Birim

Birim

Son dakika birim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan birim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan birim haber sayfamızda...

Birim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.676 birim haberi bulunmuştur.
Mobilya zirveye koşarak çıkıyor
Mobilya zirveye koşarak çıkıyorTürkiye’nin mobilya ihracatı ilk yarıda 2 milyar dolara çıktı. Son dönemde  dünya mobilya liginde 13’üncülükten 8’inciliğe yükselen sektörün hedefi 2023’te 5’incilik. Bu yıl ihracatta 4 milyar doların aşılması bekleniyor.
23.07.2021Ekonomi
Devlet başkanlarından prenseslere kadar! 10 hükümet müşterileri....
Devlet başkanlarından prenseslere kadar! 10 hükümet müşterileri....İsrailli şirketin ürettiği casus yazılım aracılığıyla küresel çapta pek çok kişinin hedef alındığı, 10 hükümetin de şirketin müşterisi olduğu iddiaları, ülkeleri harekete geçirdi. İsrail ve Fransa konuyu araştırmaya karar verdi.
23.07.2021Dünya
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’Fındıkta üreticiler, tarım il müdürlükleri ve ziraat odaları 668 bin ton rekolte tahmini yapıyor. İhracatçıların beklentisi ise 800 bin tonu aşıyor. Üreticinin fiyat beklentisi en az 30 TL.
21.07.2021Ekonomi
Otelcilerin emlak vergisi isyanı
Otelcilerin emlak vergisi isyanıMükellefler belirlenen emlak vergisi oranlarına karşı itiraza başladı. Yüzde 100’ü aşan oranlara tepki gösteren otelciler, pandemi döneminin göz önüne alınmasını istedi.
20.07.2021Ekonomi
Uzmanı açıkladı: Metil alkol zehirlenmesi gözleri bakın nasıl etkiliyor
Uzmanı açıkladı: Metil alkol zehirlenmesi gözleri bakın nasıl etkiliyorPandemi döneminde geçen yıl sadece ekim ayı içerisinde 70 kişinin metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti. Türk Oftalmoloji Derneği Nörooftalmoloji Birim Sekreteri Prof.Dr. Ebru Nevin Çetin, özellikle yasadışı alkollü içki yapımında kullanılan metil alkol zehirlenmesinin hem ölüm hem de körlük ile sonuçlanabileceğini söyledi. İşte metil alkol zehirlenmesinin yani sahte içkinin gözde yarattığı etkiler...
18.07.2021Genel Sağlık
Son dakika! Bakan Koca açıkladı: 62 milyonu geçti
Son dakika! Bakan Koca açıkladı: 62 milyonu geçtiSon dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan aşı miktarının 62 milyon dozu aştığını bildirdi. Öte yandan Bakan Koca'dan aşı çağrısı geldi.
16.07.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'bayram' genelgesi
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'bayram' genelgesiSağlık Bakanlığı'nca 81 ilin sağlık müdürlüğüne gönderilen genelge ile bayram tatilinde artması muhtemel iş yükünü karşılayabilecek nitelik ve kapasitede acil servislerde gerekli tedbirlerin alınması istendi.
16.07.2021Gündem
Son dakika haberler: 81 ile talimat gitti! 3 yeni genelge...
Son dakika haberler: 81 ile talimat gitti! 3 yeni genelge...Gelen son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı, illere, trafik kazalarının önlenmesine yönelik yol haritasını içeren kısa, orta ve uzun vadeli planları kapsayan 3 genelge gönderdi. Kurban Bayramı dolayısıyla trafik tedbirleri 14-26 Temmuz tarihleri arasında 13 gün süreyle alınacak, 120 bin 372 ekip, 226 bin 586 personel görev yapacak. Genelgeye göre illerde 180 günlük Trafik Kazalarını Önleme Planı hazırlanacak, radar araçları aylık trafik kontrol programlarına uygun olarak 7/24 esasına göre görevlendirilecek.
16.07.2021Gündem
Geleneksel kıyı balıkçılığı destek ödemelerinin tutarları belirlendi
Geleneksel kıyı balıkçılığı destek ödemelerinin tutarları belirlendiİç sularda faaliyet gösteren balıkçı gemilerinin tamamı ve denizde faaliyet gösteren boyu 12 metreden küçük balıkçı gemilerine, avlanma yönetimi, avlanılan ürün ve miktarlarının kayıt altına alınması ve sosyoekonomik durumlarına ilişkin verilerin toplanması karşılığında 2021 ve 2022 yıllarında sağlanacak destek tutarları belli oldu.
14.07.2021Ekonomi
Çataklı'dan 'düzensiz göçmen' iddiasıyla ilgili açıklama: Gerçeği yansıtmıyor
Çataklı'dan 'düzensiz göçmen' iddiasıyla ilgili açıklama: Gerçeği yansıtmıyorSon dakika haberine göre; İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, son dönemde Afganistan'da yaşanan gelişmeler üzerinden düzensiz göçmenlerin kalabalık gruplar halinde kontrolsüz biçimde sınırlardan girdiği iddiasına yönelik görüntülerin Türkiye sınırlarından olmadığını ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
12.07.2021Gündem
Age Of Empires 2 Hileleri: Age Of Empires Hileleri Nasıl Yapılır?
Age Of Empires 2 Hileleri: Age Of Empires Hileleri Nasıl Yapılır?Microsoft tarafından 1999 yılında piyasaya sürülen ve günümüzde hala severek oynanan Age Of Empires 2 strateji oyunudur. Orta Çağ baz alınarak geliştirilen oyunda birçok uygarlık yer alıyor. Oyunda sırasıyla çağ atlayarak güçlenmek, ordu oluşturmak ve savaşa girmek amaçlanıyor. Ancak oyun içerisinde güçlenmek için temeli sağlam bir ekonomiye sahip olmak şart. Bu şartların sağlanması oldukça zor. Age Of Empires 2 hileleri oyunda zorlu görevleri tamamlamaya ve güçlenmeye yardımcı oluyor. Age Of Empires hileleri nasıl yapılır? Age Of Empires 2 Hileleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
12.07.2021Oyun
Kuraklık HES’leri de vurdu
Kuraklık HES’leri de vurduSu Politikaları Derneği, bu yılın başında yayınladığı ve Milliyet’in gündeme getirdiği kuraklık raporunu güncelledi.
12.07.2021Gündem
Sadece yenilemiyor baştan yaratıyor
Sadece yenilemiyor baştan yaratıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, 32 hektarlık Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı’nda üçüncü etap için 29 Temmuz’da anahtar teslim yapım ihalesine çıkıyor.
11.07.2021Ege
TİM Başkanı İsmail Gülle Kilis'te İhracatçılarla Sohbet Toplantısı'nda konuştu
TİM Başkanı İsmail Gülle Kilis'te İhracatçılarla Sohbet Toplantısı'nda konuştuTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yoğun bir şekilde ihracatın devam ettiğini, bazı sektörlerin sene sonuna kadar üretim kapasitelerini satmış durumda olduğunu söyledi.
11.07.2021Ekonomi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri yükseldi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri yükseldiİhracat birim değer endeksi, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,1, ithalat birim değer endeksi yüzde 29,1 arttı.
9.07.2021Uzmanpara
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri mayısta yükseldi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri mayısta yükseldiİhracat birim değer endeksi, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,1, ithalat birim değer endeksi yüzde 29,1 arttı.
9.07.2021Ekonomi
AÖF Yaz okulu kayıt - başvuru 2021 ücretleri ve sayfası! AÖF Yaz okulu sınavı ne zaman, online mı, yüz yüze mi?
AÖF Yaz okulu kayıt - başvuru 2021 ücretleri ve sayfası! AÖF Yaz okulu sınavı ne zaman, online mı, yüz yüze mi?AÖF Yaz okulu için meraklı arayış devam ediyor. AÖF Yaz okulu kayıt ne zaman ve nasıl yapılır sorusu gündemden düşmüyor. 5 Temmuz'da başlayacak olan AÖF Yaz okulu kayıt işlemleri 9 Temmuz'da sona erecek. Peki AÖF Yaz okulu kayıt ücretleri 2021 ne kadar? AÖF Yaz Okulu online mı, sınav tarihi ne zaman, dersleri kaç kredi?
8.07.2021Gündem
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli oldu
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli olduTicaret Bakanlığı'nın bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, bir önceki çeyreğe göre 4,4 puan azalarak 127,6 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 2,9 puan yükselerek 114,5 oldu.
8.07.2021Ekonomi
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandıTicaret Bakanlığı'nın bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, bir önceki çeyreğe göre 4,4 puan azalarak 127,6 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 2,9 puan yükselerek 114,5 oldu.
8.07.2021Uzmanpara
İnşaat malzemesinde ihracat arttı
İnşaat malzemesinde ihracat arttıMayısta, 2,46 milyar dolarla, endeksin başlangıcından bu yana en yüksek ikinci aylık ihracat rakamına ulaşıldı.
7.07.2021Uzmanpara
Tarım, gıda ve içecek sektörü 8,6 milyar dolarlık ihracat yaptı
Tarım, gıda ve içecek sektörü 8,6 milyar dolarlık ihracat yaptıTürkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Veri Paneli'ne göre, 2021 yılının ilk 5 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 8,6 milyar dolarlık ihracat, 7 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirdi.
7.07.2021Ekonomi
Yüksek çözünürlüklü ses kalitesiyle rakipsiz müzik deneyimi
Yüksek çözünürlüklü ses kalitesiyle rakipsiz müzik deneyimiHuawei'nin yeni açık tasarıma sahip aktif gürülte engelleme özellikli kulaklığı HUAWEI FreeBuds 4, rahat bir kullanım deneyimi yanında 14,3 mm geniş dinamik birim ile birleştirilmiş bas güçlendirmesi, kulaklığın sürekli olarak yüksek ses kalitesi seviyesini korumasını sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra HUAWEI FreeBuds 4, tüketicilere daha iyi bir dinleme deneyimi sunmak için çeşitli yeni özellikler ekleyen bir yazılım güncellemesi de aldı.
7.07.2021Vitrin
Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 eylem planı açıklandı
Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 eylem planı açıklandıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet İhsan Erdem, "Ülke olarak 2003'ten bu yana toplamda 225 milyar dolar düzeyinde uluslararası doğrudan yatırım çektik. Bunun 57 milyar dolarlık kısmı gayrimenkul yatırımlarından oluşmaktadır." dedi.
6.07.2021Ekonomi
AÖF Yaz okulu kaydı nasıl yapılır, ücreti ne kadar? 2021 AÖF Yaz okulu sınavı ne zaman, online mı, yüz yüze mi nasıl yapılacak?
AÖF Yaz okulu kaydı nasıl yapılır, ücreti ne kadar? 2021 AÖF Yaz okulu sınavı ne zaman, online mı, yüz yüze mi nasıl yapılacak?Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yaz okulu kayıtları başladı. Dün başlayan AÖF yaz okulu kayıtları 9 Temmuz'a kadar devam edecek. Peki AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır, ücreti ne kadar? AÖF Yaz okulu sınavı ne zaman, online mı, yüz yüze mi olacak?
6.07.2021Gündem
Dönüşüm kitabını Fikirtepe’de yazdı
Dönüşüm kitabını Fikirtepe’de yazdıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşümün nasıl yapılacağını bir kitapçıkla anlattı. 25 soruya cevap verilen kitapçıkta, mülkiyet hakkının devlet garantisinde bulunduğu, hak kaybı olmayacağı vurgulandı.
6.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatendeksaöfyazokulu

Birim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.