hünnap

hünnap

Son dakika hünnap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hünnap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hünnap haber sayfamızda...

hünnap haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 76 hunnap haberi bulunmuştur.

Rüyasında ismini duyduğu meyveden 250 ton üretti
Rüyasında ismini duyduğu meyveden 250 ton ürettiAmasya’da yaşayan çiftlik sahibi 49 yaşındaki Ahmet Karan, rüyasına giren meyveden 5 yılda 250 tonun üzerinde üretim yaptı. Uzun yıllardır başta elma olmak üzere çeşitli meyvelerden yetiştirmesine rağmen istediği geliri elde edememesinin ardından 6 yıl önce rüyasındaki ‘hünnap dik’ sesi üzerine çiftliğindeki meyve ağaçlarını söküp yerine Türkiye’nin en büyük hünnap bahçesini kuran evli ve 4 çocuk sahibi Karan, diktikleri hünnaplardan 2. yılda 12 ton, 3. yılda 35 ton, 4. yılda 50 ton, 5. yılda 70 ton ürün alması sonrası bu yılki hasattan da yaklaşık 100 ton ürün elde etmeyi hedefliyor.“Gördüğüm rüya ile ticari hayatım tamamen değişti" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinden eksik etmediği meyve olan hünnaptan elde ettiği gelirle borçlarını ödeyen Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Karan, “Gördüğüm rüya ile ticari hayatım tamamen değişti. Rüyadaki ses bana ‘daha ne duruyorsun. Bütün tarlaların kenarına hünnap dik’ diyordu. Kafamın içinde döndü bu rüya. İnsanlarla istişare ettiğimde dikmemi söylediler. Tanınmadığını söylediler. Halbuki meyvenin ciddi bir geleceği vardı. Bunu da yaşayarak gördük” diye konuştu.Çinliler ‘süper meyve’ diyor Hücre yenileyici özelliğiyle bütün vücudu destekleyen hünnap meyvesine Çinlilerin ‘süper meyve’ dediklerini, Amasya’nın hünnap yetiştiriciliği açısından son derece uyumlu iklim koşullarına sahip olduğunu anlatan 49 yaşındaki Karan, hazırlayacağı hünnap paketlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da göndereceğini söyledi.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları