Avrupa Merkez Bankası

Avrupa Merkez Bankası

Son dakika avrupa merkez bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avrupa merkez bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avrupa merkez bankası haber sayfamızda...

Avrupa Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.420 avrupa merkez bankası haberi bulunmuştur.
'Euro Bölgesi resesyona girebilir'
'Euro Bölgesi resesyona girebilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, Rusya'nın Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatını tamamen kesmesi durumunda sanayi sektörünün enerji yetersizliği ile karşı karşıya kalacağını ve Euro Bölgesi ekonomisinin resesyona girebileceğini söyledi.
5.07.2022Uzmanpara
'Faiz artırımı 25 baz puan ile başlamalı'
'Faiz artırımı 25 baz puan ile başlamalı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Estonya Merkez Bankası Başkanı Madis Müller, ECB'nin para politikasında sıkılaştırmaya temmuz ayında 25 baz puan ile başlaması gerektiğine inandığını söyledi.
4.07.2022Uzmanpara
ECB ucuz kredi programını tartışıyor
ECB ucuz kredi programını tartışıyorAvrupa Merkez Bankası (ECB) pandemi döneminde uyguladığı ucuz kredi programının bankalara milyarlarca euro kazandırmasının önüne geçecek.
4.07.2022Uzmanpara
6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı alındı
6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı alındı2022 yılının ilk yarısında global merkez bankaları enflasyon endişeleri nedeniyle 2021 yılında başladıkları faiz artırımlarını hızlandırarak devam ettirdi. Merkez bankaları ilk 6 ayda 200'e yakın faiz artırım kararı aldı.
1.07.2022Uzmanpara
ECB faiz artırımlarına ekim ayında devam edebilir
ECB faiz artırımlarına ekim ayında devam edebilirAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) temmuz ayı Yönetim Konseyi toplantısında politika faizinde 25 baz puan artırım yapacağını tamamen fiyatlayan piyasa, faiz artırımlarının eylül ve ekim aylarında devam etmesini bekliyor.
30.06.2022Uzmanpara
İşte altın fiyatlarında son durum
İşte altın fiyatlarında son durumGeçtiğimiz gün ABD ekonomisinin beklentilerin üzerinde daralmasıyla birlikte altın fiyatlarında yön belli olmuştu. Altın yatırımcıları fiyatlardaki değişimi merakla takip ediyor. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar...
30.06.2022Uzmanpara
'Faiz artışları büyümeyi yavaşlatacak'
'Faiz artışları büyümeyi yavaşlatacak'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD ekonomisinin güçlü olduğunu, ancak faiz artışlarının büyümeyi yavaşlatacağını söyledi. Powell, "Yumuşak iniş mümkün ama zorlu olacak" dedi.
29.06.2022Uzmanpara
'ECB'nin faiz artırmak için bolca alanı var'
'ECB'nin faiz artırmak için bolca alanı var'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, ECB'nin enflasyon ile mücadele çerçevesinde faiz artırmak için bolca alanı olduğunu söyledi.
29.06.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde resesyon bekliyor
Euro Bölgesi'nde resesyon bekliyorMorgan Stanley ekonomistleri Euro Bölgesi'nin Rusya'dan enerji arzının azalmasının da etkisiyle bu yılın son çeyreğinde ılımlı bir resesyona girmesini bekliyor.
29.06.2022Uzmanpara
'Temmuzda 25 baz puan faiz artırımı olacak'
'Temmuzda 25 baz puan faiz artırımı olacak'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde temmuz ayında 25 baz puanlık bir faiz artırımı olacağını belirtti.
28.06.2022Uzmanpara
İtalya MB Başkanı görevinden erken ayrılacak
İtalya MB Başkanı görevinden erken ayrılacakİtalya Merkez Bankası Başkanı Ignazio Visco görevinden 1 yıl erken ayrılacak.
28.06.2022Uzmanpara
ECB faiz kararlarını 30 dakika geç açıklayacak
ECB faiz kararlarını 30 dakika geç açıklayacakAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi, 21 Temmuz'da yapacağı toplantısından başlayarak faiz kararlarını 30 dakika daha geç açıklayacak.
27.06.2022Uzmanpara
Petrol fiyatlarında resesyon endişesi
Petrol fiyatlarında resesyon endişesiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ile mücadele ederken ABD ekonomisinin resesyona girme olasılığının bilincinde oldukları söylemi, küresel pazarda talebin yavaşlayacağı endişesini ortaya çıkararak petrol fiyatlarını aşağı çekiyor.
23.06.2022Uzmanpara
Ukrayna'ya silah yollama kararı İtalya'da kriz yarattı!
Ukrayna'ya silah yollama kararı İtalya'da kriz yarattı!İtalya'da hükümetin Ukrayna'ya silah desteği siyasi depreme yol açtı. Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, partisi 5 Yıldız Hareketi'nden istifa etti.
22.06.2022Dünya
Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Gram altın için flaş tahmin
Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Gram altın için flaş tahminTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak. Peki Merkez Bankası faiz değişikliğine gidecek mi? Altın ve dolarda fiyatların yönü ne olacak? İşte cevabı...
21.06.2022Ekonomi
'Enflasyon ekonomi için en büyük zehir'
'Enflasyon ekonomi için en büyük zehir'Deutsche Bank CEO'su Christian Sewing, merkez bankalarının parasal sıkılaşmaya gitmesinin resesyon risklerini artırdığını söylerken, enflasyonun küresel ekonomi için en büyük zehir olduğunu vurguladı.
21.06.2022Uzmanpara
Lagarde: Eylül'de yeniden faiz artırımı bekliyoruz
Lagarde: Eylül'de yeniden faiz artırımı bekliyoruzAvrupa Merkez Bankası Başkanı Christina Lagarde, Banka'nın para politikasının sıkılaştırılması yönünde ortaya koyduğu niyeti teyit etti.
20.06.2022Uzmanpara
Petrol fiyatlarında sert düşüş
Petrol fiyatlarında sert düşüşPetrol piyasası haftanın son işlem gününde sert fiyat hareketlerine sahne oldu. Brent petrol 120 dolar seviyelerinden hızla düşüşe geçerek yüzde 6’dan fazla değer kaybetti. Peki petroldeki geri çekilmenin sebebi ne? İşte detaylar...
18.06.2022Uzmanpara
ECB tahvil alımında gevşek şartlar belirleyebilir
ECB tahvil alımında gevşek şartlar belirleyebilirAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi'nin dün yaptığı olağanüstü toplantıda dile getirilen yeni anti-parçalanma, anti-ayrışma aracının tahvil alımları konusunda şartları daha gevşek dizayn etmesi bekleniyor.
16.06.2022Uzmanpara
Fed faiz kararının ardından yatırımcılara dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Fed faiz kararının ardından yatırımcılara dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 75 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
15.06.2022Ekonomi
ECB tahvil piyasasındaki satışları görüşecek
ECB tahvil piyasasındaki satışları görüşecekAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi'nin devlet tahvili piyasalarında son günlerde yaşanan satışları tartışmak için bugün önceden planlanmamış bir toplantı yapacağı duyuruldu.
15.06.2022Uzmanpara
Son dakika: Gram-Çeyrek altın ne kadar kaç lira oldu? Altın fiyatları FED kararı öncesinde düşüşte!
Son dakika: Gram-Çeyrek altın ne kadar kaç lira oldu? Altın fiyatları FED kararı öncesinde düşüşte!Altın fiyatları ABD enflasyon verisinin beklentinin üzerinde gelmesiyle birlikte FED'in ve Avrupa Merkez Bankası'nın sıkı para politikası sinyalleri vermesi ile ONS altın üzerindeki baskı artmış geçtiğimiz hafta 1.825 dolara kadar gerileyen ONS altın haftayı 1.871 dolar seviyesinde tamamlamıştı. ONS altın FED faiz kararı öncesi 1.816 dolar seviyesinde kadar çekildi. Peki Gram-Çeyrek altın fiyatlarında son durum ne?
15.06.2022Ekonomi
'25 baz puandan fazla faiz artışı gerekebilir'
'25 baz puandan fazla faiz artışı gerekebilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot koşulların bugünkü seviyede kalması durumunda eylül toplantısında 25 baz puandan daha fazla artış gerekeceğini söyledi.
14.06.2022Uzmanpara
İklim için ‘temiz’ enerji hamlesi şart
İklim için ‘temiz’ enerji hamlesi şartİklime daha fazla zarar vermemek adına güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynakları daha hızlı devreye alınırken ülkelerin enerji tüketimini azaltması gerekli.
14.06.2022Ekonomi
Son dakika: Altın fiyatları yükselişini sürdürecek mi? Gram-Çeyrek-Yarım Tam altın alış ve satış fiyatları...
Son dakika: Altın fiyatları yükselişini sürdürecek mi? Gram-Çeyrek-Yarım Tam altın alış ve satış fiyatları...Altın fiyatlarında yaşanan değişimler hem yatırımcısı hemde vatandaşlar tarafından araştırma konusu oluyor. Altının ONS fiyatı geçtiğimiz haftaya 1851 dolar seviyesinden başlamasının ardından Perşembe günü açıklanan Avrupa Merkez Bankası faiz kararının ardından 1.840 dolara kadar geriledi. Cuma günü açıklanan ABD enflasyon rakamları öncesinde 1.825 dolara kadar geriledikten sonra 1.876 dolara kadar yükseldi ve günü 1.871 dolar seviyesinde tamamladı. Peki Altın fiyatlarında yükseliş sürecek mi?
13.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.