Arapça

Arapça

Son dakika Arapça haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arapça gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arapça haber sayfamızda...

Arapça

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.799 arapça haberi bulunmuştur.
Özgürlük için son dans!
Özgürlük için son dans!İsrail soykırımına karşı 2018’de Dabke dansı yaparak direnen ve o tarihteki protestoda İsrailli asker-lerin öldürdüğü Filistinli Abdul Hakim’in videosu şimdi tüm dünyayı sardı.
5.12.2023Dünya
Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti
Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybettiEski Diyanet İşleri Başkanı ve İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan 93 yaşında hayatını kaybetti.
4.12.2023Gündem
Nefes kesen an! Çığlıkları duyan esnaf pencereye merdiven dayadı
Nefes kesen an! Çığlıkları duyan esnaf pencereye merdiven dayadıBahçelievler’de dövülerek gasbedildiğini iddia eden kişi, pencereye çıkarak yardım istedi. Esnaf tarafından merdivenle birinci kattaki pencereden indirilen yabancı uyruklu kişi, polis merkezine götürüldü.
3.12.2023Haberler
Nefes kesen an! Çığlıkları duyan esnaf pencereye merdiven dayadı
Nefes kesen an! Çığlıkları duyan esnaf pencereye merdiven dayadıBahçelievler’de dövülerek gasbedildiğini iddia eden kişi, pencereye çıkarak yardım istedi. Esnaf tarafından merdivenle birinci kattaki pencereden indirilen yabancı uyruklu kişi, polis merkezine götürüldü.
3.12.2023Gündem
Türkiye’de yeniden doğdu
Türkiye’de yeniden doğduTürk asıllı Sena Gomez, Türkiye’den master yapmak için gittiği İspanya’da tanıştığı Gregori Gomez ile 2010’da evlendi.
3.12.2023Gündem
Hayatı bir gece değişti... Kokoreçin mühendisi!
Hayatı bir gece değişti... Kokoreçin mühendisi!Endüstri Mühendisliği yapan Erdinç Zorlu, bir gecede aldığı karar sonrasında kokoreççiliğe adım attı.
2.12.2023Gündem
Ateşkes sona erdi! Hamas liderleri hedefte
Ateşkes sona erdi! Hamas liderleri hedefteGazze’deki ateşkes dün sona ererken, bölgede hava saldırıları ile çatışmalar yeniden başladı. Güneye yönelmesi beklenen İsrail’in bu adımının bölgedeki insani durumu çok daha zor hale getireceği ifade ediliyor.
2.12.2023Dünya
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladıBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün 10. uçuş testini de başarıyla tamamladığını sosyal medya hesabından duyurdu.
1.12.2023Gündem
THY ile Vietnam Airlines arasında iyi niyet anlaşması
THY ile Vietnam Airlines arasında iyi niyet anlaşmasıTürk Hava Yolları (THY), Vietnam Devleti’nin ulusal bayrak taşıyıcısı Vietnam Airlines ile Ankara’da iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında ilk etapta hava kargo faaliyetleri alanındaki ortaklıkların yakın gelecekte farklı ticari boyutlara ulaşması hedefleniyor.
29.11.2023Ekonomi
İklim kaygısında artış yaşanıyor
İklim kaygısında artış yaşanıyorPaylaşılan çevrimiçi verilere göre, 'iklim kaygısı' ile ilgili çevrimiçi aramalar bu yıl keskin bir yükselişe geçti.
29.11.2023Dünya
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3 bir testi daha tamamladı
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3 bir testi daha tamamladıBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün 9. uçuş testini de başarıyla tamamladığını duyurdu.
28.11.2023Gündem
Türk şirket Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerini korudu
Türk şirket Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerini korudu2023 S&P Global Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 100 üzerinden 86 puan alan Arçelik, beşinci kez üst üste Dayanıklı Tüketim Sektörü’nde en yüksek skoru elde eden şirket olduğunu duyurdu.
27.11.2023Milliyet Enerji
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: Ziryab
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: ZiryabAvrupa müziğinde, yaşam tarzında, modada, saç stillerinde, mobilyalarda ve hatta sofra düzenlerinde devrim yarattı.
26.11.2023Gündem
Binler Gazze için sokağa çıktı! 'Bir kurbana daha hayır'
Binler Gazze için sokağa çıktı! 'Bir kurbana daha hayır'Polonya’nın başkenti Varşova'da Polonyalılar, havanın eski 4 derece olmasına aldırış etmeden Filistin’e destek gösterisi düzenledi. İngiltere'de de Gazze'ye destek gösterileri düzenlendi.
25.11.2023Dünya
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırımTürkiye inovasyon haftası programı ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoloji ve inovasyon fonu, bölgesel kalkınma fonu, bölgesel girişim sermayesi fon çağrıları ve Bilişim Valisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile 152 milyon lirası, 16 yatırım fonu aracılığıyla olmak üzere 182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yaptık. Bu fonlar, oluşturdukları kaldıraç etkisiyle girişimlerimizin 23 milyar lira sermaye kaynağına erişimini sağladı" dedi.
25.11.2023Ekonomi
Katliama takas molası! Dört günlük ateşkes başladı
Katliama takas molası! Dört günlük ateşkes başladıGazze’de 4 gün sürecek ateşkes ve rehine takası anlaşması dün yürürlüğe girdi. Hamas’ın 12 Taylandlı, 1 Filipinli ve 13 İsrailli rehineyi Kızılhaç’a teslim etmesinin ardından, İsrail de 39 Filistinli’yi serbest bıraktı.
25.11.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem
Bakan Fatih Kacır Macaristan'da! 'İkili ticaret hacmimiz, yaklaşık 2 kat arttı'
Bakan Fatih Kacır Macaristan'da! 'İkili ticaret hacmimiz, yaklaşık 2 kat arttı'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, resmi ziyaret kapsamında geldiği Macaristan’da Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya geldi. Macaristan'ın Türkiye için önemli bir ticaret ortağı olduğuna dikkati çeken Kacır, "İkili ticaret hacmimiz, son 17 yılda yaklaşık 2 kat arttı. Karşılıklı yatırımlarımız ve iş birliklerimiz ile 6 milyar dolarlık ortak hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.
24.11.2023Ekonomi
Selden etkilenen KOBİ'lere 1 milyon liralık faizsiz kredi!
Selden etkilenen KOBİ'lere 1 milyon liralık faizsiz kredi!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, fırtına, aşırı yağış ve selden etkilenen bazı bölgelerdeki KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlayacaklarını duyurdu.
22.11.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu'dan 5G açıklaması: Dışa bağımlılık ortadan kalkacak
Bakan Uraloğlu'dan 5G açıklaması: Dışa bağımlılık ortadan kalkacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 5G mobil haberleşme altyapısına ilişkin “Teknolojiyi sadece kullanan değil, yerli ve milli çözümlerimizle aynı zamanda üreten bir ülke olacağız” dedi.
20.11.2023Haberler
Bakan Uraloğlu'dan 5G açıklaması: Dışa bağımlılık ortadan kalkacak
Bakan Uraloğlu'dan 5G açıklaması: Dışa bağımlılık ortadan kalkacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 5G mobil haberleşme altyapısına ilişkin “Teknolojiyi sadece kullanan değil, yerli ve milli çözümlerimizle aynı zamanda üreten bir ülke olacağız” dedi.
20.11.2023Ekonomi
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3'te heyecanlandıran gelişme
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3'te heyecanlandıran gelişmeBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün 7. testini de başarıyla tamamladığını duyurdu.
17.11.2023Gündem
Gazze'de İsrail vahşeti! Kurtulmuş: Bu durum insanlık ayıbı
Gazze'de İsrail vahşeti! Kurtulmuş: Bu durum insanlık ayıbıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
17.11.2023Gündem
Hamile karısını öldüren katilden kan donduran sözler: Onu canavar gibi gördüm
Hamile karısını öldüren katilden kan donduran sözler: Onu canavar gibi gördümŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, 5 aylık hamile Fidda Uzun'u (24) tüfeğinin kazara ateş alması sonucu vurduğunu iddia eden Ahmet Uzun (24) jandarmadaki sorgusunda kan donduran detaylar ortaya çıktı.
16.11.2023Gündem
Bakan Kacır Brüksel’de!
Bakan Kacır Brüksel’de!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Belçika’nın başkenti Brüksel’de resmi temaslarda bulundu.
16.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arapça ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.