Tbmm Başkanı Mustafa Şentop

Tbmm Başkanı Mustafa Şentop

Son dakika TBMM Başkanı Mustafa Şentop haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM Başkanı Mustafa Şentop gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM Başkanı Mustafa Şentop haber sayfamızda...

Tbmm Başkanı Mustafa Şentop

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 282 tbmm baskani mustafa sentop haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop: Meclis, yeni sistemde güçlendirilmiştir
TBMM Başkanı Şentop: Meclis, yeni sistemde güçlendirilmiştirTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili eleştirilere ilişkin, "TBMM bu yeni sistemde aslında anayasal düzenlemeler itibarıyla güçlendirilmiştir" dedi.
21.01.2021Siyaset
TBMMde, 1921 Anayasasının kabulünün 100üncü yılı sempozyumu
TBMM'de, 1921 Anayasası'nın kabulünün 100'üncü yılı sempozyumuTBMM'de, 1921 Anayasası’nın kabul edilişinin 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında sempozyum düzenlenecek.
19.01.2021Siyaset
Liderler aşıda
Liderler aşıdaSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Kovid-19 ile mücadele kapsamında vatandaşa aşı konusunda örnek olmak ve teşvik etmek amacıyla siyasi parti liderlerine yaptığı çağrıya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den jet yanıt geldi.
16.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentopu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi kabul etti.
12.01.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, parlamento muhabirleriyle bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, parlamento muhabirleriyle bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Siyasi partilerin iç tüzükte, Meclis'te en azından grubu bulunan partilerin, bütün milletvekillerinin bu yönde bir iradelerinin olması halinde bu konuda bir adım atılabilir diye düşünüyorum." dedi.
11.01.2021Siyaset
Kılıçdaroğluna peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için kullandığı "sözde" ifadesi büyük tepki topladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek herkesin vazifesidir" ifadesiyle tepkisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye çağırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu için "tarihin çöplüğünde yerini alacak" dedi. Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik de "Kılıçdaroğlu'nun milli iradeye saygısızlık ettiğini" savundu.
10.01.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bayrak Şairi Arif Nihat Asyayı andı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Bayrak Şairi' Arif Nihat Asya'yı andıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk şiirinin önemli temsilcilerinden olup kaleme aldığı "Bayrak" şiiri dolayısıyla "Bayrak Şairi" olarak anılan Arif Nihat Asya'yı, vefatının 46. yılında, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla andı.
5.01.2021Siyaset
‘İstiklal Marşı  Anayasamızın  temel paradigması’
‘İstiklal Marşı Anayasamızın temel paradigması’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ve Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü için düzenlenen, “Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Anıtkabir Tabloları Sergisi”nin açılışını yaptı.
25.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı
TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye güçlü bir devlettir, dostluğunun değeri ilgili bütün taraflarca kabul edilmektedir. Biz her alanda iyinin, güzelin, doğrunun ve adaletin yanında durmak için çaba sarf eden, gayret gösteren bir ülkeyiz. İçinden geçtiğimiz salgın sürecinde dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı' ifadelerini kullandı.
21.12.2020Siyaset
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikli
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikliKesintisiz 12 gün süren 2021 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. Tansiyonun sık sık yükseldiği Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde zaman zaman renkli ve gülümseten diyaloglar da yaşandı
20.12.2020Siyaset
Mecliste Doğu Akdeniz için Yetki Alanları Kanunu çağrısı
Meclis'te 'Doğu Akdeniz' için Yetki Alanları Kanunu çağrısıMeclis'te düzenlenen "Doğu Akdeniz" sempozyumunun sonuç bildirgesinde, Türkiye'nin deniz yetki alanlarındaki kaynakların araştırılması, işletilmesi ve korunmasına ilişkin gerçekleştirdiği faaliyetlerine hukuki zemin oluşturulması bakımından bir Deniz Yetki Alanları Kanunu'na acil ihtiyaç olduğu belirtildi.
10.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün toplanan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim" dedi.
10.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycanın Zafer Gününü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan'ın Zafer Günü'nü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın "Zafer Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı.
10.12.2020Siyaset
Bütçe teklifi maratonu başladı
Bütçe teklifi maratonu başladı2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmeleri dün başladı. Koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, hükümet adına bütçe sunumunu gerçekleştirdi
8.12.2020Siyaset
Şentop, sosyal mecraların etkisine dikkat çekti: Seçmen iradesi manipüle ediliyor
Şentop, sosyal mecraların etkisine dikkat çekti: Seçmen iradesi manipüle ediliyorSosyal mecraların seçmenler üzerindeki manipülatif etkisine dikkati çeken TBMM Başkanı Şentop, “Bu bağlamda en önemli tartışma konularından birisi milli iradenin nereye evrileceği olmalıdır” dedi
5.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Geniş kapsamlı toplantılar yapacağız
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Geniş kapsamlı toplantılar yapacağızTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "1921 Anayasası'nın yüzüncü yılı olarak Ocak 2021 sonunda yine bir toplantı yapacağız. İstiklal Marşı'nın kabulünün yüzüncü yılı münasebetiyle 12 Mart'ta geniş kapsamlı toplantılar yapacağız. Bu şekilde 2023'e kadar bu çalışmalar devam edecek." dedi.
4.12.2020Siyaset
TBMMde üst düzey salgın önlemleri
TBMM'de üst düzey 'salgın' önlemleriMeclis, salgına rağmen, ihtiyaç duyulan düzenlemelerin hayata geçirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
3.12.2020Siyaset
Vekillere de aşıda öncelik tanınacak
Vekillere de aşıda öncelik tanınacakTBMM Başkanlık Divanı Kovid-19 tedbirlerini masaya yatırdı. Meclis’te tüm ikramlar kaldırılacak. Milletvekilleri özel bir organizasyona gerek kalmadan aşı olabilecek.
3.12.2020Siyaset
Milletvekilleri, Genel Kurul’da maskesiz konuşmayacak
Milletvekilleri, Genel Kurul’da maskesiz konuşmayacakTBMM Başkanlık Divanı toplantısında, Meclis'te uygulanan ve uygulanacak Covid-19 önlemleri masaya yatırıldı. Genel Kurul’da artık milletvekilleri maskesiz konuşmayacak. Pazartesi günü milletvekilleri dışında Meclis’e giren herkesin HES koduna bakılacak.
2.12.2020Siyaset
TBMM’den  ortak tepki
TBMM’den ortak tepkiAK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Fransa Senatosu’nun Yukarı Karabağ ihtilafına ilişkin aldığı kararı kınadı.
28.11.2020Siyaset
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı!Cezaları üst sınırdan ve indirimsiz veren mahkeme darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten dört ‘sivil imam’ Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile Ankara’ya bomba yağdıran F-16 pilotlarını yönlendiren 15 eski askeri 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbete mahkûm etti. Sanıklar ayrıca 3 bin 901 yıl hapis cezasına çarptırıldı...
27.11.2020Gündem
Kovid-19’a karşı tam mutabakat
Kovid-19’a karşı tam mutabakatMeclis’te grubu bulunan her partiden bir temsilcinin yer aldığı ‘Kovid-19 Heyeti’ koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlemlere ilişkin bir tedbirler paketi hazırladı. Tam mutabakatla hazırlanan tedbirler paketi Meclis Başkanlığı’na sunulacak.
24.11.2020Siyaset
Meclis Başkanı Şentop, Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı ile görüştü
Meclis Başkanı Şentop, Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah'ı Meclis’te ağırladı. Şentop, "İki ülke kederde ve sevinçte daima beraber olmuştur" dedi.
19.11.2020Siyaset
Tezkere TBMM’den geçti
Tezkere TBMM’den geçtiAzerbaycan ile Ermenistan arasında varılan mutabakat sonucu, ateşkese uyulup uyulmadığının denetlenmesi amacıyla işgalden kurtarılan Azerbaycan topraklarında Rusya ile bir Ortak Merkez oluşturulması için hazırlanan asker gönderme tezkeresi, Azerbaycan Milli Diriliş Günü’nde TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildi.
18.11.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyor
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ermenistan, bir taraftan sivillere saldırarak savaş suçu işlediği gibi, ayrıca Azerbaycan ve başka ülkeleri çatışmaya çekmek suretiyle savaşın alanını, krizin alanını genişletmeye çalışıyor" dedi.
6.11.2020Siyaset
Son dakika... Burhan Kuzuya veda Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Son dakika... Burhan Kuzu'ya veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.
2.11.2020Siyaset
Meclis Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi avantajlıdır
Meclis Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi avantajlıdırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, hem yasama hem denetim bakımından parlamentonun gücünü artıran bir sistem olduğunu söyledi.
28.10.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentoptan Azerbaycana destek açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Meclis Başkanlığı'nın 2021 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Şentop açıklamasında, 'Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, tarihi gerçeklere ve uluslararası hukuka göre haklı olan davasında ve vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir' dedi.
28.10.2020Siyaset
Durmuş sonsuzluğa uğurlandı
Durmuş sonsuzluğa uğurlandıGeçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Osman Durmuş (73), dün son yolculuğuna uğurlandı.
28.10.2020Siyaset
TBMMde Osman Durmuşa veda
TBMM'de Osman Durmuş'a vedaEski Sağlık bakanlarından Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi. Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
27.10.2020Siyaset
Son dakika Markar Esayana son görev
Son dakika! Markar Esayan'a son görev!Hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
22.10.2020Siyaset
Son dakika Markar Esayana son görev
Son dakika! Markar Esayan'a son görev!Hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "Markar deyince herkes gibi bizim de aklımıza önce bu ülkeye, millete olan aşkı, sevdası geliyordu. Bu güzel gönüllü arkadaşımızın tüm hayatı Türkiye'de demokrasinin, hak ve özgürlüklerin gelişmesi, ülkenin kalkınması, büyümesi, güçlenmesi yolundaki çabaları desteklemekle geçti." dedi.
22.10.2020Siyaset
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap etti
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap ettiAzerbaycan’a üç günlük resmi ziyaret için giden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün Milli Meclise hitap etti. Şentop 30 yıldır Karabağ sorununu çözemeyen ABD, Fransa ve Rusya'nın oluşturduğu çözüm grubu için, "Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı. Şentop'un konuşması Azerbaycan Meclisi tarafından ayakta alkışlandı.
20.10.2020Siyaset
Şentop: Ermenistan savaş suçu işliyor
Şentop: Ermenistan savaş suçu işliyorParlamento heyetiyle Azerbaycan’a giden Meclis Başkanı Şentop, ‘Ermenistan artık sadece Azerbaycan için değil, bütün bölgemiz için bir tehdit’ dedi.
20.10.2020Siyaset
‘Tuz kokmuş demektir’
‘Tuz kokmuş demektir’Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu’na ilişkin hak ihlali ve yeniden yargılanması kararının İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tanınmaması siyasette hareketli anlara sahne oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM kürsüsüne çıkarak “Bir mahkeme, bir üst mahkemenin kararını bile bile anayasanın açık hükümlerine rağmen ‘ben uygulamayacağım’ diyorsa orada tuz kokmuş demektir” dedi.
14.10.2020Siyaset
‘Erken seçim yeni sistemde çok zor’
‘Erken seçim yeni sistemde çok zor’TBMM Başkanı Şentop, erken seçim tartışmalarına ilişkin olarak “Anayasa’daki realite karşısında erken seçim kararı almanın çok çok zor olduğu kanaatindeyim” dedi
14.10.2020Siyaset
Son dakika TBMM Başkanı Şentoptan Enis Berberoğlu açıklaması
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan Enis Berberoğlu açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara’da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
13.10.2020Siyaset
AYM: Yargılama yeniden yapılsın
AYM: Yargılama yeniden yapılsınCHP’li Enis Berberoğlu’yla ilgili verdiği hak ihlali kararının gerekçesini açıklayan AYM yeniden yargılama istedi. Berberoğlu’na vekillik yolu açıldı
10.10.2020Siyaset
Eski Meclis başkanları yemekte buluştu
Eski Meclis başkanları yemekte buluştuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
8.10.2020Siyaset
TBMM Başkanlık Resmi Konutunda yemek daveti
TBMM Başkanlık Resmi Konutu'nda yemek davetiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
7.10.2020Haberler
TBMM Başkanı Şentop, eski başkanlar ve yüksek yargı başkanlarıyla bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, eski başkanlar ve yüksek yargı başkanlarıyla bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
7.10.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentoptan hayvan hakları düzenlemesi mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan hayvan hakları düzenlemesi mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, hayvan haklarının korunmasına ilişkin düzenleme konusunda, "Bütün parti gruplarının katkı sağlayacağı kapsamlı bir düzenlemenin faydalı olacağına inanıyorum. Bu mülahazayla partilerimizin grup yetkilileriyle görüştüm. Hepsinin olumlu yaklaşımından memnuniyet duydum." dedi.
5.10.2020Siyaset
Erdoğan’dan sert tepki: Haydut devlete destek verenleri uyarıyorum
Erdoğan’dan sert tepki: Haydut devlete destek verenleri uyarıyorumCumhurbaşkanı Erdoğan “Ermenistan yönetimini, ısrarla Türkiye’ye iftira atma gayreti de kurtaramayacak” dedi. Erdoğan ‘haydut devlet’ diye nitelediği Ermenistan’ı destekleyenlerden de insanlığın ortak vicdanı önünde hesap sorulacağını vurguladı.
2.10.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, hediye kılıçla döner kesti
TBMM Başkanı Şentop, hediye kılıçla 'döner' kestiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni yasama yılı nedeniyle Meclis'i ziyaret eden Uluslararası Döner Federasyonu Başkanı Mehmet Mercan ve yöneticilerin kendisine hediye ettiği kılıçla döner kesti.
1.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan idam ve AYMde yapılanma açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'idam' ve 'AYM'de yapılanma' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 2 aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına bugün yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılı açılış programına katıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına ilişkin "Meclis'ten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi? Bana geldiğinde onaylarım. Meclis'in görevi. Meclis idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde onama makamı olarak ben de bunu onaylarım" diye konuştu.
1.10.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer alacaktır
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer alacaktırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da haklı davasında, vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer alacaktır' dedi.
1.10.2020Siyaset
TBMM yeni yasama yılına başlıyor Gündem çok yoğun
TBMM yeni yasama yılına başlıyor! Gündem çok yoğunTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 2 aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına bugün yeniden başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel oturumla toplanacak Meclis Genel Kurulu'na hitap edecek.
1.10.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan idam cezası açıklaması
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan idam cezası açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop son dakika açıklamalarda bulundu. Şentop, 'Taammüden adam öldürme suçları, küçüklere, kadınlara karşı işlenen cinsel suçlarla ilgili idam cezasının düşünülebileceği kanaatindeyim' dedi.
29.09.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Şentop’un Azerbaycan heyetinde dikkatleri çeken iki isimTBMM Başkanlarının resmi ziyaretlerinde siyasi parti gruplarının dostluk gruplarından ya da dışişleri komisyonundaki üyelerinden temsilci bulunması adettendir...
22.10.2020Siyaset
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
‘Minsk Grubu’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir’Azerbaycan ziyareti kapsamında Milli Meclis’e hitap eden TBMM Başkanı Şentop, Minsk Grubu’nun Dağlık Karabağ sorununu çözümsüzlüğe mahkûm ettiğini söylediTBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Yıllardan beri Kafkasya’da barışın ve huzurun en büyük düşmanı olan Ermenistan, işgal ve katliam şeceresine yeni bir halka eklemiş, sivilleri ve masumları öldürmeyi bir devlet politikasına dönüştürmüştür...
21.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tbmmmustafa şentopşentoptbmm başkanımeclis

Tbmm Başkanı Mustafa Şentop ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.