Altılı

Altılı

Son dakika altılı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan altılı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan altılı haber sayfamızda...

Altılı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.561 altılı haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Son dakika... Çavuşoğlu: Ermenistan artık bir şeyi kabullenmeli
Son dakika... Çavuşoğlu: Ermenistan artık bir şeyi kabullenmeliDağlık Karabağ'da yükselen tansiyonda Ermenistan provokasyonlarına dikkat çeken Dışişleri Bakanı, "Türkiye olarak bölgenin istikrarını istiyoruz, yeni sayfalar açmak istiyoruz. Biz bunları söylerken Ermenistan'ın yaptıklarına bakın. Artık bir şeyi kabullenmeleri lazım: Buralar Azerbaycan toprağıydı, haksız yere işgal etmiştiniz " dedi.
17.11.2021Dünya
Bakan Akar, Azerbaycan Büyükelçiliği'nin 'Zafer Günü' kutlamasına katıldı
Bakan Akar, Azerbaycan Büyükelçiliği'nin 'Zafer Günü' kutlamasına katıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Azerbaycanlı kardeşlerimiz 'yeter artık' diyerek 44 günde büyük bir zafere ulaştılar ve öz topraklarını Ermenistan işgalinden kurtardılar. Bunun sonunda Türk'ün gücünü bütün dünyaya gösterdiler. Azerbaycan kimmiş, Türk kimmiş bunu herkes gördü." dedi.
5.11.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20'de net mesajlar: Biden'a ilettik
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20'de net mesajlar: Biden'a ilettikSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile yapılan görüşmeye ilişkin olarak "Suriye'de bulunan terör örgütleri PKK/PYD'nin Amerika'dan aldıkları destekler konusunda kendilerine üzüntümüzü ilettik. Bundan sonraki süreç inanıyorum ki böyle devam etmeyecektir." dedi. ABD ile F-16 görüşmesi ile ilgili olarak Erdoğan, "Bu konuyla ilgili Sayın Biden'ın olumlu yaklaşımını gördüm." açıklamasında bulundu.
1.11.2021Siyaset
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajı
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye ve Azerbaycan'ın Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Rusya, İran ve Gürcistan'dan oluşan bölge ülkelerinin sorunlarını kendi aralarında çözecekleri ve ekonomik olarak birlikte kazanacakları bir ortamın oluşmasında samimi ve kararlı olduğunu söyledi. Kurtulmuş, 'Sonunda hak galip geldi. Karabağ'ın kurtarılması haklı olanın kazanacağını bir kere daha dünyaya göstermiştir. Bu bakımdan da fevkalade sonuçtur' dedi.
28.07.2021Siyaset
Zabıta olmak isteyen kadın adaylar, zorlu parkurda ter döktü
Zabıta olmak isteyen kadın adaylar, zorlu parkurda ter döktüİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından zabıta memuru alımı için sadece kadınların katıldığı uygulamalı sınav yapıldı. Zabıta memuru olmak isteyen kadınlar 6 ayrı etapta ter döktü. Kadınların ön planda olduğu bir zabıta teşkilatı istediklerini söyleyen İBB Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, "Kadınlar erkeklere oranla zabıta memurluğu konusunda daha başarılı" dedi.
13.07.2021Haberler
Hepsinin tek amacı var! ‘Erkenden iş hayatına başlamak istedim’
Hepsinin tek amacı var! ‘Erkenden iş hayatına başlamak istedim’İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından zabıta memuru alımı için sadece kadınların katıldığı uygulamalı sınav yapıldı. Zabıta memuru olmak isteyen kadınlar 6 ayrı etapta ter döktü. Kadınların ön planda olduğu bir zabıta teşkilatı istediklerini söyleyen İBB Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, "Kadınlar erkeklere oranla zabıta memurluğu konusunda daha başarılı" dedi.
13.07.2021Gündem
Zabıta olmak isteyen kadın adayların zorlu mücadelesi
Zabıta olmak isteyen kadın adayların zorlu mücadelesiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından zabıta memuru alımı için sadece kadınların katıldığı uygulamalı sınav yapıldı. Zabıta memuru olmak isteyen kadınlar 6 ayrı etapta ter döktü. Kadınların ön planda olduğu bir zabıta teşkilatı istediklerini söyleyen İBB Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, "Kadınlar erkeklere oranla zabıta memurluğu konusunda daha başarılı" dedi.
13.07.2021Gündem
Son dakika - Gazi Koşusu'nda zafer Burgas’ın
Son dakika - Gazi Koşusu'nda zafer Burgas’ın95. Gazi Koşusu’nda birinciliğe Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu Burgas isimli safkan 2.27.36’lık derecesiyle uzandı. Rekorları birbiri ardına kıran jokey Ahmet Çelik ise bu önemli klasiği 7. kez üst üste kazanarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı.
27.06.2021Diğer
Son dakika - Veliefendi'de tarihi yarış! 95. Gazi Koşusu
Son dakika - Veliefendi'de tarihi yarış! 95. Gazi KoşusuTürk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu’nun 95.’si bugün koşulacak, 2021 yılının şampiyon safkanı belli olacak
26.06.2021Diğer
‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’
‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’Dağlık Karabağ Azerbaycan Topluluğu Başkanı Milletvekili Tural Genceliyev, ADF’de Milliyet’e konuştu. “Türkiye’nin diplomatik desteği sayesinde savaşı kazandık ve bölgedeki tüm realiteler değişti” diyen Genceliyev, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şuşa’ya yaptığı son ziyaret tarihi bir an. Şuşa Beyannamesi’nde Kars Anlaşması’na referans veriliyor. Artık kimse Kars Anlaşması’nın maddelerini bozamaz. Yani Türkiye ile bizim sınırlarımız belli. Ermenistan ve arkasında duran ülkeler artık sınırların değişmeyeceğini biliyorlar” diye konuştu.
19.06.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalar
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Şuşa'da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ve Aliyev, baş başa görüşmelerinin ardından Şuşa Valiliği bahçesinde imzaladıkları beyannamede, Azerbaycan'ın ve bir bütün olarak Türk dünyasının eski kültür beşiği Şuşa görüşmesinin tarihi önemine vurgu yapıldı.
16.06.2021Siyaset
Kardeşlik Beyannamesi
Kardeşlik BeyannamesiErdoğan ve Aliyev Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden kurtarılan ‘kültür başkenti’ Şuşa’da ‘tek millet, iki devlet’ anlayışını pekiştirecek Şuşa Beyannamesi’ni imzaladı. Erdoğan, Şuşa’ya en kısa sürede başkonsolosluk açılacağı müjdesini de verdi
16.06.2021Siyaset
Olimpos’ta adrenalin zirvesi
Olimpos’ta adrenalin zirvesiOlimpos’un zirvesinde ‘bungee catapult’la bir aşağı bir yukarı havada adeta dans ederken adrenalin de tavan yapıyor
13.06.2021Pazar
Hece Ölçüsü Nedir? Şiirde Hece Ölçüsü Nasıl Bulunur?
Hece Ölçüsü Nedir? Şiirde Hece Ölçüsü Nasıl Bulunur?Şiirlerde karşımıza çıkan hece ölçüsü, Türk şiirinde milli ölçü olarak geçer. Özellikleriyle Türkçenin fonetik yapısına uygun olan hece ölçüsünün ne olduğu ve nasıl hesaplandığı pek çok kişi tarafından merak edilir. Sizler için hece ölçüsü nedir ve şiirde hece ölçüsü nasıl bulunur detayları ile derledik.
10.06.2021Eğitim
Amerikano (Küt) Nasıl Oynanır? Amerikano (Küt) Oyunlarının Kuralları Nelerdir?
Amerikano (Küt) Nasıl Oynanır? Amerikano (Küt) Oyunlarının Kuralları Nelerdir?İskambil kağıtları ile günümüzde birçok farklı oyun çeşidi bulunmaktadır. Küçükten büyüğe herkesin oynadığı farklı İskambil oyunlarının yanı sıra, aynı zamanda Amerikano (küt) kağıt oyunu bulunuyor. Peki Amerikano (küt) nasıl oynanır? Amerikano (küt) oyunlarının kuralları nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
7.06.2021Oyun
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote ettiGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin "Sorumsuz, hukuki temeli, tarihsel dayanağı olmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sayın Biden'ın bu karar veya yaptığı bu açıklama birden çok şeyi sabote etmiştir. Birinci bu şekilde herhangi bir tarih komisyonuna yaklaşmayan tek taraflı bir provokasyon içerisinde olan diasporanın tezlerine destek verir bir sonuç doğurmuştur. İkincisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki muhtemel diyalogların hepsinin önünü kesmiştir. Üçüncüsü Ermenistan'ı yine diasporanın provokatif politikalarının rehini haline getirmiştir. Kafkaslar'daki normalleşemeye de büyük bir zarar vermiştir." dedi.
27.04.2021Siyaset
Atlar çime çıktı, Gazi Koşusu ateşi yakıldı
Atlar çime çıktı, Gazi Koşusu ateşi yakıldıAt yarışlarının mabedi olan Veliefendi Hipodromu'nda yeni sezonun çim yarışları bugün start aldı. 27 Haziran Pazar günü 95inci kez yapılacak olan Gazi Koşusu'nun adaylarından olan 3 yaşlı safkan İngiliz atları da ilk gün pistte boy gösterdi.
14.04.2021Diğer
Akım Korumalı Priz Nedir? Cihazları Nasıl Korur?
Akım Korumalı Priz Nedir? Cihazları Nasıl Korur?Ülke genelinde ve ya bölgesel olarak yaşanan elektrik kesintileri cihazlara zarar verebilir. Özellikle bilgisayar gibi teknolojik cihazlar da risk altındadır. Cihazları korumak adına akım korumalı prizler de kullanılabilir. Akım korumalı priz nedir? Cihazları nasıl korur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
6.04.2021Eğitim
Son dakika - Uğurcan Çakır'a bir ciddi talip daha! Sezon sonu yeni adresi...
Son dakika - Uğurcan Çakır'a bir ciddi talip daha! Sezon sonu yeni adresi...Trabzonspor'da sergilediği performansla Avrupa devlerini peşine takan Uğurcan Çakır için yeni gelişmeler yaşanıyor. Bir kulüp daha Uğurcan Çakır'a talip oldu. Avrupa devinin transferde ciddi olduğunun altılı çizildi.
2.04.2021Trabzonspor
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararı için flaş açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararı için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti MYK sonrası sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararına ilişkin "Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur." ifadelerini kullandı. Çelik, koronavirüsün mutasyona uğradığı konusuna dair, "Gerekli tüm tedbirler alınacaktır" ifadesini kullandı. Çelik AİHM'in Demirtaş kararına ilişkin, "Hukuk sistemimiz gerekçeli kararı değerlendirecek." dedi.
22.12.2020Siyaset
‘Destan yazmaya devam edilecek’
‘Destan yazmaya devam edilecek’Dağlık Karabağ’daki zafer dün Bakü’de görkemli bir törenle kutlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, onur konuğu olarak katıldığı törende “Azerbaycan inşallah destan yazmaya devam edecek” dedi. Aliyev de konuşmasında Türkiye’nin verdiği desteğin önemine vurgu yaptı.
11.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan arasında anlaşmalar! İmzalar atıldı
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan arasında anlaşmalar! İmzalar atıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla düzenlenen tarihi törene katıldı. Törende Aliyev ile birlikte konuşma gerçekleştiren Erdoğan, daha sonra programına ikili görüşme ile devam etti. Erdoğan ve Aliyev ikili görüşmelerin ardından anlaşmalar imzalandı. İki lider Şuşa'ya birlikte gideceklerini belirtti.
10.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Altılı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.