Ayrı Mı

Ayrı Mı

Son dakika ayrı mı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayrı mı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayrı mı haber sayfamızda...

Ayrı Mı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.323 ayri mi haberi bulunmuştur.
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Bir Nevi Ne Demek? Tdk'ya Göre Birnevi Bitişik Mi Yazılır Ayrı Mı Yazılır?
Bir Nevi Ne Demek? Tdk'ya Göre Birnevi Bitişik Mi Yazılır Ayrı Mı Yazılır?Gündelik hayatımızda kullanılan bazı kelimeler bulunuyor. Bir nevi kelimesi bu kelimelerden sadece biri olarak insanların karşısına çıkabiliyor. Bir nevi kelimesini duyan kişiler, bu kelimenin anlamını merak ediyor ve bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Bir nevi ne demek? TDK'ya göre birnevi bitişik mi yazılır ayrı mı yazılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.03.2021Eğitim
Art Niyet Ne Demek? Tdk'ya Göre Art Niyet Kelimesi Ne Anlama Gelir?
Art Niyet Ne Demek? Tdk'ya Göre Art Niyet Kelimesi Ne Anlama Gelir?Günlük konuşmalarda sıklıkla kullandığımız art niyet kelimesi kelime olarak ne anlama gelmektedir? Sözlüm anlamı bakımından art niyet kelimesinin genel anlamı nedir? Art niyet kelimesi nasıl yazılır? Ayrı mı yazılır? Bitişik mi yazılır? Türk Dil Kurumuna göre bu kelimenin anlamı nedir? İşte, tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim
Elbise Eş Anlamlısı Nedir? Elbise Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Elbise Eş Anlamlısı Nedir? Elbise Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerEş anlamlı kelimeler cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanılan kelimelerdir. Bunun sebebi anlam bakımından aynı olmalarıdır. Elbise kelimesi ve eş anlamlı kelimelerin doğru yazılışı bakımından hatalar yapılmaktadır. Birleşik mi ayrı mı yazılır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Bu soruların cevapları TDK sözlüklerinde bulunmaktadır. Peki, bu kelimeler nasıl yazılır? Elbise kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş anlamı olan sözcükler nelerdir?
Ilave Eş Anlamlısı Nedir? Ilave Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Ilave Eş Anlamlısı Nedir? Ilave Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizde kelimelerin eş anlamlısı olan kelimeler çok sık kullanılır. Bu kelimelerin doğru yazılışı bazı kişiler tarafından bilinmemektedir. İlave kelimesi de cümle içerisinde çok sık kullanılan kelimedir. İlave kelimesinin eş anlamlı kelimesi nasıl yazılır? Eş anlamlı kelimeleri birleşik mi ayrı mı yazılır? Tüm bu soruların cevaplarını TDK sözlüklerinden bulmak mümkündür. Peki, ilave kelimesi eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte, bilinmesi gerekenler.
Küçük Eş Anlamlısı Nedir? Küçük Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Küçük Eş Anlamlısı Nedir? Küçük Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerTürkçe'nin zengin bir dil olması ile birlikte günlük dilde eş anlamlı kelimeler çok sık kullanılmaktadır.Öğrenciler küçük kelimesinin doğru yazılışı ve eş anlamlısı hakkında araştırma yapmaktadır. Küçükkelimesinin doğru yazılışını öğrenmek için TDK sözlüğüne bakmak gerekmektedir. Peki, küçük eşanlamlısı nedir? Küçük kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte, detaylar.
Macera Eş Anlamlısı Nedir? Macera Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Macera Eş Anlamlısı Nedir? Macera Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizi iyi konuşmak ve öğrencilerin kendilerini iyi ifade edebilmesini sağlamak için eş anlamlıkelimelerin kullanımı oldukça önemlidir. Macera kelimesinin doğru yazılışı ve eş anlamlı kelimesi merak edilmektedir. Macera kelimesinin eş anlamlılarına TDK sözlüğünde yer verilmektedir. Peki, macera eş anlamlısı nedir? Macera kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte, detaylar.
Çağrı Eş Anlamlısı Nedir? Çağrı Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Çağrı Eş Anlamlısı Nedir? Çağrı Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerÇağrı kelimesi ülkemizde çok sık kullanılan, aynı zamanda ülkemizde erkek çocuklarına verilen birisimdir. Çağrı kelimesinin eş anlamlısı da bulunmaktadır. Çağrı kelimesi nasıl yazılır nedir sorusu sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Bu kelimelerin doğru yazılışı sözlüklerde bulunmaktadır. TDK sözlüklerinde de bulmak mümkündür. Çağrı kelimesi eş anlamı nedir? Bu kelimeler bitişik mi ayrı mı yazılır? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.
Tanık Eş Anlamlısı Nedir? Tanık Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Tanık Eş Anlamlısı Nedir? Tanık Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizde cümle içerisinde tanık kelimesi sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Tanık kelimesinin ve eş anlamlı kelimesinin doğru yazılışı sözlüklerde bulunmaktadır. Birleşik mi yazılır ayrı mı yazılır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Peki, bu kelimeler nasıl yazılır? Bu konuda TDK sözlüklerinden bilgi alınabilir. Peki, tanık kelimesi eş anlamlı kelimeleri nelerdir? Eş anlamlısı nedir? İşte, detaylar.
Vakit Eş Anlamlısı Nedir? Vakit Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Vakit Eş Anlamlısı Nedir? Vakit Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizde kullanılan birçok kelimenin eş anlamı veya anlamdaş kelimeleri bulunmaktadır. Bu kelimelerin doğru yazılışı birçok kaynakta bulunmaktadır. Bu kaynaklardan biri TDK sözlüğüdür. Vakit kelimesinin de eş anlamlısı bulunmaktadır. Bu kelimelerin doğru yazılışı bazı kişiler tarafından bilinmemektedir. Peki, vakit kelimesi eş anlamlısı birleşik mi ayrı mı yazılır? Vakit kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte, detaylar.
Anlam Eş Anlamlısı Nedir? Anlam Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Anlam Eş Anlamlısı Nedir? Anlam Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerAnlam kelimesi dilimizde çok sık kullanılan kelimedir. Cümle içerisinde kelimelerin doğru yazılışları bazen bilinmemektedir. Anlam kelimesinin de eş anlamlı kelimeleri birleşik mi ayrı mı yazılır sorusu en çok sorulan sorulardan birisidir. Bu kelimeler nasıl yazılır? Bu soruların cevapları TDK sözlüklerinde bulunmaktadır. Peki, anlam kelimesinin eş anlamı olan kelimeler nelerdir? Eş anlamlısı nedir? İşte, detaylar.
Hakim Eş Anlamlısı Nedir? Hakim Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Hakim Eş Anlamlısı Nedir? Hakim Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizde bazı kelimelerin eş anlamlısı veya yakın anlamları bulunmaktadır. Bu eş anlamlı sözcüklerinbazıları bitişik mi ayrı mı yazılır bilinmemektedir. Bu bilgiler TDK sözlüğünden öğrenilebilir. Hakimkelimesinin ise eş anlamı olan sözcükler nelerdir? Bu kelimelerin doğru yazılışları nelerdir? Hakimkelimesi ve eş anlamlı kelimeleri nasıl yazılır? İşte detaylar;
Birey Eş Anlamlısı Nedir? Birey Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Birey Eş Anlamlısı Nedir? Birey Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGünlük hayatta kullandığımız kelimelerin birçoğunun eş anlamları bulunmaktadır. Bu kelimelerden birisi birey kelimesidir. Birey kelimesinin eş anlamı olan sözcükler kaynaklardan bulunabilir. Ayrıca eş anlamlı kelimelerin doğru yazılışı hakkında bazı hatalar yapılabilmektedir. Bu kelimeler bitişik mi ayrı mı yazılır? Kelimelerin doğru kullanım TDK sözlüklerinde bulunmaktadır. Peki, birey kelimesi eş anlamlı kelimeleri nasıl yazılır? Eş anlamlısı nedir? İşte, detaylar.
Güç Eş Anlamlısı Nedir? Güç Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Güç Eş Anlamlısı Nedir? Güç Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGüç kelimesi de dilimizde çok sık kullanılan bir kelimedir. Eş anlamlısı da bulunmaktadır. Kelimenin eş anlamlı kelimesi ve doğru yazılışı bazı kişiler tarafından bilinmemektedir. Bu soruların cevapları TDK sözlüklerinden bulmak mümkündür. Peki, bu kelimeler birleşik mi ayrı mı yazılır? Güç kelimesinin eş anlamlı kelimesi nasıl yazılır? Güç kelimesinin eş anlamı nedir? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
Uyarı Eş Anlamlısı Nedir? Uyarı Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Uyarı Eş Anlamlısı Nedir? Uyarı Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerFarklı kökenlerden dilimize geçen kelimeler sözlüğümüzde aynı anlama gelen pek çok kelime ortaya çıkarmaktadır. Bunlardan biri de uyarı kelimesidir. Kelime ile aynı anlamda kullanılabilecek bir kaç tane eş anlamlı sözcük bulunuyor. Uyarı kelimesinin doğru yazılışı nedir? Birleşik mi ayrı mı yazılır? TDK sözlüğünde ne anlama gelir? Uyarı kelimesinin eş anlamlısı nedir? Sorularının cevaplarını derledik.
Harf Eş Anlamlısı Nedir? Harf Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Harf Eş Anlamlısı Nedir? Harf Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerTürkçe'nin zengin bir dil olduğunun en büyük kanıtı, birçok kelimenin eş anlamlısının bulunmasıdır. Türkçe'nin iyi bir şekilde konuşulabilmesi, eş anlamlı kelimelerin bilinmesine bağlıdır. Harf kelimesinin doğru yazılışı kaynaklarda belirtilmektedir. Harf kelimesinin eş anlamlısı öğrenmek için TDK sözlüğüne bakmak gerekmektedir. Peki, harf eş anlamlısı nedir? Harf kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte, detaylar.
Tutsak Eş Anlamlısı Nedir? Tutsak Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Tutsak Eş Anlamlısı Nedir? Tutsak Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGündelik hayatta pek çok kelime kullanıyoruz. Bu kelimelerin eş anlamlarını da zaman zaman aynı cümlede kurabiliyoruz. Türkçe dili oldukça zengin bir dildir. Dolayısıyla bir kelimenin birden fazla eş anlamı dahi olabiliyor. Kelimenin doğru yazılışı ve TDK anlamı da bu noktada önemlidir. Son aylarda en çok merak edilen nasıl yazılır, birleşik mi ayrı mı? Şeklinde araştırılan kelimelerden biri de tutsak kelimesidir. İşte Tutsak kelimesine dair tüm bilgiler.
Deneyim eş anlamlısı nedir? Deneyim kelimesinin eş anlamı olan sözcükler
Deneyim eş anlamlısı nedir? Deneyim kelimesinin eş anlamı olan sözcüklerDeneyim kelimesi hem sosyal, hem de kurumsal alanda çokça kullanılan bir kelimedir. Belirli bir süreç sonunda kazandığı davranışları tanımlamaya çalışan herkes tarafından kullanılır. Deneyim doğru yazılışı nedir? TDK sözlüğünde ne anlama gelir? Birleşik mi ayrı mı yazılır? Eş anlamlısı ne demektir? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.
Misafir Eş Anlamlısı Nedir? Misafir Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Misafir Eş Anlamlısı Nedir? Misafir Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimizde bazı kelimelerin eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeleri bulunmaktadır. Bu kelimeler birleşik miayrı mı yazılır herkes tarafından bilinemeyebilir. Dilimizde olan kelimelerin hepsi TDK sözlüklerindeanlamları belirtilmiştir. Bu kelimelerden birisi de misafir kelimesidir. Misafir kelimesinin eş anlamıbulunmaktadır. Peki, misafir doğru yazılışı nedir? Misafir kelimesinin eş anlamlısı nedir? Bu kelimelernasıl yazılır? İşte detaylar;
Dil Eş Anlamlısı Nedir? Dil Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Dil Eş Anlamlısı Nedir? Dil Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDil günlük hayatta çokça kullanılan bir sözcüktür. Dil aynı zamanda eş sesli bir kelimedir. Bu nedenlecümledeki anlamına göre eş anlamlısına bakılması doğru olacaktır. Dil kelimesinin doğru yazılışı nedir?TDK sözlüğünde ne anlama gelir? Birleşik mi ayrı mı yazılır? Dil kelimesinin eş anlamlısı ne demektir? Sorularının cevaplarını sizler için derledik.
Rüya eş anlamlısı nedir? Rüya kelimesinin eş anlamı olan sözcükler
Rüya eş anlamlısı nedir? Rüya kelimesinin eş anlamı olan sözcüklerEş anlamlı kelimeler dilimizde sıklıkla kullanılmaktadır. Kelimelerin eş anlamlıları cümle içerisinde birbirlerinin yerlerine kullanılabilir. Eş anlamlı kelimeler doğru yazılışı bakımından bazı hatalar yapılmaktadır. Birleşik mi ayrı mı yazılır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. TDK sözlüklerinde bu sorulara yanıt bulunabilir. Rüya kelimesinin de eş anlamlısı bulunmaktadır. Peki, rüya kelimesinin eş anlamı nedir? Eş anlamlı kelimesinin nasıl yazılır? İşte, detaylar...
İhtiyaç Eş Anlamlısı Nedir? İhtiyaç Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
İhtiyaç Eş Anlamlısı Nedir? İhtiyaç Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcüklerİhtiyaç kelimesi dilimizde eş anlamı bulunan kelimelerden birisidir. Dilimizde bazı kelimeler birleşik mi ayrı mı yazılır bilinmemektedir. Kelimelerin doğru yazılışı ve eş anlamlı kelimesi sözlüklerde bulunabilmektedir. İhtiyaç kelimesinin eş anlamlı kelimesi nedir ve nasıl yazılır? Bu soruların cevapları TDK sözlüklerinde bulmak mümkündür. Peki, ihtiyaç kelimesinin eş anlamlısı nedir? Sizlere bu konuyu detayları ile açıkladık.
Sonbahar Eş Anlamlısı Nedir? Sonbahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Sonbahar Eş Anlamlısı Nedir? Sonbahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDünyada yaşanan dört mevsimden biri de sonbahardır. Sonbahar kelimesinin eş anlamı bulunmaktadır. Sonbahar birleşik mi ayrı mı yazılır? Doğru yazılışı nasıldır? Sonbahar kelimesi eş anlamlı kelimesi nasıl yazılır? Bu soruların cevabını TDK sözlüklerinden bulmak mümkündür. Peki, sonbahar kelimesi eş anlamlısı nedir sizler derledik.
Anı eş anlamlısı nedir? Anı kelimesinin eş anlamı olan sözcükler
Anı eş anlamlısı nedir? Anı kelimesinin eş anlamı olan sözcüklerDilimizde birçok kelime bulunmaktadır. Dilimizdeki tüm kelimelerin anlamları ise TDK sözlüğünde bulunmaktadır. Anı kelimesi de çok sıklıkla kullanılır. Anlamı da bu sebeple çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Anı kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş anlamlı kelimeleri doğru yazılışı nasıldır? Eş anlamlı kelimeler birleşik mi ayrı mı kullanılır? Anı kelimesi eş anlamı sözcükleri nelerdir? Bu kelimeler nasıl yazılır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
Eksik Eş Anlamlısı Nedir? Eksik Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Eksik Eş Anlamlısı Nedir? Eksik Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerEksik kelimesi kişiler arası konuşmalarda veya yazışmalarda sıklıkla cümle içinde kullanılan kelimelerden biridir. Bu kelimenin eş anlamı bulunmaktadır. Eksik kelimesinin eş anlamlı kelimeleri nasıl yazılır birçok kaynakta bulunmaktadır. Ayrıca TDK sözlüklerinde de bulunmaktadır. Eksik kelimesi eş anlamlı kelimeleri birleşik mi ayrı mı yazılır? Kelimesinin doğru yazılışı nasıldır? Eksik kelimesinin eş anlamlısı nedir bu soruları sizler için cevapladık.

Benzer Haber Etiketleri

SEOHABERtdkeğitimElbise Eş Anlamlısı Nedir?Elbise Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Ayrı Mı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.