Babülmendep Boğazı

Babülmendep Boğazı

Son dakika Babülmendep Boğazı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Babülmendep Boğazı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Babülmendep Boğazı haber sayfamızda...

Babülmendep Boğazı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24 babülmendep boğazı haberi bulunmuştur.
Taktik değişti, 1700 kilometreden füze!
Taktik değişti, 1700 kilometreden füze! Savaşın başından beri Kızıldeniz'deki küresel ticareti tehdit eden ve gemilere saldıran Husiler, taktik değişikliğine gitti. Sabah saatlerinde 1700 kilometre öteden ateşlenen balistik füzenin adresi İsrail'in Eliat şehriydi.
22.02.2024 Haberler
Danimarka gemilerine füze saldırısı! ABD Donanması imha etti
Danimarka gemilerine füze saldırısı! ABD Donanması imha etti Danimarka merkezli deniz taşımacılığı şirketi A.P. Moller-Maersk, ABD Donanması eşliğinde Babülmendep Boğazı’nda geçen iki gemisine füze saldırısı düzenlendiğini, birden fazla füzenin ABD Donanması tarafından imha edildiğini açıkladı.
24.01.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail ordusuna bunalım şoku! 250 asker terhis edildi
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail ordusuna bunalım şoku! 250 asker terhis edildi 27 Ekim'de Gazze'de kara harekatına başlayan İsrail ordusu aradan geçen 2 ay sonunda adeta kabusu yaşadı. Yerel medya askerlerin ruhsal sorunlar yaşadığını belirterek yüzlerce kişinin ordudan terhis edildiğini duyurdu.
2.01.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İran Elburz'u doğruladı, Orta Doğu kaynıyor!
Gazze'deki savaşta son dakika... İran Elburz'u doğruladı, Orta Doğu kaynıyor! ABD helikopterlerinin saldırısıyla Orta Doğu'yu temellerinden sarsıldı, misilleme tehdidini yayınlanan bir klip izledi. İran ise beklenen hamlesini yaptı.
1.01.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İran kabul etti, Hamas reddetti! Kasım Süleymani ölümünde dört yıl sonra Orta Doğu'yu karıştırdı
Gazze'deki savaşta son dakika... İran kabul etti, Hamas reddetti! Kasım Süleymani ölümünde dört yıl sonra Orta Doğu'yu karıştırdı ABD ilk kez savaşa uçak gemisinden kalkış emri verdiği F-18'lerle doğrudan katıldı, çatışma 10 saat sürdü. 2020 yılında ABD'nin öldürdüğü Devrim Muhafızları'nın lideri Kasım Süleymani ise ölümünden neredeyse 4 yıl sonra tekrar Orta Doğu'yu sarstı.
27.12.2023 Dünya
Saldırıya geçmeden Kızıldeniz'i alamayız! ABD'li komutan 'Kolay olmayacak' diyerek duyurdu
Saldırıya geçmeden Kızıldeniz'i alamayız! ABD'li komutan 'Kolay olmayacak' diyerek duyurdu Uluslararası deniz ticareti için tehlike arz eden ve sivil gemileri ele geçiren Husiler için ABD donanmasında görev yapmış komutan Tom Sharpe çözüm önerisini sundu. Sharpe'nin önerisi doğrudan yeni bir savaşı işaret etti.
25.12.2023 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Hamas lideri Sinvar'dan ilk mesaj, İsrail'de şok dalgaları!
Gazze'deki savaşta son dakika... Hamas lideri Sinvar'dan ilk mesaj, İsrail'de şok dalgaları! Tulkerim'in karşısındaki İsrail kasabasında yaşayanlar yer altından sesler duyduklarını söyledi, paranoya büyüyor. İsrail'in arananlar listesinde en üst sırada yer alan Hamas lideri Yahya Sinvar ise, suskunluğunu bozdu.
25.12.2023 Dünya
Kızıldeniz’de kırmızı alarm!
Kızıldeniz’de kırmızı alarm! Küresel taşımacılığın yüzde 12’sine sahne olan Kızıldeniz’de konteyner gemilerine yönelik saldırılar küresel ticareti de vurdu. Gemileri ABD öncülüğünde 10 ülkeden oluşan görev gücü koruyacak.
20.12.2023 Ekonomi
İsrail'e çifte şok: İki ankette sürpriz sonuç! Hamas yeni görüntüler paylaştı
İsrail'e çifte şok: İki ankette sürpriz sonuç! Hamas yeni görüntüler paylaştı İsrail komşularından birine karşı topyekun savaş kapısını açtı, ABD ve İsrail'de yapılan anketlerin sonuçları ise Netanyahu hükümeti için şoke edici. Öte yandan Hamas, yeni görüntüler paylaştı.
17.12.2023 Dünya
Husiler Kızıldeniz açıklarında bir gemiyi daha hedef aldı
Husiler Kızıldeniz açıklarında bir gemiyi daha hedef aldı Husiler, Kızıldeniz’de Liberya bandıralı bir kargo gemisini hedef aldı. Geminin düzenlenen hava saldırısı sonucu alev aldığı belirtildi.
15.12.2023 Haberler
İsrail'in tuzlu su ile imha planı! Tarımı yok edecek, temiz suyu kirletecek
İsrail'in tuzlu su ile imha planı! Tarımı yok edecek, temiz suyu kirletecek İsrail ordusunun Gazze’nin altındaki Hamas tünellerine su basmaya başladığı öne sürüldü. Bu planın Gazze Şeridi’ndeki temiz suyun kirlenmesine, tarım ve altyapının büyük zarar görmesine yol açacağı ifade ediliyor. Bu durum Gazze’nin geleceğini etkileyebilir.
14.12.2023 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'de isyan: Ne pahasına olursa olsun geri dönün! Türkiye'den İsrail'e istihbarat uyarısı
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'de isyan: Ne pahasına olursa olsun geri dönün! Türkiye'den İsrail'e istihbarat uyarısı Kritik boğazda gemilere balistik füze atıldı, ABD çok sayıda kamikaze drone'u düşürdüğünü duyurdu. Türkiye'den İsrail istihbaratına uyarı yapıldı.
4.12.2023 Dünya
İngiliz gemisi roketle vuruldu
İngiliz gemisi roketle vuruldu İsrail gemilerine el konulup kamikaze drone'la saldırılmasından günler sonra bu kez İngiliz bir şirkete ait gemi kıyıdan 55 kilometre açıkta hedef alındı. Geminin sahibinin İngiltere vatandaşlığının yanı sıra İsrail vatandaşlığı da var.
4.12.2023 Dünya
Husiler İsrail gemisine Kızıldeniz'de el koydu
Husiler İsrail gemisine Kızıldeniz'de el koydu İran destekli Yemenli grup, Kızıldeniz'deki İsrail kargo gemilerine saldıracağını duyurmasından saatler sonra 22 mürettebatlı bir gemiyi kontrolü altına aldı.
19.11.2023 Dünya
44 Türk vatandaşı Gazze'den İstanbul'a getirildi
44 Türk vatandaşı Gazze'den İstanbul'a getirildi İsrail'in Gazze'de yaptığı saldırılar sonrasında bölgede mahsur kalan 44 Türk vatandaşı, uçakla Mısır üzerinden İstanbul'a getirildi.
19.11.2023 Gündem
Sunucu Metin Uca'nın cenazesinde gerginlik
Sunucu Metin Uca'nın cenazesinde gerginlik Sunucu ve yazar Metin Uca Ankara'da kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cami avlusunda bulunan iki kişi ise Uca'nın cenaze namazının kılınmamasını istedi.
19.11.2023 Gündem
Türkiye Havanur'u bu görüntülerle tanımıştı: Hayatım yine tehlikede!
Türkiye Havanur'u bu görüntülerle tanımıştı: Hayatım yine tehlikede! Arabanın arkasına saklanan eski eşinden biber gazı sıkarak kurtulan Havanur Akan Beşiktepe, hayatının yeniden tehlikede olduğunu söyledi. İşte haberin ayrıntıları...
19.11.2023 Gündem
ABD güdümlü füze denizaltısını Orta Doğu'ya konuşlandırdı
ABD güdümlü füze denizaltısını Orta Doğu'ya konuşlandırdı Süveyş Kanalı'ndan geçen aracın tam konumu paylaşılmadı, nükleer denizaltı 154 adet 2 bin 500 kilometre menzilli Tomahawk füzesi taşıyabiliyor.
8.04.2023 Dünya
İnsanlık tarihi baştan yazılacak!
İnsanlık tarihi baştan yazılacak! Modern insanın Afrika kıtasından yaklaşık 60.000 yıl önce dünyaya yayıldığı tezine karşı farklı bulgular elde edildi.
28.01.2011 Dünya
AB ve NATO, deniz korsanları sorununa çözüm arıyor
AB ve NATO, deniz korsanları sorununa çözüm arıyor Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Babülmendep Boğazı, Aden Körfezi ve Hint Okyanusu deniz yolunda, Somalili korsanlar tarafından çok sayıda geminin kaçırılması, NATO ve AB’yi yeni önlemler almaya iterken, "itibar kaybı" tartışmaları bir kere daha gündeme taşınıyor...
19.11.2008 Dünya
Rus savaş gemisi Suudi gemisini korsanlardan kurtardı
Rus savaş gemisi Suudi gemisini korsanlardan kurtardı Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal
16.11.2008 Dünya
Rus savaş gemisi korsanları kaçırdı
Rus savaş gemisi korsanları kaçırdı Dünyanın en tehlikeli "modern korsan yatağı" haline gelen Aden Körfezi’nde Rus savaş gemisi, Suudi Arabistan bandıralı "Rabih" şilebini korsan saldırısından kurtardı...
16.11.2008 Dünya
Somalili korsanlar yine gemi kaçırdı
Somalili korsanlar yine gemi kaçırdı Dünyanın en tehlikeli denizi haline gelen Kızıldeniz ve Babülmendep Boğazı’nın doğusunda Aden Körfezi’nde bugün korsanlar bir gemiyi daha kaçırdı...
3.09.2008 Dünya
Rau suikastten korktu, Almanya'ya dönüyor
Rau suikastten korktu, Almanya'ya dönüyor Rau suikastten korktu, Almanya'ya dönüyor
23.03.2004 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Babülmendep Boğazı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.