 Temmuz'da elektronik ortamda "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişime açılacak.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını, tercihlerin 23-29 Temmuz'da alınacağını bildirdi.

İki kişiyi yaralayıp, kaçan sürücünün 16 yaşında olduğu ortaya çıktıKütahya'da yol kenarında aracında kavun satan Ahmet Can Emeksiz ve müşterisi Hasan Hüseyin Duymaza çarparak olay yerinden kaçan sürücünün 16 yaşındaki M.Ö.A. olduğu tespit edildi. Polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan M.Ö.A, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber