Agıl

Agıl

Son dakika agıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan agıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan agıl haber sayfamızda...

Agıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 199 agıl haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.11.2021Bebek
Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandı
Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandıAksaray'da, uygulama yapan polisin 'Dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücü Muhammed Alp (37), takip sırasında 2 kez kaza yapınca yakalandı. Kullandığı aracın 2020 yılında Kırşehir'den çalındığı ve plakasının sahte olduğu anlaşılan Alp hakkında 'ehliyetsiz ve sahte plakalı araç kullanmak', 'Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek, kırmızı ışık ihlalı yapmak' suçlarından toplam 14 bin 139 lira idari para cezası uygulandı.
15.11.2021Haberler
Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandı
Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandıAksaray'da, uygulama yapan polisin 'Dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücü Muhammed Alp (37), takip sırasında 2 kez kaza yapınca yakalandı. Kullandığı aracın 2020 yılında Kırşehir'den çalındığı ve plakasının sahte olduğu anlaşılan Alp hakkında 'ehliyetsiz ve sahte plakalı araç kullanmak', 'Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek, kırmızı ışık ihlalı yapmak' suçlarından toplam 14 bin 139 lira idari para cezası uygulandı.
15.11.2021Gündem
Misli.com’da Günün Şifresiz Maç Yayınları
Misli.com’da Günün Şifresiz Maç YayınlarıMaçları Misli.com’da canlı izle! Haftalık net canlı iddaa kaybına %10’a varan iade devam ediyor. İspanya La Liga, İtalya Serie A, Fransa Ligue 1 ve Almanya Bundesliga başta olmak üzere birçok ligde daha canlı izleme seçeneği ile heyecanına heyecan kat…
14.11.2021Futbol
Yangınlardan zarar gören üreticilerin yaraları sarılıyor
Yangınlardan zarar gören üreticilerin yaraları sarılıyorAdana'da yaz mevsiminde çıkan orman yangınlarında tarımsal alanları zarar gören çiftçilerin yaraları Entegre Tarımsal Kalkınma Projesi kapsamında sarılıyor.
10.11.2021Ekonomi
Koyun Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Koyun Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerÜlkemizdeki ekonomik sıkıntılar ve insanların uygun iş imkanı bulamaması sonucunda son zamanlarda tarım ve hayvancılık sektöründe artış gözlenmektedir. Koyun yetiştiriciliğe bunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle koyun yetiştiriciliği hakkında birçok konu merak edilir. Koyun yetiştiriciliği nasıl yapılır? Devlet desteği ve kazancı hakkında bilgiler nelerdir tüm detayları ile derledik.
2.11.2021Evcil Hayvan
Ağıla giren kurtlar, 13 koyunu telef etti
Ağıla giren kurtlar, 13 koyunu telef ettiYozgat’ın Sorgun ilçesinde ağıla giren 2 kurt, 13 koyunu telef ederken, 24 koyunu yaraladı.
27.10.2021Haberler
Muhabire saldırdı
Muhabire saldırdıŞafak Pekdemir’in evli olduğu iddia edilen sevgilisi, görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdı.
18.09.2021Cadde
Erzurum’da ağıla giren kurtlar 40 koyunu telef etti
Erzurum’da ağıla giren kurtlar 40 koyunu telef ettiErzurum’un Oltu ilçesinde gece yarısı ağıla giren kurtlar 40 koyunu telef etti, 8 koyunu ise yaraladı.
29.08.2021Haberler
Manisa'da ağılda çıkan yangın kontrol altına alındı
Manisa'da ağılda çıkan yangın kontrol altına alındıManisa'nın Şehzadeler ilçesinde orman yakınında bulunan ağılda çıkan yangında hasar oluştu.
25.08.2021Gündem
Son dakika... Manavgat’ta orman yangını!
Son dakika... Manavgat’ta orman yangını!Antalya'nın Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi'nde başlayan orman yangını, evlere sıçramadan söndürüldü. Soğutma çalışmaları devam ederken 5 hektarlık alanın yandığı tahmin ediliyor. Öte yandan güvenlik gerekçesi ile Hatipler Mahallesi'nde bazı evler de boşaltıldı.
11.08.2021Gündem
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset
Hibe desteği başvuruları 30 Temmuz'da sonra erecek
Hibe desteği başvuruları 30 Temmuz'da sonra erecekTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, büyükbaş ve küçükbaş işletmelerine yönelik hibe desteği başvurularının 30 Temmuz'da sona ereceğini belirterek yetiştiricilere işlemlerini son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.
16.07.2021Ekonomi
Karadan 45 dakika yürüyerek ulaşılan villa yıkıldı!
Karadan 45 dakika yürüyerek ulaşılan villa yıkıldı!Antalya'nın Demre ilçesinde, birinci derecede tarihi ve doğal sit alanı Kekova'nın Yazkam Koyu'nda geçmişte ağıl olarak kullanılan taş yapı, İstanbullu iş kadını S.K. tarafından 2000'li yıllarda satın alındı. Ağıl yıkılarak, yerine taştan 70 metrekare villa yapıldı. Koya ise küçük iskele yapıldı. Villanın orman arazisine inşa edildiği gerekçesiyle Kaş Orman İşletme Müdürlüğü, sahibi S.K. hakkında dava açtı. Yıkım kararının kesinleşmesinin ardından kaçak inşa edilen villa yıkıldı.
15.07.2021Gündem
Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecek
Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecekBüyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe ödemesi yapılacak.
25.06.2021Ekonomi
Ağıl Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Ağıl Nereye Denir?
Ağıl Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Ağıl Nereye Denir?Ağıl kelimesi çobanlığın yaygın olduğu mecralarda bulunan özellikle koyun, keçi ve inek gibi hayvanların belirli bir süre tutulabilmesi için yapılan çit veya duvar olarak bilinmektedir. Ağıl kelimesi yaylalarda ve göçebe hayvancılığın yaygın olduğu bölgelerde hayvanları rahat rahat kontrol edilebilecek şekilde kullanılan yer olarak da kullanılmaktadır. Ağıl kelimesinin TDK'ya göre sözlük anlamını ve nereye ağıl denildiği hakkındaki diğer tüm bilgileri sizler için derledik.
18.06.2021Eğitim
Köy Altı Yerleşmeleri Nedir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?
Köy Altı Yerleşmeleri Nedir Ve Ortak Özellikleri Nelerdir?Köy ile birlikte aynı zamanda köyün alt yerleşme kısımları bulunmaktadır. Özellikle çok küçük alanlar ve yapıları olduğu için köy üzerinden bütün olarak ele alınır. Peki köy altı yerleşmeleri nedir ve ortak özellikleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
10.06.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yüzde 50 hibe verilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yüzde 50 hibe verilecekBüyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Destek kapsamında, konusu yeni ahır ve ağıl yapımı, kapasite artırımı veya rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımı olan yatırımlara yüzde 50 oranında hibe verilecek.
21.05.2021Ekonomi
Dirgen Nedir, Ne İçin Kullanılır? Dirgen Nerelerde Kullanılır?
Dirgen Nedir, Ne İçin Kullanılır? Dirgen Nerelerde Kullanılır?Dirgen kelimesinin anlamı hakkında bir çok araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalar dirgen malzemesinin ne anlama geldiğinin merak edildiğini göstermektedir. Dirgeninin bir tarım aleti olarak kullanıldığı bilinmektedir. Peki, dirgen nasıl bir malzemedir? Hangi amaçla kullanılmaktadır? Çiftçiler ve hayvancılar bu tarım aletini neden hep yanında bulunduruyor? İşte, dirgen malzemesinin ne için kullanıldığı ve ne işe yaradığına dair bilgiler.
23.04.2021Eğitim
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' olduKONYA'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi'nde yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, 'cesaretli çocuk olsun' diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, 'Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum' dedi.
21.03.2021Yaşam
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklaması
Bakan Pakdemirli'den ödeme açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020'nin ekim, kasım ayları için 243 bin 128 üreticiye, 1 milyon 550 bin 719 ton çiğ süt için 424 milyon 194 bin lira ödeme yapacaklarını açıkladı.
12.03.2021Ekonomi
KKTC’de şiddetli fırtına hasara yol açtı
KKTC’de şiddetli fırtına hasara yol açtıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC)  dün gece etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına birçok yerde maddi hasara yol açtı. Evlerin çatısı uçtu, hayvanlar telef oldu, birçok yerde ağaçlar devrildi, elektrik dağıtım hatları zarar gördü.
31.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Agıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.