Açlık Sınırı

Açlık Sınırı

Son dakika açlık sınırı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan açlık sınırı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan açlık sınırı haber sayfamızda...

Açlık Sınırı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 476 aclik siniri haberi bulunmuştur.
'Yemenlilerin yüzde 70'i açlık tehlikesiyle karşı karşıya'
'Yemenlilerin yüzde 70'i açlık tehlikesiyle karşı karşıya'Dünya bankası, Yemen'de gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) 2015'ten bu yana yarı yarıya düştüğünü ve Yemenlilerin yüzde 70'inin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.
3.08.2021Ekonomi
Zihniyetiniz batsın
Zihniyetiniz batsınAkşener, “Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikâyet süresi mi var, üç iş günü içinde şikâyetçi olmayana namussuz mu diyeceksiniz? Kadın haklarını içine sindiremeyen erkekler yetmedi bir de seninle mi uğraşacağız?” dedi...
24.02.2021Siyaset
‘Ne gerekiyorsa derhal yapılsın’
‘Ne gerekiyorsa derhal yapılsın’CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP’li bir Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin’in babasını arayarak ‘davadan vazgeç’ dediği iddiasına ilişkin, “Konu hassasiyetle araştırılsın. Ne gerekiyorsa yapılsın. Bu konuda hiç tavizimiz olamaz” dedi.
29.12.2020Siyaset
Muharrem İnce: Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyoruz
Muharrem İnce: Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyoruzCHP’li Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi' gezileri kapsamında Giresun’u ziyaret etti. Burada konuşan İnce, "Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyoruz. ‘Muharrem İnce yalnız geziyor’ diyenlere de şunu söylüyorum: Hayır yalnız gezmiyoruz, Memleket Hareketi’nde arkadaşlar nöbetleşe benimle birlikte geliyorlar" dedi.
20.09.2020Siyaset
CHP’li İnce: Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır
CHP’li İnce: Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdırCHP’li Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi' gezileri kapsamında geldiği Artvin’de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasına yönelik çağrısına ilişkin “Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar” dedi.
19.09.2020Gündem
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPortekizli gemicilerin şapkaya benzettiği için Gabon ismi verdiği ülke, 1960 yılında bağımsızlık ilan etti. Vahşi yaşamı ve çok sayıda ırmağıyla, turizm açısından dikkat çeken Afrika ülkeleri arasında yer alır. Gabon nüfusu ne kadar, nerede, başkenti hangisi, para birimi nedir, resmi ve konuşulan dilleri neler sorularının yanıtlarını derledik.
5.09.2020Tatil
Magazin Haberleri Bülteni (22 Mayıs 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (22 Mayıs 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
22.05.2020Magazin
'Geçinemeyeyi açlık sınırı olarak görüyorum'
'Geçinemeyeyi açlık sınırı olarak görüyorum' İrem Derici, Demet Akalın’ın “Ben bile geçinemiyorum” sözleri hakkında, “Güzel para kazanıyoruz ama gider de var. Sonuçta açlıktan ölmeyeceğiz. Geçinemeyeyi açlık sınırı olarak görüyorum” dedi.
22.05.2020Cadde
Kılıçdaroğlu: Doğu Akdeniz'de bizim hakkımız var
Kılıçdaroğlu: Doğu Akdeniz'de bizim hakkımız varCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "'Mavi vatan' dediğimiz Doğu Akdeniz'de bizim hakkımız var. Orada hakkınızı ve hukukunuzu evrensel anlamda korumak zorundasınız. Yolu da o mavi vatanda söz sahibi olan bütün ülke ve onların yöneticileriyle oturup sağlıklı ve samimi bir diyalog kurmaktan geçer" dedi.
14.01.2020Siyaset
‘Asgari ücretin yoksulluk sınırında olması gerekir’
‘Asgari ücretin yoksulluk sınırında olması gerekir’Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücretin açlık sınırı üzerinden değil yoksulluk sınırı üzerinden hesaplanması gerektiğini bildirdi.
5.12.2019Siyaset
‘Siyasi ahlak yasası  bir an önce çıkmalı’
‘Siyasi ahlak yasası bir an önce çıkmalı’Yolsuzluğu ‘siyasette iktidar olanların açtıkları beyaz sayfanın aşama aşama kirlenmesi’ olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu, “Bu konuda atılacak en önemli adım siyasi ahlak yasasının çıkmasıdır” dedi
2.12.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu: Seçimler yasaların öngördüğü tarihte olacak
Kılıçdaroğlu: Seçimler yasaların öngördüğü tarihte olacakCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçimler bizim belirlediğimiz tarihte değil, yasaların öngördüğü tarihte olacak. Yerel yönetimlerde elde ettiğimiz başarıyı genel seçimlerde de elde edeceğiz. “ dedi.
1.12.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu: 'Türkiye'yi aydınlığa çıkarma gibi bir görevimiz var'
Kılıçdaroğlu: 'Türkiye'yi aydınlığa çıkarma gibi bir görevimiz var'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi aydınlığa çıkarma gibi bir görevimiz var. Tarihin bize yüklediği misyon budur. Biz bu misyonu yerine getireceğiz. Türkiye'nin bütün coğrafyasına dağılacağız, her yerde bunları anlatacağız, hiç kimse en ufak endişeye kapılmasın." dedi.
6.10.2019Siyaset
Demokrasi kazandı
Demokrasi kazandıCumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu, ortak canlı yayında soruları yanıtlayarak projelerini anlattı
17.06.2019Siyaset
Yazarlar tarihi tartışmayı değerlendirdi!
Yazarlar tarihi tartışmayı değerlendirdi!23 Haziran İstanbul seçimi öncesinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu canlı yayında karşı karşıya geldi.Canlı yayının yankıları sürüyor. Yazarlar tarihi tartışmayı değerlendirdi.
18.06.2019Siyaset
‘Hayatı ucuzlatmak için geliyoruz’
‘Hayatı ucuzlatmak için geliyoruz’CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Arnavutköy’de sürdürdü.
29.05.2019Siyaset
‘Belediyelerin vergiden aldığı pay artırılmalı’
‘Belediyelerin vergiden aldığı pay artırılmalı’Milliyet’i ziyaret eden CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, seçimleri kazanması halinde, belediye bütçelerinin artırılmasını öngören yeni bir modele geçilmesi için çağrı yapacağını söyledi...
22.03.2019Siyaset
İmamoğlu'ndan yeni vaatler... Ekmek, süt  ve su yoksula bedava olacak
İmamoğlu'ndan yeni vaatler... Ekmek, süt ve su yoksula bedava olacakİstanbulla ilgili yoksulluk projelerini açıklayan İmamoğlu, seçimi kazanması halinde, geçim sıkıntısı çeken ailelere ekmek, süt ve damacana suyun bedava olacağını belirtti
12.03.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan Bursa’da önemli açıklamalar
Kılıçdaroğlu’ndan Bursa’da önemli açıklamalarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'nın Kestel ilçesindeki kültür merkezinde akademik odalar, STK temsilcileri, esnaf odaları, muhtarlar ve iş insanlarıyla buluşma programına katıldı.
28.02.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan Bursa’da önemli açıklamalar
Kılıçdaroğlu’ndan Bursa’da önemli açıklamalarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'nın Kestel ilçesindeki kültür merkezinde akademik odalar, STK temsilcileri, esnaf odaları, muhtarlar ve iş insanlarıyla buluşma programına katıldı.
28.02.2019Siyaset
‘Vatandaşı soğana muhtaç ettiler’
‘Vatandaşı soğana muhtaç ettiler’Hükümetin, ‘hortumcu piyasa ekonomisi’ ile vatandaşa değil, bir avuç çıkarcının cebine çalıştığını ileri süren Kılıçdaroğlu, “Vatandaşı soğana muhtaç hale getirdiler. Ama Türkiye’yi bu çemberin dışına çıkaracağız, baharda hep birlikte yapacağız” dedi
13.02.2019Siyaset
Terör koridorunu parçalayacağız
Terör koridorunu parçalayacağız2019 bütçesi görüşmeleri gergin başladı. Kılıçdaroğlu’nun bütçeye yönelik sözlerine, AK Partililer sert tepki gösterdi. AK Partili ve İYİ Partililerin ‘kirli ittifak’ kavgası görüşmelere damga vurdu.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Gündemimizde Fırat’ın doğusunda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu parçalamak var, hazırlıklarımızı yaptık” dedi.
11.12.2018Siyaset
Açlık sınırı 1.919 lira
Açlık sınırı 1.919 liraTürk-İş, ekim ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 1...
25.10.2018Ekonomi
Yoksulluk sınırı: 6167 TL
Yoksulluk sınırı: 6167 TLTürk-İş’in araştırmasına göre, eylül ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1893, yoksulluk sınırı 6167 lira olarak hesaplandı....
27.09.2018Ekonomi
Yoksulluk sınırı 5584 TL
Yoksulluk sınırı 5584 TLTürk-İş’in araştırmasına göre, haziranda 4 kişilik ailenin açlık sınırı 1714, yoksulluk sınırı 5 bin 584 lira olarak hesaplandı....
26.06.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

chpkemal kılıçdaroğlumuharrem incemagazinCHP Genel Başkanı

Açlık Sınırı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.