Akpm

Akpm

Son dakika akpm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akpm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akpm haber sayfamızda...

Akpm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 639 akpm haberi bulunmuştur.
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız'
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız' Türkiye’nin Avrupa’nın bir parçası olduğunu vurgulayan Özel, “AB tam üyeliği parti olarak bizim de halkımızın da temel hedefidir” dedi. Gazze’de yaşanan katliama da dikkati çeken Özel ataşkes çağrısı yaptı, kalıcı çözüm için iki devletli oluşuma işaret etti.
18.04.2024 Gündem
'Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer'
'Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer' Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bir ülkede 33 bin tane civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer, Birleşmiş Milletler, 'Salgın mı geliyor' diye rapor ister. 33 bin çocuk, kadın, genç ölüyor ve kimse kılını kıpırdatmıyorsa; orada bize düşen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının davası olan Filistin davasına sahip çıkmaktır" dedi.
16.04.2024 Gündem
Kosova’ya Avrupa Konseyi yolu açıldı
Kosova’ya Avrupa Konseyi yolu açıldı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi, Kosova’nın Avrupa Konseyi üyeliğine davet edilmesini tavsiye eden raporu kabul etti.
29.03.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştü
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.
22.02.2024 Gündem
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile omuz omuza hareket ettiklerini vurgulayarak “Karabağ’da işgalin bitmesiyle bölgemizde kalıcı barış için tarihi fırsat penceresi açıldı” dedi.
20.02.2024 Gündem
Dışişleri’nden Azerbaycan tepkisi
Dışişleri’nden Azerbaycan tepkisi Türkiye, Avrupa Konseyi Parla-menter Meclisi’nin (AKPM), Azerbaycan Ulusal Heyeti’nin yetki belgelerini onaylamama kararına tepki gösterdi.
17.02.2024 Gündem
Kurtulmuş, Kırım zirvesi için Prag’da
Kurtulmuş, Kırım zirvesi için Prag’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya parlamentosunun ev sahipliğinde düzenlenen Kırım Platformu 2’nci Parlamenter Zirvesi’ne katılmak üzere dün Çekya’nın başkenti Prag’a geldi.
24.10.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ukrayna Meclis Başkanı ile görüştü! Ukrayna’dan Türk halkına teşekkür
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ukrayna Meclis Başkanı ile görüştü! Ukrayna’dan Türk halkına teşekkür TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya'nın başkenti Prag'da Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefançuk ile bir araya geldi.
23.10.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya'da Marketa Pekarova Adamova ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya'da Marketa Pekarova Adamova ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kırım Platformu 2'nci Parlamenter Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Çekya'da Çekya Temsilciler Meclisi Başkanı Marketa Pekarova Adamova ile bir araya geldi.
23.10.2023 Haberler
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya'da Marketa Pekarova Adamova ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya'da Marketa Pekarova Adamova ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kırım Platformu 2'nci Parlamenter Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Çekya'da Çekya Temsilciler Meclisi Başkanı Marketa Pekarova Adamova ile bir araya geldi.
23.10.2023 Gündem
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya’da
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya’da TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kırım Platformu 2'nci Parlamenter Zirvesi'ne katılmak üzere Çekya'nın başkenti Prag'a geldi.
23.10.2023 Gündem
AKPM adli süreçleri siyasete alet ediyor
AKPM adli süreçleri siyasete alet ediyor Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM), Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edilen Osman Kavala’nın 1 Ocak 2024’e kadar serbest bırakılmaması halinde Türkiye’ye bir dizi yaptırım uygulanmasına yönelik kararına Ankara’dan sert tepki geldi.
14.10.2023 Gündem
AKPM'nin Kavala kararına Türkiye'den sert tepki: Tarihi bir hata
AKPM'nin Kavala kararına Türkiye'den sert tepki: Tarihi bir hata Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM), dün Gezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala'yla ilgili olarak aldığı karara Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi.
13.10.2023 Dünya
Bakan Tunç: Şiddetin ortadan kaldırılması lazım
Bakan Tunç: Şiddetin ortadan kaldırılması lazım İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaya ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son gelişen olaylar sonrasında bunu daha büyük bir şiddete, felakete, savaşa dönüşmeden olayın bir an önce çözümlenmesi özellikle bölge barışı açısından önemli" dedi.
10.10.2023 Gündem
Dışişleri'nden AKPM'ye 'Osman Kavala' tepkisi
Dışişleri'nden AKPM'ye 'Osman Kavala' tepkisi Dışişleri Bakanlığı, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala'ya, verilmesine tepki gösterdi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gezi Parkı Davası’nda müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala’ya Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde insan hakları ödülü verilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.
9.10.2023 Gündem
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Avrupalı mevkidaşlarına hitap etti
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Avrupalı mevkidaşlarına hitap etti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, dün Dublin'de düzenlenen Avrupa Parlamento Başkanları Konferansı'nın "İstikrarsız Dönemlerde Temsili Demokrasilerin Sınamaları" başlıklı ikinci oturumunda konuştu.
29.09.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan İrlanda'da üst düzey temaslar
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan İrlanda'da üst düzey temaslar Dün Dublin’de İrlanda Senato Başkanı Buttimer ve İsrail Meclis Başkanı Ohana ile görüşen TBMM Başkanı Kurtulmuş daha sonra Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Tiny Kox ile bir araya geldi.
29.09.2023 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Dini nefret temelindeki eylemlere sessiz kalınması doğru değil
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Dini nefret temelindeki eylemlere sessiz kalınması doğru değil Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, "Avrupa kıtası başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yer alan ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve dini nefret temelindeki eylemlere ifade özgürlükleri öne sürülerek sessiz kalınmasının doğru olmadığı kanaatindeyim" açıklamasında bulundu.
28.09.2023 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş'tan peş peşe kritik temaslar
Meclis Başkanı Kurtulmuş'tan peş peşe kritik temaslar Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, İrlanda’da Senato Başkanı Jerry Buttimer ve İsrail Meclis Başkanı Amir Ohana ile ayrı ayrı görüşme gerçekleştirdi.
28.09.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıt
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıt TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İrlanda’nın başkenti Dublin'de düzenlenen Avrupa Parlamento Başkanları Konferansı’nda, “Türkiye’nin Kıbrıs’ta, Azerbaycan’ın ise Karabağ’da işgalci olduğunu” iddia eden Rum temsilciye sert şekilde yanıt verdi.
28.09.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan, AKPM'nin kararına tepki
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan, AKPM'nin kararına tepki Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde (AKPM) alınan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin darbeci FETÖ'cülere karşı verdiği meşru müdafaa hakkı doğrultusundaki hukuk mücadelesini hedef alan kararı kınıyoruz" dedi.
26.06.2023 Gündem
AKPM’nin FETÖ raporuna Ankara’dan sert tepki
AKPM’nin FETÖ raporuna Ankara’dan sert tepki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ve Türkiye’ye yöneltilen suçlamalara ilişkin Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde (AKPM) kabul edilen rapora sert tepki gösterdi.
26.06.2023 Gündem
Türkiye'den AKPM'ye tepki yağdı: Utanç verici!
Türkiye'den AKPM'ye tepki yağdı: Utanç verici! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef gösteren bir raporun AKPM’de onaylanmasını kınıyoruz” dedi. Adalet Bakanı Tunç ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz da rapora çok sert tepki gösterdi.
25.06.2023 Gündem
Sözcülüğe Kılıç’ın atanması bekleniyor
Sözcülüğe Kılıç’ın atanması bekleniyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski bakanlarından Akif Çağatay Kılıç’ı Başdanışmanlığına atadı ve “büyükelçilik” unvanı verdi.
7.06.2023 Gündem
Vize ret oranı yüzde 50 arttı
Vize ret oranı yüzde 50 arttı Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almada yaşadığı sıkıntı ikiye katlandı. Konser için Avrupa’ya gitmesi gereken sanatçılar bile ret aldı. TURSAB Başkanı Bağlıkaya, ret verilen vize oranının bu yıl yüzde 50’ye çıktığını bildirdi.
1.06.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Akpm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.