Batı Sahra

Batı Sahra

Son dakika Batı Sahra haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Batı Sahra gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Batı Sahra haber sayfamızda...

Batı Sahra

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 373 bati sahra haberi bulunmuştur.
‘Fransa’nın Mağrip’te Türkiye takıntısı’
‘Fransa’nın Mağrip’te Türkiye takıntısı’Fransa’nın önemli gazetelerinden “Le Monde”, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Türkiye’ye dönük tuhaf bir saplantı derecesine varan açıklamalarını” eleştrien bir makale yayınladı.
18.10.2021Dünya
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmışDünyamız son veriler ışığında 4.5 milyar yaşında. Tüm kıtaların birbirine yapışık olduğu ve süper kıta olarak da anılan Pangea'dan milyonlarca yıl sonra mavi gezegen en nihayetinde bugünkü halini aldı. Bu esnada da sayısız canlı türü ve farklı iklimsel değişimler dünya tarihinden gelip geçti. Peki uçsuz bucaksız okyanuslar, ormanlar, çöller bir zamanlar nasıldı? Bilim insanları uzun süredir bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en büyük çölü Sahra üzerine yapılan araştırmalar ezberleri bozacak nitelikte. Uçsuz bucaksız Sahra Çölü bir zamanlar ormanlarla kaplıymış.
31.08.2021Tatil
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtı
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtıİspanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının turizm üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için aşı olma veya PCR ile hızlı antijen testlerini sunma zorunluluğuyla bugünden itibaren kapılarını turistlere açtı.
7.06.2021Dünya
İspanya sınırı geçen 7 bin 800 göçmeni geri gönderdi
İspanya sınırı geçen 7 bin 800 göçmeni geri gönderdiİspanya, Kuzey Afrika'daki toprağı Ceuta kentine 17-19 Mayıs arasında Fas sınırından yasa dışı giriş yapan 8 binden fazla düzensiz göçmenden 7 bin 800'ünü geri gönderdiğini duyurdu.
25.05.2021Dünya
8 bin göçmen İspanya’ya yüzerek,  yürüyerek geçti
8 bin göçmen İspanya’ya yüzerek, yürüyerek geçtiİki günde Fas’tan İspanya’ya 8 binden fazla göçmenin yürüyerek ya da yüzerek geçiş yapması, iki ülke arasında krize neden oldu
19.05.2021Dünya
Kriz büyüyor! Sayıları 6 bini buldu, ordu birlikleri olay yerinde
Kriz büyüyor! Sayıları 6 bini buldu, ordu birlikleri olay yerindeİspanya ile Fas arasında yaşanan diplomatik krizin etkisiyle Fas'tan İspanya'nın Ceuta kentine geçen düzensiz göçmenlerin sayısının son iki günde 6 bini bulduğu, bunlardan 1500 kadarının ülkelerine geri gönderildiği bildirildi.
18.05.2021Dünya
İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Ceuta'ya en az 5 bin Faslı göçmen giriş yaptı
İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Ceuta'ya en az 5 bin Faslı göçmen giriş yaptıİspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı olan Ceuta'ya komşu Fas'tan en az 5 bin göçmen yüzerek ya da yürüyerek giriş yaptı.
18.05.2021Dünya
Fas İsrail ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı
Fas İsrail ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı Fas, özel sektörde çalışan Faslı ve İsrailli iş adamları arasında ekonomik ve ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu.
23.03.2021Ekonomi
Cezayir Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Cezayir Nerededir, Kelime Anlamı Nedir?
Cezayir Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Cezayir Nerededir, Kelime Anlamı Nedir?Cezayir kelimesi ne anlama gelir? Cezayir kelimesi Türkçede de kullanabileceğimiz bir anlama gelmektedir. Peki, cezayir kelimesini nasıl kullanmamız gerekir? Sizler için cezayir kelimesine ait detayları derledik.
16.03.2021Eğitim
Almanya: Fas ile ilişkilerimizin bozulması için sebep yok
Almanya: Fas ile ilişkilerimizin bozulması için sebep yokAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christofer Burger, Fas ile diplomatik ilişkilerinin bozulması için bir sebebin bulunmadığını söyledi.
3.03.2021Dünya
Fas ile İsrail eğitim alanında iş birliğini artırma konusunda anlaştı
Fas ile İsrail eğitim alanında iş birliğini artırma konusunda anlaştıFas ile İsrail'in, öğrenci değişim programlarının hazırlanması ve karşılıklı kültürel gezi turlarının düzenlenmesi konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.
11.02.2021Dünya
Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya krizini görüştü
Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya krizini görüştüCezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya krizini, Batı Sahra meselesini ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleyi ele aldı. Bukadum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştüğünü belirtti.
28.01.2021Dünya
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladı
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladıİsrail Dışişleri Bakanlığı, iki ülke arasında yapılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının ardından Fas'a geçici diplomatik misyon şefi olarak atanan eski Kahire Büyükelçisi David Govrin'in başkent Rabat'a ulaştığını duyurdu.
26.01.2021Dünya
Arap medyasında Biden manşetlerde
Arap medyasında Biden manşetlerdeABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek göreve başlaması Arap gazetelerinde geniş yer buldu.
21.01.2021Dünya
İsrail ile Fas arasında ilk ekonomik anlaşma imzalandı
İsrail ile Fas arasında ilk ekonomik anlaşma imzalandıİsrail ile Fas arasında yatırım ve finansman alanında ilk ekonomik anlaşmanın imzalandığı açıklandı.
29.12.2020Dünya
Faslı avukatlar İsrail ile normalleşme kararlarının iptali için dava açtı
Faslı avukatlar İsrail ile normalleşme kararlarının iptali için dava açtıAvukatlar yaptığı açıklamada, hükümetin Siyonist oluşumla politik, diplomatik, ekonomik ve turizmde normalleşme öngören kararların tümümün iptal edilmesi talebiyle Yargıtaya başvurduklarını kaydetti.
29.12.2020Dünya
Yeni anlaşmalar yolda...
Yeni anlaşmalar yolda...İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, başka Arap ve İslam ülkelerinin beklenenden daha kısa sürede ülkesiyle normalleşme sürecine gireceğini iddia etti.
26.12.2020Dünya
ABD, Fas'ın egemenliğini tanıdığı Batı Sahra'da konsolosluk açıyor
ABD, Fas'ın egemenliğini tanıdığı Batı Sahra'da konsolosluk açıyorABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Batı Sahra'da konsolosluk açma sürecini başlattığını duyurdu.
24.12.2020Dünya
Fas, ABD ve İsrail ortak üçlü iş birliği anlaşması imzaladı
Fas, ABD ve İsrail ortak üçlü iş birliği anlaşması imzaladıFas Kralı 6. Muhammed, ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Rabat'a gelen ABD ve İsrail ortak heyetini kabul etti.
22.12.2020Dünya
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyorFaslı siyaset bilimci ve akademisyen Azmani, ayrıca siyasi çevrelerin ve toplumun tüm kesiminin bir sürprizle karşı karşıya olduğuna inanıyor.
22.12.2020Dünya
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ABD'nin Batı Sahra'da Fas'ın egemenliğini tanımasına yönelik yaptığı açıklamada, "Washington'ın bu kararı uluslararası hukuka aykırıdır" dedi.
11.12.2020Dünya
Tunus ve Yemen'den, Fas ile İsrail arasındaki anlaşmaya kınama
Tunus ve Yemen'den, Fas ile İsrail arasındaki anlaşmaya kınamaTunus'un eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, "Bir Tunus vatandaşı ve Mağripli olarak Fas yönetiminin, yerleşimi ilhak ve Filistinlilerin haklarına dair her türlü ihlalin arttığı bir dönemde İsrail ile normalleşmesini kınıyorum." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Dünya
İsrail’le normalleşme kervanına katılan 6. Arap ülkesi Fas
İsrail’le normalleşme kervanına katılan 6. Arap ülkesi Fasİsrail'le ilk normalleşme adımını Mart 1979'da Mısır attı, onu 1994'te Ürdün takip etti.
11.12.2020Dünya
Son dakika... Trump duyurdu!  Fas ve İsrail anlaşmaya vardı
Son dakika... Trump duyurdu! Fas ve İsrail anlaşmaya vardıGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Trump, Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurdu. Fas Kralı 6. Muhammed, İsrail'le ilişkilerin en kısa zamanda kurulacağını açıklarken, Filistin halkının haklarını savunmaktan geri kalmayacağını söyledi. İsrail Başbakanı Netanyahu "Fas ve İsrail arasında güçlü ilişkiler var” ifadelerini kullanırken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bu anlaşmanın 'Filistin davası pahasına' yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Hamas ise anlaşmayı 'siyasi bir hata' olarak niteledi.
11.12.2020Dünya
Türkiye'den Fas'a 'Filistin' mesajı
Türkiye'den Fas'a 'Filistin' mesajıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'le tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya varan Fas'ın Dışişleri Bakanı Nasır Burita'yla yaptığı telefon görüşmesinde, her ülkenin istediği ülkeyle ilişki kurabileceğini fakat bunun Filistin davası pahasına yapılmasına karşı olduklarını bildirdi.
10.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Fasİsrailabdispanyanormalleşme

Batı Sahra ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.