Buğday

Buğday

Son dakika buğday haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan buğday gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan buğday haber sayfamızda...

Buğday

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.066 buğday haberi bulunmuştur.
‘Nükleer savaş çıkarsa Arjantin’e kaçın’
‘Nükleer savaş çıkarsa Arjantin’e kaçın’Bilim insanları, ABD ve Rusya arasında bir nükleer savaş çıkması durumunda, nükleer serpinti ve radyoaktif etkenlerden kaçmak için en iyi yerlerin Arjantin ve Avustralya olduğunu söyledi.
17.08.2022Dünya
Ukrayna’dan tahıl taşıyan gemi Tekirdağ’a ulaştı
Ukrayna’dan tahıl taşıyan gemi Tekirdağ’a ulaştı“Tahıl Koridoru Anlaşması” çerçevesinde Ukrayna’dan yola çıkan tahıl yüklü gemi, Tekirdağ’a ulaştı.
16.08.2022Haberler
Ukrayna’dan tahıl taşıyan gemi Tekirdağ’a ulaştı
Ukrayna’dan tahıl taşıyan gemi Tekirdağ’a ulaştı“Tahıl Koridoru Anlaşması” çerçevesinde Ukrayna’dan yola çıkan tahıl yüklü gemi, Tekirdağ’a ulaştı.
16.08.2022Gündem
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Sıralaması ve Soy Ağacı Listesi
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Sıralaması ve Soy Ağacı ListesiOsmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
MSB duyurdu: Ukrayna'dan 5 gemi daha yola çıktı
MSB duyurdu: Ukrayna'dan 5 gemi daha yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı'ndan tahıl sevkiyatına ilişkin yapılan açıklamada, Ukrayna'dan mısır ve buğday yüklü 5 geminin daha yola çıktığını belirtildi.
16.08.2022Gündem
Tarımda ihtiyaca anında cevap
Tarımda ihtiyaca anında cevapTarımda üretici maliyet artışı devam ediyor. Bu yükü çiftçinin omuzlarından almak için destekleme modelinde sadeleşmeye giden bakanlık ise çiftçiye ihtiyacı olduğu anda mazot, gübre ve yem sağlayacak.
16.08.2022Ekonomi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!Rusya-Ukrayna savaşı 173 gündür devam ederken, dünya tedirgin edici bir "mektup alışverişi" haberiyle haftaya başladı. 'Düşman askeri güçlere karşı daha yakın bağlar kurmaktan' bahseden mektup, 'tahıl ve enerji karşılığı 100 bin yabancı asker' haberinden sonra gündeme bomba gibi düştü.
15.08.2022Dünya
Patoz makinasına düşen çifti hayatını kaybetti
Patoz makinasına düşen çifti hayatını kaybettiKahramanmaraş’ta, hasat yaparken patoz makinesine düşen çiftçi hayatını kaybetti.
14.08.2022Gündem
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
14.08.2022Bebek
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
MSB paylaştı! 2 gemi daha yola çıktı
MSB paylaştı! 2 gemi daha yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı, tahıl sevkiyatında 2 geminin daha hareket ettiğini açıkladı.
12.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa müjdeyi verdi: Temel gıdalarda fiyatlar inecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa müjdeyi verdi: Temel gıdalarda fiyatlar inecekTarım Kredi Kooperatiflerinin koyun- kuzu etinin ardından büyükbaş eti fiyatında da yüzde 30-35 indirime gideceğini açıklayan Erdoğan, şeker, buğday, un, zeytinyağı, ayçiçek yağı gibi temel ürünlerin fiyatlarının da düşeceğini söyledi.
12.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında Tarım Kredi marketlerinde et, ayçiçeği yağı, şeker ve 40 çeşit üründe indirim yapılacağını duyurdu
11.08.2022Haberler
Fil Suresi Okunuşu ve Anlamı: Fil Suresi Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Önemi ve Diyanet Meali
Fil Suresi Okunuşu ve Anlamı: Fil Suresi Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Önemi ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 105. suresi olan Fil Suresi toplam 5 ayetten oluşur. Namaz sureleri arasında yer alır. Okuması oldukça faziletli olan Fil Suresi Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe'nin fillerle hücumunu konu edindiği için bu adı almıştır. Halk arasında elemtera suresi olarak da bilinir. Sıkıntıdan kurtulmak isteyen kişilerin genellikle okuduğu ve ezberlediği dualardandır. Fil Suresi Okunuşu ve Türkçe Anlamı içeriğimizden elemtera suresi Arapça yazılışı, tefsiri, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
Aşure bereketi
Aşure bereketiGeleneksel aşure zamanı geldi. Aşurelik malzeme fiyatlarında artış var. Bu yıl 25 kaselik bir tencere 147.30 liraya kaynıyor. Geçen yıl bu fiyat 81.75 liraydı.
10.08.2022Ekonomi
Tehlike sınırında! Su seviyesi 30 metre düştü
Tehlike sınırında! Su seviyesi 30 metre düştüHakkari'nin Yüksekova ilçesinin su ihtiyacını karşılamak için 2019 yılında yapılan Dilimli Barajı da kuraklıktan etkilendi. Yüksekliği 93, genişliği 374 metre olan barajdaki su seviyesi, azalan yağışlarla birlikte 25 ile 30 metre arasında düştü.
9.08.2022Gündem
Halil İbrahim Sofrası Nedir? Halil İbrahim Bereketi Sofra Duası Ve Anlamı
Halil İbrahim Sofrası Nedir? Halil İbrahim Bereketi Sofra Duası Ve AnlamıHalil İbrahim sofrası tabirini mutlaka duymuşuzdur. Müslümanların yardımsever ve paylaşımcı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de budur. Bu deyim Hz. İbrahim'in alçak gönüllü ve cömert bir kişi olmasından ortaya çıkmıştır. İçeriğimizde Halil İbrahim Sofrası nedir? Halil İbrahim Sofra duasının hikayesi ve anlamı ile ilgili bilgileri derledik.
8.08.2022Dini Bilgiler
Aşure tarifi ve malzemeleri: Aşure nasıl yapılır, aşure içerisine neler konur?
Aşure tarifi ve malzemeleri: Aşure nasıl yapılır, aşure içerisine neler konur?Aşure, her sene Muharrem ayının 10.günü yapılıyor. Muharrem ayının 10.gününe az bir zaman kala aşure tarifi ve malzemeleri ise araştırılan konular arasında bulunuypr. Peki aşure nasıl yapılır? İşte aşure tarifi ve malzemeleri...
8.08.2022Bilgi Rehberi
İstanbul’un ayçiçeği tarlaları
İstanbul’un ayçiçeği tarlalarıAvcılar’daki manzara İstanbul’un ilginç iki yüzünü gözler önüne seriyor.
8.08.2022Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNMasalsı bir bahçe - İlkbaharda açan kanolalar, sapsarı renkleriyle bulundukları her yeri masalsı bir bahçeye çeviriyor...
Çocukların oyunu buğday tarlasını yaktı
Çocukların oyunu buğday tarlasını yaktıErzurum Dadaşkent yolu üzerinde bulunan tarım arazisinde küçük yaşta çocukların ateşle oyun oynadığı esnada tarladaki buğdaylar alev aldı. Kontrol altına alınan yangında itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.
5.08.2022Haberler
Küresel gıda fiyatlarında son 10 yılın en sert aylık düşüşü
Küresel gıda fiyatlarında son 10 yılın en sert aylık düşüşüKüresel gıda fiyatları Temmuz ayında yüzde 8,6 düşerek 140.9 olarak gerçekleşti.
5.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Buğday ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.