Antonis Samaras

Antonis Samaras

Son dakika Antonis Samaras haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antonis Samaras gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antonis Samaras haber sayfamızda...

Antonis Samaras

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 150 antonis samaras haberi bulunmuştur.
5 yıl sonra aynı masada
5 yıl sonra aynı masadaEge’de yaşanılan sorunlara iki tarafın da kabul edebileceği ‘adil, kalıcı ve kapsamlı’ bir çözüm zemini oluşturmayı hedefleyen istikşafi görüşmelerin 61. oturumu dün yapıldı. Heyetlerin bir sonraki turun Atina’da yapılmasında mutabık kaldığı öğrenildi...
26.01.2021Gündem
Samaras istikşafi görüşmelere karşı çıktı
Samaras istikşafi görüşmelere karşı çıktıYunanistan'ın eski başbakanı, yarın İstanbul'da gerçekleşecek buluşma öncesinde "Görüşmelerin başlamasıyla Türkiye'ye yönelik AB yaptırımlarının önü kesildi. Yayılmacılık, sadece caydırıcılıkla göğüslenebilir" yorumunu yaptı.
24.01.2021Dünya
Azerbaycan'dan Türkiye'ye Doğu Akdeniz desteği: Her konuda yanında olacağız
Azerbaycan'dan Türkiye'ye Doğu Akdeniz desteği: Her konuda yanında olacağızAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Doğu Akdeniz'deki keşif konuları dahil her konuda Türkiye'yi desteklediklerini, Ermenistan, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki askeri işbirliğinden de rahatsız olduklarını söyledi.
2.09.2020Dünya
Yunanistan'da yeni kabine yemin etti
Yunanistan'da yeni kabine yemin ettiİktidara gelen Başbakan Miçotakis'in bakanları dini törenle yemin ederek göreve başladı, kabinede parlamento dışından 21 üye bulunuyor.
9.07.2019Dünya
Yunanistan'da Miçotakis resmen Başbakan
Yunanistan'da Miçotakis resmen BaşbakanMerkez sağ lider, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki dini törenin ardından yemin ederek koltuğu Aleksis Çipras'tan devraldı. Yeni hükümette bakanların gün içerisinde açıklanması bekleniyor.
8.07.2019Dünya
Yunanistan’da yeni dönemin sesleri
Yunanistan’da yeni dönemin sesleriYunanistan’da yeni bir değişim kapıda. Bugün gerçekleştirilecek genel seçimler öncesi anketler Başbakan Çipras’ın koltuğunu ‘Yeni Demokrasi Partisi’ lideri Kiryakos Miçotakis’e bırakacağını öngörüyor. Miçotakis, tek başına iktidar olamazsa seçimin yenileneceğini söyleyecek kadar iddialı
7.07.2019Dünya
Yunanistan'da kritik seçim yarın
Yunanistan'da kritik seçim yarınYaklaşık 10 milyon seçmenin erken seçim için sandığa gideceği ülkede yapılan son anketler, merkez sağ Yeni Demokrasi'nin ipi göğüsleyeceğini gösteriyor. Son kez meydanlara inen liderlerin gündeminde ekonomik kriz ve Kuzey Makedonya ile isim anlaşması vardı.
6.07.2019Dünya
Yunanistan sandığa gidiyor
Yunanistan sandığa gidiyorYaklaşık 10 milyon seçmen Pazar günü erken seçim için oy kullanacak, son anketler merkez sağ Yeni  Demokrasi'nin ipi göğüsleyeceğini gösteriyor.
5.07.2019Dünya
Çipras'ın koltuğu sallanıyor
Çipras'ın koltuğu sallanıyorErken seçim anketlerinde Yunanistan Başbakanı'nın partisi SYRIZA, ana muhalefet karşısında en az sekiz puan geride görünüyor. Ekonomi politikaları ve Kuzey Makedonya ile varılan isim anlaşması Çipras'ın darbe aldığı alanlar. Türkiye ile ilişkiler ve Doğu Akdeniz'de enerji gerilimi seçim tartışmalarında da gündemdeki yerini koruyor.
4.07.2019Dünya
Yunanistan'da bankalar açılmayacak
Yunanistan'da bankalar açılmayacakYunanistan, Avrupa Merkez Bankası ve IMF’nin yeni borçlar için öne sürdüğü referandum şartlarını 5 Temmuz'da referanduma götürüyor. Borsa ve bankalar pazartesi açılmayacak.
28.06.2015Ekonomi
KOMŞU KARIŞTI
KOMŞU KARIŞTIYunan Başbakanı Çipras, iflastan kurtulmak için alacaklılarına verdiği tavizler yüzünden partisi tarafından topa tutuldu. Öte yandan Atina sokakları Avrupa Birliği destekçilerinin gösterilerine sahne oluyor
23.06.2015Ekonomi
Yunanistan AB'ye karşı: İlk raundu kim kazandı?
Yunanistan AB'ye karşı: İlk raundu kim kazandı?Atina'nın Euro Bölgesi'ne kurtarma paketinin süresini uzatmak için sunduğu reform paketi 'şimdilik yeterli' yorumuyla kabul gördü ve Yunanistan rahat bir nefes aldı. İktidara büyük vaatlerle gelen Syriza ise ülkeyi iflasa sürüklememek için seçim döneminde vaat ettiği bir çok politikadan vazgeçmek zorunda kaldı.
24.02.2015Dünya
Yeni bir gelecek    umudu verdiler
Yeni bir gelecek umudu verdilerSYRİZA’nın yarattığı rüzgârı arkasına alan İspanya’nın yeni partisi Podemos, genç akademisyenlerden oluşan kadrosuyla sol için yeni bir dil sunuyorYunanistan’da radikal sol parti SYRİZA’nın tırmanışının ardındaki temel sebep politika geliştiremeyen merkezin karşısında yeni bir umut vaat etmesi
29.01.2015Gündem
‘Atina duvarı‘ yıkıldı
‘Atina duvarı‘ yıkıldıYunanistan’da yeni göreve başlayan SYRIZA hükümeti vakit kaybetmeden kritik kararlar almaya başladı. Eğitim müfredatı değişti. Üniversiteye giriş tek sınava indirildi. Tüm rektörler görevden alındı. Yunan Parlamentosu önündeki demir parmaklıklar da maziye karıştı. Vatandaşı Koruma Bakanlığı, “Hükümeti halktan ayırıyordu” dedi.
29.01.2015Gündem
İlk engelli bakan Türkiye göçmeni
İlk engelli bakan Türkiye göçmeniYunanistan Başbakanı Çipras’ın kabinesinin en dikkat çeken isimlerinden biri ülkenin ilk engelli bakanı olan Kurumplis. 10 yaşında görme yetisini yitiren Sağlık Bakanı, Pontus Rum kökenli.
28.01.2015Dünya
Oligarkları bitirecek ‘kazara ekonomist’
Oligarkları bitirecek ‘kazara ekonomist’SYRİZA’nın büyük ortak olduğu koalisyonda en dikkat çekici ve alışılmadık portrelerden biri Maliye Bakanı’na ait...
27.01.2015Dünya
İlk ateist yemin
İlk ateist yeminYunanistan’ın ateist olan yeni başbakanı Çipras, ülke tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Yemin törenine din adamları gelmezken Çipras İncil’e el basmadı
26.01.2015Dünya
Çocukluk aşkıyla birlikte...
Çocukluk aşkıyla birlikte...Yunanistan’da seçim zaferi Syriza lideri Alexis Tsipras’ın oldu. Yüzde 36 oy alan Tsipras, Yunanistan’ın en genç başbakanı olacak. Nasıl bir başbakan olacağı ise 7 yıl önce bir gençlik dergisine verdiği röportajda gizli.
26.01.2015Dünya
Kemer sıkma  Yunanistan için bitti
Kemer sıkma Yunanistan için bittiYunanistan’da borçların yapılandırılmasını talep eden radikal sol SYRİZA, yüzde 36 oy alarak birinci parti çıktı. Tek başına iktidar için gereken 151 sandalyeyi alamayan SYRİZA, koalisyon ortağı arayacak
26.01.2015Dünya
Yunanistan'ın seçimi sonuçlandı
Yunanistan'ın seçimi sonuçlandıRadikal sol koalisyon Syriza seçimin galibi olarak belirtiliyor. Yunanistan İçişleri Bakanlığı, bugün yapılan seçimlere ilişkin ilk tahmini seçim sonucu açıkladı.Buna göre Radikal Sol Koalisyon Syriza yüzde 36,5 oy oranı ile 150 milletvekili çıkarırken, Yeni Demokrasi Partisi ise yüzde 27,7 ile 76 milletvekili kazanıyor
25.01.2015Dünya
Komşuda bugün seçim var
Komşuda bugün seçim varYunanistan’da bugün gerçekleştiren genel seçimlerde oy verme işlemi sabah erken saatlerde başladı. Aleksis Çipras'ın seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.
25.01.2015Dünya
Avrupa’nın kaderini belirleyecek ‘öfke’
Avrupa’nın kaderini belirleyecek ‘öfke’Yunanistan’da bugün yapılacak seçim, hem ülkenin kaderini, hem de euronun geleceğini etkileyecek. Kriz sonrası global sisteme yönelik öfke duyan Yunanlılar, radikal sol koalisyon SYRİZA’ya yönelmiş durumda... Anketlerde yüzde 35’le birinci çıkan SYRİZA, iktidara gelirse Yunanistan’ın borcunu ödemeyeceğini, sosyal yardımları ve maaşları artıracağını söylüyor. Avrupa, nefesini tutmuş sonucu bekliyor...
24.01.2015Dünya
DÜNYANIN BAŞKENTİ
DÜNYANIN BAŞKENTİCharlie Hebdo’da katliam ve Yahudi marketine saldırıyla sarsılan, 17 kişinin öldüğü Paris tarihi bir gün yaşadı. Fransız Devrimi’nin mirası “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” ilkeleri, cumhuriyetçi idealler, birlik ve ifade özgürlüğü3 milyonluk yürüyüşün ana temalarıydı
11.01.2015Gündem
Samaras’tan sınırda askere yeni yıl jesti
Samaras’tan sınırda askere yeni yıl jestiYunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Edirne gezisi sırasında Pazarkule Sınır Kapısı’ndan karşı tarafa geçerek Yunanlı askerlerin yeni yılını kutlamasına, bugün jestle karşılık verdi.
5.01.2015Gündem
Davutoğlu onu aramıştı O da sınıra geldi
Davutoğlu onu aramıştı O da sınıra geldiYunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Türkiye-Yunanistan sınırı tampon bölgesi Pazarkule Sınır Kapısı’na gelerek, iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Samaras, "Biz de hem sayın Davutoğlu’nun, hem de tüm Türkiye’nin yeni yılını kutluyoruz" dedi.
5.01.2015Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

YunanistanAleksis Çiprasseçimerken seçimTürkiye

Antonis Samaras ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.