Abd Hazine Bakanı

Abd Hazine Bakanı

Son dakika ABD Hazine Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Hazine Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Hazine Bakanı haber sayfamızda...

Abd Hazine Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.575 abd hazine bakani haberi bulunmuştur.
'Ülkenin temerrüde düşmesi tarihi bir mali krizi tetikleyebilir'
'Ülkenin temerrüde düşmesi tarihi bir mali krizi tetikleyebilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin temerrüde düşmesinin "tarihi bir mali krizi" tetikleyebileceğini belirterek, Kongre'nin federal borç limitini yükseltmesi için bir kez daha çağrıda bulundu.
20.09.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan büyük ekonomilere flaş çağrı
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan büyük ekonomilere flaş çağrıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, büyük ekonomilere Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkını (SDR), kırılgan ülkeleri desteklemek için kullanmaları çağrısında bulundu.
9.09.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen'den 'vergi' açıklaması!
ABD Hazine Bakanı Yellen'den 'vergi' açıklaması!ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkelerin büyük ve kârlı çok uluslu firmaları en az yüzde 15 oranında vergilendirmesine imkan sağlayacak yeni vergi mekanizmasına ilişkin olarak, "Anlaşma, ülkeler arasındaki düşük vergi yarışını sonlandıracak." dedi.
11.07.2021Uzmanpara
Küresel ekonomiyle ilgili önemli uyarı
Küresel ekonomiyle ilgili önemli uyarıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, küresel ekonomide kalıcı bir ayrışmayla karşılaşılabileceğini belirterek, büyük ekonomileri güçlü bir toparlanma için önemli miktarda yeni mali destek sağlamak için gayret göstermeye çağırdı.
8.04.2021Uzmanpara
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Yellen'ın özel kalem müdürü bir Türk olacak
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Yellen'ın özel kalem müdürü bir Türk olacakABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'ta göreve gelmesiyle ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın özel kalem müdürünün Türk asıllı Didem Nişancı olacağı bildirildi.
12.01.2021Ekonomi
'Piyasalar rahat olmalı, bol miktarda kaynak var'
'Piyasalar rahat olmalı, bol miktarda kaynak var'ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı ABD Merkez Bankasınca (Fed) uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan fonların iade edilmesini istemesinin ardından, ihtiyaç duyulması halinde fon sağlamak için bol miktarda kaynak olduğunu belirtti.
20.11.2020Ekonomi
Petrol için son karar  3 Haziranda verilecek
Petrol için son karar 3 Haziranda verilecekAmsterdamdaki Enerji Forumunda OPECli bakanlar, Suudi Arabistanın 2 milyon varil üretim artışı önerisi konusundaerken sinyal vermekten kaçındı. Öneri 3 Haziranda görüşülecek
22.05.2004Ekonomi
Anlaşamazsak borçları ödememiz zor olur
Anlaşamazsak borçları ödememiz zor olurReuterse açıklamalarda bulunan Ruckauf, sadece erteleme istediklerini, böylece, mart ayında seçilecek yeni hükümete ekonomik programını düzene koyması zamanı tanınacağını belirtti...
4.11.2002Ekonomi
2001 yılında Türkiye'nin dış ilişkileri
2001 yılında Türkiye'nin dış ilişkileri2001 YILINDA TÜRKIYE - IRAN ILISKILERI Iran Cumhurbaskani Muhammed Hatemi'nin isbasina gelmesinden sonra dis politika alaninda uygulamaya koydugu diyalog ve gerginlikleri giderme politikasi, Türkiye ile iliskilerde özellikle son iki yilda büyük gelismeler kaydedilmesine neden oldu...
30.11.2001Gündem
G7 zirvesinde durgunluk kavgası
G7 zirvesinde durgunluk kavgasıToplantıda, dünya ekonomisinin canlanması için en çok hangi ülke ya da bölgenin yardıma ihtiyacı olduğu hususunda tartışma çıktı...
8.07.2001Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,20 değer kaybederek günü 1.384,68 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 16,78 puan azalırken, toplam işlem hacmi 13,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
24.09.2021Ekonomi
'Temerrüt tarihi mali krizi tetikleyebilir'
'Temerrüt tarihi mali krizi tetikleyebilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin temerrüde düşmesinin “tarihi bir mali krizi” tetikleyebileceğini belirterek, Kongre’nin federal borç limitini yükseltmesi için bir kez daha çağrıda bulundu.
21.09.2021Ekonomi
Yellen'dan 'tarihi kriz' uyarısı
Yellen'dan 'tarihi kriz' uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkenin temerrüde düşmesinin "tarihi bir mali krizi" tetikleyebileceğini belirterek, Kongre'nin federal borç limitini yükseltmesi için bir kez daha çağrıda bulundu.
20.09.2021Uzmanpara
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladı
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladıKüresel piyasalar Çinli Evergrande şirketine ilişkin belirsizlikler, devam eden tedarik sorunları ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu hafta varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin yol haritasını açıklayacağı endişesiyle yeni haftaya satıcılı başladı.
20.09.2021Uzmanpara
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' diyenlere yanıt veren Erdoğan, 'İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada' açıklamasını yaptı.
17.09.2021 Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Adım adım yaklaşıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Adım adım yaklaşıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Şu anda Diyarbakır'da vatandaşlarım gecenin geç saatlerine kadar rahatlıkla dolaşıyor, bundan sonraki süreç daha da huzurlu olacak.' dedi.
11.09.2021Siyaset
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalı
İTO: Aşısızlara karşı caydırıcı önlemler kararlılıkla alınmalıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Aşılamanın hızlanması ve aşısızlara karşı caydırıcı önlemlerin kararlılıkla alınması çok önemli. Ancak bu süreçte kişisel verilerle ilgili olumsuzluklara yol açacak mevzuat ihlallerine de mahal verilmemeli.” ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
Yellen 'borç limiti' konusunda bir kez daha uyardı
Yellen 'borç limiti' konusunda bir kez daha uyardıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, federal hükümeti geçici olarak finanse etmeye yönelik önlemlerin ne kadar süreceğinin belirsiz olduğunu belirterek, borç limiti konusunda en kısa sürede harekete geçmesi için Kongre'ye bir kez daha çağrıda bulundu.
9.09.2021Uzmanpara
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandı
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandıKüresel piyasalarda artan risk iştahının etkisiyle dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün Euro Bölgesi'nde ikinci çeyreğe ilişkin büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
7.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildiKüresel pay piyasaları artan risk unsurlarına karşın özellikle ABD Merkez Bankası'nın (Fed) son dönem makroekonomik verilerle birlikte para politikasının değişiminde aceleci davranmayacağı iyimserliğiyle rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed'in toplantı tutanakları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasına çevrildi.
14.08.2021Uzmanpara
Yellen borç limitini artırma çağrısını yineledi
Yellen borç limitini artırma çağrısını yinelediABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitinin artırılmamasının ülke ekonomisine zarar vereceğini belirterek, Kongre'ye iki partinin de desteğiyle borç limitini yükseltme çağrısında bulundu.
9.08.2021Uzmanpara
Yellen'dan kripto reformu mücadelesi
Yellen'dan kripto reformu mücadelesiABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto reformları planını zayıflatmak isteyen teklife karşı mücadele ediyor.
6.08.2021Uzmanpara
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri devreye soktu
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri devreye soktuABD Hazine Bakanlığı, borç limitinin geçerlilik süresinin dolmasıyla ülkenin temerrüde düşmemesi için olağanüstü tedbirleri devreye sokarak bazı borçlanma faaliyetlerini askıya aldı.
3.08.2021Uzmanpara
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri devreye soktu
ABD Hazinesi olağanüstü tedbirleri devreye soktuABD Hazine Bakanlığı, borç limitinin geçerlilik süresinin dolmasıyla ülkenin temerrüde düşmemesi için olağanüstü tedbirleri devreye sokarak bazı borçlanma faaliyetlerini askıya aldı.
2.08.2021Ekonomi
Çin'den ABD'ye Hong Kong yaptırımı
Çin'den ABD'ye Hong Kong yaptırımıÇin, Yabancı Yaptırımlarla Mücadele Yasası kapsamında, ABD'li 7 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulayacağını bildirdi.
24.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABD Hazine BakanıabdYellenJanet YellenABD Hazine Bakanı Janet Yellen

Abd Hazine Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.