Abd Senatosu

Abd Senatosu

Son dakika ABD Senatosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Senatosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Senatosu haber sayfamızda...

Abd Senatosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 754 abd senatosu haberi bulunmuştur.
ABD'de Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldı
ABD'de Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldıABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, Demokratlar'ın oylarıyla Temsilciler Meclisinden geçen ve ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkaran tasarıyı bloke etti.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Ve azil yargılamasında sona gelindi! İşte o kritik tarih...
Ve azil yargılamasında sona gelindi! İşte o kritik tarih...Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil yargılamasında sona gelinirken, kapanış sunumlarını yapan Demokrat savcı vekiller ile Trump'ın avukatları karşılıklı olarak birbirlerini suçladı.
3.02.2020Dünya
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz ABD Kongresi'ne davet edildi
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz ABD Kongresi'ne davet edildiSuudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz’in, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongrede yarın akşam yapacağı Birliğin Durumu (State of the Union) konuşmasına katılacağı belirtildi.
3.02.2020Dünya
Son dakika... Bakan Gül'den ABD'nin skandal kararına tepki
Son dakika... Bakan Gül'den ABD'nin skandal kararına tepkiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Senatosu'nun Ermeni kararına sert tepki gösterdi. Son dakika açıklaması yapan Bakan Gül, "Bu karar ülkemiz, milletimiz açısından yok hükmündedir" dedi.
13.12.2019Siyaset
ABD'de büyük kriz! Çatlak büyüyor, ortalık çok fena karışacak...
ABD'de büyük kriz! Çatlak büyüyor, ortalık çok fena karışacak...ABD Başkanı Donald Trump'ın, Cemal Kaşıkçı  cinayetinden doğrudan Suudi Veliaht Prensin sorumlu olup olmadığının "Magnitsky Yasası" kapsamında 120 gün içinde ortaya konmasını isteyen Senato talebine yanıt vermeyeceği bildirildi.
8.02.2019Dünya
Mark Zuckerberg: Bu karmaşık bir konu ve tek bir söz ile açıklanamaz
Mark Zuckerberg: Bu karmaşık bir konu ve tek bir söz ile açıklanamazFacebook’un CEO’su Mark Zuckerberg bugün de ABD Temsilciler Meclisi'nin Enerji ve Ticaret Komitesinde beş saat boyunca ifade verdi. Senatoda verdiği ifadeden daha zorlu sorularla karşılaşan Zuckerberg, kullanıcı verileri, gizlilik politikalarından ve Rusya’nın sosyal medya üzerinden ABD seçimlerine etkisine kadar birçok soruya muhatap oldu.
12.04.2018Teknoloji
Mark Zuckerberg, Facebook'un paralı versiyonun gelebileceğine işaret etti
Mark Zuckerberg, Facebook'un paralı versiyonun gelebileceğine işaret ettiFacebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, ABD Senatosu'na bağlı Adalet Komitesi ve Ticaret, Bilim, Ulaşım Komitesinin önünde ifade verdi. Senatör Senator Orrin Hatch’in "Facebook her zaman ücretsiz olacak mı?" sorusu karşısında Zuckerberg, açık kapı bırakmayı tercih etti.
11.04.2018Teknoloji
Zuckerberg cevapladı: Facebook telefon mikrofonundan bizleri dinliyor mu?
Zuckerberg cevapladı: Facebook telefon mikrofonundan bizleri dinliyor mu?Mark Zuckerberg, kullanıcıları telefondaki mikrofonlarla dinledikleri iddiasına açıklık getirdi. Zuckerberg, şirketin ilk olarak bu konuda 2016 yılında yaptığı açıklamayı yineleyerek bu iddiaları reddetti.
11.04.2018Sosyalmedya
Mark Zuckerberg, Adalet Komitesi önünde ifade verdi
Mark Zuckerberg, Adalet Komitesi önünde ifade verdiFacebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, ABD Senatosu’na bağlı Adalet Komitesi ve Ticaret, Bilim, Ulaşım Komitesinin önünde ifade verdi. Zuckerberg, ABD Senatosu'nda verdiği ifadesinde "Facebook'un veri sızıntısını önlemek için yeteri kadar çaba sarf etmedik. Benim hatamdı ve özür dilerim" dedi.
11.04.2018Teknoloji
ABD Senatosu, Irak üçe bölünsün tasarısını onayladı
ABD Senatosu, Irak üçe bölünsün tasarısını onayladıSenato Genel Kurulu'ndaki oylamada tasarı, 23'e karşı 75 oyla kabul edildi...
26.09.2007Dünya
Rice, AKP'nin icraatını övdü
Rice, AKP'nin icraatını övdüABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Washington'ın "Türkiye'deki demokratik süreci desteklemesinin çok önemli olduğunu" belirterek, "Türkiye'nin, son birkaç yılda Avrupa geleneklerinden geri kaldığını söylemek mümkün değil...
11.05.2007Siyaset
ABD'de nefret suçlarında büyük artış! Yüzde 164...
ABD'de nefret suçlarında büyük artış! Yüzde 164...ABD'de yaşayan Asya kökenlilere yönelik nefret suçlarında 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 164 artış görüldüğü bildirildi.
3.05.2021Dünya
Son dakika... ABD İstihbarat Direktörü'nden Çin uyarısı!
Son dakika... ABD İstihbarat Direktörü'nden Çin uyarısı!ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Avril Haines, ABD'nin Çin'le her alanda küresel bir rekabette olduğunu kaydederek, "Çin, kendisini yükselen, ABD'yi ise gerileyen bir güç olarak görüyor." dedi.
29.04.2021Dünya
Joe Biden'ın skandal kararın arkasındaki isim!
Joe Biden'ın skandal kararın arkasındaki isim!Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesi kullanması Türkiye'den sert tepki gördü. Peki ABD'de son durum nedir? Skandal kararın arkasındaki isim kim? Gazeteci Ali Çınar detayları CNN TÜRK yayınında aktardı.
25.04.2021Haberler
Son dakika... Joe Biden'ın skandal açıklamasının arkasındaki isim!
Son dakika... Joe Biden'ın skandal açıklamasının arkasındaki isim!Gelen son dakika... Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesi kullanması Türkiye'den sert tepki gördü. Peki ABD'de son durum nedir? Skandal kararın arkasındaki isim kim? Gazeteci Ali Çınar detayları CNN TÜRK yayınında aktardı.
25.04.2021Dünya
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Amerikan birliklerinin çekilmesinden sonra ABD’nin Afganistan’a yeniden terörle mücadele birliklerini gönderme durumunun söz konusu olmadığını söyledi.
19.04.2021Dünya
ABD Başkanı Biden Putin yerine 'Klutin' deyince tepkilere maruz kaldı
ABD Başkanı Biden Putin yerine 'Klutin' deyince tepkilere maruz kaldıABD Başkanı Joe Biden,Beyaz Saray'ın YouTube hesabında gündemi değerlendirdiği sırada Başkan Putin yerine "Başkan Klutin'' dedi. Sosyal medyanın diline düşen Biden'ın gafı tepkilere neden oldu
16.04.2021Haberler
Son dakika: ABD Başkanı Biden'dan büyük Putin gafı! Büyük tepki çekti
Son dakika: ABD Başkanı Biden'dan büyük Putin gafı! Büyük tepki çektiGelen bir son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden,Beyaz Saray'ın YouTube hesabında gündemi değerlendirdiği sırada Başkan Putin yerine "Başkan Klutin” dedi. Sosyal medyanın diline düşen Biden'ın gafı tepkilere neden oldu
16.04.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararı
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararıİspanya mahkemelerinden kaçarak Ekim 2017'den bu yana Belçika'da yaşayan Puigdemont ile AP milletvekili olan iki ayrılıkçı Katalan siyasetçinin dokunulmazlıklarının kaldırılması yapılan oylamayla kabul edildi.
9.03.2021Dünya
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,77 artışla 1.542,04 puandan başladı.
9.03.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, ABD’de ekonomik destek paketinin Senato’da onaylanmasına karşın, beklentilerin gerçekleşmesi, devam eden enflasyon tedirginliği ve fiyatlanacak yeni beklentiler konusundaki kararsızlıklarla karışık bir seyir izliyor.
9.03.2021Uzmanpara
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda, bu haftanın en önemli konu başlığı yine tahvil faizleri olurken, ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, tahvil piyasasının seyri ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek hafta açıklayacağı faiz kararı yatırımcıların odağında bulunuyor.
6.03.2021Uzmanpara
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı bekletti
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı beklettiWashington Ulusal Muhafızlar Komutanı Tümgeneral William Walker, ABD'de 6 Ocak Kongre Baskını esnasında Savunma Bakanlığının (Pentagon), ulusal muhafız yardımı göndermeyi saatlerce ertelediğini belirtti.
3.03.2021Dünya
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü sert yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 600 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,95 artışla 31.535,51 puana yükseldi.
1.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

abd senatosuABDMark ZuckerbergfacebookSon dakika haberleri

Abd Senatosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.