20 Ocak

20 Ocak

Son dakika 20 ocak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 20 ocak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 20 ocak haber sayfamızda...

20 Ocak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.422 20 ocak haberi bulunmuştur.
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı
Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Asgari ücrette şu anda işte o bugünkü zamlara uygun hale getirilmeli. Dolayısıyla en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı. Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız inşallah el ele vereceğiz, biz yapacağız" dedi.
23.06.2022Siyaset
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?Osmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli oldu
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli olduBeyaz Saray uzun süredir merak edilen sorunun cevabını sonunda verdi ve Joe Biden'ın İsrail, Filistin ve Suudi Arabistan'ı kapsayacak ziyaretinin tarihini açıkladı. Bugün yapılan duyuruya göre ABD Başkanı'nın Ortadoğu turu, 13-16 Temmuz arasında yapılacak.
15.06.2022Dünya
Galatasaray'da Dursun Özbek dönemi! Fatih Terim sesleri, 'Hocamız Okan Buruk'tu'
Galatasaray'da Dursun Özbek dönemi! Fatih Terim sesleri, 'Hocamız Okan Buruk'tu'Galatasaray Kulübü'nde Dursun Özbek, Eşref Hamamcıoğlu'nu geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturdu. Sarı-kırmızılılarda Dursun Özbek'in başkan seçilmesinin ardından Fatih Terim sesleri yükseldi. Öte yandan Süper Lig devinde yeni yönetici "Ben gelseydim hocamız Okan Buruk'tu" dedi.
12.06.2022Galatasaray
Galatasaray yeni başkanı Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ne iş yapıyor?
Galatasaray yeni başkanı Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ne iş yapıyor?Galatasaray'da 2. Dursun Özbek dönemi... Yapılan seçim sonrası Dursun Özbek başkan seçildi. Bu gelişme sonrası "Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli?" soruları gelmeye başladı. İşte Özbek'in biyografisi...
11.06.2022Skorer
7 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
7 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuOcak ayı, genellikle pek çok kişi yepyeni kararlar alarak hayata tazelenecek giriş yapıldığı bir aydır. Ocak ayında doğan kişilerin de kendine has kişisel özellikleri vardır. Ocak ayında doğan kişiler ise, koca ya da oğlak burcu olarak dünyaya gelir. Burçlar, insan hayatı için önemli bir yere sahiptir. 7 Ocak hangi burç oluyor? İşte, tüm detaylar.
8.06.2022Astroloji
19 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
19 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu19 Ocak'ta doğan kişilerin burcunun Oğlak olduğu bilinir. 22 Aralık ila 20 Ocak arasında doğan tüm kişilerin burcu Oğlak olarak kabul edilir. Her burçta olduğu gibi Oğlak burcunun da kendine özgü olan özellikleri bulunur. Erkek ya da kadında yani kısacası cinsiyet ile de ilişkili olabilen burçlar, her insanın üzerinde farklı etkiye sahiptir. Genel olarak ciddi özelliğe sahip olan burçlar arasında yer aldığı bilinir. İşte, tüm detaylar.
8.06.2022Astroloji
26 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
26 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuBurçlar ve astroloji insanlığın her zaman ilgisini cezbetmiştir. Tarihte de insanoğlunun bu konuda araştırmalar ve çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Astrolojiye göre insanın doğum anında güneşin hangi pozisyonda olduğuna göre yapılan bir hesaplama ile belirlenen burçlar hadisesi ile ilgili ve 26 Ocak doğumluların burçlarına ilişkin derlediğimiz bu yazıyı ilgiyle okuyacaksınız.26 Ocak hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu.
8.06.2022Astroloji
Görüntüler Münbiç'ten! PKK'yı panik sardı
Görüntüler Münbiç'ten! PKK'yı panik sardıSuriye'nin kuzeyinde beklenen harekat öncesi terör örgütü PKK/YPG'yi panik sardı. 2016 yılından beri işgal altında olan Münbiç'te teröristler, yeni tünel ve mevziler yapmaya başladı.
6.06.2022Gündem
Gözler terör hedeflerinde! Operasyon sinyali bekleniyor
Gözler terör hedeflerinde! Operasyon sinyali bekleniyorTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), güvenli hale getirilen bölgelere saldırıların düzenlendiği terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Tel Rıfat ve Münbiç kentlerine yönelik harekat sinyali vermesi, Suriye'de heyecana yol açtı.
6.06.2022Gündem
2022 oğlak burcu hangi ay, hangi gün doğmuştur? Oğlak burcu olası doğum tarihi
2022 oğlak burcu hangi ay, hangi gün doğmuştur? Oğlak burcu olası doğum tarihiAstronomi ile yakından ilgilenenler, burçların hangi ay ve gün içerisinde olduklarını merak etmektedir. Toprak grubunun kararlı yapısıyla dikkat çekmekte olan oğlak burcu, normalde 22 Aralık ile 21 Ocak aralığı oğlak burcu olarak kabul edilmektedir. 2022 yeni burç tarihlerine göre bu aralıkta bir değişme yaşanmaktadır. İşte 2022 Oğlak burcuna ait merak edilenler ve diğer detaylar.
3.06.2022Gündem
2022 Aralık Ayı Hangi Burç? Aralık Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?
2022 Aralık Ayı Hangi Burç? Aralık Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?Burçlar çoğu insanlar tarafından merak konusudur. Burçların hangi aylara denk geldiği ise bazı insanların kafalarını karıştırmaktadır. Aralık ayı hangi burç oluyor? Bu burcun özellikleri nelerdir? Bu soruların cevabını sizler için derledik.
3.06.2022Astroloji
2022 Ocak Ayı Hangi Burç? Ocak Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?
2022 Ocak Ayı Hangi Burç? Ocak Ayında Doğanların Burcu Nedir ve Özellikleri Nasıl Olur?Ocak ayının herkes için yeni kararların alındığı ve yaşama tazelenerek başlanılan bir ay olduğu belirtilebilir. Ocak ayında doğan kişilerin kendilerine has özellikleri vardır. Ocak ayında doğan kişiler ya kova ya da oğlak burucu olur.
2.06.2022Astroloji
Tel Rıfat ve Münbiç’e olası harekatla ilgili flaş açıklama: Varoluşsal bir tehdit!
Tel Rıfat ve Münbiç’e olası harekatla ilgili flaş açıklama: Varoluşsal bir tehdit!Suriye'nin kuzeyine yönelik olası 5. harekatla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tel Rıfat ve Münbiç'i işaret etti. Milliyet.com.tr'ye değerlendirmelerde bulunan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, ABD ve Rusya'nın Tel Rıfat ve Münbiç'te teröristleri himaye ettiğini söyledi ve ekledi: Varoluşsal bir tehditle karşı karşıya kalmışsanız yapmanız gereken bir mücadeleyle karşı karşıyasınız. Yoksa siz bunu yapmazsanız onlar size operasyon yapar.
2.06.2022Gündem
Terör koridoruna TSK’dan darbe
Terör koridoruna TSK’dan darbeTSK, Suriye’de 4 ayrı harekât ile hem oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu çökertti! Hedef: M4 Otoyolu’na kadar inen koridor...
28.05.2022Gündem
Güney sınırına kilit! Erdoğan'ın sinyalini verdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı
Güney sınırına kilit! Erdoğan'ın sinyalini verdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktıSuriye'den TSK'ya yönelik saldırıların artmasının ardından Erdoğan, 'güvenli hat' için yeni operasyon sinyali verdi; gözler sınır ötesine çevrildi. Yayladağı’ndan Yüksekova’ya uzanan bin 255 kilometrelik sınır hattı üzerinde 25 ile 40 kilometre derinlikte “güvenli bölge” oluşturma planı aşamalı olarak hayata geçiriliyor.
25.05.2022Gündem
Suriye'nin kuzeyine 5. harekat sinyali! İki hassas bölge var
Suriye'nin kuzeyine 5. harekat sinyali! İki hassas bölge varSuriye'nin kuzeyinde yeni bir harekat sinyali verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı. Bölgede düzenlenecek olası 5. operasyonla ilgili Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, milliyet.com.tr'ye hassas olan 2 bölgenin olduğunu belirtti.
24.05.2022Gündem
Normalleşmede son perde
Normalleşmede son perdeİsrail’e 15 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriliyor. Çavuşoğlu önce Filistin’e ardından İsrail’e gidecek. İsrail ile görüşmelerde büyükelçilerin atanması kararı bekleniyor.
24.05.2022Gündem
Harika Avcı'dan aylar sonra ilk paylaşım
Harika Avcı'dan aylar sonra ilk paylaşımBir döneme damgasını vuran isimlerden Harika Avcı, yaşadığı maddi krizler ve bunalım nedeniyle yıllardır sahnelerden uzak. Türk sineması ve sahnelerin en güzel isimlerinden 62 yaşındaki Avcı, uzun zaman sonra sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak adından söz ettirdi.
21.05.2022Cadde
ÖZEL | Galatasaray'da Dursun Özbek'ten adaylık kararı!
ÖZEL | Galatasaray'da Dursun Özbek'ten adaylık kararı!Sarı-kırmızılı kulüpte seçime kısa bir süre kala gözler başkan adaylarına çevrildi. Galatasaray’da eski başkan Dursun Özbek adaylık ile ilgili kararını verdi.
17.05.2022Galatasaray
Karısının şakaklarına elektrik vererek öldürmüştü! İyi hal indirimi kararını Yargıtay bozdu
Karısının şakaklarına elektrik vererek öldürmüştü! İyi hal indirimi kararını Yargıtay bozduDiyarbakır’da 8 yıl önce 33 yaşındaki eşi Mübarek Turan’ı ikinci kız çocuğunu doğurduğu için yanaklarına elektrik vererek öldürmekten yargılanan Veysi Turan hakkındaki kararı, Yargıtay 4'üncü defa bozdu. Yargıtay, yerel mahkemenin karısını öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Veysi Turan'ın "155 polis imdat hattını arayarak eşini boğduğunu bildirdiği" gerekçesiyle takdiri indirimle müebbet hapis cezası verilmesini bozdu. Sanık Veysi Turan, 16 Haziran'da bir kez daha mahkemeye çıkacak. Yargıtay'ın kararını doğru bulduklarını belirten Mübarek Turan'ın aile avukatı Burak Göncü, "Vicdani rahatlatma söz konusu olmuştur. Bu sebeple sanığa verilen iyi hal indiriminin kaldırılmasını çok doğru bir karar olarak bulmaktayız." dedi.
15.05.2022Gündem
‘Beni kapak yapmadılar çünkü çok ayrımcılar’
‘Beni kapak yapmadılar çünkü çok ayrımcılar’Melania Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra verdiği ilk röportajında, kendisine first lady’lik döneminde kapağında yer vermeyen Vogue dergisinin yayın yönetmenine ateş püskürdü.
15.05.2022Dünya
20 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
20 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuBurçlar, kişinin doğum tarihine göre hesaplanan bir gökbilim terimi olarak ifade edilebilir. Buna bağlı olarak da burcunuzu öğrenmek için doğum tarihinizi ay ve gün olarak bilmeniz gerekmektedir. 20 Ocak hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nasıldır? Siz de 20 Ocak tarihinde doğduysanız burcunuz ile ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz. İşte, tüm detaylar
9.05.2022Astroloji
Antalyaspor-Konyaspor maçı canlı bahis seçeneğiyle Misli.com'da
Antalyaspor-Konyaspor maçı canlı bahis seçeneğiyle Misli.com'daSüper Lig'de 13 maçtır yenilgisi olmayan ve Avrupa bileti için çırpınan Antalyaspor, Fenerbahçe'nin puan kaybıyla "ikincilik" yarışında iştahı açılan Konyaspor'u konuk ederken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz.
9.05.2022Konyaspor
Terör koridoru çökertildi
Terör koridoru çökertildiPKK’nın Hakkari’deki önemli üslenme bölgelerinden sökülmesinin ardından yurt içinde terör örgütüne karşı kesintisiz bir operasyon dönemine geçildi. Operasyonlar serisi 2020’de Kapan ve Yıldırım ile devam etti. 2021 yılında Eren operasyonları bir yıl boyunca kesintisiz olarak sürdürüldü. 15 Nisan 2022 tarihinde ise İlkbahar-Yaz Abluka operasyonları başlatıldı. 1 Ekim 2022 tarihine kadar Jandarma Komando, JÖH, PÖH ve Güvenlik Korucularının da yer alacağı 9 bin 159 operasyonun icra edilmesi planlandı.
4.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

20 Ocak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.