Lüksemburg

Lüksemburg

Son dakika lüksemburg haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lüksemburg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lüksemburg haber sayfamızda...

Lüksemburg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.561 luksemburg haberi bulunmuştur.
ABde kamu borcunun GSYHye oranı yükseldi
AB'de kamu borcunun GSYH'ye oranı yükseldiAvrupa Birliği'nde (AB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kamu borcunun GSYH'ye oranı 2020'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 89,8 oldu.
21.01.2021Uzmanpara
Kenan Investments hisse satışında anlaştı
Kenan Investments hisse satışında anlaştıMigros’un hissedarlarından Kenan Investments, şirketin sermayesinin yüzde 11.77’sine karşılık gelen hisselerinin tamamını satışa çıkarırken, fiyatlama ise hisse başına 44.15 liradan yapıldı.
21.01.2021Ekonomi
Migrosta büyük pay satışı
Migros'ta büyük pay satışıMigros'un yüzde 11.77 oranında ortağı olan Lüksemburg merkezli Kenan Investments paylarını satma kararı aldı.
20.01.2021Uzmanpara
Küçük ve zengin ülke Lüksemburg
Küçük ve zengin ülke LüksemburgDünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg, bu boyutlarıyla ters orantılı olarak dünyanın en zengin ülkelerinden biri olma özelliği taşıyor. Belçika, Fransa ve Almanya arasında kalan bu küçük ülkeye yakından bakalım.
18.01.2021Tatil
Rekor kırıldı Milyar dolarlık para transferi...
Rekor kırıldı! Milyar dolarlık para transferi...Yurt dışındaki Türkler ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların ülkeler arasında hızlı ve güvenli şekilde para transferi gerçekleştirmesi için yerli imkanlarla geliştirilen Uluslararası Para Transferi (UPT) uygulamasında rekor kırıldı. 2020’de toplamda 1 milyar dolarlık transfer gerçekleşti.
18.01.2021Ekonomi
Gemi ve yat sektörü ihracatta 1,4 milyar doları aşmayı hedefliyor
Gemi ve yat sektörü ihracatta 1,4 milyar doları aşmayı hedefliyorGemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cem Seven, 2021'de gemi, yat ve ekipmanları ihracatında 1,4 milyar doları aşmayı hedeflediklerini belirterek, "Ülkemiz, özel maksatlı özel yapım gemi ve mega yat inşası konusunda dünya ihracat liginde ilk 10 arasında bulunmaktadır." dedi.
17.01.2021Ekonomi
AB ülkelerinde ev fiyatları yükseldi
AB ülkelerinde ev fiyatları yükseldiAvrupa Birliği'nde (AB) ev fiyatları 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 2019'un aynı dönemine göre yüzde 5,2'lik artış kaydetti.
14.01.2021Uzmanpara
Azil maddesine onay
Azil maddesine onayABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Başkan Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Trump, böylece ülke tarihinde ikinci kez azil süreci başlatılan ilk başkan olarak kayıtlara geçti. Trump azledilirse 2024’teki seçimlere katılamayacak
14.01.2021Dünya
Reuters: Avrupa Birliği liderleri Pompeo ile görüşmeyi iptal etti
Reuters: Avrupa Birliği liderleri Pompeo ile görüşmeyi iptal ettiReuters haber ajansı, ABD Dışişleri Başkan Yardımcısı Mike Pompeo'nun planlanan son Avrupa ziyaretinin Lüksemburg ayağını, Avrupa Birliği (AB) liderlerinin kendisiyle görüşmeyi reddetmesi sebebiyle iptal ettiğini duyurdu.
13.01.2021Dünya
Gemi ve yat, 2020nin ihracat artışında lokomotif sektör oldu
Gemi ve yat, 2020'nin ihracat artışında lokomotif sektör olduGemi ve yat sektörü, geçen yıl yüzde 31,9'luk ihracat artışıyla 27 sektör arasında liderliğe otururken, 145 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.
6.01.2021Ekonomi
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Hakan Çalhanoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli Kimle evli
Hakan Çalhanoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Kimle evli?O Ses Türkiye yarışmasında bu akşam milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu yer alıyor. Yıldız futbolcunun performansı merak edilirken hakkındaki bilgiler de araştırılıyor. İşte Hakan Çalhanoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Kimle evli? sorularının cevabı...
31.12.2020 Cadde
Konut fiyatı en çok Türkiye’de arttı
Konut fiyatı en çok Türkiye’de arttıKüresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in üçüncü çeyrek verilerine göre, dünyada konut fiyatı en çok artan ülke, yüzde 27.3’lük oranla Türkiye oldu
30.12.2020Ekonomi
İstanbul Film Festivali 2021in üç ayına yayılacak
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacakİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin yılın ilk üç ayına yayılacak dopdolu çevrimiçi gösterim programı 1 Ocak 2021 Cuma günü, festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’ta başlıyor.
25.12.2020Kültür Sanat
Avrupanın küçük ve zengin ülkesi Lüksemburg
Avrupa'nın küçük ve zengin ülkesi LüksemburgDünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg, bununla ters orantılı olarak dünyanın en zengin ülkelerinden biri olma özelliği taşıyor. Belçika, Fransa ve Almanya arasında kalan bu küçük ülkenin tarihi de oldukça eskilere uzanıyor. Belçika ve Hollanda ile birlikte Benelux üçlüsünden biri olan Lüksemburg, Avrupa Birliği'nin de kurucu altı üyesinden biridir. Orta Çağ'dan kalma şatoları ile modren yapıların bir arada bulunduğu bu küçük ve bir o adar da zengin ülkeye yakından bakalım.
24.12.2020Tatil
Katara yönelik finansal saldırıda BAE Veliahtı başrolde iddiası
Katar'a yönelik finansal saldırıda BAE Veliahtı başrolde iddiasıLüksemburg merkezli Havilland Bank'ın Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed Al Nahyan'a özel muamelede bulunduğu ve bankanın 2017'deki Körfez Krizi'nde Katar'a yönelik finansal saldırı planında Al Nahyan ile beraber çalıştığı iddia edildi.
21.12.2020Ekonomi
Cmr Nedir Lojistikte Cmr Taşıma Belgesi Neden Kullanılır
Cmr Nedir? Lojistikte Cmr Taşıma Belgesi Neden Kullanılır?Gerek deniz taşımacılığında gerekse de karayolu taşımacılığında uluslararası düzeyde pek çok anlaşma bulunmaktadır. Bu anlaşmalar taşımacılık ilkelerini standardize eder ve tarafların sorumluluklarını bilmesine yarar. Bu anlaşmalardan biri de CMR Anlaşması'dır. Peki, CMR Anlaşması nedir ve neden kullanılır? İşte tüm merak edilenler
Avrupa Parlamentosu ABnin 2021 yılı bütçesini onayladı
Avrupa Parlamentosu AB'nin 2021 yılı bütçesini onayladıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği'nin (AB) 160 milyar avronun üzerindeki 2021 yılı bütçesine onay verdi.
19.12.2020Uzmanpara
Avrupa Parlamentosu, ABnin 2021 yılı bütçesini onayladı
Avrupa Parlamentosu, AB'nin 2021 yılı bütçesini onayladıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği'nin (AB) 160 milyar avronun üzerindeki 2021 yılı bütçesine onay verdi.
18.12.2020Ekonomi
İspanyada ötanazi yasallaşıyor
İspanya'da ötanazi yasallaşıyorİspanya'da sol koalisyon hükümetinin girişimiyle meclise getirilen ötanazi yasası kabul edildi.
17.12.2020Dünya
AB mahkemesinden emisyon skandalı kararı
AB mahkemesinden emisyon skandalı kararıAvrupa Adalet Divanı, motorlu taşıt üreticilerinin emisyon ölçüm testlerinde gerçeklerden farklı değerler ortaya çıkartan teknolojileri kullanmalarının yasa dışı olduğuna hükmetti.
17.12.2020Uzmanpara
İtalya: Sekiz AB ülkesinde koronavirüs aşılaması aynı gün başlasın
İtalya: Sekiz AB ülkesinde koronavirüs aşılaması aynı gün başlasınİtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşının gelecek ayların en önemli konusu olduğunu belirterek 8 Avrupa ülkesinin aşılamaya aralık ayı içinde aynı gün başlamasını teklif ettiğini açıkladı.
16.12.2020Dünya
Haşhaşın Faydaları Nelerdir Haşhaş Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Haşhaşın Faydaları Nelerdir? Haşhaş Hangi Hastalıklara İyi Gelir?Yaz ve kış mevsimlerinde ekilebilen haşhaş, gelincikgiller familyasında yer alan bir bitki türüdür. Ülkemizde en çok Ege bölgesinde ve Afyon şehrinde yetiştirilir. Bunun dışında Fransa, Belçika, Lüksemburg ve Macaristan gibi Avrupa ülkelerinde de üretimi yaygındır. Haşhaş hangi hastalıklara iyi gelir, yararları nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık.
16.12.2020Sağlık
Lüksemburg Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Erdoğana güven mektubu sundu
Lüksemburg Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu sunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Angele da Cruz'u kabul etti.
15.12.2020Siyaset
Türkiye, dünyada Kovid-19 salgınında nüfusa oranla vefat sayısında 78. sırada
Türkiye, dünyada Kovid-19 salgınında nüfusa oranla vefat sayısında 78. sıradaYaklaşık bir yıl önce Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve birçok ülkede sağlık sisteminin çökmesine neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), tüm dünyada hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
13.12.2020Gündem
Son dakika: AB Zirvesinde Türkiye için flaş karar
Son dakika: AB Zirvesi'nde Türkiye için flaş karar!Gelen son dakika haberine göre; Brüksel'deki zirvede Yunanistan'ın ağır yaptırım talepleri kabul görmedi. Zirvenin sonuç bildirgesinde 'Avrupa Birliği Türkiye ile diyaloğa fırsat tanımak istiyor' denildi.
11.12.2020Dünya
Türkiyeye yatırımda Hollanda, ABD ve İngiltere başı çekiyor
Türkiye'ye yatırımda Hollanda, ABD ve İngiltere başı çekiyorTürkiye, 2003 yılından bu yana sanayiden finansa, enerjiden ulaşıma, madencilikten perakendeye pek çok alanda 165 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım çekerken, Hollanda, ABD ve İngiltere toplam yatırımların 3'te birini gerçekleştirdi.
10.12.2020Uzmanpara
A Milli Takımın Dünya Kupası Elemelerindeki rakipleri belli oldu
A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'na düşen A Milli Takım'ın rakipleri; Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık oldu.
7.12.2020Futbol
2022 Dünya Kupası Elemelerinde A Milli Takımın rakipleri belli oldu
2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde A Milli Takım'ın rakipleri belli oldu!Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası öncesi eleme grupları belli oldu. Türkiye, G Grubunda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya, Cebelitarık ile eşleşti.
7.12.2020Skorer
Son dakika - A Milli Takımın Dünya Kupası Elemelerindeki rakipleri belli oluyor İşte torbalar...
Son dakika - A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oluyor! İşte torbalar...Dünya Kupası Avrupa elemelerinin grup kuraları bugün İsviçre’de çekiliyor. Çevrimiçi olarak saat 20.00’de başlayacak kura çekiminde 2. torbada yer alan Türkiye, maçlarını gelecek yıl mart ile kasım ayları arasında oynayacak
7.12.2020Milli Takım
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kuraları yarın çekiliyor
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kuraları yarın çekiliyor2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne katılacak takımların gruplara ayrılacağı kuralar, yarın İsviçre'nin Zürih kentinde çekilecek.
6.12.2020Basketbol
Mühendisler Günü mesajları 2020 resimleri | Elektrik, Bilgisayar, İnşaat, Çevre, Endüstri mühendisliği günü kutlu olsun
Mühendisler Günü mesajları 2020 resimleri | Elektrik, Bilgisayar, İnşaat, Çevre, Endüstri mühendisliği günü kutlu olsun!Bugün Dünya Mühendisler Günü...Her yıl düzenli olarak 5 Aralık'ta kutlanan Mühendisler Günü için meraklı arayış başladı. Kimi yakınlarının Mühendislik Günü'nü kutlarken, kimi ise Mühendislik Günü önemi hakkında bilgi almak istiyor. İşte günün anlam ve önemine yakışan Mühendislik Günü mesajları...
5.12.2020Gündem
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadıGemi ve yat sektörü bu yılın 11 aylık döneminde yakaladığı yüzde 27,5'lik ihracat artışıyla 27 sektör arasında yine liderliğe yerleşirken, 142 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.
3.12.2020Ekonomi
Pompeo giderayak çalımlarını attı
Pompeo giderayak çalımlarını attı!ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, NATO dışişleri bakanları toplantısında Türkiye karşıtı çıkışıyla dikkat çekerken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun soğukkanlılığı sayesinde muhtemel diplomatik kriz önlendi.
3.12.2020Dünya
İşte Türkiyenin rakipleri
İşte Türkiye'nin rakipleri!FIFA Dünya Sıralaması açıklandı, bir basamak yükselen Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası elemelerindeki olası rakipleri resmen belli oldu.
27.11.2020Milli Takım
Portekiz - Fransa: 0-1
Portekiz - Fransa: 0-1UEFA Uluslar Ligi'nde Portekiz ve Fransa karşı karşıya geldi. Maçı Fransa 1-0 kazanarak grupta lider oldu. N'Golo Kante 356 gün sonra gol attı.
14.11.2020Futbol
OECD genelinde işsizlik geriledi
OECD genelinde işsizlik gerilediEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) genelinde işsizlik, Ağustos ayındaki yüzde 7.4 düzeyinden, Eylül ayında yüzde 7.3'e geriledi.
10.11.2020Uzmanpara
Yabancılar bu yıl hizmet sektörüne yatırım yaptı
Yabancılar bu yıl hizmet sektörüne yatırım yaptıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde bu yılın 8 aylık döneminde Türkiye'ye 3 milyar 934 milyon dolarlık yabancı yatırım geldi. Bunun 3 milyar 198 milyon dolarlık kısmının hizmetler sektörüne yapılması dikkati çekti.
5.11.2020Ekonomi
Yabancılar hizmet sektörüne yatırım yaptı
Yabancılar hizmet sektörüne yatırım yaptıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde bu yılın 8 aylık döneminde Türkiye'ye 3 milyar 934 milyon dolarlık yabancı yatırım geldi. Bunun 3 milyar 198 milyon dolarlık kısmının hizmetler sektörüne yapılması dikkati çekti.
5.11.2020Uzmanpara
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadıGemi ve yat sektörü bu yılın 10 aylık döneminde yakaladığı yüzde 25,3'lük ihracat artışıyla 27 sektör arasında liderliğe yerleşirken, 140 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.
4.11.2020Ekonomi
Fransız Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir Mezunu Ne İş Yapar
Fransız Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Fransız Dili ve Edebiyatı, öğrencilere dilbilim ve edebiyat tarihi alanında derslerin verildiği bir lisans programıdır. Edebiyat fakültelerinde okunan bölüm toplam 4 yıllıktır. Bu bölümden mezun olanlar, yayın evlerinde ve resmi kurumlarda çevirmen olarak çalışabilir. Fransız dili ve edebiyatı dersleri nelerdir, mezunu ne iş yapar? Sizin için ayrıntılı bir şekilde araştırdık.
3.11.2020Eğitim
Fransızlar bir ay eve kapanıyor
Fransızlar bir ay eve kapanıyorAvrupa’da koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen 67 milyonluk nüfusa sahip Fransa’da, Paris ve diğer şehirlerde yürürlükte olan sokağa çıkma yasağı bugünden itibaren tüm ülkede uygulanmaya başlandı. Yasak 1 Aralık’a kadar sürecek. İkinci dalganın birincisinden daha sert geçtiği bir diğer Avrupa ülkesi Almanya’da ise ‘kısmi’ karantina kararı alındı. Başbakan Merkel, 2 Kasım’dan itibaren uygulanacak yeni tedbirleri ‘Uygun, gerekli ve orantılı” diye savundu
30.10.2020Dünya
ABden asgari ücret yönetmeliği teklifi
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde asgari ücretlerin pazarlık ve toplu iş sözleşmeleri ile belirlenmesini içeren yeni yönetmelik teklifinde bulundu.
29.10.2020Uzmanpara
ABden asgari ücret yönetmeliği teklifi
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde asgari ücretlerin pazarlık ve toplu iş sözleşmeleri ile belirlenmesini içeren yeni yönetmelik teklifinde bulundu.
28.10.2020Ekonomi
Koronavirüs Avrupada en hızlı Belçikada yayılıyor
Koronavirüs Avrupa'da en hızlı Belçika'da yayılıyorAvrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında bulaşma oranının en yüksek seyrettiği ülke Belçika oldu. Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezinin verilerine göre, (ECDC) 27 Ekim itibarıyla Belçika'da 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı son 14 günde 1391 olarak kaydedildi.
28.10.2020Dünya
Ticaret Bakanı Pekcan’dan çelik konusunda ülkelere iş birliği çağrısı
Ticaret Bakanı Pekcan’dan çelik konusunda ülkelere iş birliği çağrısıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 30 ülkeden bakanların ve üst düzey yetkililerin katıldığı Çelik Sektöründe Kapasite Fazlası Küresel Forumu Bakanlar Toplantısı'nda çelik önlemleri ve engelleyici politikalar sorununun ortadan kaldırılması için ülkelere iş birliği çağrısında bulundu.
27.10.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
‘Asgari ücretli’ için destek devam etmeliBugünlerde çalışma hayatımızın gündeminde asgari ücretin 2021’de ne kadar olacağı konusu var...
23.12.2020Ekonomi
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Avrupa Birliği hak-hukuk ve 10 Aralık toplantısıGenel anlamda AB ülkelerinde hukukun üstünlüğü hakimdir...
9.12.2020Gündem
Cem KılıçMilliyet Yazarı
Uzaktan çalışma işin merkezinde!Uzaktan çalışma dünyada daha önce eşi benzeri görülmemiş şekilde çalışma hayatının merkezine oturdu...
9.11.2020Ekonomi
Berrin PehlivanMilliyet Yazarı
SPOR SALONLARI VE PANDEMİBirçoğumuz, hayatımızın bir sonraki pazartesi gününde spora başlamaya karar verir ve mutlaka bir engeli olur! Covid-19 bu engelleri çoğaltan, üşenenlerin işine yarar bir süreç gibi görünüyor...
4.11.2020

Benzer Haber Etiketleri

abtürkiyeAvrupaFransayat

Lüksemburg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.