Alo 182

Alo 182

Son dakika ALO 182 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ALO 182 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ALO 182 haber sayfamızda...

Alo 182

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 310 alo 182 haberi bulunmuştur.
Hastane randevu sisteminde yeni dönem başladı! MHRS'den nasıl randevu alınır?
Hastane randevu sisteminde yeni dönem başladı! MHRS'den nasıl randevu alınır? Hastanelerde 'onaylı randevu' dönemi bugün başladı. Hasta, ertesi günkü randevusuna ya saat 20.00'ye kadar onay verecek ya da gelemeyeceğini bildirecek. İptal edilen randevular, hizmet bekleyen hastalara tahsis edilecek. Merak edilen sorulara Sağlık Bakanlığı da yanıt verdi. İşte ayrıntılar...
13.05.2024 Gündem
Hastanelerde 'onaylı randevu' dönemi yarın başlıyor
Hastanelerde 'onaylı randevu' dönemi yarın başlıyor Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) "Onaylı Randevu" dönemi 13 Mayıs Pazartesi (yarın) günü başlıyor. Yeni dönemde, hasta randevu tarihinden bir gün önce ya onay verecek ya da gelemeyeceğini bildirmek zorunda olacak.
12.05.2024 Gündem
Randevuda A’dan Z’ye yeni sistem
Randevuda A’dan Z’ye yeni sistem Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) “Onaylı Randevu Dönemi” pazartesi günü başlıyor.
11.05.2024 Gündem
10 soru, 10 cevap! İşte MHRS'de onaylı randevu döneminin ayrıntıları
10 soru, 10 cevap! İşte MHRS'de onaylı randevu döneminin ayrıntıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulusal Sağlık Hizmetleri değerlendirme ve koordinasyon toplantısında hastanelerdeki randevu sistemine ilişkin pazartesi günü yeni bir dönemin başlayacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı da merak edilen sorulara yanıt verdi.
13.05.2024 Gündem
Hastane Çalışma Saatleri 2024: Devlet Hastaneleri Saat Kaçta Açılıyor? Poliklinikler Kaçta Kapanıyor?
Hastane Çalışma Saatleri 2024: Devlet Hastaneleri Saat Kaçta Açılıyor? Poliklinikler Kaçta Kapanıyor? Yurt genelindeki milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren devlet hastaneleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan çalışma saatlerini derledik. Peki Devlet Hastaneleri saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor? İşte 2024 Devlet Hastaneleri çalışma saatleri...
9.01.2024 Gündem
MHRS Randevu Alma: Telefondan ve İnternetten MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?
MHRS Randevu Alma: Telefondan ve İnternetten MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır? Hastanede muayene olabilmek için öncelikle randevu almak gerekiyor. MHRS internet sitesi üzerinden veya Alo 182 çağrı merkezi numarasından randevular iki yolla alınabiliyor. MHRS üzerinden kişiler dilediği branş, doktor, gün ve saate göre hastane randevusu alabiliyor. İnternet üzerinden randevu alacak kişilerin MHRS sistemine kayıt olması şart. Kimlik bilgileri ile kolayca kayıt olunabiliyor. Telefondan veya internetten hastane randevusu nasıl alınır? MHRS Randevu Al içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
29.08.2023 Sağlık
Bakan Koca'dan MHRS açıklaması! 'Randevuyu iptal et butonuna basın'
Bakan Koca'dan MHRS açıklaması! 'Randevuyu iptal et butonuna basın' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu sorunuyla ilgili yeni bir botun açıklığını duyurdu. Bakan Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden gelmeyeceğiniz randevu için iptal butonuna basın. Bir hastaya yer açtığınız için teşekkür ederiz” dedi.
3.01.2023 Gündem
MHRS RANDEVU AL || ALO 182 MHRS Hastane randevusu nasıl alınır/iptal edilir?
MHRS RANDEVU AL || ALO 182 MHRS Hastane randevusu nasıl alınır/iptal edilir? MHRS Hastane randevusu alımlarında yeni dönem başlıyor. Randevu alıp gitmeyen ya da iptal etmeyen kişilere yönelik alınan bu karar ile MHRS randevusu almada zorluk yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Peki, hastane randevusunda yeni dönem nasıl olacak? MHRS randevusu nasıl alınır?
24.12.2022 Bilgi Rehberi
Gitmeyeceği muayenenin randevusunu iptal etmeyenler hastane işleyişini de bozuyor
Gitmeyeceği muayenenin randevusunu iptal etmeyenler hastane işleyişini de bozuyor Randevu aldığı halde muayeneye gitmeyenler, randevusunu da iptal etmediği için poliklinikte hizmet alması gereken diğer hastaların mağduriyetine sebep oluyor. Poliklinikte görülmesi gereken hastalar, soluğu acillerde alıyor; bu kez aciller aşırı hasta yükü ile boğuşuyor.
30.11.2022 Haberler
Gitmeyeceği muayenenin randevusunu iptal etmeyenler hastane işleyişini de bozuyor
Gitmeyeceği muayenenin randevusunu iptal etmeyenler hastane işleyişini de bozuyor Randevu aldığı halde muayeneye gitmeyenler, randevusunu da iptal etmediği için poliklinikte hizmet alması gereken diğer hastaların mağduriyetine sebep oluyor. Poliklinikte görülmesi gereken hastalar, soluğu acillerde alıyor; bu kez aciller aşırı hasta yükü ile boğuşuyor.
30.11.2022 Gündem
MHRS RANDEVU İPTAL etme nasıl yapılır? MHRS doktor randevusu alma e-Devlet, yeni üye kaydı oluşturma
MHRS RANDEVU İPTAL etme nasıl yapılır? MHRS doktor randevusu alma e-Devlet, yeni üye kaydı oluşturma Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden doktor randevusu alma ve alınan randevuyu iptal etme süreçleri Bakanlık tarafından detaylandırılmıştı. Online olarak www.mhrs.gov.tr adresinden randevu alındığı gibi, mobil uygulama ve ALO 182 üzerinden de doktor randevusu oluşturuluyor. Peki, MHRS alınan doktor randevusu nasıl iptal edilir, yeni üye kaydı nasıl oluşturulur?
29.11.2022 Bilgi Rehberi
Hatırlatma dozu yoğunluğu
Hatırlatma dozu yoğunluğu Sağlık bakanlığı tarafından koronavirüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’nde hatırlatma dozu aşıları için bir yoğunluk oluştu.
13.07.2022 Sağlık
Ölüm ve ağır hastalığı önlüyor! Hatırlatma dozu kimler olmalı?
Ölüm ve ağır hastalığı önlüyor! Hatırlatma dozu kimler olmalı? Koronavirüs salgınında 2.5 yıl geride kaldı. Son haftalarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Kovid-19 vaka sayısı artışa geçti.
13.07.2022 Gündem
Hastanelerde 'hatırlatma dozu' kuyruğu
Hastanelerde 'hatırlatma dozu' kuyruğu Eskişehir'de 'hatırlatma' dozu sisteminin açılması ile randevu alıp gelenler, hastane önlerinde kuyruk oluşturdu. Bugün 1000 kişinin randevu alıp, aşı olduğu belirtildi.
12.07.2022 Sağlık
Yeni hatırlatma dozu Kovid aşı randevuları açıldı
Yeni hatırlatma dozu Kovid aşı randevuları açıldı Kovid-19 vaka sayılarında haziran ayı başından bu yana yaşanan büyük artışın, bayram tatilinin de etkisiyle katlanacağı endişesi karşısında Sağlık Bakanlığı’ndan “hatırlatma dozu” adımı geldi.
11.07.2022 Gündem
Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısında hatırlatma dozu randevularını açtı
Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısında hatırlatma dozu randevularını açtı Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısında yeni hatırlatma dozu randevularını açtı. Aşı uygulaması için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız hesabı veya Alo 182 üzerinden randevu alınabilecek.
10.07.2022 Gündem
Evden online muayene! Sistemin detayları ilk kez ortaya çıktı
Evden online muayene! Sistemin detayları ilk kez ortaya çıktı DR. e-Nabız uygulaması sayesinde, karantinadaki koronavirüs vakaları, evinde online olarak doktor muayenesi olabiliyor. Test sonucu pozitif çıkanlar, SMS ile bilgilendirilerek sisteme yönlendiriliyor, “online muayene" randevusu alanlar, ilgili branştaki doktoru ile görüşme yapabiliyor. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, sistemin detaylarını ilk kez anlattı. Dr. Birinci, geçen yıl ocak ayında tüm Türkiye’de kullanıma açılan Dr. e-Nabız sayesinde, 10 binden fazla pozitif vakanın, izolasyonunu bozmadan evinde doktoru ile görüşebildiğini söyleyerek, en çok dahiliye, psikiyatri, çocuk hastalıkları ve fizik tedavi branşlarının ilgi gördüğünü kaydetti. Dr. Birinci, hedeflerinin, pandeminden sonra sistemin tüm vatandaşlar için kullanılabilir hale getirilmesi olduğunu belirterek, altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
10.02.2022 Gündem
Turkovac ile ilgili yeni gelişme! Başlıyor
Turkovac ile ilgili yeni gelişme! Başlıyor Türkiye'nin yerli ve milli Covid-19 aşısı Turkovac, 7 Şubat tarihinden itibaren Başkent'te Ankara Şehir Hastanesine ek olarak 4 hastanede daha uygulanmaya başlıyor.
6.02.2022 Gündem
Aşı randevusu alma ekranı 2022: e-Nabız'dan aşı randevusu nasıl alınır?
Aşı randevusu alma ekranı 2022: e-Nabız'dan aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Aşı olmak isteyenler aşı randevusunun alma ekranını araştırıyorlar. Peki aşı randevusu nasıl alınır? İşte e-Nabız giriş ekranı...
8.01.2022 Gündem
12 yaş üstü aşı olabiliyor mu, aşı sırası geldi mi? 12 yaş ve üzeri aşı randevusu alma
12 yaş üstü aşı olabiliyor mu, aşı sırası geldi mi? 12 yaş ve üzeri aşı randevusu alma Koronavirüs aşı randevu ekranından 15 yaşına kadar randevu oluşturuluyordu. Sağlık Bakanlığı, okulların açılmasıyla 12 yaş ve üstü için de aşı randevu sistemini aktif hale getirdi. MHRS ve e-nabız aşı randevu ekranının yanı sıra ALO 182 aşı randevusu oluşturma sayfaları öne çıkıyor. İşte, 12 yaş ve üstü aşı randevusu alma sayfası...
7.09.2021 Gündem
Aşı randevusu nasıl alınır? BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi!
Aşı randevusu nasıl alınır? BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi! Aşı randevuları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son dakika haberlere göre, tüm 15 yaş üstüne ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstüne aşı hakkı tanımlandı. PCR Pozitifliği sonrası aşı uygulaması 3 aydan 1 aya çekildi. 4. dozlar 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı. Peki aşı randevusu nasıl alınır? İşte BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi...
16.08.2021 Gündem
182 Neden Aranmaz? Arama Düşmüyorsa Ve Çalmıyorsa Sebepleri Nelerdir?
182 Neden Aranmaz? Arama Düşmüyorsa Ve Çalmıyorsa Sebepleri Nelerdir? Sağlık kuruluşları tarafından oluşturulmuş olan ALO 182 hat numarasına son zamanlarda ulaşım sağlanamamaktadır. Belirli zaman aralıklarında hattın sürekli olarak düşmesi ve durup dururken bir anda kapanması en sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Peki, 182 neden aranmaz? Arama düşmüyorsa ve çalmıyorsa sebepleri nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.
12.08.2021 Teknoloji
Aşı randevu alma ekranı | BioNTech - Sinovac 2. ve 3. doz aşı randevusu oluşturma e-Nabız - MHRS
Aşı randevu alma ekranı | BioNTech - Sinovac 2. ve 3. doz aşı randevusu oluşturma e-Nabız - MHRS Koronavirüs salgınında en önemli şey aşılama. Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi ve e-nabız üzerinden 1, 2. ve 3. doz aşı için randevu oluşturma süreci sürüyor. Bakan Koca, BioNTech aşısındaki aksamanın ardından güzel haberi verdi. Peki, aşı randevusu nasıl alınır, iptal edilir mi?
11.08.2021 Gündem
Aşı randevu alma | Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon numarası - e Nabız - MHRS...
Aşı randevu alma | Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon numarası - e Nabız - MHRS... Koronavirüs salgınında 3. doz aşılar da başladı. 18 yaşa kadar inan aşılama sürecinde ise 'aşı randevusu nasıl, nereden alınır?' sorusu öne çıktı. MHRS, e-nabız ve telefon ile aşı randevusu almak mümkün. İşte, aşı randevusu oluşturma ekranı...
29.07.2021 Gündem
Aşı randevusu alma | Pazar günü aşı randevusu alınır mı 2021? 3.doz aşı ne zaman, kimlere yapılır?
Aşı randevusu alma | Pazar günü aşı randevusu alınır mı 2021? 3.doz aşı ne zaman, kimlere yapılır? Aşı randevusu bireylerin gündeminde yer alıyor. Aşı randevusu telefonla ve e-Nabız üzerinden alınabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3.doz aşı ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. 3.doz aşı randevusu ve diğer detaylar haberde yer alıyor. Peki aşı randevusu nasıl alınır, 3.doz aşı ne zaman yapılacak?
8.07.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Alo 182 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.