Arap Dünyası

Arap Dünyası

Son dakika arap dünyası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arap dünyası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arap dünyası haber sayfamızda...

Arap Dünyası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 894 arap dunyasi haberi bulunmuştur.
Filistin için tarihi karar
Filistin için tarihi kararUluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) yetki alanının İsrail’in 1967’deki savaş sırasında işgal ettiği toprakları kapsadığına hükmetmesi büyük ses getirdi
7.02.2021Dünya
Son dakika haberler: Tüm dünya bunu konuşuyor! 'Araplara ölüm' sloganları attılar, baskına gittiler...
Son dakika haberler: Tüm dünya bunu konuşuyor! 'Araplara ölüm' sloganları attılar, baskına gittiler...Arap dünyası ve İsrail'de, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın oğlu Şeyh Hamad bin Halife Al Nahyan'ın, İsrail'in Arap karşıtı ve aşırı sağcılığıyla bilinen "Beitar Jerusalem" futbol takımının yüzde 50 hissesini satın almasının yankıları devam ediyor.
11.12.2020Futbol
Kaşıkçı'nın nişanlısı ABD'de Veliaht Prens Selman'a dava açtı
Kaşıkçı'nın nişanlısı ABD'de Veliaht Prens Selman'a dava açtıSuudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a ve bazı yetkililere, cinayetten sorumlu tutulmaları için ABD'de dava açtı.
20.10.2020Dünya
Filistin Kurtuluş Örgütünden Arap Birliği Genel Sekreteri Ebu Gayt'a istifa çağrısı
Filistin Kurtuluş Örgütünden Arap Birliği Genel Sekreteri Ebu Gayt'a istifa çağrısıFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu El-Gayt'ın "güvenirliğini yitirdiğini" belirterek, istifa çağrısında bulundu.
29.09.2020Dünya
Midilli Adası'ndaki Osmanlı eserlerine UNESCO koruması talebi
Midilli Adası'ndaki Osmanlı eserlerine UNESCO koruması talebiHollanda'daki Türk ve Arap Dünyası Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Tütüncü, Osmanlı Devleti'nin ilk Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayreddin Paşa ve ağabeyi Oruç Reis'in dünyaya geldiği Midilli Adası'nın, Osmanlı eserleri bakımından çok zengin bir yer olduğunu belirterek, ortak bir geçmişin mirası bu eserlerin korunması için UNESCO'ya çağrıda bulundu.
29.09.2020Tatil
Trump’ın zaferi
Trump’ın zaferiABD basını, İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında imzalanan normalleşme anlaşmasının en büyük kazananının, ‘barış sağlayan devlet adamı’ görüntüsü çizen Başkan Trump olduğunu ifade ediyor
16.09.2020Dünya
Bahreyn anlaşması Arap ülkelerini böldü
Bahreyn anlaşması Arap ülkelerini böldüBirleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Bahreyn’in de İsrail’le ilişkileri normalleştirme kararı alması, özellikle Arap dünyasında farklı tepkilere neden oldu. Filistin’de ise gösteriler sürüyor
14.09.2020Dünya
Son dakika: İttifak çatırdıyor... Veliaht Prens küplere bindi!
Son dakika: İttifak çatırdıyor... Veliaht Prens küplere bindi! Son dakika haberine göre, Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ülkesindeki müdahalelerinden şikayetçi olan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye öfke dolu mesajla tepki gösterdiği iddia edildi.
27.07.2020Dünya
Heykel yıkıldı Saddam düştü
Heykel yıkıldı Saddam düştüAmerikan askerleri ABD tankına bağlı çelik bir halatı heykelin boynuna doladı. Tankın çektiği heykel büyük gürültüyle devrildi. Halk ellerinde balyoz, parçaladıkları heykeli tükürüklere boğdu, tekmeledi. Firdevs Meydanı’nda yıkılan Saddam heykelinden geriye Saddam’ın inanılmaz büyüklükte iki postalı kaldı. Yerine bir aile, anne baba ve çocuğu simgeleyen başka bir heykel dikildi.
16.06.2020Dünya
Arap ülkelerinde corona virüs'ten ölenlerin sayısı arttı
Arap ülkelerinde corona virüs'ten ölenlerin sayısı arttıYeni tip corona virüs kaynaklı can kayıpları Suudi Arabistan'da 525'e, Kuveyt'te 220'ye, Irak'ta 215'e, Umman'da 50'ye, Katar'da 40'a yükselirken, Ürdün, Libya, Fas, Tunus, Bahreyn ve Lübnan'da vaka sayıları arttı.
1.06.2020Gündem
Arap dünyasında corona virüs kaynaklı ölümler artıyor
Arap dünyasında corona virüs kaynaklı ölümler artıyorYeni tip corona virüs sebebiyle, Fas, Katar, Cezayir ve Irak'ta can kayıpları artarken, Bahreyn, Lübnan, Filistin ve Ürdün'de de vaka sayıları yükseliyor.
7.04.2020Dünya
Hüsnü Mübarek kimdir, neden öldü? Hüsnü Mübarek biyografisi
Hüsnü Mübarek kimdir, neden öldü? Hüsnü Mübarek biyografisiHüsnü Mübarek'in ölüm haberinin duyulmasının ardından dünya gündemini yakından takip etmeyen vatandaşlar Hüsnü Mübarek kimdir, neden öldü sorularına yanıt aramaya başladı. Mısır'ın eski devlet başkanı olarak bilinen Hüsnü Mübarek 2011 yılında gerçekleştirilen sokak gösterilerinin ardından yetkilerini önce yardımcısına devrettikten bir gün sonra görevinden istifa etmişti. Hüsnü Mübarek kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü?
25.02.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun'dan uluslararası topluma çağrı
İletişim Başkanı Altun'dan uluslararası topluma çağrıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin İsrail- Filistin meselesine ilişkin sözde barış planına karşı çıkmak üzere uluslararası topluma ortak duruş çağrısı yaptı.
30.01.2020Siyaset
Dedektif gibi iz sürdü Hafız Divanı’nı buldu
Dedektif gibi iz sürdü Hafız Divanı’nı bulduArtnet’te yer alan bir habere göre, 2007’den bu yana kayıp olan ve Alman hükümeti tarafından çıkarılan bir bültenle aranan el yazması Hafız Divanı’nı, sanat dünyasının Indiana Jones’u olarak bilinen Arthur Brand, bir dedektif titizliğiyle çalışarak buldu.
21.01.2020Gündem
‘Harflerinde yıpranma var’
‘Harflerinde yıpranma var’UNESCO, 2020’yi 6 ülkede ‘Bilge Tonyukuk Yılı’ ilan etti. Türk alfabesiyle yazılan en eski yazıt olan Tonyukuk Anıtı’nın Moğolistan’da açık havada olduğunu belirten Dr. Mehmet Tütüncü, “Harflerinde yıpranma var, müzeye taşınması gerekiyor” dedi
11.01.2020Gündem
Arabistan'dan yerli otomobile övgü
Arabistan'dan yerli otomobile övgüCumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtımı yapılan Türkiye Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) mühendis ve tasarımcıları tarafından hazırlanan ve 2022'de üretimine başlanacak olan Türkiye'nin otomobili Arap dünyasında büyük yankı uyandırdı.
31.12.2019Otomobil
Katar Emiri Şeyh Temim: Katar ihtiyaç halindeki ülkelere koşulsuz ekonomik yardım yapıyor
Katar Emiri Şeyh Temim: Katar ihtiyaç halindeki ülkelere koşulsuz ekonomik yardım yapıyorKatar Emiri Şeyh Temim, ülkesinin ihtiyaç halindeki ülkelere "eğitim, fakirlikle mücadele ve kalkınma" başlıklarında koşulsuz ekonomik yardım yaptığını söyledi.
19.12.2019Dünya
Osmanlı kenti İsmail’deki tek cami UNESCO yolunda
Osmanlı kenti İsmail’deki tek cami UNESCO yolundaUkrayna’nın İsmail şehrinde ayakta kalan tek tarihi yapı olan Osmanlı camisinin UNESCO Dünya Mirası listesine girmesi için çalışmalar başlatıldı. Caminin olduğu şehrin ismi Bektaşi babası İsmail’den geliyor
29.11.2019Ekonomi
Türkleri karalayan Arap dizisine tepki
Türkleri karalayan Arap dizisine tepkiGazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda katledilmesinden sonra Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye yönelik olumsuz tavrına yenisi eklendi.
23.11.2019Gündem
Barbaros sürprizi
Barbaros sürpriziBarbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu Midilli Adası’nda bulunan kitabe, soyağacına dair bilinmeyenleri ortaya çıkardı. Kitabenin Barbaros’un devşirme değil, Türk olduğunu kanıtladığı açıklandı
27.10.2019Gündem
Tunus'ta resmi sonuçlara göre Cumhurbaşkanı belli oldu
Tunus'ta resmi sonuçlara göre Cumhurbaşkanı belli olduTunus'ta Yüksek Seçim Komisyonu (YSK), bağımsız aday Anayasa Profesörü Kays Said'in cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda oyların yüzde 72,71'ini aldığını açıkladı.
14.10.2019Dünya
Tunus'ta yeni Cumhurbaşkanı Kays Said'in ilk açıklamaları
Tunus'ta yeni Cumhurbaşkanı Kays Said'in ilk açıklamalarıTunus'ta yeni Cumhurbaşkanı Kays Said, insanların rahat olmalarını yüklendiği emaneti ve görevi samimiyetle taşıyacağını söyledi.
14.10.2019Dünya
Tunus'un yeni cumhurbaşkanı Kays Said oldu
Tunus'un yeni cumhurbaşkanı Kays Said olduTunus'ta düzenlenen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda bağımsız aday Kays Said, sandık çıkış anketlerine göre açık ara farkla ülkenin yeni cumhurbaşkanı oldu.
14.10.2019Dünya
Netanyahu’nun 'ilhak' açıklamalarına dünyadan tepki yağdı
Netanyahu’nun 'ilhak' açıklamalarına dünyadan tepki yağdıİsrail Başbakanı Netanyahu'nun işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ürdün Vadisi'ni "İsrail'e ilhak etme" vaadi, BM, Arap Birliği ve İİT başta olmak üzere uluslararası toplumdan yoğun tepki gördü.
12.09.2019Dünya
Irak'tan flaş açıklama! Dış ilişkilerde denge politikası...
Irak'tan flaş açıklama! Dış ilişkilerde denge politikası...Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, komşu, dost ve kardeş  ülkelerle bölgede ve dünyada ekonomik kalkınmayı, güven ve istikrarı  güçlendirecek dengeli işbirliği ilişkileri kurmak istediklerini dile getirdi.
13.05.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilarap dünyasıbaeabdfilistin

Arap Dünyası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.