Abd Senatosu

Abd Senatosu

Son dakika ABD Senatosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Senatosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Senatosu haber sayfamızda...

Abd Senatosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 835 abd senatosu haberi bulunmuştur.
ABD'de Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldı
ABD'de Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldıABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, Demokratlar'ın oylarıyla Temsilciler Meclisinden geçen ve ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkaran tasarıyı bloke etti.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Ve azil yargılamasında sona gelindi! İşte o kritik tarih...
Ve azil yargılamasında sona gelindi! İşte o kritik tarih...Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil yargılamasında sona gelinirken, kapanış sunumlarını yapan Demokrat savcı vekiller ile Trump'ın avukatları karşılıklı olarak birbirlerini suçladı.
3.02.2020Dünya
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz ABD Kongresi'ne davet edildi
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz ABD Kongresi'ne davet edildiSuudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz’in, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongrede yarın akşam yapacağı Birliğin Durumu (State of the Union) konuşmasına katılacağı belirtildi.
3.02.2020Dünya
Son dakika... Bakan Gül'den ABD'nin skandal kararına tepki
Son dakika... Bakan Gül'den ABD'nin skandal kararına tepkiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Senatosu'nun Ermeni kararına sert tepki gösterdi. Son dakika açıklaması yapan Bakan Gül, "Bu karar ülkemiz, milletimiz açısından yok hükmündedir" dedi.
13.12.2019Siyaset
ABD'de büyük kriz! Çatlak büyüyor, ortalık çok fena karışacak...
ABD'de büyük kriz! Çatlak büyüyor, ortalık çok fena karışacak...ABD Başkanı Donald Trump'ın, Cemal Kaşıkçı  cinayetinden doğrudan Suudi Veliaht Prensin sorumlu olup olmadığının "Magnitsky Yasası" kapsamında 120 gün içinde ortaya konmasını isteyen Senato talebine yanıt vermeyeceği bildirildi.
8.02.2019Dünya
Mark Zuckerberg, Facebook veri skandalı için Avrupa'dan özür diledi
Mark Zuckerberg, Facebook veri skandalı için Avrupa'dan özür dilediDev sosyal medya platformu Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook veri skandalı için ifade verdiği Avrupa Parlamentosu'nda siyasetçilerden özür diledi. Yaklaşık iki saat süren konuşmalarda siyasetçiler, Zuckerberg'i sorularıyla terletti.
23.05.2018Teknoloji
Mark Zuckerberg: Bu karmaşık bir konu ve tek bir söz ile açıklanamaz
Mark Zuckerberg: Bu karmaşık bir konu ve tek bir söz ile açıklanamazFacebook’un CEO’su Mark Zuckerberg bugün de ABD Temsilciler Meclisi'nin Enerji ve Ticaret Komitesinde beş saat boyunca ifade verdi. Senatoda verdiği ifadeden daha zorlu sorularla karşılaşan Zuckerberg, kullanıcı verileri, gizlilik politikalarından ve Rusya’nın sosyal medya üzerinden ABD seçimlerine etkisine kadar birçok soruya muhatap oldu.
12.04.2018Teknoloji
Mark Zuckerberg, Facebook'un paralı versiyonun gelebileceğine işaret etti
Mark Zuckerberg, Facebook'un paralı versiyonun gelebileceğine işaret ettiFacebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, ABD Senatosu'na bağlı Adalet Komitesi ve Ticaret, Bilim, Ulaşım Komitesinin önünde ifade verdi. Senatör Senator Orrin Hatch’in "Facebook her zaman ücretsiz olacak mı?" sorusu karşısında Zuckerberg, açık kapı bırakmayı tercih etti.
11.04.2018Teknoloji
Zuckerberg cevapladı: Facebook telefon mikrofonundan bizleri dinliyor mu?
Zuckerberg cevapladı: Facebook telefon mikrofonundan bizleri dinliyor mu?Mark Zuckerberg, kullanıcıları telefondaki mikrofonlarla dinledikleri iddiasına açıklık getirdi. Zuckerberg, şirketin ilk olarak bu konuda 2016 yılında yaptığı açıklamayı yineleyerek bu iddiaları reddetti.
11.04.2018Sosyalmedya
Mark Zuckerberg, Adalet Komitesi önünde ifade verdi
Mark Zuckerberg, Adalet Komitesi önünde ifade verdiFacebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, ABD Senatosu’na bağlı Adalet Komitesi ve Ticaret, Bilim, Ulaşım Komitesinin önünde ifade verdi. Zuckerberg, ABD Senatosu'nda verdiği ifadesinde "Facebook'un veri sızıntısını önlemek için yeteri kadar çaba sarf etmedik. Benim hatamdı ve özür dilerim" dedi.
11.04.2018Teknoloji
ABD'de hükümetin kapanması ne anlama geliyor?
ABD'de hükümetin kapanması ne anlama geliyor?Geçtiğimiz Cumartesi günü ABD Senatosu, bütçe konusunda uzlaşamadı ve ABD Hükümeti kapandı. Peki hükümetin kapanması ne anlama geliyor?
14.03.2018Dünya
ABD Senatosu, Irak üçe bölünsün tasarısını onayladı
ABD Senatosu, Irak üçe bölünsün tasarısını onayladıSenato Genel Kurulu'ndaki oylamada tasarı, 23'e karşı 75 oyla kabul edildi...
26.09.2007Dünya
Rice, AKP'nin icraatını övdü
Rice, AKP'nin icraatını övdüABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Washington'ın "Türkiye'deki demokratik süreci desteklemesinin çok önemli olduğunu" belirterek, "Türkiye'nin, son birkaç yılda Avrupa geleneklerinden geri kaldığını söylemek mümkün değil...
11.05.2007Siyaset
Numan Kurtulmuş'tan Atatürk Havalimanı açıklaması: Çevresi kesinlikle imara açılmayacak
Numan Kurtulmuş'tan Atatürk Havalimanı açıklaması: Çevresi kesinlikle imara açılmayacakAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'e gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili, çevresinin kesinlikle imara açılmayacağını belirtirken öğretmen atamalarıyla ilgili de dikkat çeken bilgiler verdi.
21.05.2022Siyaset
Zelenskiy: 'Donbass cehenneme döndü ve bu abartı değil'
Zelenskiy: 'Donbass cehenneme döndü ve bu abartı değil'Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'yı Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesini cehenneme çevirmekle suçlayarak, "Donbass'ta işgalciler baskıyı artırmaya çalışıyor. Orası cehenneme döndü ve bu abartı değil" dedi.
20.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü var
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü varSon dakika haberlere göre, Ukrayna'nın doğusundaki Donets Nehri'ni geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir tuzak kurulduğundan habersizdi. Yüzer köprüden düşman mevzilerine geçen onlarca tank ve zırhlı araç, köprünün havaya uçurulmasıyla geri dönemedi. Ukrayna ordusunun yayınladığı fotoğraflarda, bir gün süren muharebenin ardından yok edilmiş 58 Rus tankı ve aracı sayıldı. Rusya açısından köprüdeki felaketi manşetlerine taşıyan İngiliz medyası, 'Putin'in harp meydanındaki son utancı' başlıklarını attı.
12.05.2022Dünya
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacı
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacıSon dakika haberlere göre ABD istihbaratı, Vladimir Putin'in Ukrayna'da uzun bir savaşa hazırlandığını ve doğudaki zaferin bile potansiyel olarak çatışmayı sona erdirmeyeceği konusunda uyararak 'gerçek niyetinin' ne olduğunu anlattı.
11.05.2022Dünya
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdi
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdiRus saldırılarının hedefindeki Ukrayna’nın kritik öneme sahip kenti Odessa’da, gemiler limandan ayrılamazken, bu durumun tüm dünyada bir gıda krizine yol açabileceği belirtiliyor. Ukrayna hükümeti ise Rus birliklerinden ele geçirdiği tankların fotoğraflarını paylaşarak, Rusya’nın 9 Mayıs’taki Zafer Günü kutlamalarıyla dalga geçti.
11.05.2022Dünya
ABD'den flaş iddia! Putin'in 10 generali Ukrayna'da öldürüldü
ABD'den flaş iddia! Putin'in 10 generali Ukrayna'da öldürüldüGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) Başkanı Korgeneral Scott Berrier, Ukrayna'nın Rusya ile devam çatışmalarda 8 ila 10 Rus generalini öldürdüğünü ifade etti.
10.05.2022Dünya
ABD’nin Javelin ve Stinger stokları eriyor
ABD’nin Javelin ve Stinger stokları eriyorUkrayna’daki savaşta Kiev yönetimine büyük miktarda silah desteği sağlayan ABD’nin elindeki, Javelin tanksavar ve Stinger füzeleri stoklarının ciddi şekilde azaldığı bildirildi.
6.05.2022Dünya
ABD'den 'Kiev' kararı! Mayıs sonunu işaret ettiler
ABD'den 'Kiev' kararı! Mayıs sonunu işaret ettilerABD’nin Ukrayna Maslahatgüzarı Kristina Kvien, ABD’nin Ukrayna Büyükelçiliği’nin koşulların izin vermesi halinde mayıs sonuna kadar yeniden Kiev’e taşınması beklediklerini açıkladı.
2.05.2022Dünya
Rus işgali Çin'i frenledi! 'Sovyetler Birliği'nden daha büyük tehdit'
Rus işgali Çin'i frenledi! 'Sovyetler Birliği'nden daha büyük tehdit'İstihbarat şefleri, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından, Çin'in Tayvan'ın olası işgalini en az dört yıl ertelediğini iddia etti. Öte yandan, Pekin yönetiminin Avustralya'nın kuzeyine donanma üssü kuracağı iddiaları yeni bir çatışma bölgesi doğacağı korkularına sebep oldu.
31.03.2022Dünya
Putin'e büyük şok! Ordunun yüzde 40'ını kaybetti
Putin'e büyük şok! Ordunun yüzde 40'ını kaybettiUkrayna ve Rusya heyetleri arasında süren görüşmelerde dün uzlaşıya yönelik açıklamalar yapıldı. Bu, bir anlaşma sağlanması yönündeki umutları artırdı. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun, gücünün yaklaşık yüzde 40’ını kaybettiğini, bazı birimlerin tamamen yok edildiği ya da savaş kabiliyetini yitirdiğini savundu. Kayıp asker sayısının yüksekliği nedeniyle Rusya’nın destek güçleri çağırdığı iddia ediliyor.
17.03.2022Dünya
Son dakika: Rusya-Ukrayna arasında 3. sıcak temas! Flaş gelişmeler yaşanıyor...
Son dakika: Rusya-Ukrayna arasında 3. sıcak temas! Flaş gelişmeler yaşanıyor...Son dakika haberine göre, Ukrayna ve Rusya heyetleri arasındaki barış ve ateşkes görüşmelerinin 3’ncü turu sona erdi. Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, Rusya'nın işgalin başlangıcından bu yana Ukrayna'ya yaklaşık 600 füze fırlattığını söyledi. Suriye'deki bir yerel gazetede yer alan iş ilanı, Putin'in milisleri Ukrayna'ya taşıma planını ortaya koydu. Ukraynalı yetkililer, Chuhuiv kentinin Ruslardan geri alındığını ve Karadeniz'de bir Rus savaş gemisinin füzelerle vurulduğunu söylüyor. Moskova, bugün kendisine hasmane eylemlerde bulunan ülkeler listesini resmen açıkladı.
8.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abd Senatosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.