Sebze

Sebze

Son dakika sebze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sebze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sebze haber sayfamızda...

Sebze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.291 sebze haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin yaş üzüm ihracatı yüzde 22 arttı
Türkiye'nin yaş üzüm ihracatı yüzde 22 arttı Türkiye'nin yaş üzüm ihracatının 1 Ocak-14 Eylül döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 arttığı bildirildi.
16.09.2021Ekonomi
DC Soruları 2021: Doğruluk Mu Cesaret Mi Oyununda Erkeğe, Kıza ve Arkadaşa Sorulacak Zor Sorular
DC Soruları 2021: Doğruluk Mu Cesaret Mi Oyununda Erkeğe, Kıza ve Arkadaşa Sorulacak Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.09.2021Oyun
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyor
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyorDün Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü’ydü. Erkeklerde en sık görülen ikinci kanser olan prostat kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor.
16.09.2021Gündem
Türk ürünleri ABD mutfağında
Türk ürünleri ABD mutfağındaEİB’in ABD’ye gıda ihracatını artırmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında ülkenin ünlü şefleri, Türk ürünleriyle hazırladıkları mönülerle yarıştı
15.09.2021Ege
Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatı ağustosta yüzde 14 arttı
Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatı ağustosta yüzde 14 arttıAkdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Nejdat Sin, Türkiye'nin ağustosta yaş meyve ve sebze ihracatının, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artarak 148,3 milyon dolara ulaştığını bildirdi.
15.09.2021Ekonomi
Okuldaki gizli tehlike! Koronavirüsü gölgede bıraktı
Okuldaki gizli tehlike! Koronavirüsü gölgede bıraktıYüz yüze eğitimin başlamasıyla milyonlarca velinin aklında koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler ilk sırada. Oysa okullarda çocukları bekleyen bir diğer tehlike ise beslenme çantalarında... Uzmanlar, "ilerleyen dönemde genlerde bozulmalara sebep olduğunu" söyledikleri riske karşı velileri uyarıyor.
16.09.2021Gündem
Kureyş Suresi Oku: Kureyş Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali
Kureyş Suresi Oku: Kureyş Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet MealiKureyş Suresi’nin ismi Hz. Muhammed’in de bağlı olduğu kabileden gelmektedir. Bu kabilenin Mekke’nin en güçlü Arap kabilesi olduğu ve özellikle Fil Vakası’nda Kabe’yi korudukları bilinmektedir.
15.09.2021Sureler
Lenfoma nedir ve nasıl tedavi edilir?
Lenfoma nedir ve nasıl tedavi edilir?Lenf bezlerinden kaynaklanan tümörlere lenfoma denir. Bunlar iki grupta incelenirler. Birincisi Hodgkin lenfoma’dır. Bu hastalığı ilk bulan bilim adamına atfen bu şekilde isimlendirilmiştir. Diğeri biraz daha farklı özellikler taşıyan geniş bir grubu içine alır ve tümüne birden Hodgkin dışı lenfoma denir.
15.09.2021Genel Sağlık
Gıdada ara dönem endişesi
Gıdada ara dönem endişesiTarla üretimi olmasına rağmen yaz aylarında sebze ve meyve fiyatları çok yüksek seyretti. Havaların serinlemesiyle bir süre sonra seralarda üretilenler tezgaha inecek. Ancak bu geçiş döneminde fiyatlarda yeni bir zam dalgasından endişe ediliyor.
15.09.2021Ekonomi
Çocuklarımızın bozulan yeme alışkanlıklarını düzeltecek 9 öneri
Çocuklarımızın bozulan yeme alışkanlıklarını düzeltecek 9 öneriOkulların açılmasıyla birlikte bir süredir kuralların dışına çıktığımız uyku, beslenme gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarını tekrar edindirme süreci başladı. Uzman Dyt. ve Uzm. Klinik Psikolog Merve Öz, bu dönemde abur cubur ve fast food tüketiminin arttığına dikkat çekerek çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma konusunda ebeveynler için önerilerde bulundu.
15.09.2021Ruh Sağlığı
Lenfoma hastalarına koronavirüs sürecinde 8 önemli uyarı
Lenfoma hastalarına koronavirüs sürecinde 8 önemli uyarıLenfoma görülme sıklığı gün geçtikçe artıyor ve tedavi için geç kalınan hastalar hayati tehlike ile karşı karşıya kalabiliyor. Dünyada kanser istatistikleri konusunda düzenli kayıt yapılan ülkelerde elde edilen verilere göre, lenfomanın yaklaşık iki kat artış gösterdiği görülüyor. Hematoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Çetin, 15 Eylül 'Dünya Lenfoma Günü'' nedeniyle lenfoma hastalarının dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
14.09.2021Genel Sağlık
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyor
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyor
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Ekonomi
Iğdır’da anjola bereketi
Iğdır’da anjola bereketiÜretilen ürünleriyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin meyve ve sebze ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Iğdır’da, erik üretimi de her geçen gün artıyor.
14.09.2021Ekonomi
10 toptancı halinde fahiş fiyat denetimi
10 toptancı halinde fahiş fiyat denetimiTicaret Bakanlığı, 9 büyükşehirdeki 10 toptancı halinde “fahiş fiyat” denetimi yaptı.
14.09.2021Ekonomi
Rusya, yasakları kaldırıldı
Rusya, yasakları kaldırıldıAralık 2020’de Antalya ve İzmir’den Rusya’ya domates ile biber ihracatında; domates kahverengi meyve buruşukluk virüsü, domates lekeli solgunluk virüsü ve pepino mozaik virüsü görülmesi nedeniyle getirilen yasak kalktı.
13.09.2021Ege
Üreticiler, haklarını korumayı öğreniyor
Üreticiler, haklarını korumayı öğreniyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesinden doğan İzmir Tarımı politikası doğrultusunda üretici her alanda desteklenmeye devam ediyor.
13.09.2021Ege
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden yüzde 30'luk ihracat artışı
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden yüzde 30'luk ihracat artışıİstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile 2021'in 8 ayında 5 milyar 853 milyon dolarlık ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 ihracat artışı sağladı.
13.09.2021Ekonomi
Aborjin Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Aborjinlerin Özellikleri Nelerdir?
Aborjin Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Aborjinlerin Özellikleri Nelerdir?Yeni yeni karşılaşılan sözcüklerin anlamlarını öğrenmek için, İnternete başvurulmaktadır. Bununla beraber merak içgüdüsü ile yeni öğrenilen her kelimenin anlamı, belirli kaynaklar üzerinden araştırılmaktadır. Sürekli duyulmayan ve kullanılmayan kelimeler içerisinde aborjin kelimesi de yer almaktadır. Peki, aborjin ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Aborjinlerin özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
13.09.2021Sözlük
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalar
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalarKolombiya’da içecek ve tatlı sektöründe faaliyet gösteren GDC Grubu’nun Genel Müdürü Luis Miguel Lopez, İHBİR'in daveti üzerine 29’uncu kez kapılarını açan WorldFood İstanbul’a geldi. Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Lopez, şekerleme ve baharat alanındaki ürün çeşitliliğini çok beğendiklerini ve görüşmelerin olumlu olduğunu dile getirdi. Fuara Azerbaycan’dan katılan Veysaloğlu Şirketler Grubu’nun Marka Müdürü Said Cavadov ise “Yerli ve yabancı üreticilerle tanıştık, ürünleri inceledik. Kardeş ülke Türkiye’den kuru gıda, bakliyat ve baharat alıyoruz. Türklerle çalışmak bizim için her zaman güzeldir” dedi.
13.09.2021Ekonomi
Hangi ayda hangi meyve tüketilmeli?
Hangi ayda hangi meyve tüketilmeli?Her şeyi mevsiminde yemenin tadı bir başkadır. Mevsiminde yetişen sebze ve meyveler hem daha lezzetli hem daha sağlıklıdır. Pasta Şefi Didar Yanar, mevsimine göre tüketmeniz gereken meyveler hakkında bilgi verdi.
Mersin ve Hatay 8 ayda yaş meyve sebze ihracatına yüzde 35 katkı sundu
Mersin ve Hatay 8 ayda yaş meyve sebze ihracatına yüzde 35 katkı sunduTürkiye'nin ocak-ağustos döneminde gerçekleştirdiği 1 milyar 785 milyon dolarlık yaş meyve sebze ihracatına Mersin ve Hatay 628 milyon 199 bin dolarla yüzde 35,19 katkı sağladı.
13.09.2021Ekonomi
Konserve ve turşu yapımında sağlık için dikkat edilmesi gereken noktalar
Konserve ve turşu yapımında sağlık için dikkat edilmesi gereken noktalarSonbahara geçiş yapmaya hazırlandığımız bu günlerde evlerde konserve hazırlama telaşı yaşanıyor. Bu süreçte bakteri ve mikroorganizmaların oluşmaması için sterilizayon işlemi çok önemli. Aynı zamanda konserve yapılacak sebze ve meyvelerin çok iyi yıkanması, küflenmiş ürünlerin kesinlikle kullanılmaması da gerekiyor. Peki, kışlık konserve ve turşu hazırlıkları sırasında nelere dikkat edilmeli? Diyetisyen Özden Örkcü, uyarılarını sıraladı.
12.09.2021Püf Noktalar
Türkiye'nin 8 aylık yaş meyve sebze ihracatının şampiyonu kiraz ve domates oldu
Türkiye'nin 8 aylık yaş meyve sebze ihracatının şampiyonu kiraz ve domates olduTürkiye'nin ocak-ağustos döneminde gerçekleştirdiği 1 milyar 785 milyon dolarlık yaş meyve sebze ihracatında meyvede kiraz, sebzede domates dış satıma önemli katkı sundu.
11.09.2021Ekonomi
Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir? Yumurta Alerjisi Olan Bebekler Ne Yemelidir?
Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir? Yumurta Alerjisi Olan Bebekler Ne Yemelidir?Besin alerjisi pek çok beslenme alışkanlığını da değiştirmektedir. Özellikle bebeklerde ve küçük yaşta başlayan bu besin alerjisi çeşitleri arasında yumurta, süt ve süt ürünlerine karşı alerji oluşumu en sık rastlanan alerji çeşitlerinden biridir. Yumurta alerjisinin pek çok yan etkisi ve belirtisi bulunmaktadır. Besin zehirlenmelerinin başlıca kaynağı olan bu alerji, kişinin yaşam fonksiyonlarını etkileyecek kadar önemli konulardan biridir. Yumurta alerjisi için tüm bilgileri sizler için derledik.
11.09.2021Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

ihracategeTürkiyemeyveçocuk sağlığı

Sebze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.