Ali Mahir Başarır

Ali Mahir Başarır

Son dakika Ali Mahir Başarır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ali Mahir Başarır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ali Mahir Başarır haber sayfamızda...

Ali Mahir Başarır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 78 ali mahir basarir haberi bulunmuştur.
CHP, Akkuyu için referandum istedi
CHP, Akkuyu için referandum istediCHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu Nükleer Santrali için referandum istedi.
21.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel: İftiraların hesabı sorulacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel: İftiraların hesabı sorulacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın "vekalet ücreti" ile ilgili açıklamalarının iftira ve yalandan ibaret olduğunu ifade ederek, hukuk önünde bu iftiraların hesabının sorulacağını belirtti.
28.12.2020Gündem
‘Bizim hayatımız çok önemli değil’
‘Bizim hayatımız çok önemli değil’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik tehditlere ilişkin, “Telefonlarımın dinlendiğini, takip edildiğimi gayet iyi biliyorum. Ama ciddi bir tehdit var. Bu bizi korkutmaz. Eğer verdiğiniz mücadelede ülkenin çıkarı varsa kişilerin, bizim hayatımız çok önemli değildir” dedi.
5.12.2020Siyaset
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, RTÜK’ün CHP’li Ali Mahir Başarır’ın, Türk ordusuna yönelik “satılmış” ifadesini kullandığı programın yayınlandığı TV kanalına yönelik yaptırımına yönelik tepkilere sert çıktı.
5.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettirGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur' dedi.
4.12.2020Siyaset
İnce: CHP yönetimi militan bir anlayış içerisinde
İnce: CHP yönetimi militan bir anlayış içerisindeCHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP yönetiminin militan bir anlayış içerisinde olduğunu belirterek, “Onlardan değilseniz, onları desteklemiyorsanız belediye meclis üyesi yapmazlar sizi. Bu kafayla giderlerse partiyi baraja taktırırlar. Bundan da hiç kuşkum yok" dedi.
4.12.2020Siyaset
‘Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz’
‘Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun orduya hakaret eden milletvekiline ses çıkarmadığını belirterek, “Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz” dedi
4.12.2020Siyaset
‘Türkiye büyük devlet bu sorunlarını aşar’
‘Türkiye büyük devlet bu sorunlarını aşar’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan asla umutsuz olmamalarını isteyerek, “Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir, bu sorunların tamamını aşar. Sadece, Türkiye bugün için yönetilmiyor, Türkiye savruluyor. Egemen güçlerin ekonomik olarak Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı üzerinde gölgesi var, bu gölgeyi de kaldıracağız” dedi
4.12.2020Siyaset
'Verilen ceza haber kanalının geneliyle ilgili değil'
'Verilen ceza haber kanalının geneliyle ilgili değil'Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sıfatı ne olursa olsun hiç kimsenin bir yayında ordumuza hakaret etmeye hakkı yoktur. Verilen ceza, haber kanalının geneliyle ilgili değil, söz konusu ismin beyanlarının yer aldığı programa ilişkindir." ifadesini kullandı.
3.12.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Bu millet seni affetmeyecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Bu millet seni affetmeyecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk kadınına seçme seçilme hakkının 86. yıl dönümü programında konuşma yaptı. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vekilin benim askerime, orduma hakaret edecek. Bay Kemal senin ağzından bir olumsuz bir ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz. İşte daha geçenlerde... Gördünüz, cenaze namazında bile bu ahlâksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Yahu bu milletin değerleri, kutsalları var. Siz bu kutsallara karşı bu denli ahlaki olmayan yollara tevessül edemezsiniz' dedi.
3.12.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu'nun katıldığı programda CHP'yi eleştiren muhtarlar derneği başkanı: Tek bir pişmanlığım yok
Kılıçdaroğlu'nun katıldığı programda CHP'yi eleştiren muhtarlar derneği başkanı: Tek bir pişmanlığım yokKayseri'de dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı muhtarlar toplantısında, partiyi eleştiren Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, "Dünkü yaptığım açıklamamdan tek bir pişmanlığım yok. Bugün olsa yine de söylerdim. Genel Başkan konuşmamı pür dikkat dinledi ve açıklamalarımı not aldı. Doğru olduğunu başını sallayarak tasdik etti" dedi.
3.12.2020Siyaset
STK’lardan TSK’ya ‘destek’ ziyareti
STK’lardan TSK’ya ‘destek’ ziyaretiCHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) aleyhindeki söylemin ardından oda ve sendika başkanlarından oluşan STK temsilcileri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu
3.12.2020Siyaset
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza kesti. Devletin zirvesi ile vatandaşlardan yoğun tepki gören çirkin sözleri yayınlayan Habertürk’e 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulandı.
2.12.2020Gündem
BBP lideri Destici: Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden siyaset yapılmaz
BBP lideri Destici: Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden siyaset yapılmazBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz üzerinden siyaset, bilek güreşi, iktidar, hükümet eleştirisi yapılmaz. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yoktur" dedi.
2.12.2020Siyaset
‘CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür’
‘CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sözleri üzerinden CHP’ye yüklenirken,  “Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar... Askere düşmanlık, düşmana askerliktir..  Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür” dedi.
2.12.2020Siyaset
'Ordu, Mustafa Kemal’in ordusu'
'Ordu, Mustafa Kemal’in ordusu'CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekili Başarır’ın sözlerinin ardından başlayan tartışmalara ilişkin “Ordu, bizim ordumuzdur.Peygamber ocağıdır. Ordu, Mustafa Kemal’in ordusudur” dedi.
2.12.2020Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: CHP'li Başarır ordudan ve milletten özür dilemeli
AK Parti'li Akbaşoğlu: CHP'li Başarır ordudan ve milletten özür dilemeliAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın hem ordudan hem de milletten özür dilemesi gerektiğini söyledi.
1.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli'den CHP'li Başarır'a sert tepki: 'Kepazelik''
Son dakika... Bahçeli'den CHP'li Başarır'a sert tepki: 'Kepazelik''Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. CHP'li vekil Ali Mahir Başarır'ın tepki çeken 'Ordu Katar'a satıldı' sözlerine ilişkin Bahçeli, 'Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir' dedi.
1.12.2020Siyaset
‘Doğu Akdeniz’de gerginliği artıran biz değiliz’
‘Doğu Akdeniz’de gerginliği artıran biz değiliz’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin olarak, gerginliği artıran, olayları tırmandıranın Türkiye olmadığını vurguladı.
1.12.2020Siyaset
‘Ordumuza güvenimiz tam’
‘Ordumuza güvenimiz tam’AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın açıklamalarını şiddetle kınadıklarını vurguladı...
30.11.2020Ege
CHP'li Öztrak: Ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yok
CHP'li Öztrak: Ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yokCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Başarır, neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı. Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur" dedi.
30.11.2020Siyaset
AK Parti Hatay Milletvekili Yayman'dan, CHP'li Başarır'ın sözlerine tepki
AK Parti Hatay Milletvekili Yayman'dan, CHP'li Başarır'ın sözlerine tepkiAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı, Türk ordusu hakkındaki ifadeleri nedeniyle kınadı.
30.11.2020Siyaset
Siyaseti geren sözlere soruşturma
Siyaseti geren sözlere soruşturmaCHP’li Başarır’ın Tank-Palet Fabrikası’nın devrine ilişkin, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış” sözlerine resen soruşturma başlatıldı
30.11.2020Siyaset
Son dakika... Tepki yağmıştı! MSB harekete geçti
Son dakika... Tepki yağmıştı! MSB harekete geçtiGelen son dakika haberine göre; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı televizyon programında kullandığı ifadeler sonrası Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.
29.11.2020Gündem
29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
29.11.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

chpAli Mahir Başarırdevlet bahçelimhprecep tayyip erdoğan

Ali Mahir Başarır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.