Brokoli

Brokoli

Son dakika brokoli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan brokoli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan brokoli haber sayfamızda...

Brokoli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.520 brokoli haberi bulunmuştur.
Yeni sezon hazırlıkları başladı: Ekim alanlarının azalması üreticileri endişelendiriyor
Yeni sezon hazırlıkları başladı: Ekim alanlarının azalması üreticileri endişelendiriyor Erzurum’da yaklaşık 40 çeşit sebze ve yeşillik üreten üreticiler, ekim alanlarının hızla azalmasından dolayı önümüzdeki yıllarda dışa bağımlılığın olabileceğine dikkat çekti.
13.03.2024 Ekonomi
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyor
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyor C vitamini, vücut için hayati öneme sahip olan suda çözünen bir vitamin olup, birçok sağlık faydası sağlar. Portakal en çok c vitamini içeren besinlerin başında yer alır. Ancak bu meyve neredeyse portakal kadar C vitamini içeriyor.
28.02.2024 Püf Noktası
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar Protein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024 Sağlık
Can boğazdan gelir ve gider!
Can boğazdan gelir ve gider! Dr. Michael Greger “Nasıl yaşlanmazsınız?” adlı yeni kitabında, hangi yiyeceklerin sağlıklı yaşamaya katkıda bulunarak ömrü uzattığını açıklıyor.
4.02.2024 Gündem
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştireceği deney için yanında götürdüğü bitki merak konusu oldu.
26.01.2024 Haberler
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştireceği deney için yanında götürdüğü bitki merak konusu oldu.
26.01.2024 Gündem
Siz onları yedikçe onlar beyni yiyor!
Siz onları yedikçe onlar beyni yiyor! Beslenme alışkanlıklarımız yalnızca kalp hastalıkları, diyabet gibi sorunlara yol açmakla kalmıyor. Beslenmenin beyin sağlığı ile de güçlü bir ilişkisi var. Sağlıksız gıdalar konsantrasyonu düşürüyor, hafızayı etkiliyor. Kalp dostu Akdeniz tipi beslenme ise beyne de dost.
21.01.2024 Gündem
Dünyanın en iyi üç diyeti
Dünyanın en iyi üç diyeti Yaz gelmeden diyet yaparak kilo vermek istiyoruz. Ama en iyi diyet hangisi?
14.01.2024 Dünya
Merve Boluğur'un 2024 paylaşımına yorum yağdı! 'Ne olduysa Murat Dalkılıç'tan boşandıktan sonra oldu'
Merve Boluğur'un 2024 paylaşımına yorum yağdı! 'Ne olduysa Murat Dalkılıç'tan boşandıktan sonra oldu' Önce Murat Dalkılıç, ardından DJ Mert Aydın ile olmak üzere iki evlilik yapan Merve Boluğur, yeni yıl paylaşımıyla çok konuşuldu. Balkonda dil çıkardığı bir kareyi "2024" notuyla paylaşan ünlü ismin ilginç karesine sosyal medya kullanıcılarından yorum yağdı.
2.01.2024 Cadde
Samsun, karnabaharda da Türkiye 1'inciliğine yükseldi
Samsun, karnabaharda da Türkiye 1'inciliğine yükseldi Lahana üretiminde Türkiye birincisi olan Samsun, bu yıl ürettiği 60 bin ton karnabahar ile de 'en çok karnabahar üreten il' konumuna yükseldi.
27.12.2023 Ekonomi
Kansere geçit vermiyor! Suda pişirince tümör hücrelerini tek tek eritiyor
Kansere geçit vermiyor! Suda pişirince tümör hücrelerini tek tek eritiyor Kanser, pek çok farklı sebepten kaynaklı meydana gelebilir. Tüketilen bazı besinler ise kansere karşı koruyucu etkiler sağlar. İşte kansere geçit vermeyen, tümör hücrelerini tek tek eriten besin.
23.12.2023 Genel Sağlık
Bağırsakları makine gibi çalıştırıyor! Yoğurda 1 yemek kaşığı ekleyince kabızlığı anında bitiriyor
Bağırsakları makine gibi çalıştırıyor! Yoğurda 1 yemek kaşığı ekleyince kabızlığı anında bitiriyor Kabızlık her zaman önemli hastalığın habercisi olmayabilir. Ancak hemen herkesin başına gelebilecek bu durum gündelik hayatı etkiler. Yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı ekleyeceğiniz bu besin bağırsakları makine gibi çalıştırıyor.
19.12.2023 Sağlık
Tarım üretici enflasyonu aylık bazda geriledi
Tarım üretici enflasyonu aylık bazda geriledi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ekim 2023 dönemine ilişkin tarım ürünleri üreticileri enflasyonuna işaret eden tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) verilerini açıkladı.
16.11.2023 Ekonomi
Hasat başladı, fiyatlar yarı yarıya düştü
Hasat başladı, fiyatlar yarı yarıya düştü Örtüaltı üretimde Antalya bölgesinde hasat döneminin başlamasıyla birlikte başta domates olmak üzere birçok sebzenin fiyatında, yüzde 50'yi bulan düşüşler yaşanmaya başladı. İki hafta önce 20-28 TL arasındaki normal domatesin halden çıkış fiyatı 10-15 TL'ye geriledi.
15.11.2023 Ekonomi
Demansa karşı ilaç gibi gıdalar
Demansa karşı ilaç gibi gıdalar Kovid-19’un beyin sağlığını olumsuz etkilediği belirtilirken, demans gibi rahatsızlıklara karşı zihni korumak için bazı gıdaların tüketilmesi önerildi.
7.11.2023 Dünya
Toplumun 5’te 1’inin karaciğeri yorgun: ‘Akdeniz diyeti ile beslenin’
Toplumun 5’te 1’inin karaciğeri yorgun: ‘Akdeniz diyeti ile beslenin’ Hazır gıda tüketimine dayalı yağlı batı tipi beslenmenin karaciğer hastalığına davetiye çıkardığını, toplumun 5’te 1’nin bu riskle karşı karşıya olduğunu söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Memişoğlu, Akdeniz diyeti ile beslenme önerdi.
4.11.2023 Gündem
Kanser savar brokoliyi bugüne kadar yanlış yemişiz! Böyle tüketince etkisi 20 kata kadar artıyor
Kanser savar brokoliyi bugüne kadar yanlış yemişiz! Böyle tüketince etkisi 20 kata kadar artıyor İçerdiği vitaminler ile kemik, cilt ve saç sağlığına iyi gelen brokoli tam bir kanser savar besinler arasında yer alıyor. Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen brokolinin kendisi kadar tüketim şekli de önemli. Peki brokoliyi nasıl tüketmeliyiz? İşte detaylar…
31.10.2023 Alternatif Tıp
Velilerin aklındaki soruyu cevapladı! Bu gıdalar beyni fişek gibi yapıyor
Velilerin aklındaki soruyu cevapladı! Bu gıdalar beyni fişek gibi yapıyor Okulların da açılmasıyla birlikte birçok kişi çocuklarının gelişimi için beyin gelişimine katkısı olan gıdaları araştırmaya başladı. Uzmanlarsa bu konuda uyarıyor.
26.10.2023 Genel Sağlık
Tabak tabak yeseniz de kalorisi sıfır! Prof. Dr. Yörükoğlu: 'Evdeki sırrım bu'
Tabak tabak yeseniz de kalorisi sıfır! Prof. Dr. Yörükoğlu: 'Evdeki sırrım bu' Kilosuna dikkat edenler, kilo verme çabasında olanlar ve özellikle şeker hastaları gün içinde tükettiklerinin kalori değerlerini merak edip çok temkinli davranıyor. Ancak bazı gıdalar var ki bu çabaya gerek bırakmıyor. Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, yağlardan gelen kalori değerleri net sıfır, şeker ve karbonhidratlardan gelen kalori değerleri ya çok düşük ya da sıfıra çok yakın 7 gıdayı açıkladı.
22.10.2023 Genel Sağlık
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası İyot, tiroid bezinin büyüme, beyin gelişimi ve enerji metabolizmasının hızından sorumlu tiroid hormonlarını üretebilmesi için gerekli bir mineral. İyotun vücutta eksik olması ise tiroid hormonu seviyelerinin düşmesine neden olarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.
14.10.2023 Genel Sağlık
Şahin gibi gören gözler için 6 besin! Havuçtan bile güçlü kara lahana etkisi
Şahin gibi gören gözler için 6 besin! Havuçtan bile güçlü kara lahana etkisi Beş duyunun tümü etrafımızdaki dünyayla bağlantı kurmamız için önemlidir. Ancak araştırmalar, kamuoyunun görmeyi en değerli duyu olarak algıladığını gösteriyor. Peki göz sağlığınız için hangi besinleri tüketmeniz gerektiğini biliyor musunuz?
10.10.2023 Genel Sağlık
Diz ağrısı çekenlere adeta ilaç gibi! Kandaki kalsiyuma resmen tavan yaptırıyor
Diz ağrısı çekenlere adeta ilaç gibi! Kandaki kalsiyuma resmen tavan yaptırıyor Kemiklerin gelişmesi için gerekli olan kalsiyum, besinler aracılığıyla vücuda taşınır. Tam bir kalsiyum deposu olan brokoli ise hastalıksavar etkiler taşıyor. Diz ağrısı çekenler bu habere çok sevinecek. İşte kış aylarının en popüler sebzesi ve sağlığa etkileri.
7.10.2023 Genel Sağlık
Demir eksikliği yaşayanlar için şifa deposu olan o kür! Günde bir kaşık yeterli oluyor
Demir eksikliği yaşayanlar için şifa deposu olan o kür! Günde bir kaşık yeterli oluyor Demir eksikliği, vücudun yeterli miktarda demir almadığı veya demiri etkili bir şekilde kullanamadığı bir sağlık durumudur. Günümüzde yaygın bir sağlık problemi haline gelen demir eksikliği halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı gibi çeşitli semptomlara nenden olur. Demi eksikliği yaşayanlarıngünde bir kasşık yemesi gereken o tarifi sizin için derledik…
4.10.2023 Alternatif Tıp
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Zor kilo verenlerin kurtarıcısı! Gün içinde aralarda yerseniz yağ yakımı 2'ye katlanıyor
Zor kilo verenlerin kurtarıcısı! Gün içinde aralarda yerseniz yağ yakımı 2'ye katlanıyor Kilo verme sürecindeki kişiler belirli bir düzen sağlayana kadar beslenme konusunda zorluklar yaşayabilir. Uzun süreli açlıklar yerine ara öğün yaparak oluşturulan diyet programı ise bazı uzmanlarca en sağlıklı kilo verme alternatiflerinden biri olarak değerlendiriliyor. Peki ara öğünlerde tüketildiğinde kilo vermeyi hızlandıran besinler hangileri? İşte detaylar.
25.09.2023 Diyetler

Benzer Haber Etiketleri

Brokoli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.