Borçlanma

Borçlanma

Son dakika Borçlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Borçlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Borçlanma haber sayfamızda...

Borçlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.868 borçlanma haberi bulunmuştur.
Finansal İstikrar Raporu yayımlandı
Finansal İstikrar Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve ‘liralaşma’ temel çerçevesi içinde sürdürülebilir finansal istikrar hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir” dedi.
27.05.2022Uzmanpara
Kılıçdaroğlu: Sosyal buhranla karşı karşıyayız
Kılıçdaroğlu: Sosyal buhranla karşı karşıyayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye ilk kez bir ekonomik krizle karşılaşmıyor; ama bu krizler atlatıldı, sürekli bir hal almadı. Bir sosyal buhranla karşı karşıyayız" dedi.
24.05.2022Siyaset
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdi
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdiCari işlemler açığı, Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar artarak 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Ekonomi
Cari işlemler açığı yükseldi
Cari işlemler açığı yükseldiCari işlemler açığı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar yükselerek 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Uzmanpara
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”Sosyal güvenlik düzenlemeleri gündemdeyken esnafın da BAĞ-KUR konusunda yaşadığı sıkıntıların unutulmaması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Son dönemde maliyetlerin artması kazancın düşmesine neden olduğu için esnafımız borçlarını ödemekte zorlandı ve yapılandırmalar bozuldu. Sıkıntıda olan esnafımıza özellikle sosyal güvenlik primlerinde tekrar bir yapılandırma imkânı tanınmalı. Aynı zamanda 4 Ekim 2000 tarihinden önce oda ve vergi kaydı olup BAĞ-KUR kaydı olmayan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma hakkı verilmeli” dedi.
14.05.2022Ekonomi
En fazla reel getiri borsada gerçekleşti
En fazla reel getiri borsada gerçekleştiAylık en yüksek reel getiri yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %7,37, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %7,79 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
9.05.2022Uzmanpara
Aylık en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
Aylık en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde olduAylık en yüksek reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %7,37, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %7,79 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
9.05.2022Ekonomi
AK Partili Yılmaz'dan asgari ücret mesajı
AK Partili Yılmaz'dan asgari ücret mesajıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, asgari ücret ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.
8.05.2022Ekonomi
'Katı mali politikalara geri dönmeliyiz'
'Katı mali politikalara geri dönmeliyiz'Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner yükselen enflasyon dikkate alındığında Almanya'nın katı mali politikalara gelecek yıl geri dönmesi gerektiğini söyledi.
6.05.2022Uzmanpara
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022Ekonomi
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türk futbolundaki zorlukları anlattı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türk futbolundaki zorlukları anlattıFenerbahçe Başkanı Ali Koç, İstanbul'da düzenlenen Avrupa Ligler Birliği 39. Genel Kurulu'nun ilk gününde "Türk futbolunda finansal zorluklar" hakkında açıklamalarda bulundu.
28.04.2022Fenerbahçe
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttı
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından açıklanan mart ayı verileri yerli yatırımcıların pay senedi varlıklarının yılın ilk çeyreğinde yüzde 24 artarak 650 milyar liraya çıktığını ortaya koydu.
26.04.2022Uzmanpara
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milliyet'e anlattı: 75 yıldır özlemi duyulan yasa
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milliyet'e anlattı: 75 yıldır özlemi duyulan yasaGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Kulüpleri Yasası ile 75 yıldır konuşulan, temenni edilen şeyleri yasalaştırdıklarını dile getirdi, “Biz aslında kartopu gibi büyüyen sorunları çözebilmek adına bu inisiyatifi aldık. Bu bir ihtiyaçtı” diye konuştu.
26.04.2022Skorer
AK Parti'li Alpay Özalan: Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olabilirler
AK Parti'li Alpay Özalan: Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olabilirlerTBMM İdare Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, 'Spor Federasyonları ile Spor Kulüpleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' ile ilgili eleştirilere ilişkin, "Kulüp başkanlarının borçlardan sorumlu tutulması gibi durumlarda bize böyle bir tepki varsa yorumunu taraftarlara ve milletimizin vicdanına bırakıyorum. Her şey şeffaf olacak. Hesap verilebilir bir durum ortaya konulacak. Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olma durumu olabilir" dedi.
12.04.2022Siyaset
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandı
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) nisan ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi, bugün Saraçhane’deki Başkanlık Binası içindeki Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı denetim raporu ile ilgili konuşan AK Parti Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, İBB’nin 2,5 yılda 30 milyar borçlandığını, borcun geçtiğimiz yıla karşılık yüzde 46 arttığını belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında 28 milyar 486 milyon gider yapmıştır. İETT’nin 2021 yılı gideri, 3 milyar 454 milyon TL, İSKİ’nin 2021 yılı gideri 7 milyar 494 milyon TL’dir" dedi.
11.04.2022Haberler
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandı
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) nisan ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi, bugün Saraçhane’deki Başkanlık Binası içindeki Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı denetim raporu ile ilgili konuşan AK Parti Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, İBB’nin 2,5 yılda 30 milyar borçlandığını, borcun geçtiğimiz yıla karşılık yüzde 46 arttığını belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında 28 milyar 486 milyon gider yapmıştır. İETT’nin 2021 yılı gideri, 3 milyar 454 milyon TL, İSKİ’nin 2021 yılı gideri 7 milyar 494 milyon TL’dir" dedi. Öte yandan İBB Meclisi, nisan ayı oturumunda AK Parti ve MHP grupları toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından sübvanse edilmesi talebiyle teklif sundu. Teklifin önümüzdeki günlerde komisyonda görüşülerek karara bağlanması bekleniyor.
11.04.2022Gündem
Cari işlemler açığı belli oldu
Cari işlemler açığı belli olduCari işlemler açığı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 707 milyon dolar artarak 5 milyar 154 milyon dolar olarak gerçekleşti.
11.04.2022Uzmanpara
Cari işlemler açığı belli oldu!
Cari işlemler açığı belli oldu!Cari işlemler hesabı şubatta 5 milyar 154 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari işlemler açığı 21 milyar 845 milyon dolar oldu.
11.04.2022Ekonomi
Rusya borçlanma kağıdı ihraç etmeyecek
Rusya borçlanma kağıdı ihraç etmeyecekRusya Maliye Bakanı Anton Siluanov yükselen borçlanma maliyetleri nedeniyle yılın geri kalan bölümünde borçlanma kağıdı ihracı yapmayacaklarını söyledi.
11.04.2022Uzmanpara
Beşiktaş'tan UEFA'ya savunma! Men ihtimali var mı?
Beşiktaş'tan UEFA'ya savunma! Men ihtimali var mı?Borç düşürme taahhüdünü yerine getiremeyen Beşiktaş yönetimi hafta içinde Nyon'a gitti. Siyah-beyazlı kulüp, olası bir men kararına karşı UEFA'ya kendisini savundu.
9.04.2022Beşiktaş
En fazla reel getiri külçe altında oldu
En fazla reel getiri külçe altında olduAylık en yüksek reel getiri yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %2,42, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %6,04 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.04.2022Uzmanpara
Aylık en yüksek reel getiri külçe altında oldu
Aylık en yüksek reel getiri külçe altında olduAylık en yüksek reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %2,42, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %6,04 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladı
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı Mevduat (KKM) ve Katılım Hesabı bakiyesi 1 Nisan itibarıyla 695 milyar TL’ye ulaşmıştır” dedi.
4.04.2022Uzmanpara
Almanya'dan enerji bağımsızlığı açıklaması
Almanya'dan enerji bağımsızlığı açıklamasıAlmanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası ortaya çıkan enerji krizinde daha bağımsız olma ihtiyacının yüksek enerji maliyetlerini kabullenmek anlamına geleceğini söyledi.
28.03.2022Uzmanpara
Burak Elmas: Galatasaray'ın kurtuluş mücadelesini veriyoruz
Burak Elmas: Galatasaray'ın kurtuluş mücadelesini veriyoruzGalatasaray Başkanı Burak Elmas, Kulübü'nün 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
26.03.2022Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

Borçlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.