Avrupa Merkez Bankası

Avrupa Merkez Bankası

Son dakika avrupa merkez bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avrupa merkez bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avrupa merkez bankası haber sayfamızda...

Avrupa Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.721 avrupa merkez bankası haberi bulunmuştur.
'Haziranda bir faiz indirimi olasılığı arttı'
'Haziranda bir faiz indirimi olasılığı arttı' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadeleyi kazandığından giderek daha fazla emin olduğunu ve bunun da haziran ayında bir faiz indirimi olasılığını artırdığını söyledi.
15.04.2024 Uzmanpara
Gerilim arttı altın fırladı
Gerilim arttı altın fırladı Altın, Orta Doğu’da artan gerilimin yatırımcıları ‘güvenli liman’ arayışına sevk etmesiyle ons başına yüzde 1.2 artışla 2.400 dolarla yeni bir rekor bir zirveye kırdı.
13.04.2024 Ekonomi
'Enflasyonun %2'ye ulaşması beklenmeyecek'
'Enflasyonun %2'ye ulaşması beklenmeyecek' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde düzenlediği basın toplantısında gerekli kararları almak için enflasyonun %2'ye kadar düşmesini beklemeyeceklerini belirtti.
12.04.2024 Uzmanpara
ECB faiz kararını açıkladı
ECB faiz kararını açıkladı Avrupa Merkez Bankası (ECB) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Banka politika faizini beklentilere paralel bir şekilde sabit bıraktı.
11.04.2024 Uzmanpara
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Avrupa Merkez Bankası (ECB) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Banka politika faizini beklentilere paralel bir şekilde sabit bıraktı.
11.04.2024 Ekonomi
Altında yön ne olur? FED kararı beklentisi piyasalara etki etti
Altında yön ne olur? FED kararı beklentisi piyasalara etki etti Altında rekorların ardı arkası kesilmiyor. FED'in faiz indirme kararı beklentisinin etkisini gösterdiği altında piyasanın son durumunu Para Piyasası Uzmanı Volkan Dükkancık CNN TÜRK erkanlarında değerlendirdi. İşte detaylar...
7.04.2024 Ekonomi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti Euro Bölgesi tüketicileri şubat ayında yakın vadeli enflasyon beklentilerini düşürdü, ancak uzun vadeli tahminler değişmedi.
2.04.2024 Uzmanpara
'ECB'nin faizi düşürmemesi için neden yok'
'ECB'nin faizi düşürmemesi için neden yok' Ifo Tahminler Başkanı Timo Wollmershäuser, Almanya açısından bakıldığında Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) yakın zamanda faiz oranlarını düşürmemesi için hiçbir neden olmadığını söyledi.
2.04.2024 Uzmanpara
'2024 yılında 4 faiz indirimi mümkün'
'2024 yılında 4 faiz indirimi mümkün' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Yannis Stournaras, yıl sonuna kadar 100 baz puanlık bir indirim için 2024 yılında toplam dört faiz indiriminin mümkün olduğunu söyledi.
1.04.2024 Uzmanpara
ECB üyesinden faiz indirimi mesajı
ECB üyesinden faiz indirimi mesajı Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi François Villeroy de Galhau, ECB'nin bahar aylarına ılımlı bir faiz indirimi ile başlayacağını ve bunun ABD Merkez Bankası'nın (Fed) zaman diliminden bağımsız olarak gerçekleşeceğini söyledi.
29.03.2024 Uzmanpara
Küresel ısınma enflasyon ve gıda fiyatlarını artıracak
Küresel ısınma enflasyon ve gıda fiyatlarını artıracak Bilim insanları ve Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, küresel ısınma ve sıcak hava dalgalarının gelecekte dünya genelinde gıda fiyatlarını ve genel enflasyonu daha da arttırması bekleniyor.
23.03.2024 Ekonomi
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir'
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, haziran ayına kadar Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz indirimine gidebileceğini söyledi.
22.03.2024 Uzmanpara
'Faiz indirimi için taahhütte bulunamayız'
'Faiz indirimi için taahhütte bulunamayız' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ilk faiz indiriminden sonra bile faiz indirimi patikası için taahhütte bulunamayacaklarını söyledi.
20.03.2024 Uzmanpara
'ECB haziranda faiz indirimini görüşmeye hazır'
'ECB haziranda faiz indirimini görüşmeye hazır' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, ECB'nin haziran ayında faiz indirimini görüşmeye hazır olduğunu belirtti.
19.03.2024 Uzmanpara
'Yazdan önce iki faiz indirimi makul'
'Yazdan önce iki faiz indirimi makul' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Yannis Stournaras'a göre Avrupa Merkez Bankası, ağustos ayındaki yaz tatilinden önce borçlanma maliyetlerini iki kez düşürmeli.
14.03.2024 Uzmanpara
'İlkbaharda faiz indirimine başlanabilir'
'İlkbaharda faiz indirimine başlanabilir' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau ilkbaharda faiz indirimine başlanması konusunda geniş bir mutabakat olduğunu söyledi.
13.03.2024 Uzmanpara
'Faiz indiriminde haziran ayı beklenmeli'
'Faiz indiriminde haziran ayı beklenmeli' Slovakya Merkez Bankası Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Peter Kazimir, Avrupa Merkez Bankası'nın enflasyonun düşmekte olduğundan giderek daha fazla emin olduğunu ancak yine de haziran ayına kadar faiz indirimine gitmemesi gerektiğini söyledi.
11.03.2024 Uzmanpara
İngiliz sterlininde güçlü performans
İngiliz sterlininde güçlü performans İngiliz sterlini para birimlerinin yüzde 90'ından daha iyi performans gösterdi.
11.03.2024 Uzmanpara
Faizde indirim sinyali netleşti
Faizde indirim sinyali netleşti Fed Başkanı bu yıl faiz indirimine başlayacaklarının sinyalini daha net verirken ECB Başkanı indirim için haziranı işaret ediyor.
9.03.2024 Ekonomi
'İlkbaharda faiz indirimi olacak'
'İlkbaharda faiz indirimi olacak' Fransa Merkez Bankası Başkanı ve ECB Yönetim Konseyi Üyesi François Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz oranlarının bu baharda düşürüleceğine dair güçlü bir fikir birliği olduğunu söyledi ve 'bahar nisandan 21 Haziran'a kadar' dedi.
13.03.2024 Uzmanpara
Avrupa Merkez Bankası faizi sabit tuttu
Avrupa Merkez Bankası faizi sabit tuttu Avrupa Merkez Bankası (ECB) politika faizini yüzde 4.50 seviyesinde sabit tuttu.
7.03.2024 Uzmanpara
Piyasalardan ECB ve Fed beklentisi
Piyasalardan ECB ve Fed beklentisi Piyasalar Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 90 baz puan, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 85 baz puan faiz indirmesini fiyatlıyor.
6.03.2024 Uzmanpara
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor'
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, tüketici fiyatlarındaki büyümenin beklenenden daha hızlı yavaşladığını söyledi.
1.03.2024 Uzmanpara
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz'
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos enflasyonun hedefe döndüğüne ikna olduklarında faizi düşüreceklerini söyledi.
29.02.2024 Uzmanpara
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi'
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi' Euro Bölgesi'nde veriler yüksek faizlerin krediler üzerindeki en kötü etkisinin sona erdiğini gösteriyor.
27.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.