Senato

Senato

Son dakika Senato haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Senato gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Senato haber sayfamızda...

Senato

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.991 senato haberi bulunmuştur.
Avrupa’da Filistin rüzgarı
Avrupa’da Filistin rüzgarı Üç Avrupa ülkesi İspanya, Norveç ve İrlanda, 28 Mayıs’ta Filistin’i resmen tanıyacaklarını açıkladı. Liderler, Ortadoğu’da ‘iki devletli çözüm’ arayışına dikkat çekerken, barış için tanımanın gerekliliğine vurgu yaptı.
23.05.2024 Dünya
Blinken'a bir şok daha! 'Onu tutuklamanız gerekiyor beni değil'
Blinken'a bir şok daha! 'Onu tutuklamanız gerekiyor beni değil' ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Temsilciler Meclisi Tahsisatlar Komitesinin Dış Operasyonlar ve İlgili Programlar Alt Komitesi’nde Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe talebi konusunda verdiği ifade sırada Filistin destekçisi bir göstericinin protestosuyla karşılaştı. Protestocu, “Blinken’i tutuklamanız gerekiyor, beni değil” diye bağırdı.
22.05.2024 Dünya
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Türk dünyasının birliği dünya barışına katkıdır
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Türk dünyasının birliği dünya barışına katkıdır TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile yaptığı görüşmenin ardından Özbek ve Türk medyasının sorularını yanıtlayarak, “Türk dünyasının birliği, beraberliği, gelişmesi dünya barışına katkıdır” dedi.
22.05.2024 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanıyla görüştü
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanıyla görüştü TBMM Başkanı Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te, Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından da kabul edildi. Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile yaptığı görüşmenin ardından, “İki ülkenin kardeşliğinin, dostluğunun bölgeye, Türk dünyasına ve insanlığa çok büyük faydaları olacağı kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.
22.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Kurtulmuş Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan'da temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile Kurtulmuş bir araya geldi.
22.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Narbayeva ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Narbayeva ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te, Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile bir araya geldi.
22.05.2024 Gündem
UCM'nin kararı Batı’yı böldü
UCM'nin kararı Batı’yı böldü Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile birlikte Hamas yöneticileri İsmail Haniye, Yahya Sinwar ve Muhammed Deyf hakkında tutuklama emri çıkarılması talebinde bulunulması büyük ses getirdi.
22.05.2024 Dünya
Blinken'a komitede şok! '40 bin Filistinlinin kanı onun ellerinde'
Blinken'a komitede şok! '40 bin Filistinlinin kanı onun ellerinde' ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nde verdiği ifade sırasında Filistin destekçisi bir grup tarafından protesto edildi.
21.05.2024 Dünya
ABD’de ‘İsrail’e silah’ restleşmesi: Biden veto edecek!
ABD’de ‘İsrail’e silah’ restleşmesi: Biden veto edecek! ABD Kongresi’nde Cumhuriyetçilerin hazırladığı ve İsrail’e silah sevkiyatını zorunlu kılacak yasa tasarısı büyük ses getirdi. Biden, Kongre’den geçmesi durumunda yasayı veto edeceğini açıkladı.
16.05.2024 Dünya
Bakan Göktaş’tan 'Gazze' mesajı
Bakan Göktaş’tan 'Gazze' mesajı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bir kez daha uluslararası toplumu Gazze'ye ve Filistin davasına içtenlikle destek olmaya davet ediyorum” dedi.
13.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan'a gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Özbekistan'a gidiyor.
30.04.2024 Ekonomi
Hollanda özel sektördeki ev kiralarına sınırlama getiriyor
Hollanda özel sektördeki ev kiralarına sınırlama getiriyor Hollanda hükümeti, fahiş fiyatlara karşı kiracıları daha iyi korumak amacıyla serbest piyasadaki konutlara kira artış sınırlaması getiriyor.
28.04.2024 Dünya
ByteDance: TikTok’u satma planımız yok
ByteDance: TikTok’u satma planımız yok ABD’de TikTok yasağı yaklaşırken, Çinli sahibi şirketi satmak istediğini reddetti.
27.04.2024 Ekonomi
ABD gizlice uzun menzilli füze gönderdi! 'Başkanın talimatı, fark yaratacaklar'
ABD gizlice uzun menzilli füze gönderdi! 'Başkanın talimatı, fark yaratacaklar' Amerikalı yetkililer, Ukrayna’nın Washington’ın gizlice verdiği uzun menzilli füzeleri ülkeyi işgal eden Rus güçlerine karşı kullandığını teyit etti.
25.04.2024 Dünya
Avrupa’nın doğusunu Rusya korkusu sardı!
Avrupa’nın doğusunu Rusya korkusu sardı! Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş devam ederken, bölge ülkelerinin Rus tehdidine karşı silahlanma çabası dikkat çekiyor.
23.04.2024 Dünya
Dev yardım paketine onay
Dev yardım paketine onay ABD Temsilciler Meclisi’nde dün yapılan oylamada, İsrail, Ukrayna ve Tayvan’a yapılacak yardımları içeren 95,3 milyar dolarlık dış yardım paketi kabul edildi.
21.04.2024 Dünya
Son dakika: ABD'den Ukrayna ve İsrail'e milyar dolarlık yardım paketi
Son dakika: ABD'den Ukrayna ve İsrail'e milyar dolarlık yardım paketi İsrail’e 26,4 milyar dolarlık yardımı içeren 95,3 milyar dolarlık dış yardım paketi bugün Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamayla kabul edildi. Paket, Ukrayna ile Tayvan’a yapılacak yardımları da içeriyor.
20.04.2024 Dünya
Biden sinyali vermişti... ABD'den TikTok için flaş karar
Biden sinyali vermişti... ABD'den TikTok için flaş karar Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, Çinli ByteDance şirketinin sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok’un ABD’deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması durumunda ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi.
20.04.2024 Dünya
ALKÜ ile POYD arasında protokol imzalandı! 'Öğrencilerine iş ve staj imkânı sağlanacak'
ALKÜ ile POYD arasında protokol imzalandı! 'Öğrencilerine iş ve staj imkânı sağlanacak' Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği arasında; üniversitenin turizm alanında eğitim gören öğrenci ve mezunlarına staj ve istihdam olanağı sağlamak, öğrencilerin sektöre adaptasyonunu hızlandırmak ve verimini artırmak amacıyla protokol imzalandı.
17.04.2024 Eğitim
Kahire’de çıkmaz! İki taraf da geri adım atmadı
Kahire’de çıkmaz! İki taraf da geri adım atmadı İsrail ve Hamas arasında Kahire’de süren müzakerelerde yeniden çıkmaza girildi. Her iki tarafın da tüm baskılara rağmen taleplerinden geri adım atmaya yanaşmadığı belirtiliyor.
10.04.2024 Dünya
Yahudi ABD Senatörü Schumer, Netanyahu’yu değiştirmek için İsrail’e seçim çağrısı yaptı
Yahudi ABD Senatörü Schumer, Netanyahu’yu değiştirmek için İsrail’e seçim çağrısı yaptı ABD Senatosu Demokrat Parti Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Gazze Şeridi’nde devam eden savaş sebebiyle Başbakan Netanyahu’yu sert bir dille eleştirerek, İsrail’de seçim yapılması çağrısında bulundu.
15.03.2024 Dünya
Çin, Temsilciler Meclisi'nin TikTok kararı sonrası ABD Kongresi'ni 'haydut gibi davranmakla' suçladı
Çin, Temsilciler Meclisi'nin TikTok kararı sonrası ABD Kongresi'ni 'haydut gibi davranmakla' suçladı Çin, Amerikan Temsilciler Meclisi'nin, TikTok'un ABD'de yasaklanmasının önünü açan tasarıyı onaylamasına tepki gösterdi. Pekin yönetimi, Amerikan Kongresi'ni "haydut mantığıyla" hareket etmekle suçladı.
14.03.2024 Dünya
Bir devrin sonu mu? ABD'den TikTok için flaş karar
Bir devrin sonu mu? ABD'den TikTok için flaş karar ABD'den Çinli ByteDance’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok için flaş karar geldi. ByteDance, TikTok'un ABD'deki varlıklarını satmadığı takdirde platform yasaklanacak. İşte detaylar...
13.03.2024 Dünya
Hakan Fidan, Yaşar Güler ve İbrahim Kalın yarın Irak'a gidecek! Dışişleri'nden açıklama
Hakan Fidan, Yaşar Güler ve İbrahim Kalın yarın Irak'a gidecek! Dışişleri'nden açıklama Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve MİT Başkanı İbrahim Kalın yarın Irak'a gidecek.
13.03.2024 Gündem
Oppenheimer’ın anlatılmayan yüzü: Atom bombasının denendiği eyalette kanser olanların hikayesi
Oppenheimer’ın anlatılmayan yüzü: Atom bombasının denendiği eyalette kanser olanların hikayesi Oppenheimer filmi ile gündeme gelen Trinity nükleer patlama denemesi seyirciye bilim insanlarının yaşadığı heyecanı sunsa da, yerli halkın bu deneme yüzünden yaşadığı mağduriyetini yeterince dile getirmedi. 80 yıl sonra halen hikayenin tam olarak anlatılmadığını düşünenler var.
9.03.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Senato ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.