Arapça

Arapça

Son dakika Arapça haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arapça gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arapça haber sayfamızda...

Arapça

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.180 arapça haberi bulunmuştur.
Türk gezgin 'Cuf Cuf' tarikatının içine girdi! 'Odaya kapatıp teste soktular'
Türk gezgin 'Cuf Cuf' tarikatının içine girdi! 'Odaya kapatıp teste soktular' Gezdiği ülkelerin kültürüne dair içerikler oluşturup Youtube kanalında yayınlayan Ali Ertuğrul Öztarsu, Pakistan'a giderek Türkiye'de 'Cuf Cuf Hoca' olarak tanınan sözde şifacının tarikatına girdi. Sosyal medyanın konuştuğu, yüz binlerce üyesi bulunan topluluğu görüntüleyen Türk gezgin, gelen hastaları saniyeler içinde iyileştirdiğini iddia eden hocanın yanında yaşadıklarını ise Milliyet.com.tr'ye anlattı.
2.03.2024 Yaşam
BERAT KANDİLİ DUASI (Arapça-Türkçe okunuşu-anlamı) 🤲 Berat Kandili'nde hangi dualar ve sureler okunur? Berat Kandili'nde okunacak dualar ve sureler....
BERAT KANDİLİ DUASI (Arapça-Türkçe okunuşu-anlamı) 🤲 Berat Kandili'nde hangi dualar ve sureler okunur? Berat Kandili'nde okunacak dualar ve sureler.... Berat Kandili duası ve sureleri ile ilgili detaylar merak ediliyor. Berat Kandili, bu yıl 24 Şubat tarihine denk geliyor. Kandil günü eller semaya yükselecek ve dua edilecek. Hazreti Muhammed'in (s.a.v), Berat Kandili'nde ettiği dua araştırılan konular arasında bulunuyor. Peki Berat Kandili'nde okunacak dualar ve sureler hangileri? İşte HZ. Muhammed'in Berat Kandili'nde okuduğu dua...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU, Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Arapça & Türkçe Yazılışı, Meali ve Tefsiri!
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU, Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Arapça & Türkçe Yazılışı, Meali ve Tefsiri! Ayetel Kürsi Duası, Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okunuşu ile insana huzur veren dualar arasında bulunmaktadır. Okuyan kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sabah vakitleri okunan bu dua, anlamı ile de oldukça etkileyicidir. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizden Ayetel Kürsi'nin okunuşu ile birlikte Türkçe anlamı (meali) hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde arapça Ayetel Kursi yazılışı, faydaları, faziletleri de yer almaktadır. İlk sayfadan Ayet-el kürsi duasının Türkçe okunuşunu Arapça görseli ile birlikte görebilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise Ayet-el Kursi'nin tefsirini okuyabilirsiniz.
23.02.2024 Dualar
Türkiye'nin konuştuğu saldırıda karar verildi
Türkiye'nin konuştuğu saldırıda karar verildi İstanbul'da düzenlenen Filistin'e destek mitinginde "Kelime-i Tevhid" bayrağını taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy için karar verildi.
21.02.2024 Gündem
2024 BERAT KANDİLİ NE ZAMAN? 📌 Berat kelime anlamı nedir, kandil ne zaman, ayın kaçında? Berat Kandili anlam ve önemi nedir?
2024 BERAT KANDİLİ NE ZAMAN? 📌 Berat kelime anlamı nedir, kandil ne zaman, ayın kaçında? Berat Kandili anlam ve önemi nedir? Berat, Arapça Berae/beraet kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Berat kelime anlamı olarak iki şey arasında ilişki olmaması veya kişinin bir yükümlülükten kurtulması veya yükümlülüğünün bulunmaması anlamına gelir. Hicri takvime göre her yıl Şaban ayının 15'inci gecesi idrak edilen Berat Kandili gecesi bu yıl hangi tarihte kutlanacak? İşte Berat Kandili gecesi tarihi ve bu gece hakkında merak edilenler...
21.02.2024 Bilgi Rehberi
53 dilde savaşa hayır
53 dilde savaşa hayır Savaşın acımasızlığını müzikle anlatarak farkındalık yaratmayı amaçlayan İstanbul Kültürler Korosu, yarın Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde vereceği konserle bir kez daha savaşa hayır diyecek.
21.02.2024 Kültür Sanat
Saddam rolünü oynayacak aktör aranıyor
Saddam rolünü oynayacak aktör aranıyor “Çernobil” dizisinin yönetmeni Johan Renck, Saddam Hüseyin’in son günlerini konu alan yeni filmi için hazırlıklara başladı.
20.02.2024 Kültür Sanat
Arap medyası Erdoğan'ın uçağı inmeden yazdı: Yeni bir bölgesel ittifak!
Arap medyası Erdoğan'ın uçağı inmeden yazdı: Yeni bir bölgesel ittifak! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahire ziyaretinin büyük bir değişimi temsil ettiğini ve normalleşmenin zirve noktası olduğunu belirten yayın organları, yeni bir bölgesel ittifakın ayak seslerine işaret etti.
14.02.2024 Dünya
'Kelime-i Tevhid' bayrağı taşıyan kişiye yumruk atmıştı! Ege Akersoy ilk kez hakim karşısında
'Kelime-i Tevhid' bayrağı taşıyan kişiye yumruk atmıştı! Ege Akersoy ilk kez hakim karşısında İstanbul'da düzenlenen Filistin'e destek mitinginde "Kelime-i Tevhid" bayrağı taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk attığı gerekçesiyle 17 gün tutuklu kalan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Ege Akersoy, 4 yıla kadar hapis istemiyle bugün hakim karşısına çıktı.
14.02.2024 Gündem
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı 'Doğu Akdeniz'den Etiyopya'ya kadar Türkiye lideri Erdoğan ve Sisi bölgesel eksen oluşturabilir mi?' sorusu soruldu, Kahire seyahatinin odak noktası başlıklara taşındı. BBC ise, ziyaretin hangi ülkeler tarafından yakın izleneceğini yazdı.
13.02.2024 Dünya
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı
Erdoğan Arap medyasında manşet! BBC, tarihi ziyareti yakından izleyecek ülkeleri sıraladı 'Doğu Akdeniz'den Etiyopya'ya kadar Türkiye lideri Erdoğan ve Sisi bölgesel eksen oluşturabilir mi?' sorusu soruldu, Kahire seyahatinin odak noktası başlıklara taşındı. BBC ise, ziyaretin hangi ülkeler tarafından yakın izleneceğini yazdı.
13.02.2024 Haberler
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem “Önce büyük bir kükreme duyuldu ve bunu muazzam bir sarsıntı izledi. Tüm dünya yükseldi ve binalar havaya sıçradı...” Bu sözler 115 yılında Antakya’da depremi anlatan Romalı tarihçi Cassius Dio’dan…
11.02.2024 Gündem
Yitirdiklerinin ardından sessiz yürüyüş
Yitirdiklerinin ardından sessiz yürüyüş Dün 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yılıydı. Depremden etkilenen Hatay, Malatya, Adana, Diyarbakır’da anma törenleri vardı. Acı ve yasın hakim olduğu anmalarda depremzedelerin katılımıyla sessiz yürüyüş yapıldı.
7.02.2024 Gündem
SALAVAT-I ŞERİF nedir, nasıl getirilir? Salavat Türkçe-Arapça okunuşu
SALAVAT-I ŞERİF nedir, nasıl getirilir? Salavat Türkçe-Arapça okunuşu Salavat nedir, nasıl getirilir sorusu özellikle kandil gecelerinde sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i anmak için getirilen Salavat-ı şerifler genellikler okunan duaların ardından ya da kılınan namazların ardından tesbih yardımı ile getirilir. Salavat getirmek hakkında Peygamber Efendimizin Hadis'i Şerifleri mevcuttur. Peki Salavat nasıl getirilir?
6.02.2024 Dini Bilgiler
Mübin Duası Okunuşu, Arapça Yazılışı, Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Faziletleri!
Mübin Duası Okunuşu, Arapça Yazılışı, Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Faziletleri! Mübin duası özellikle dileklerin kabulüne vesile olmasıyla bilinen dualardandır. Mübin duası faziletleri nedeniyle isteklerine kavuşmak isteyenlerin sıklıkla okudukları dualar arasındadır. Sizde Mübin duasını ve faziletlerinin neler olduğunu öğrenerek sırlarından faydalanabilirsiniz. Faziletleriyle bilinen Mübin duası nedir, faziletleri nelerdir? Mübin duasının Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı hakkında tüm bilgileri sizin için derledik.
6.02.2024 Dini Bilgiler
MİRAÇ KANDİLİ DUASI ( ARAPÇA-TÜRKÇE OKUNUŞU- ANLAMI) | 🤲Miraç Kandili'nde okunacak dualar ile sureler! Eller semaya yükselecek dualar edilecek! 📍 İşte Miraç Kandili duaları
MİRAÇ KANDİLİ DUASI ( ARAPÇA-TÜRKÇE OKUNUŞU- ANLAMI) | 🤲Miraç Kandili'nde okunacak dualar ile sureler! Eller semaya yükselecek dualar edilecek! 📍 İşte Miraç Kandili duaları Miraç Kandili duası ve sureleri ile ilgili araştırmalar başladı. Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükselmesi olayı Miraç gecesidir. Bu önemli günde eller semaya yükselerek dualar edilecek. Miraç Kandili dualarının okunuşları ve anlamları merak ediliyor. Peki Miraç Kandili'nde okunacak dualar ve sureler neler?
6.02.2024 Bilgi Rehberi
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve Sureleri
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve Sureleri Hacet namazı bir diğer ismi ile dilek namazıdır. Hacet namazı bir istek, dilek veya kişinin duasının gerçekleşmesi niyetiyle kılınır. Kılınışı basit ve faziletli bir namazdır. Hacet namazını kılmak için belirli bir gün veya vakit yoktur. Dileyen istediği vakitte kılabilir. 2 veya 4 rekat şeklinde kılınabilen hacet namazının 12 rekat kılınabileceği hakkında rivayetler vardır. Hacet namazı nasıl ve ne zaman kılınır, kaç rekat? Hacet namazı Arapça duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
6.02.2024 Dini Bilgiler
Dünya basını da depremle sarsıldı! 'Sizi yalnız bırakmayacağız’
Dünya basını da depremle sarsıldı! 'Sizi yalnız bırakmayacağız’ 6 Şubat depremleri, dünya basınında da geniş yer buldu. 7 Şubat 2023 tarihli gazeteler, büyük felaketi okurlarına genellikle birinci sayfadan duyurdu. Yardım çağrılarında bulunan yabancı basın, dünyanın en büyük felaketlerinden birinin yaşandığını vurguladı.
6.02.2024 Gündem
Dilek Duası Oku Dinle | Dileklerin Kabul Olması için Okunacak Dualar ve Anlamları Nelerdir?
Dilek Duası Oku Dinle | Dileklerin Kabul Olması için Okunacak Dualar ve Anlamları Nelerdir? Dileklerin kabul olunması için okunacak dua müslümanlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in her ayeti her duası şifa ve rahmet olarak Allahü Teala tarafından bildirilmiştir. İşi olmayan, evlenmek isteyen, güzel bir gelecek isteyen veya bunun gibi birçok dileği olan müslümanlar Dilek duası nedir, dileklerin kabul olunması için hangi dualar okunur sorusuna yanıt arıyor. İşte Dilek duası okunuşu...
5.02.2024 Dualar
Tövbe Duası | Tevbe İstiğfar Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir? Tövbe Nasıl Edilir?
Tövbe Duası | Tevbe İstiğfar Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir? Tövbe Nasıl Edilir? İstiğfar duası olarak da bilinen tövbe duası Allah'tan işlenen günahlar, zina ve hatalardan dolayı af dilemek için okunur. Tövbe, Tevbe ya da Tevbei İstiğfar duası namazlardan sonra, kandillerde veya dini günlerde okunabilir. Arapça'da tevbe "geri dönmek, rücû etmek, dönüş yapmak" anlamına gelmektedir. Tövbe duası ile ilgili hadis kaynaklarında tövbe ettikten sonra o günahı bir daha yapılmaması gerektiği yer alır. Tövbe duası nedir? Tövbe nasıl edilir? İstiğfar Duası Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.02.2024 Gündem
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler!
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler! Şükür namazı nedir? Şükür namazı nasıl kılınır? Şükür namazı kaç rekattır? Şükür namazı kılarken okunacak dualar nelerdir? Şükür namazı hangi durumlarda kılınmaktadır? Şükür namazı kılarken niyet nasıl yapılır? Şükür namazının önemi nedir? Şükür namazında hangi sureler okunmaktadır? Şükür namazı nasıl kılınır ve şükür namazı kılarken okunacak dualar hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
5.02.2024 Dini Bilgiler
Kilise saldırısında yeni gelişme: Silahlar aranıyor
Kilise saldırısında yeni gelişme: Silahlar aranıyor İstanbul'daki kilise saldırısıyla ilgili polis, Bahçeköy Kemerburgaz yolunda dedektörler ile arama yapıyor.
30.01.2024 Haberler
Kilise saldırısında yeni gelişme! Saldırganlara operasyon anı ortaya çıktı
Kilise saldırısında yeni gelişme! Saldırganlara operasyon anı ortaya çıktı Sarıyer'deki kilise saldırısıyla ilgili saldırganların yol kenarına attığı belirtilen silahların biri bulundu. Öte yandan saldırganlara yönelik operasyon anına ait görüntüler de ortaya çıktı.
30.01.2024 Gündem
Silahın tutukluk yapması katliamı önlemiş
Silahın tutukluk yapması katliamı önlemiş Santa Maria Kilisesi’ndeki ayine katılan Tuncer Murat Cihan’ı silahla öldüren DEAŞ’lı 2 teröristin de aralarında bulunduğu 51 kişi gözaltına alındı, 28’i sınır dışı edildi. Polonya plakalı araçla Sarıyer’e gelen teröristlerden birinin silahının tutukluk yapması olası katliamı önledi. Cihan’ın kiliseye saniyeler önce girdiği, teröristlerin ona kapı açtığı da ortaya çıktı.
30.01.2024 Gündem
İstanbul'daki kilise saldırısında yeni detaylar... Polonya plakalı aracın sırrı
İstanbul'daki kilise saldırısında yeni detaylar... Polonya plakalı aracın sırrı İstanbul'da Sarıyer'deki kilisedeki saldırıya yönelik soruşturmada gözaltı sayısı artarken, saldırıya ilişkin yeni bilgiler de ortaya çıktı.
29.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Arapça ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.