Perakende

Perakende

Son dakika perakende haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan perakende gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan perakende haber sayfamızda...

Perakende

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.960 perakende haberi bulunmuştur.
Üç şirketle BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne dahil oldu
Üç şirketle BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne dahil olduAydem Enerji’nin Aydem Perakende ile Gediz Perakende şirketleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.
14.01.2022Ege
TESK Başkanı Palandöken: Perakende Yasası hayata geçirilmeli
TESK Başkanı Palandöken: Perakende Yasası hayata geçirilmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Taslak halinde Meclis'te bekleyen ve esnafın haksız rekabete karşı korunmasının tek yolu olan Perakende Yasası bir an önce hayata geçirilmeli" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Zincir marketlere yeni düzenleme! Bazı ürünlerin satışı yasaklanıyor
Zincir marketlere yeni düzenleme! Bazı ürünlerin satışı yasaklanıyorKüçük ve orta ölçekli esnafın ayakta kalabilmesi için, zincir marketlerde bazı ürünlerin satışının yasaklanmasını içeren paket TBMM’ye gönderiliyor. Düzenlemeye göre zincir marketlerde beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya, ev tekstili, kırtasiye, nalburiye ve hırdavat satılamayacak.
13.01.2022Ekonomi
Personel sıkıntısı nedeniyle maaşlar görülmemiş düzeyde artıyor
Personel sıkıntısı nedeniyle maaşlar görülmemiş düzeyde artıyorİngiltere'nin önde gelen bazı hukuk firmalarında, personel bulunamaması yüzünden, yeni başlayanlara yılda brüt 150 bin sterlin (yaklaşık 2 milyon 726 bin lira) gibi çok yüksek ücretler teklif edildiği açıklandı.
13.01.2022Dünya
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?Tüketim alışkanlarının her geçen gün farklılaştığı ihtiyaçların her gün arttığı son dönemlerde insanların vazgeçemedikleri tüketim alışkanlıları arasında gıda tüketimi yer alıyor. Büyük market zincirlerinin ön sıralarda yer aldığı gıda sektöründe önemli perakende satıcılar arasında yer alan Migros'un çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Peki Migros market kaça kadar açık, sabah mesaiye kaçta başlıyor?
12.01.2022Gündem
EPDK elektrik faturalarını mercek altına aldı
EPDK elektrik faturalarını mercek altına aldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık ayı faturalarına yansıtıldığı yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, "Her tüketici, kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır. Süreci titizlikli takip edeceğiz" dedi.
12.01.2022Ekonomi
Haremlique mağaza atağını sürdürüyor
Haremlique mağaza atağını sürdürüyorYurt içinde ve yurt dışında büyümesini sürdüren Haremlique, Mandarin Oriental Bosphorus ve İstinyePark İzmir’de iki yeni mağaza açarken Miami’de ise Bal Harbour Shops’ta yeni bir mağaza açacağını duyurdu.
12.01.2022Ekonomi
Rekabet cezasında market yazışmaları açıklanacak
Rekabet cezasında market yazışmaları açıklanacakRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere kesilen 2.7 milyar liralık rekabet cezasının gerekçeli kararında, marketlerin ortak hareket ettiğine ilişkin yazışmaların, isimler gizlenerek yer alacağını söyledi.
12.01.2022Ekonomi
Stokçuluk cezası  2 milyon liraya çıktı
Stokçuluk cezası 2 milyon liraya çıktıStokçuluk yapanlara uygulanacak para cezalarında düzenleme yapıldı. Buna göre caydırıcılığın artırılması amacıyla 50 bin lira olan alt sınır 100 bin liraya, 500 bin lira olan üst sınır ise 2 milyon liraya çıkarıldı.
12.01.2022Ekonomi
ABD'de perakende satışlar arttı
ABD'de perakende satışlar arttıABD'de perakende satış rakamları açıklandı. Buna göre perakende satışlar mevsimsel etkilerden arındırılmamış verilerle ocak ayının ilk haftasında geçen yılın aynı dönemine göre artış kaydetti.
11.01.2022Uzmanpara
Gratis çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 Gratis Mağazaları kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Gratis çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 Gratis Mağazaları kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlerin gitmek isteyeceği Gratis mağazalarının çalışma saatleri merak ediliyor. Genellikle her alışveriş merkezinde bulunan Gratis mağazaları ve Gratis şubeleri 2020 Gratis çalışma saatleri kaç? Gratis Mağazaları kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
11.01.2022Gündem
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral oldu
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral olduGüney Kore'de bir perakende patronunun Instagram'da paylaştığı komünizm karşıtı slogan, devlet başkanı adayı Yoon Seok-youl ve diğer muhafazakar politikacıların aynı ifadeyi paylaşmasının veya tartışmaya katılmasının ardından sosyal medyada hızla yayıldı.
11.01.2022Dünya
Marmara Denizi’nde yasak avcılığa geçit vermediler
Marmara Denizi’nde yasak avcılığa geçit vermedilerYalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2021 yılında bin 266 adet su ürünleri denetimi yapıldı. Ekipler 85 günü denizde geçirerek yaptığı denetimlerle Marmara Bölgesi’nde yasak avcılığa geçit vermedi.
11.01.2022Gündem
Stokçuluğun cezası artırıldı
Stokçuluğun cezası artırıldıStokçuluk yapanlara uygulanacak para cezalarında düzenleme yapıldı. Buna göre caydırıcılığın artırılması amacıyla 50 bin lira olan alt sınır 100 bin liraya, 500 bin lira olan üst sınır ise 2 milyon liraya çıkarıldı.
11.01.2022Ekonomi
Müzakereci polisin sözü kilitli kapıyı açtırdı
Müzakereci polisin sözü kilitli kapıyı açtırdıAntalya’da birikmiş dükkan kirasını ödemeyen adam, iş yerini boşaltması için gelen memurları görünce kendisini iş yerine kilitledi. Uzun süre içeriden çıkmayan adam, müzakereci polisin ‘Ben senin için 15 gün ek süre aldım, sen de beni içeriye al” demesi üzerine eyleminden vazgeçti.
10.01.2022Gündem
KDV nasıl sadeleşecek? Fiyatlar düşecek mi? İşte son durum
KDV nasıl sadeleşecek? Fiyatlar düşecek mi? İşte son durumKDV ile ilgili düzenlemeler için çalışmalar başladı. Yeni ekonomi modelinde yapılacak düzenleme ile KDV düşecek, etiket fiyatları da inecek. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KDV'nin sadeleştirilmesine ilişkin "Piyasa şok olacak" demişti. İşte detaylar...
10.01.2022Haberler
KDV nasıl sadeleşecek? Fiyatlar düşecek mi? İşte son durum
KDV nasıl sadeleşecek? Fiyatlar düşecek mi? İşte son durumKDV ile ilgili düzenlemeler için çalışmalar başladı. Yeni ekonomi modelinde yapılacak düzenleme ile KDV düşecek, etiket fiyatları da inecek. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KDV'nin sadeleştirilmesine ilişkin "Piyasa şok olacak" demişti. İşte detaylar...
10.01.2022Ekonomi
Çiftçi kadınları güçlendirecek destek
Çiftçi kadınları güçlendirecek destekTarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarını sürdüren Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştirdi. Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, Migros mağazalarındaki yerini aldı.
10.01.2022Ekonomi
Telefoncular yenilenmiş telefon satışında rekabetin korunmasını istiyor
Telefoncular yenilenmiş telefon satışında rekabetin korunmasını istiyorResmî Gazete’de yayımlanan sıfır ve yenilenmiş ürün niteliğindeki cep telefonu satışlarında yeni taksit düzenlemesini vatandaş açısından ‘olumlu’ olarak değerlendiren telefoncular, rekabetin sağlanması için yenileme merkezleri ve yetkili satıcı sayısının artırılması gerektiğini söyledi.
9.01.2022Ekonomi
Türk Telekom çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 Türk Telekom Müdürlükleri kaça kadar açık?
Türk Telekom çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 Türk Telekom Müdürlükleri kaça kadar açık?Türk Telekom üzerinden mobil, evde internet, ev telefonu, cihazlar kullananlar, Türk Telekom müdürlüklerine gitmek istiyor. Çalışma saatlerine göre kendini ayarlayacak olan vatandaşlar, Türk Telekom çalışma saatlerini araştırıyor. Peki Türk Telekom Müdürlükleri kaça kadar açık?
8.01.2022Gündem
"2020 yılı yasa dışı tütün ticareti kaynaklı vergi kaybı yaklaşık 18,2 milyar TL"
"2020 yılı yasa dışı tütün ticareti kaynaklı vergi kaybı yaklaşık 18,2 milyar TL"Uzmanlar yasa dışı tütün ticaretinin ekonomiye etkilerini inceledi. Prof. Dr. Oğuz'un çalışmaları, 2020 yılında yasa dışı tütün ticareti kaynaklı vergi kaybının yaklaşık 18,2 milyar TL olarak gerçekleştiğini ortaya koyuyor.
8.01.2022Vitrin
TESK'ten 'KDV oranı indirilmeli' önerisi
TESK'ten 'KDV oranı indirilmeli' önerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız gıda fiyatlarındaki artışı satış fiyatlarına yansıtmak zorunda kalıyor. Özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatların kısmen düşmesi için KDV oranı yüzde 1’e indirilmeli” dedi.
9.01.2022Uzmanpara
Palandöken: Gıda ürünlerinde KDV oranı yüzde 1’e indirilmeli
Palandöken: Gıda ürünlerinde KDV oranı yüzde 1’e indirilmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız gıda fiyatlarındaki artışı satış fiyatlarına yansıtmak zorunda kalıyor. Özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatların kısmen düşmesi için KDV oranı yüzde 1’e indirilmeli” dedi.
8.01.2022Ekonomi
Galataport 25 milyon ziyaretçi ağırlayacak
Galataport 25 milyon ziyaretçi ağırlayacakGalataport İş Geliştirme ve Kiralama Genel Müdür Yardımcısı İrem Yücel Kaymak, “240 yeme içme ve perakende noktamız var. Yılda toplam 25 milyon ziyaretçi hedefliyoruz” dedi.
8.01.2022Ekonomi
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgi
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgiMarkette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor.
8.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Perakende ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.