Geri Dön

YKS sonuçları o tarihte açıklanacak! TYT-AYT-YDT sonuçları sorgulama...

Üniversite sınavı sonuçları heyecanla bekleniyor. 15-16 Haziran'da yapılan YKS'ye milyonlarca aday katıldı. Üniversite hayali kuran gençler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM, merakla beklenen tarihi açıkladı. İşte YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih...

YKS sonuçları o tarihte açıklanacak! TYT-AYT-YDT sonuçları sorgulama...

YKS sonuçları için geri sayım. ÖSYM tarafından üç oturumda uygulanan YKS 2019'un sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih süreci başlayacak.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15-16 Haziran'da üç oturumda yapılan YKS'ye 2 milyondan fazla aday katılmıştı. Sonuçlar ise heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan YKS sonuçları 18 Temmuz'da elektronik ortamda "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişime açılacak.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını, tercihlerin 23-29 Temmuz'da alınacağını bildirdi.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

Gelin arabası sürücüsü çocuğun üzerine direksiyon kırdıE-5 karayolu Sefaköy mevkiinde bir çocuk trafik nedeniyle yavaşlayan gelin arabasının önünü kesti. Gelin arabası sürücüsü ise çocuğun üzerine direksiyon kırarak yoluna devam etti. Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber