gizli oda

gizli oda

Son dakika gizli oda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gizli oda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gizli oda haber sayfamızda...

gizli oda haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 860 gizli oda haberi bulunmuştur.

Kapatılan okulun çatı katında özel oda ve salon bulundu
Kapatılan okulun çatı katında özel oda ve salon bulunduKonya'da OHAL kapsamında kapatılan Özel Merve Güventaş Anadolu ve Fen Lisesi binasının çatı katında yapılan aramalarda, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in Konya'ya gelmesi halinde kendisi için hazırlanmış özel bir oda ve sohbet salonu bulundu.Karatay İlçesi Akçeşme Mahallesi Mengüç Caddesi'nde bulunan Özel Merve Güventaş Anadolu ve Fen Lisesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında alınan mahkeme kararıyla okuldaki 19 bilgisayara el konuldu. Binanın dışından bakıldığında çatı katında 2, içeriden bakıldığında ise 1 pencere olduğunu belirleyen polis, merdivenin bittiği noktada da sandalye ve çiçek saksı buldu. Arkasındaki duvarın da alçılı kontrplakla kapatıldığını saptandı. Kontrplak kırıldığında arkasında kapı olduğu ortaya çıktı. Polis kapıyı açıp içeri girdiğinde girişte büyük bir ayakkabılık, yerde halı, sedir ve üstünde minderlerle döşenmiş yaklaşık 250 kişi kapasiteli salon, bir özel oda, abdesthane, tuvalet, banyo ve mutfak ile karşılaştı. Ayrıca Kuran ve meali bulundu.Gizli bölmenin örgütün lideri Fethullah Gülen için hazırlandığı ve Konya'ya gelmesi halinde gizli bölmedeki odada kalıp, solanda da örgüt üyeleriyle sohbet toplantısı yapabileceği ileri sürüldü.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar