Perakende

Perakende

Son dakika perakende haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan perakende gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan perakende haber sayfamızda...

Perakende

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.744 perakende haberi bulunmuştur.
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladıAvrupa borsaları, yatırımcıların, şirketlerin üçüncü çeyrek bilanço verilerine ilişkin yapılan açıklamalara odaklamasının etkisiyle günü yükselişle kapattı.
22.10.2021Ekonomi
İngiltere'de perakende satışlar geriledi
İngiltere'de perakende satışlar gerilediİngiltere’de perakende satışlar, eylülde yüzde 0,2 azalarak beklentilerin altında kaldı.
22.10.2021Uzmanpara
Kurulan şirket sayısı arttı
Kurulan şirket sayısı arttıKurulan şirket sayısı eylülde bir önceki aya göre yüzde 15,7 artarak 10 bin 185'e, kapanan şirket sayısı da yüzde 19 artışla 1580'e yükseldi.
22.10.2021Uzmanpara
Yatırımla büyüyor
Yatırımla büyüyorİkinci el araç alım satım online ticaret platformu VavaCars, Türkiye ve Pakistan’daki faaliyetlerini daha fazla büyütmek için 50 milyon dolar yatırım topladı.
22.10.2021Ekonomi
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
İngiltere'de yüz tanıma sistemiyle ödeme yapılan market hizmete açıldı
İngiltere'de yüz tanıma sistemiyle ödeme yapılan market hizmete açıldıİngiltere'de market zinciri Tesco'nun, barkod okutmadan veya kasaya gitmeye gerek kalmadan ürün satın alınmasını sağlayan ve "GetGo"  adını verdiği ilk marketi, başkent Londra'da hizmete girdi.
19.10.2021Teknoloji
Tek mutfakta 22 restoran
Tek mutfakta 22 restoranBulut mutfak kavramının Türkiye’deki öncülerinden Avane Cloud Kitchens’ın Kurucusu Ahmet Orhon, “Restoran isminden mönüye, yemeklerin üretilmesinden pazarlamaya kadar bütün zinciri yönetiyoruz. Bünyemizde tanınmış markalar da yer alıyor” dedi
18.10.2021Ege
'Piyasa ile güven ortamı arasında fark oluşuyor'
'Piyasa ile güven ortamı arasında fark oluşuyor'Morgan Stanley, ABD'de piyasa ile güven ortamı görünümü arasında fark oluştuğunu düşünüyor.
18.10.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
18.10.2021Uzmanpara
Çin yılın ilk üç çeyreğinde büyüme kaydetti
Çin yılın ilk üç çeyreğinde büyüme kaydettiÇin'in gayrisafi yurt içi hasılası (GSYİH) yılın ilk üç çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,8 artarak, 82 trilyon 313 milyar 100 milyon yuana ulaştı.
18.10.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya satıcılı başladı
Piyasalar haftaya satıcılı başladıKüresel piyasalar, Çin'de açıklanan 3. çeyrek büyüme verisinin beklentilerin altında kalması, yükselmeye devam eden emtia fiyatları ve enflasyonist kaygıların tekrar gündemin odağına yerleşmesiyle haftaya negatif başladı.
18.10.2021Uzmanpara
Perakendede kadın istihdamı artıyor
Perakendede kadın istihdamı artıyorYıldız Holding bünyesinde 2001 yılından beri faaliyet gösteren mağaza ağı Bizim Toptan, bir önceki yıla kıyasla kadın istihdamını yüzde 42 artırdı. Bizim Toptan İnsan Kaynakları Direktörü Hamide Güven Şen, “Şirketimizin bugüne kadar ortaya koyduğu başarıda insana yatırım vizyonunun ve organizasyonda fırsat eşitliğine öncelik verilmesinin rolü büyük. Bu kararlılık ve hassasiyetten aldığımız güçle, sürdürülebilir bir gelecek için kadın istihdamını artırmayı ana odak noktalarımızdan biri olarak belirledik” dedi.
18.10.2021Ekonomi
Devlet desteğiyle bardak üreten kadın girişimcinin hedefi fabrika kurmak
Devlet desteğiyle bardak üreten kadın girişimcinin hedefi fabrika kurmakBingöl'de yaşayan 2 çocuk annesi girişimci Elvan Bayram, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı destekle tek kullanımlık karton bardak üretim merkezi kurdu.
16.10.2021Ekonomi
Piyasalarda gözler veri gündemine çevrildi
Piyasalarda gözler veri gündemine çevrildiKüresel pay piyasaları, para politikasında azalan belirsizlikler ve açıklanmaya başlanan şirket bilançolarının özellikle ABD'de beklentilerin üzerinde gerçekleşmesiyle alıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta küresel bazda enflasyon verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
16.10.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güçlü gelen bilançolar ve perakende satışlardaki beklenmedik artışın ardından güne yükselişle başladı.
15.10.2021Uzmanpara
ABD'de perakende satışlar yükseldi
ABD'de perakende satışlar yükseldiABD'de perakende satışlar, eylülde bir önceki aya kıyasla yüzde 0,7 artarak beklenmedik yükseliş gösterdi.
15.10.2021Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yatay seyretti
Borsa günün ilk yarısında yatay seyrettiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,01 değer kazanarak 1.411,89 puana yükseldi.
15.10.2021Uzmanpara
Alman perakendeciler satış tahminlerini korudu
Alman perakendeciler satış tahminlerini koruduAlmanya Perakendeciler Birliği (HDE), son çeyrekte ekonomik toparlanmada durgunluk beklentisine rağmen, 2021'de perakende satışların geçen yıla göre yüzde 1,5 büyüyeceği öngörüsünü korudu.
15.10.2021Uzmanpara
Altın ne kadar oldu? İşte fiyatlarda son durum
Altın ne kadar oldu? İşte fiyatlarda son durumAltının gram fiyatı, haftanın son işlem günün düşüşle başlamasının ardından 529 lira seviyesinde işlem görüyor.
15.10.2021Ekonomi
Dolar kaç liradan işlem görüyor?
Dolar kaç liradan işlem görüyor?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 9,21 seviyelerinde işlem görüyor.
15.10.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
15.10.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,40 artışla 1.417,45 puandan başladı.
15.10.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda, enflasyonist kaygıların yerini güçlü bilançoların iyimserliğine bırakmasıyla pozitif bir seyir izlenirken, bugün yurt içi ve yurt dışında yoğun veri gündemi takip edilecek.
15.10.2021Uzmanpara
Tüketiciler çevreci şirket tercih ediyor
Tüketiciler çevreci şirket tercih ediyorTüketicilerin sürdürülebilirlik farkındalığı artıyor. EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, tüketicilerin alacakları hizmet için sürdürülebilirlik sorumluluğu bulunan şirketleri seçme eğiliminde olduğunu belirtiyor.
15.10.2021Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,13 değer kaybederek günü 1.411,75 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1,79 puan azalırken, toplam işlem hacmi 15,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
14.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

piyasaborsaperakendesatışABD

Perakende ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.