Geri Dön

YKS tercih sonuçları açıklandı! Üniversite tercih sonucu sorgulama ekranı

YKS tercih sonuçları dün gece ÖSYM tarafından açıklandı. Milyonlarca üniversite adayı ise hemen arayışa geçmeye başladı. 2018 yılı üniversite tercih sonuçlarının açıklanması ardından, üniversiteye yerleşen öğrenciler kayıtların ne zaman yapıldığını sorgulamaya başladı. İşte detaylar...

YKS tercih sonuçları açıklandı! Üniversite tercih sonucu sorgulama ekranı

2018 Üniversite sınavı tercih sonuçları dün gece adayların erişimine açıldı. Sabırsızlıkla bekleyen adaylar ÖSYM'nin sayfasına akın etti. YKS tercih sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğreniliyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

YKS tercih sonuçları açıklandı Üniversite tercih sonucu sorgulama ekranı

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber