Tahir Elçi

Tahir Elçi

Son dakika tahir elçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tahir elçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tahir elçi haber sayfamızda...

Tahir Elçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 479 tahir elçi haberi bulunmuştur.
Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu tanık olarak dinlenecek
Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu tanık olarak dinlenecekDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015'te tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada vurularak, öldürülmesine ilişkin 3'ü polis memuru 4 kişinin yargılandığı davanın 5'inci duruşmasına, 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mahkeme, Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren'in, cinayete ‘siyasi suikast’ dediğini söylediği dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun tanık olarak dinlenmesine karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
15.06.2022Gündem
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, "CHP'nin Diyarbakır'da fazla oyu yok, farkındayım. Bunun kabahati bizde. İnşallah hep birlikte Türkiye'nin var olan sorunlarının tamamını çözeceğiz, hiç endişe etmeyin" dedi.
11.03.2022Siyaset
Tahir Elçi davasında Davutoğlu'nun tanık olarak dinlenilmesi talebi reddedildi
Tahir Elçi davasında Davutoğlu'nun tanık olarak dinlenilmesi talebi reddedildiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015'te tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada vurularak, öldürülmesine ilişkin 3 polis memuru ve firari 1 PKK'lı teröristin yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasına, 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mahkeme, Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren'in, cinayete ‘siyasi suikast’ dediğini söylediği dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun da mahkeme huzurunda tanık olarak dinlenilmesi talebini reddetti.
12.01.2022Gündem
Tahir Elçi, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde anıldı
Tahir Elçi, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde anıldıDiyarbakır’da 6 yıl önce Baro Başkanı'yken tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada polis ve PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaşamını yitiren Tahir Elçi, vurulduğu yerde anıldı.
28.11.2021Gündem
Son dakika... Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki: 'Geç kaldınız'
Son dakika... Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki: 'Geç kaldınız'Gelen son dakika haberine göre; Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için HDP binası önünde oturma eylemi yapan aileleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Aileler, ziyarette evlatlarının terör örgütü tarafından kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'yi şikayet ederken, CHP heyetine de "Geç kaldınız" dedi.
3.03.2021Gündem
‘Ordumuzun başımın üzerinde yeri var’
‘Ordumuzun başımın üzerinde yeri var’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna sıfır fiyatla verildiğini ifade ederek, “Bu mudur orduyu, bayrağı, vatanı sevmek? Ben bunu hazmedemem arkadaşlar. Genelkurmay Başkanı’ndan en alttaki erine kadar bütün ordunun benim başımın üzerinde yeri vardır” dedi.
3.12.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu: Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz
Kılıçdaroğlu: Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruzKayseri'de, muhtarlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz. Siz nasıl en saf ve en temiz demokratik yollarla seçiliyorsanız milletvekilinin de aynı şekilde seçilmesi gerekir. Milletvekili, milletin vekilidir" dedi.
2.12.2020Siyaset
Tahir Elçi ölümünün 5'inci yıl dönümünde anıldı
Tahir Elçi ölümünün 5'inci yıl dönümünde anıldıDiyarbakır'da 5 yıl önce Baro Başkanı'yken tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada polis ve PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren Tahir Elçi, vurulduğu yerde anıldı.
28.11.2020Gündem
HDP binasında ele geçirilen ajandadan PKK'lı teröristlerin bilgileri çıktı
HDP binasında ele geçirilen ajandadan PKK'lı teröristlerin bilgileri çıktıHDP'nin Diyarbakır il binasında gizli bir bölümde bulunan ajandada, birçok saldırının faili PKK'lı teröristlerin isimleri, kod adları ve yakınlarının irtibat numaralarının yer aldığı belirlendi.
12.11.2020Gündem
Tahir Elçi’nin öldürülmesi davasında ilk duruşma
Tahir Elçi’nin öldürülmesi davasında ilk duruşmaDiyarbakır Baro Başkanıyken 2015 yılında tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışmada Tahir Elçi'nin vurularak öldürülmesine ilişkin 3 polis memuru ve firari 1 PKK'lı teröristin yargılandığı davanın ilk duruşması, Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Mahkeme heyeti, reddi hakim talebiyle ilgili karar verilmek üzere dosyayı üst mahkemeye gönderdi. Duruşma ise 3 Mart 2021’e ertelendi.
21.10.2020Gündem
Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgiyle iddianame tamamlandı
Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgiyle iddianame tamamlandıDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015 yılında tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışmada öldürülmesiyle ilgili tamamlanan iddianamede, sanık 3 polisin 6 yıla kadar, PKK'lı teröristin ise 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 45 yıl hapsi istendi.
26.03.2020Gündem
Demirtaş'ı ziyarete cezaevine giden ailesi kaza geçirdi: Yaralılar var
Demirtaş'ı ziyarete cezaevine giden ailesi kaza geçirdi: Yaralılar varEdirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı minibüsle ziyarete giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kaza geçirdi. Demirtaş'ın annesi, babası ve kardeşi dahil 8 kişi yaralandı.
6.12.2019Gündem
Tahir Elçi mezarı başında anıldı
Tahir Elçi mezarı başında anıldıDiyarbakır’ın Sur ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde, iki polisin şehit düştüğü terör saldırısında yaşamını yitiren eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, vurulduğu yerde düzenlenen törenle anıldı.
29.11.2018Gündem
Dört Ayaklı Minare törenle açıldı
Dört Ayaklı Minare törenle açıldıDiyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu harap olan Dört Ayaklı Minare, Şeyh Matar Camisi, Parlı Sefa Camisi ve Medresesi restorasyon çalışmalarının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katıldığı törenle açıldı.
21.09.2018 Gündem
Terörün yıktığı sur yeniden canlanıyor
Terörün yıktığı sur yeniden canlanıyorDiyarbakır’da PKK’lı teröristlerin hendekler, barikatlar, tuzaklar ve asker sivil gözetmeden düzenlediği saldırılarla viraneye dönen Sur ilçesi, eski parlak günlerine dönüyor.
9.03.2018Gündem
Tahir Elçi’nin dosyası yurt dışına gönderildi
Tahir Elçi’nin dosyası yurt dışına gönderildiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin 2015 yılında tarihi Dört Ayakli Minare’nin önünde basın açıklaması yaparken çıkan çatışmada ölmesiyle ilgili olarak olay anına ilişkin emniyet, ajans ve iş yeri güvenlik kameralarına ait görüntüler, yurt dışında görüntü, ses ve adli mimari uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından incelenmeye gönderildi.
4.03.2018Gündem
Son dakika: İşte tüm Türkiye'deki cezaevlerine gönderilen tek tip kıyafet...
Son dakika: İşte tüm Türkiye'deki cezaevlerine gönderilen tek tip kıyafet...Tüm Türkiye'deki cezaevlerine gönderilen tek tip kıyafetlerin görüntüsüne ilk kez Milliyet.com.tr'den Musa Kesler ulaştı.
19.01.2018Gündem
Yasaklı bölgede selfie için engel tanımıyorlar
Yasaklı bölgede selfie için engel tanımıyorlarDiyarbakır'da güvenlik güçlerinin olası bir kazanın önüne geçmek amacıyla koyduğu 2 metrelik bariyerleri tırmanıp atlıyorlar! Merdivenlerden surlara çıkan vatandaşlar, enkaz ve hafriyatların kaldırılması ile düzlük hale gelen Sur ilçesinin yasaklı bölgelerini arkalarına alarak selfie çektikleri görüldü.
2.12.2017Gündem
Yasaklı bölgede selfie için engel tanımıyorlar
Yasaklı bölgede selfie için engel tanımıyorlarDiyarbakır'da güvenlik güçlerinin olası bir kazanın önüne geçmek amacıyla koyduğu 2 metrelik bariyerleri tırmanıp atlıyorlar! Merdivenlerden surlara çıkan vatandaşlar, enkaz ve hafriyatların kaldırılması ile düzlük hale gelen Sur ilçesinin yasaklı bölgelerini arkalarına alarak selfie çektikleri görüldü.
2.12.2017Gündem
Vurulduğu yerde  sesi yankılandı
Vurulduğu yerde sesi yankılandıDiyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi Dört Ayaklı Minare’nin önünde 28 Kasım 2015’te güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışma sırasında başından vurularak yaşamını yitiren Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, ölümünün 2’nci yıl dönümünde vurulduğu yerde anıldı.
28.11.2017Siyaset
Tahir Elçi vurulduğu yerde anıldı
Tahir Elçi vurulduğu yerde anıldıDiyarbakır merkez Sur ilçesindeki tarihi Dört Ayaklı Minare'de 28 Kasım 2015 günü güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışma sırasında başından vurularak yaşamını yitiren Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ölümünün 2'nci yıl dönümünde vurulduğu yerde anıldı.
28.11.2017Gündem
O PKK'lının yeğeni de polis katili çıktı
O PKK'lının yeğeni de polis katili çıktıMaçka'daki hain saldırıyı yapan PKK'lı grupta yer alan teröristin yeğenleri de polis katili çıktı...
14.08.2017Gündem
Milletvekilliği düşürülen Tuğba Hezer Öztürk'ün dosyası kabarık
Milletvekilliği düşürülen Tuğba Hezer Öztürk'ün dosyası kabarıkTBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada 324 oyla,  "devamsızlık" nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesine karar verilen HDP Van  Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında, Van'da farklı suçlardan açılan  davalarda 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 75 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
27.07.2017Siyaset
Tahir Elçi ve Sezgin Tanrıkulu’nun Meclis Taksi görüntüleri ortaya çıktı
Tahir Elçi ve Sezgin Tanrıkulu’nun Meclis Taksi görüntüleri ortaya çıktıCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TRT’nin 'Meclis Taksi' programı için İstanbul’da bir taksinin direksiyonuna geçtiği görüntüler ortaya çıktı. Her hafta bir siyasetçi ile yapılan 'Meclis Taksi' programının çekimlerinde taksi direksiyonuna geçen dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul’da taksi kullandığı sırada, arkadaşı Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile karşılaştı.
11.09.2019Haberler
Tahir Elçi ve Sezgin Tanrıkulu’nun Meclis Taksi görüntüleri ortaya çıktı
Tahir Elçi ve Sezgin Tanrıkulu’nun Meclis Taksi görüntüleri ortaya çıktıCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TRT’nin 'Meclis Taksi' programı için İstanbul’da bir taksinin direksiyonuna geçtiği görüntüler ortaya çıktı. Her hafta bir siyasetçi ile yapılan 'Meclis Taksi' programının çekimlerinde taksi direksiyonuna geçen dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul’da taksi kullandığı sırada, arkadaşı Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile karşılaştı.
20.07.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tahir Elçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.