Ayn İsa

Ayn İsa

Son dakika ayn isa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayn isa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayn isa haber sayfamızda...

Ayn İsa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 176 ayn isa haberi bulunmuştur.
Tel Rıfat’a İHA’dan bildiri atıldı: Güçlerimizle iş birliği yapın
Tel Rıfat’a İHA’dan bildiri atıldı: Güçlerimizle iş birliği yapınTürk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı DSG/YPG’ye yönelik olası kara harekatında son hazırlıkların yapıldığı belirtilirken Suriye Milli Ordusu’na da (SMO) “Harekata hazır ol” mesajı verildi. Olası harekatın odak noktası olarak görülen Tel Rıfat’a İHA’lardan Arapça yazılı bildiri atıldı. Bildiride halka hitaben, “Kentimizi geri alacağız. Çok geç olmadan güçlerimizle işbirliği yapın” denildi.
18.10.2021Gündem
Tehdit oluşturan bölgelere sevkiyat
Tehdit oluşturan bölgelere sevkiyatCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Suriye’den Türkiye’ye yönelik terör saldırılarına artık tahamülümüz kalmadı” açıklaması sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeydoğu sınır hattına sevkiyata hız verdi.
16.10.2021Gündem
PKK'nın 10 gün sakladığı ölüm
PKK'nın 10 gün sakladığı ölümPKK'nın sözde maliye sorumlularından Howgar Botan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de etkisiz hale getirildi. Terör örgütü, çözülme olmaması için Botan'ın ölümünü üyelerinden 10 gün sakladı.
7.09.2021Gündem
Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyat
Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeyindeki “Barış Pınarı Harekâtı” bölgesi sınarlarında yeniden hareketlenen terör örgütü DSG/YPG grupları ile rejim ordusuna ait bir çok noktayı tank ve top atışları ile vurdu.
6.08.2021Gündem
Rusya Rakka’da üsler kuruyor
Rusya Rakka’da üsler kuruyorSuriye’de askeri faaliyetlerini arttıran Rusya, Kamışlı’dan sonra Rakka’da yeni askeri üsler, karakollar ve helikopter pistleri inşa ediyor.
13.04.2021Dünya
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki TSK unsurlarına saldırının detayları ortaya çıktı
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki TSK unsurlarına saldırının detayları ortaya çıktıBarış Pınarı bölgesine yönelik saldırıda etkisiz hale getirilen 8 teröristin Saida, Muallak ve Cebel bölgelerini hedef aldığı, saldırının Suriyeli vatandaşların evlerine güvenli ve gönüllü olarak dönmeleri için bu bölgeleri emniyete almaya çalışan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik olduğu tespit edildi.
21.03.2021Gündem
Rusya, Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de yerel askeri birlik kuruyor
Rusya, Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de yerel askeri birlik kuruyorABD ile karşı karşıya geldiği bölgede varlığını güçlendiren Rusya, birliğe katılacaklara aylık 300 dolar maaş ödeyecek. Esad rejimi ise Haseke'deki Şebbiha milislerini silahlandırıyor.
15.02.2021Dünya
Rusya arabulucu oldu Rejim ile DSG anlaştı
Rusya arabulucu oldu Rejim ile DSG anlaştıSuriye’nin kuzeyinde çatışan rejimle terör örgütü DSG/YPG, Rusya’nın girişimi ile masaya oturdu. DSG, Haseke ve Kamışlı’da rejim güçlarine uyguladığı ablukayı kaldırdı.
4.02.2021 Gündem
Suriye'de Esed rejimi ile YPG/PKK arasında çatışma: 1 ölü, 4 yaralı
Suriye'de Esed rejimi ile YPG/PKK arasında çatışma: 1 ölü, 4 yaralıSuriye'nin kuzeyindeki Haseke ilinde Esed rejimi unsurları ile terör örgütü YPG/PKK arasında "abluka" nedeniyle çıkan çatışmada 1 rejim gücü unsuru öldü, 4 rejim unsuru yaralandı. Terör örgütü ile Esed rejimi arasında Suriye'nin kuzeyinde bir süredir devam eden gerilim, çatışmaya dönüştü.
31.01.2021Dünya
Barış Pınarı Harekatı Bölgesine terör saldırısı: 2 ölü, 2 yaralı
Barış Pınarı Harekatı Bölgesine terör saldırısı: 2 ölü, 2 yaralıSuriye’nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinde motosiklete yerleştirilen bomba düzeneğinin patlatılması sonucu 2 sivil öldü, 2 sivil yaralandı.
26.01.2021Dünya
Rusya-ABD bölgeye asker ve silah taşıyor
Rusya-ABD bölgeye asker ve silah taşıyorABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’in 20 Ocak’ta yemin ederek göreve başlamasına yönelik hazırlıklar sürerken, Rusya ve ABD’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda askeri faaliyetlerini artırması dikkat çekiyor.
18.01.2021Dünya
Son dakika! Rusya devreye girdi, Kamışlı'daki kuşatma kalktı
Son dakika! Rusya devreye girdi, Kamışlı'daki kuşatma kalktıSuriye'nin kuzeydoğusundaki Kamışlı ilçesinde terör örgütü YPG/PKK'nın Beşşar Esed rejimine ait bir askeri bölgeye 3 gün boyunca uyguladığı kuşatma, Rusya'nın araya girmesiyle son buldu. Kamışlı ilçesindeki gerginlik, alıkonanların karşılıklı serbest bırakılması ve terör örgütü YPG/PKK'nın rejime ait bir askeri bölgeye yönelik ablukasını sonlandırmasıyla yatıştı
7.01.2021Dünya
Ayn İsa, Esad yönetimine mi verildi?
Ayn İsa, Esad yönetimine mi verildi?Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) harekât başlattığı terör örgütü DSG/YPG’nin dentimindeki Rakka’ya bağlı stratejik Ayn İsa kasabasının Rusya’nın arabuluculuğunda Esad yönetimine teslim edileceği ileri sürüldü.
30.12.2020Siyaset
Suriye’de Rusya’nın dikkat çekici hareketliliği
Suriye’de Rusya’nın dikkat çekici hareketliliğiRusya’nın son günlerde Suriye’deki hareketliliği yeniden dikkat çekmeye başladı. Rusya, Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan Haseke ve çevresinde varlığını güçlendirmeyi sürdürerek, asker sayısını 1000’e çıkardı. Bununla birlikte Ayn İsa beldesinde de YPG’nin neden olduğu olaylar başlarken, o bölgeye de Rus güvenlik gücü takviyesi yapıldığı belirtiliyor.
29.12.2020Dünya
Ruslar Ayn İsa’ya yeni bir üs kurdu
Ruslar Ayn İsa’ya yeni bir üs kurduTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) bileşenlerinin, terör örgütü YPG/PKK denetimindeki Ayn İsa’ya yönelik saldırıları yoğunlaşırken, kentin Esad yönetimine teslim edilmesi için Rusya’nın örgüt üzerindeki baskısı sürüyor.
26.12.2020 Gündem
SMO’dan Ayn İsa’ya operasyon
SMO’dan Ayn İsa’ya operasyonSuriye’nin Ayn İsa ilçesinden geçen stratejik M4 karayolunu ele geçirmek için saldırılarını artıran SMO, bu sayede YPG’nin kuzey ve doğu bağlantısını kesmeyi amaçlıyor...
22.12.2020Gündem
17 terörist etkisiz hale getirildi
17 terörist etkisiz hale getirildiSuriye’nin kuzeyinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolündeki bölgelere yönelik son haftalarda ciddi bir saldırı artışı gözlemleniyor. Dün Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 17 terörist etkisiz hale getirildi.
26.11.2020Siyaset
‘Barış Pınarı’nda askeri hareketlilik
‘Barış Pınarı’nda askeri hareketlilikTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/DSG’ye yönelik yeni bir harekât başlatmaya yönelik hazırlık yaptığı, bu kapsamda Barış Pınarı bölgesinde cephelere yeni takviyeler gerçekleştirildiği ileri sürüldü.
31.10.2020Gündem
Rusya, Kamışlı'daki askeri varlığını güçlendiriyor
Rusya, Kamışlı'daki askeri varlığını güçlendiriyorRusya, Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan Kamışlı ilçesindeki askeri noktalarına 30 araçlık askeri ve lojistik takviyesi yaptı.
14.09.2020Haberler
Rusya Türkiye sınırına yığınak yapıyor!
Rusya Türkiye sınırına yığınak yapıyor!Anadolu Ajansı, Mardin Nusaybin'in karşısında yer alan Kamışlı'ya Rus ordusunun 30 araçlık askeri konvoy sevk ettiğini bildiriyor.
14.09.2020Dünya
Rasulayn'da arife günü terör saldırısı
Rasulayn'da arife günü terör saldırısıİlk belirlemelere göre en az 5 kişi öldü, 12 sivil yaralandı. Yerel güvenlik güçleri, eylemin terör örgütü YPG/PKK tarafından düzenlendiğini değerlendiriyor.
30.07.2020Dünya
MSB duyurdu! Rasulayn'da pazar yerinde patlama
MSB duyurdu! Rasulayn'da pazar yerinde patlamaMSB: "İnsanlık düşmanı teröristler Rasulayn merkezdeki bir pazar yerinde tuzakladıkları EYP’yi patlatarak 5 masum sivili katletti, 12 sivili de yaraladı."
26.07.2020Gündem
Esad yeniden PYD ile masaya oturdu
Esad yeniden PYD ile masaya oturduRusya’nın garantörlüğünde terör örgütü PYD ile müzakerelere başlayan Suriye rejiminin, TSK’nın olası harekâtını öne sürerek örgütten taviz koparmaya çalıştığı iddia edildi.
13.07.2020Dünya
Tel Abyad'da hain terör saldırısı
Tel Abyad'da hain terör saldırısıSuriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 3'ü çocuk 6 sivil öldü, 7 sivil yaralandı. MSB'den saldırıyla ilgili açıklama geldi.
7.07.2020Haberler
Tel Abyad'da bombalı terör saldırısı: 6 ölü
Tel Abyad'da bombalı terör saldırısı: 6 ölüSuriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 3'ü çocuk 6 sivil öldü, 7 sivil yaralandı. MSB'den saldırıyla ilgili açıklama geldi.
7.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

suriyerusyapkkYPGKamışlı

Ayn İsa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.