Perakende

Perakende

Son dakika perakende haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan perakende gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan perakende haber sayfamızda...

Perakende

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.269 perakende haberi bulunmuştur.
Bakan Nebati duyurdu! İşte devreye alınan vergi kolaylıkları
Bakan Nebati duyurdu! İşte devreye alınan vergi kolaylıklarıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
17.08.2022Ekonomi
Kullandırılan nakdi krediler arttı
Kullandırılan nakdi krediler arttıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler 2022 yılı Haziran ayı itibarıyla geçen yılın aynı ayına göre yüzde 60 artarak 6 trilyon 556 milyar TL oldu.
17.08.2022Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon rekor kırdı
İngiltere'de enflasyon rekor kırdıİngiltere'de tüketici fiyatlarında yıllık artış oranı temmuz ayında yüzde 10'u geçti. Enflasyon 1982 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.
17.08.2022Uzmanpara
Altın fiyatları için kritik gün
Altın fiyatları için kritik günSon 4 hafta boyunca üst üste yükseliş kaydeden altın fiyatlarında yön Çin’den gelen ekonomik verilerin etkisiyle birlikte tersine döndü. Öte yandan altın yatırımcıları gözünü bugün açıklanacak olan kritik gelişmeye çevirdi. Altın piyasasında rota belli olacak. İşte detaylar...
17.08.2022Uzmanpara
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
ABD'de perakende satışlar arttı
ABD'de perakende satışlar arttıABD'de büyük mağazalarda perakende satışlar ağustos ayının 2. haftasında geçen yılın aynı haftasına göre yüzde 12,7 arttı.
16.08.2022Uzmanpara
Dolar kaç liradan işlem görüyor?
Dolar kaç liradan işlem görüyor?Dolar/TL haftanın 2. işlem gününe 17.95’in üzerinde başladı.
16.08.2022Uzmanpara
İşte altın fiyatlarında son durum
İşte altın fiyatlarında son durumSon 4 hafta boyunca üst üste düşüş kaydeden altın piyasasında geçtiğimiz gün rüzgar tersine döndü. Özellikle Çin’den gelen ekonomik veriler altın fiyatları üzerinde etkili oldu. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar...
16.08.2022 Uzmanpara
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Bakan Nebati'den KKM hesapları ve döviz kuru ile ilgili açıklama
Bakan Nebati'den KKM hesapları ve döviz kuru ile ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından döviz kuru ve Kur Korumalı Mevduat hesabıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
15.08.2022Ekonomi
Petrol fiyatlarında son durum ne?
Petrol fiyatlarında son durum ne?Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Aramco'nun üretimi artırmaya hazır olduğunu açıklaması petrol fiyatlarını geriletti.
15.08.2022Uzmanpara
İngiltere'de konut fiyatları sert düştü
İngiltere'de konut fiyatları sert düştüİngiltere'de konutlar için istenen satış fiyatları ağustos ayında son 2,5 yılın en keskin düşüşünü yaşadı.
15.08.2022Uzmanpara
Nebati: Market fiyatına olumlu yansıma bekliyoruz
Nebati: Market fiyatına olumlu yansıma bekliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bugünden itibaren 30’dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidileceğini hatırlatarak, “Vatandaşımızdan yana attığımız bu önemli adımın, ülkemizde faaliyet gösteren diğer zincir marketler tarafından da takip edilerek fiyat etiketlerine olumlu yansımasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız” dedi.
15.08.2022Ekonomi
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Bakan Nebati'den gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gıda fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son dönemde küresel çapta artan gıda fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati, "Vatandaşımızın maruz kaldığı gıda enflasyonuyla etkin şekilde mücadele etme konusunda kesin kararlıyız" dedi.
14.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati sanayi üretimini değerlendirdi
Bakan Nebati sanayi üretimini değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün açıklanan sanayi üretimi verisini değerlendirdi.
12.08.2022Ekonomi
İngiltere pandemiden bu yana ilk kez küçüldü
İngiltere pandemiden bu yana ilk kez küçüldüİngiltere ekonomisi ikinci çeyrekte hem imalat hem de hizmetlerdeki düşüşün etkisiyle pandemiden bu yana ilk kez küçüldü.
12.08.2022Uzmanpara
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 5,5 arttı
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 5,5 arttıPerakende satış hacmi, 2022 yılı Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,5 arttı.
12.08.2022Ekonomi
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttıPerakende satış hacmi haziran ayında yıllık bazda %5,5 arttı.
12.08.2022Uzmanpara
Turizmde pandemi öncesine dönüş, istihdamı hareketlendirdi
Turizmde pandemi öncesine dönüş, istihdamı hareketlendirdiTurizmdeki artış tatil bölgelerinde istihdamı yukarı çekti. Turizmde pandemi öncesine dönüşe geçişle yazlık bölgelerde iş bulma fırsatları çoğaldı. Mayıs ayında sigortalı çalışan sayısı en hızlı Antalya ve Muğla’da arttı, yiyecek ve içecek ile konaklama en fazla istihdam oluşturan alt sektörler oldu.
11.08.2022Ekonomi
Nakit akışını kolaylaştırdı
Nakit akışını kolaylaştırdıŞekerbank, KOBİ, işletme, tarım, ticari ve kurumsal segmentte yer alan müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını hızla karşılayacak alternatif bir finansman ürünü daha sunduğunu duyurdu.
10.08.2022Ekonomi
ESK: Toklu alım fiyatları 82 TL'den 90 TL'ye çıkarıldı
ESK: Toklu alım fiyatları 82 TL'den 90 TL'ye çıkarıldıEt ve Süt Kurumu'nca (ESK), alınan tedbirler sonucu piyasada kilogramı 85 TL olan kuzu karkas fiyatının ortalama 90- 95 TL'ye yükseldiği, toklu alım kilogram fiyatının da primlerle beraber 82 TL'den 90 TL'ye çıkarıldığı açıklandı.
8.08.2022Ekonomi
Aztek Teknoloji halka arz edilecek
Aztek Teknoloji halka arz edilecekAztek Teknoloji, halka açılıyor. 10-11-12 Ağustos tarihleri arasında halka arz edilecek paylar için pay başına 10,90 TL’den talep toplanacak.
8.08.2022Uzmanpara
Ankara'da halk ekmeğe zam
Ankara'da halk ekmeğe zamAnkara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının, 8 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla 3 TL olarak belirlendiğini açıkladı.
5.08.2022Ekonomi
İş dünyasında önemli atamalar var
İş dünyasında önemli atamalar varTürkiye’nin önde gelen şirketlerinde yöneticilerin kariyerlerindeki yükseliş devam ediyor. Haziran ve temmuz aylarında gerçekleşen önemli atamalar ile bazı isimler rotasyon, bazıları ise transfer yöntemiyle yeni görevlerine getirildi.

Benzer Haber Etiketleri

Perakende ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.