Geri Dön

Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta sahur saat kaçta? | Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta iftar vatki ne zaman?

Hayırlı Ramazanlar... İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayına bu gece merhaba diyeceğiz. Peki Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta sahur saat kaçta yapılacak ve iftar vakti ne zaman?

Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta sahur saat kaçta? | Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta iftar vatki ne zaman?

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başlıyor. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyanacak. Peki Zonguldak, Aksaray ve Bayburt'ta sahur saat kaçta ve iftar ne zaman yapılacak?

ZONGULDAK İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:55, İftar: 20:02

AKSARAY İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:59, İftar: 19:48

BAYBURT İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:27, İftar: 19:25

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

6'ncı kattan düştü! Eski günlerine kavuşmayı bekliyor...İstanbul Beylikdüzü’nde 7 yıl önce bir rezidansın altıncı katından düşen ve vücudunun belli yerlerinde kırıklar oluşması sonucu bir yıl yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Zümrüt Akmanoğlu, çektiği acıları gözyaşları içinde anlattı. Maddi imkansızlıklardan dolayı fizik tedavi göremeyen Akmanoğlu, uzanacak bir yardım eli ile yeniden eski günlerine kavuşmayı bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber