Balıkçılar

Balıkçılar

Son dakika balıkçılar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balıkçılar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balıkçılar haber sayfamızda...

Balıkçılar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.305 balıkçılar haberi bulunmuştur.
‘Suyu tasarruflu kullanalım’
‘Suyu tasarruflu kullanalım’İstanbul’da son dönemdeki yağmur ve yoğun kar yağışıyla birlikte megakente su sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 90’a yükseldi. İSKİ, su sıkıntısı yaşanmayacağını ancak tasarruflu kullanılmasını önerdi.
12.05.2022Gündem
Bali’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü
Bali’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndüKaptan olarak görev yaptığı gemiden denize düştükten 66 saat sonra Bali açıklarında balıkçılar tarafından bulunarak kurtarılan Erhan Seçkal, yurda döndü.
11.05.2022Haberler
Balıkçılar tarafından 66 saat sonra kurtarılmıştı! Yurda döndü
Balıkçılar tarafından 66 saat sonra kurtarılmıştı! Yurda döndüİngiltere merkezli bir şirkette gemi kaptanı olarak görev yaptığı gemiden denize düştükten 66 saat sonra balıkçılar tarafından bir tahtanın üzerinde sağ olarak bulunan Erhan Seçkal yurda döndü.
11.05.2022Gündem
Balıkçıların ağ bakım mesaisi
Balıkçıların ağ bakım mesaisiDenizlerde av yasağının başlamasının ardından Ordulu balıkçılar, kıyıya aldıkları ağların tamirini yapmaya başladı.
10.05.2022Ekonomi
Kastamonu'da yavru yunus kıyıya vurdu
Kastamonu'da yavru yunus kıyıya vurduKastamonu'nun Cide ilçesinde yavru yunus balığı sahile vurdu. Yunus balığı, balıkçılar tarafından kurtarılarak derin sulara bırakıldı.
9.05.2022Haberler
Denizde 66 saat ölüme direndi!
Denizde 66 saat ölüme direndi!Endonezya açıklarında seyreden yük gemisinin Türk kaptanı Erhan Seçkal, 2 Mayıs’ta denize düşerek kayboldu. Kaptanı arama çalışmaları sonuç vermezken, balıkçılar mucize eseri 2.5 gün sonra Seçkal’ı denizin ortasında bitkin halde buldu.
6.05.2022Gündem
Türk kaptan kaybolduktan 2 gün sonra denizde bulundu!
Türk kaptan kaybolduktan 2 gün sonra denizde bulundu!İngiltere merkezli şirkete ait gemide birinci kaptan olarak görev yapan 40 yaşındaki Erhan Seçkal kaybolduktan 2 buçuk gün sonra denizde bulundu.
5.05.2022Haberler
Mucize... Türk kaptan kaybolduktan 2 gün sonra denizde bulundu!
Mucize... Türk kaptan kaybolduktan 2 gün sonra denizde bulundu! İngiltere merkezli şirkete ait gemide birinci kaptan olarak görev yapan 40 yaşındaki Erhan Seçkal kaybolduktan 2 buçuk gün sonra denizde bulundu.
5.05.2022Dünya
Rüzgar Yönleri ve İsimleri Nelerdir? Poyraz, Lodos ve Keşişleme Özellikleri
Rüzgar Yönleri ve İsimleri Nelerdir? Poyraz, Lodos ve Keşişleme ÖzellikleriRüzgar hava akımının yer değiştirmesi ile yaşanan meteorolojik bir olaydır. Rüzgarın estiği yönlere göre farklı isimleri bulunur. Özellikle denizcilikle uğraşan kişiler için rüzgar yönleri büyük önem taşır. Dünyanın engebeli yer şekilleri ve farklı yapıları nedeniyle esiş yönleri farklıdır. Bu yüzden rüzgar yönlerinin isimleri ayrı ayrı adlandırılmıştır. Dünya üzerinde toplamda 8 farklı rüzgar yönü bulunur. Farklı şekillerde rüzgar yönleri ve isimleri vardır. Poyraz, lodos ve keşişleme özellikleri nelerdir? Rüzgar yönleri isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Van Gölü'nde inci kefali nöbeti! Gece gündüz takipteler
Van Gölü'nde inci kefali nöbeti! Gece gündüz takiptelerVan Gölü'nün endemik balık türü olan inci kefalinin yumurtalarını bırakmak için 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arası tatlı sulara yaptığı göç yolculuğu devam ederken, balığın korunması amacıyla da ekipler gece gündüz demeden denetimlerini sürdürüyor.
2.05.2022Gündem
Yaralı bulunan caretta carettaya tedavi
Yaralı bulunan caretta carettaya tedaviMersin'de belediye personeli, rutin deniz temizliği sırasında fark ettiği yaralı caretta carettayı tedavi edilmek üzere Hayvan Hastanesi’ne ulaştırdı. Aynı bölgede 1 deniz kaplumbağası ise ölü bulundu.
23.04.2022Gündem
Sinop sahilinde 25 kara gerdanlı dalgıç ölüsü bulundu
Sinop sahilinde 25 kara gerdanlı dalgıç ölüsü bulunduSinop sahilinde, 25 kara gerdanlı dalgıç ölüsü kıyıya vurdu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kuş ölümleri ile ilgili inceleme başlattı.
20.04.2022Gündem
Köpek balığının karnından çıkanlar şaşkınlık yarattı!
Köpek balığının karnından çıkanlar şaşkınlık yarattı!ABD'nin Florida eyaletinde plaja yüzmek için gelenler, ölü bir köpek balığı ile karşılaştı. Köpek balığının karnından çıkarılanları görenler ise adeta dehşete düştü. İşte uzmanların "Çok nadir yaşanıyor" dediği olayın perde arkası.
20.04.2022Dünya
Dip algarnasıyla deniz çayırlarını yok ettiler
Dip algarnasıyla deniz çayırlarını yok ettilerYasak olmasına rağmen algarna adlı yöntemle avlananlar deniz ekosisteminin çok önemli parçası olan deniz çayırlarına büyük zarar verdi.
20.04.2022Gündem
Karadeniz’de 3 ayda 33 ölü yunus karaya vurdu
Karadeniz’de 3 ayda 33 ölü yunus karaya vurdu Karadeniz Bölgesi’nde son 3 ayda 33 ölü yunus sahile vurdu. Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Araştırma Görevlisi Uğur Özsandıkçı, "Kesin ölüm sebebini bilemiyoruz. Genel sebeplere baktığımızda doğal ölüm, hastalık, gemi kazaları gibi durumlar olabiliyor. Hepsinin balıkçı ağlarında öldüğünü de söyleyemeyiz" dedi.
18.04.2022Gündem
Saros Körfezi'nde balıkçıları tedirgin eden görüntü
Saros Körfezi'nde balıkçıları tedirgin eden görüntüDünya üzerinde kendi kendini temizleyen 3 denizden biri olan Ege Denizi'nin Trakya topraklarında yer alan Saros Körfezi'nde balıkçıları tedirgin eden kirlilik yaşanıyor.
17.04.2022Gündem
Av yasağı başladı: Liman teknelerle kaplandı
Av yasağı başladı: Liman teknelerle kaplandıTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde av yasağının başlamasıyla balıkçı limanında tekne konulacak yer kalmadı.
15.04.2022Ekonomi
Denizlerde av yasağı başlıyor
Denizlerde av yasağı başlıyorDenizlerde 1 Eylül 2021’de başlayan av sezonu, 15 Nisan Cuma günü sona eriyor. Sezonun son balıkları da tezgahlardaki yerini aldı.
14.04.2022Ekonomi
Marmara Denizi'ne dökülen Ayamama deresi mavi ve siyah akıyor
Marmara Denizi'ne dökülen Ayamama deresi mavi ve siyah akıyorMarmara Denizi'ne dökülen Ayamama Deresi, mavi ve siyah renklerde akmaya başladı. Birçok fabrikanın ve yerleşim yerinin bulunduğu bölgede, kimyasal atıklar nedeniyle rengi değiştiği iddia edilen derenin çevresi de çocukların oyun alanı oldu. Derenin renginin zaman zaman yeşil ve kırmızıya da döndüğünü söyleyen çevre sakini Göktuğ Aktan, "Bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. Böceklenme, sineklenme gibi bir durumla henüz karşılaşmadık ama karşılaşmayacağımız anlamına gelmiyor. Bizi de doğal olarak tedirgin ediyor" dedi.
14.04.2022Gündem
Van'da balıkçılar son ağlarını çekti, tekneler kıyıya yanaştırıldı
Van'da balıkçılar son ağlarını çekti, tekneler kıyıya yanaştırıldıVan Gölü'nün endemik bir tür olan inci kefalinin av yasağı öncesi, balıkçılar son kez attıkları ağlarını çekti. Tekneler kıyıya yanaştırıldı.
13.04.2022Gündem
Balıkçıların ağına 'canavar' takıldı! Korkutan gerçeği 4,5 saat sonra fark ettiler
Balıkçıların ağına 'canavar' takıldı! Korkutan gerçeği 4,5 saat sonra fark ettilerAğlarına takılan köpek balığını gören balıkçılar hayatlarının şokunu yaşadı. Daha önce ülkede böyle bir şeye hiç rastlamadıklarını söyleyen balıkçılar, köpek balığının başına ne gelmiş olabileceği konusunda ise kararsız.
8.04.2022Dünya
Balıkçıların ağına 'canavar' takıldı! Korkutan gerçeği 4,5 saat sonra fark ettiler
Balıkçıların ağına 'canavar' takıldı! Korkutan gerçeği 4,5 saat sonra fark ettilerAğlarına takılan köpek balığını gören balıkçılar hayatlarının şokunu yaşadı. Daha önce ülkede böyle bir şeye hiç rastlamadıklarını söyleyen balıkçılar, köpek balığının başına ne gelmiş olabileceği konusunda ise kararsız.
8.04.2022Haberler
Köpek balığını 'Lütfen bir daha gelme' diyerek denize bıraktılar
Köpek balığını 'Lütfen bir daha gelme' diyerek denize bıraktılarAntalya'da amatör balıkçılar, Alara Çayı'nın denize döküldüğü yerde oltayla yakaladıkları köpek balığını 'Lütfen bir daha gelme' diyerek denize bıraktı.
7.04.2022Gündem
Oltalarına ikinci kez takılan köpekbalığını "Gelme bir daha" diye bağırarak denize bıraktılar
Oltalarına ikinci kez takılan köpekbalığını "Gelme bir daha" diye bağırarak denize bıraktılarAntalya’nın Manavgat ilçesinde, sahilde oltalarına ikinci kez köpekbalığı takılan amatör balıkçılar, kuyruğundan tutup sahilde sürükleyerek denize tekrar attıkları köpekbalığını “Gelme, hadi oğlum gelme bir daha” diye yolcu etti.
7.04.2022Haberler
Çanakkale Boğazı’nda yaklaşık 300 kg'lık köpek balığı yakaladılar
Çanakkale Boğazı’nda yaklaşık 300 kg'lık köpek balığı yakaladılarÇanakkale Boğazı açıklarında balık avına çıkan 2 kişi, 3,5 metre boylarında yaklaşık 300 kilogram ağırlığında köpek balığı yakaladı. Yaklaşık 1 saat süren mücadele sonunda köpek balığı güçlükle tekneye çekilebildi.
6.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Balıkçılar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.