Arkas Sanat’

Arkas Sanat’

Son dakika Arkas Sanat’ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arkas Sanat’ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arkas Sanat’ haber sayfamızda...

Arkas Sanat’

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 173 arkas sanat’ haberi bulunmuştur.
İklim krizine vurgu yaptı
İklim krizine vurgu yaptıArkas Sanat Merkezi ile Elgiz Müzesi’nin iş birliğiyle düzenlenen “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında sanatçı Hale Tenger, sanatseverlerle bir araya geldi.
9.06.2022Ege
Arkas Sanat Merkezi Tenger’i ağırlıyor
Arkas Sanat Merkezi Tenger’i ağırlıyorArkas Sanat Merkezi ve Elgiz Müzesi işbirliğiyle düzenlenen “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında 8 Haziran Çarşamba günü sanatçı Hale Tenger sanatseverlerle bir araya geliyor.
5.06.2022Ege
Sanatçı, bir tür görsel antropologtur
Sanatçı, bir tür görsel antropologturArkas Sanat Merkezi’nin “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında, İzmir İtalya Konsolosluğu desteğiyle, İtalyan Sanatçı Antonio Riello sanatseverlerle bir araya geldi.
2.06.2022Ege
Ekolojik çöküntüden çıkmak mümkün!
Ekolojik çöküntüden çıkmak mümkün!“Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisi kapsamında Arkas Sanat Merkezi ve Elgiz Müzesi iş birliğiyle Institut français İzmir, ünlü sosyolog Prof. Dr. Ali Akay’ı sanatseverlerle buluşturdu.
27.05.2022Ege
En büyük  ilham doğa
En büyük ilham doğaArkas Sanat Merkezi, “Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller” sergisinde eseri yer alan ünlü italyan sanatçı Loris Cecchini’yi İzmirli sanatseverlerle buluşturdu
16.05.2022Ege
Sanat dolu mayıs
Sanat dolu mayısArkas’ın Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller sergisi kapsamında doğa ve insanın dönüşümü tartışılacak
9.05.2022Ege
Sanat paylaşınca güzel
Sanat paylaşınca güzel“İlgi duyduğum, bakmaktan keyif aldığım, günlük koşuşturmada ilham ve mutluluk verecek eserleri seçiyorum. Var olan özel koleksiyonlar, sergi ve özel müzeler yoluyla sanat izleyicileriyle paylaşılmalı”
Sanat turuna davet!
Sanat turuna davet!Arkas Sanat Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı ücretsiz atölyelerle kutluyor.
22.04.2022Ege
İyi ki var!
İyi ki var!Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, İzmir’e 3 yeni müze daha kazandıracak...
4.04.2022Ege
Mitler ve Hayaller Arkas Sanat’ta
Mitler ve Hayaller Arkas Sanat’taArkas Sanat Merkezi’nde, Elgiz Koleksiyonu’nda Mitler ve Hayaller sergisi açıldı.
4.04.2022Ege
‘Mitler ve Hayaller’ ziyarete açıldı
‘Mitler ve Hayaller’ ziyarete açıldıArkas Koleksiyonu’ndan derlenen eserlerin ‘Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisiyle İstanbul Elgiz Müzesi’nde sergilenmesinin ardından şimdi de Elgiz Müzesi İzmir’e konuk oldu.
29.03.2022Cadde
‘Sanat köprüsü’ kuruldu
‘Sanat köprüsü’ kurulduİstanbul ve İzmir arasında sanat köprüsü hayata geçirildi. Arkas Koleksiyonu’ndaki eserlerden oluşan ve insanla doğa arasındaki ilişkiyi irdeleyen “Doğa, Bahçeler, Düşler” İstanbullularla, Elgiz Müzesi’nde buluştu. Elgiz koleksiyonundan “Mitler ve Hayaller” temalı bir seçki de İzmir Arkas Sanat Merkezi’nde kapılarını açacak
13.03.2022Kültür Sanat
İzmir’in bizden öncesi
İzmir’in bizden öncesiRahmizade Bahattin Bediz namı diğer Foto Resne, ilk Türk Müslüman fotoğraf sanatçısı. Onun anlattığı “foto-öyküler” bizi İzmir’de tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.
20.02.2022Kültür Sanat
İzmirliler, sergiyi çok sevdi
İzmirliler, sergiyi çok sevdiArkas Sanat Merkezi’ndeki ‘Doğa, Bahçeler, Düşler’ isimli sergi yoğun ilgi üzerine 13 Şubat’a kadar uzatıldı.
28.01.2022Ege
Sanat dolu sömestr
Sanat dolu sömestrArkas Sanat Merkezi’nin bugüne kadar 50 binin üzerinde çocuğun katıldığı atölye çalışmaları, Ege Bölgesi’nin alışveriş, yeme içme ve eğlence merkezi İstinyePark İzmir’de, sömestr tatili boyunca çocuklarla buluşuyor.
24.01.2022Ege
Arkas Sanat Merkezi çocukları bekliyor
Arkas Sanat Merkezi çocukları bekliyorArkas Sanat Merkezi, kuruluşunun 10. yılına özel yarıyıl tatili için birbirinden eğlenceli çocuk atölyeleri hazırladı. Arkas Koleksiyonu’nda ‘Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisi kapsamında ücretsiz atölyeler düzenleyerek farklı yaş gruplarının sergiyi gezmesini sağlıyor.
17.01.2022Ege
Kültür sanatta şövalyelik nişanı
Kültür sanatta şövalyelik nişanıArkas Sanat Merkezi Direktörü Müjde Unustası, Fransa Kültür Bakanlığı’nca Kültür ve Sanat Şövalyelik Nişanı’na layık görüldü.
29.11.2021Ege
Çocukları bekliyorlar
Çocukları bekliyorlarArkas Sanat Merkezi, Arkas Koleksiyonu’nda ‘Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisine koşut olarak hazırladığı atölye ve programlarla çocuklara doğa, insan ve sanat ilişkisini anlatıyor...
15.11.2021Ege
Bahçe ve doğa filmlerinden seçki
Bahçe ve doğa filmlerinden seçkiInstitut français İzmir, Arkas Sanat Merkezi işbirliğiyle ‘Arkas Koleksiyonu’nda Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisine paralel hazırladığı etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmayı sürdürüyor.
8.11.2021Ege
Yılın sanat kurumu Arkas
Yılın sanat kurumu ArkasDünya Sanat Günü ‘Wallece Hartley’ Ödülleri sahiplerini buldu. ‘Yılın Sanat Kurumu’ ödülü Arkas Sanat Merkezi’nin oldu.
8.11.2021Ege
Institut français’de doğa harikası sergi
Institut français’de doğa harikası sergiInstitut français İzmir, sonbahar sezonunda yeni bir sergiyle ziyaretçilerine kapılarını açtı.
18.10.2021Ege
‘Doğa, bahçeler, düşler’
‘Doğa, bahçeler, düşler’Arkas Sanat Merkezi’nde dün açılan sergide, doğayla insan arasındaki bağa odaklanılıyor. Seçilen eserler pek çok farklı döneme ve üretim alanına ışık tutuyor
Arkas Sanat Merkezi’nde “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisi ziyarete açıldı
Arkas Sanat Merkezi’nde “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisi ziyarete açıldıDoğa ile sürekli bir etkileşim içerisinde olan insan, bu uyum sayesinde varlığını sürdürebiliyor. Arkas Koleksiyonu’ndan eserlerle oluşturulan “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisi de; doğa, bahçe ve insan arasındaki bütünlüğü sanat aracılığıyla yeniden gündeme getiriyor. Arkas Sanat Merkezi’ndeki sergi, 16. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan döneme ait doğayı yücelten çalışmalara yer veriyor.
10 yılda 500 bin ziyaretçi
10 yılda 500 bin ziyaretçiUluslararası Plastik Sanatlar Derneği (International Association of Art) UNESCO Resmi Partneri Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı ve IAA Dünya Başkanı Bedri Baykam, resmi instagram hesabından “Wallace Hartley Ödülleri”ni duyurdu.
21.04.2021Ege
Lucien Arkas’a 2. kez İtalya Liyakat Nişanı
Lucien Arkas’a 2. kez İtalya Liyakat NişanıArkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Türk-İtalyan ilişkilerine yaptığı katkılar ve hizmetler nedeniyle İtalya Devleti tarafından ikinci kez liyakat nişanına layık görüldü.
6.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arkas Sanat’ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.