tahir elçi

tahir elçi

Son dakika tahir elçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tahir elçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tahir elçi haber sayfamızda...

tahir elçi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 512 tahir elci haberi bulunmuştur.

İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda yumruklar konuştu
İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda yumruklar konuştuHaliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda yumruklar konuştu.İstanbul Barosu Genel Kurulu, sabah saatlerinde Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi ile başladı. 5 adayın başkan olmak için yarışacağı genel kurulda üyelere ‘başkan’ sıfatı ile son kez hitap eden mevcut başkan Ümit Kocasakal’ın konuşmasının ardından çeşitli grupların temsilcileri söz aldı.Sabahki oturumda Diyarbakır’da öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin fotoğrafını taşıyan grubun protestosunun ardından, oturumun öğleden sonraki bölümünde Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar adına Ayşe Acinikli söz aldı. Acinikli’nin konuşmasının son bölümünde sarf ettiği sözler, salondaki İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu tarafından tepki görünce salonda arbede yaşandı. Uzun süre devam eden gerginlik, araya giren diğer avukatlar tarafından bastırıldı.Divan Başkanlığı’na Prof. Dr. Duygun Yarsuvat’ın seçildiği kongrede, üç dönem başkanlık yapan mevcut başkan Ümit Kocasakal bu kongrede aday değil. Kongrede, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar’ın adayı Several Ballıkaya Çelik, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı Ali Rıza Kaplan, Hukukun Üstünlüğü Platformu’nun adayı Mehmet Sarı ve bağımsız aday Ömer Kavilli başkan olmak için yarışacak.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları