Vaniköy Camii

Vaniköy Camii

Son dakika Vaniköy Camii haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vaniköy Camii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vaniköy Camii haber sayfamızda...

Vaniköy Camii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33 vanikoy camii haberi bulunmuştur.
Son dakika... Vaniköy Camiindeki yangında flaş gelişme
Son dakika... Vaniköy Camii'ndeki yangında flaş gelişmeGelen son dakika haberine göre; Üsküdar’da Tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi raporu dosyaya girdi. Raporda, gerekli tedbirleri almayan, caminin ait olduğu vakıf yönetiminin kusurlu olduğu belirtildi.
8.12.2020Gündem
Çağdaş sanatın fuarı Milliyet Sanat’ta
Çağdaş sanatın fuarı Milliyet Sanat’taMilliyet Sanat dergisi 16 - 20 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Contemporary İstanbul’da eserleriyle yer alan Julian Opie’yi bu ay kapağına taşıyor. Dergi plastik sanatlardan müziğe, sinemadan sahne sanatlarına ve edebiyata uzanan konularıyla Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutuyor
İstanbul’a deniz itfaiyesi şart
İstanbul’a deniz itfaiyesi şart!Tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangın, deniz itfaiyesini yeniden gündeme getirdi. Uzmanlar, deniz itfaiyesinin İstanbul için zorunlu olduğunu belirtiyor
21.11.2020Gündem
Yanan tarihi camide inceleme
Yanan tarihi camide incelemeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkan yangında büyük zarar gören Tarihi Vaniköy Camii’nde incelemede bulundu.
20.11.2020Siyaset
‘Yönetmeliğe uyulsa yanmazdı’
‘Yönetmeliğe uyulsa yanmazdı’Üsküdar’daki tarihi Vaniköy Camii’nde geçen pazar yaşanan yangının kablo izolasyonlarının tutuşmasıyla meydana geldiği ortaya çıktı. Oysa 12 yıl önce çıkarılan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” uyarınca, tarihi yapının ahşap kısımlarında kullanılan elektrik kablolarının yangına en az 60 dakika dayanıklı olması ve çelik boru içinden geçirilmesi gerekiyordu.
19.11.2020Gündem
Vaniköy Camii imamının altınları bulundu
Vaniköy Camii imamının altınları bulunduİstanbul Üsküdar’da yanan tarihi Vaniköy Camii imamının yangın sonrası evinde bulamadığını iddia ettiği altınları bulundu.
18.11.2020Gündem
Vaniköy Camii vârise iade edildi
Vaniköy Camii vârise iade edildiİstanbul Boğazı’nın incilerinden Vaniköy Camii pazar günü alevlere teslim oldu. Tarihi caminin bir tarikata devredildiği iddialarının da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı
18.11.2020Gündem
Vaniköy Camii için restorasyon protokolü imzalandı
Vaniköy Camii için restorasyon protokolü imzalandıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vaniköy Camii’nin ihyası için cami bahçesinde düzenlenen “Vaniköy Camii Proje – Uygulama ve Çevre Düzenlemesi Restorasyon Protokolü” imza törenine katıldı.
17.11.2020Haberler
Son dakika Vaniköy Camii için restorasyon protokolü imzalandı
Son dakika! Vaniköy Camii için restorasyon protokolü imzalandıTarihi Vaniköy Camii'nin restorasyonu için imzalar atıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Rekonstrüksiyon ve restorasyonu üstlenen Kalyon Vakfı da kurul kararları doğrultusunda gereken çalışmaları yapacak. 10 gün içinde hemen yer teslimi yapılacak. Projenin inşallah 700 gün, yani iki yıl içerisinde tamamlanmasını ön görüyoruz" dedi.
17.11.2020Gündem
Son dakika Rapor açıklandı Vaniköy Camii yangının sebebi belli oldu
Son dakika! Rapor açıklandı! Vaniköy Camii yangının sebebi belli olduTarihi Vaniköy Camii yangının çıkış nedeniyle ilgili itfaiye raporunda "Elektrik tesisatı kablolarının ısınması sonucu, kablo izolasyonlarının tutuşmasıyla yangın başlangıcı meydana geldi" denildi.
17.11.2020Gündem
Vaniköy Camii tarihi nedir, kim yaptı, kaç yıllık Vaniköy Camii nerede, yangının nedeni ne
Vaniköy Camii tarihi nedir, kim yaptı, kaç yıllık? Vaniköy Camii nerede, yangının nedeni ne?İstanbul'un tarihi camiilerinden biri olan Vaniköy Camii adeta küle döndü. Büyük yangın sonunda kullanılamaz hale gelen Vaniköy Camii'nin tarihi nedir, kim yaptı, kaç yıllık? Vaniköy Camii nerede, yangının nedeni ne? soruları peş peşe araştırılmaya başladı. İşte cami hakkında merak edilenler...
17.11.2020Gündem
Vaniköy Camii İmamı: Ziynet eşyalarımı yangın sonrası bulamadık
Vaniköy Camii İmamı: Ziynet eşyalarımı yangın sonrası bulamadıkÇengelköy'deki tarihi Vaniköy Camii'nin İmamı Mustafa Coşkun'un ifadesinde, “Lojmanda bulunan ziynet eşyalarımı yangın sonrası bulamadık” dediği öğrenildi. Öte yandan camiye ait olan güvenlik kameralarının zarar gördüğü kısmen kurtarılan hard diskin ise Siber Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından incelemeye alındığı öğrenildi.
16.11.2020Gündem
İşte yanan Vaniköy Camiinin son hali Sadece minaresi kaldı
İşte yanan Vaniköy Camii'nin son hali! Sadece minaresi kaldı Üsküdar'da bulunan tarihi Vaniköy Camii'de dün yangın çıkmıştı. Yanarak kullanılmaz hale gelen caminin yangından sonraki durumu havadan görüntülendi.  Bugünse itfaiye ekipleri Vaniköy Camii'ne gelerek inceleme yaptı. Yangının çıkış nedeni araştırılırken, oluşturduğu tahribat da görüntülendi.
16.11.2020Gündem
Bir tarih kül oldu
Bir tarih kül olduÜsküdar’da Boğaz’daki yalılar arasında yer alan tarihi Vaniköy Camii ve yanındaki lojman, dün öğle saatlerinde çıkan yangınla küle döndü. 355 yıllık ahşap camiden geriye minare kalırken, imam Mustafa Coşkun, eşi ve iki çocuğunun lojmanda olduğunu sanınca sinir krizi geçirdi.
16.11.2020Gündem
Bakan Ersoydan yanan tarihi Vaniköy Camii açıklaması
Bakan Ersoy'dan yanan tarihi Vaniköy Camii açıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yanan Vaniköy Camisi'nin en kısa sürede aslına uygun olarak ayağa kaldırılacağını belirtti.
15.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan yanan tarihi Vaniköy Camii paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanan tarihi Vaniköy Camii paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkan yangında kullanılamaz hale gelen tarihi Vaniköy Camii'nin, en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırılacağını bildirdi.
15.11.2020Siyaset
Çengelköyde camide yangın Ekipler sevk edildi
Çengelköy'de camide yangın! Ekipler sevk edildiGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Çengelköy'de bulunan tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olayla ilgili İstanbul Valiliği yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
15.11.2020Haberler
Son dakika... Tarihi camide yangın paniği
Son dakika... Tarihi camide yangın paniği!Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Çengelköy'de bulunan tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
15.11.2020Gündem
Son dakika... Çengelköyde camide yangın Ekipler sevk edildi
Son dakika... Çengelköy'de camide yangın! Ekipler sevk edildiGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Çengelköy'de bulunan tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İstanbul Valiliğinden yapılan basın açıklamasında, denizden ve karadan müdahale edilerek yangının kontrol altına alındığı ve çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.
15.11.2020Gündem
Gazeteci Yarman yaşamını yitirdi
Gazeteci Yarman yaşamını yitirdiTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi Volkan Yiğit Yarman vefat etti
7.02.2009Gündem
Koça anlamlı tören
Koç'a anlamlı törenİşadamı Vehbi Koç, ölümünün birinci yılında ailesi, dostları ve çalışma arkadaşlarının katıldığı bir törenle mezarı başında anıldı
25.02.1997The Others
Çukurova’nın  toprağına karışacak
Çukurova’nın toprağına karışacakYaşar Kemal’in evinde hüzün var. Yazarın memleketi Hemite Köyü’nün muhtarı, yanında, Kemal’in babasının Çukurova’daki mezarından aldığı toprakla geliyor. Bir avuç toprak bugün ‘İki şeye inanırım: Halk ve doğa’ diyen yazar Zincirlikuyu’daki mezarına atılacak
1.03.2015Gündem
200 YIL ÖNCEKi BOĞAZiÇi
200 YIL ÖNCEKi BOĞAZiÇiOsmanlı Sarayı’nda görevli olan Bostancıbaşı, sahillerdeki bina ve yalıların kimlere ait olduğuna dair defter tutardı.
21.02.2013Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
26.02.2004Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
25.02.2004 Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
24.02.2004Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
23.02.2004Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
22.02.2004Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
21.02.2004Cadde
Şehroya muhteşem gece
Şehro'ya muhteşem geceŞehro ağladı ve ağlattı
20.02.2004Cadde

Yazar Sonuçları

Sinan GenimMilliyet Yazarı
Sivasî Efendi ve Kadızâde Mehmed Efendi üzerineGeçtiğimiz hafta yanan Vaniköy Camii ile ilgili olarak çok şey söylendi ve konuşuldu...
8.01.2021
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Boğaz’ın yalı camileriGeçtiğimiz günlerde yanan Vaniköy Camii Boğaziçi’nin en nadide tarihi eserlerindendi...
21.11.2020Cumartesi
Mehmet TezkanMilliyet Yazarı
‘NE OLUR NE OLMAZ’ ÜRKEKLİĞİEskiden de oluyordu ama son zamanlarda daha da arttı...
22.01.2011Gündem

Benzer Haber Etiketleri

vaniköy camiiyangınÇengelköyistanbulvaniköy

Vaniköy Camii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.