Büyük

Büyük

Son dakika büyük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büyük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büyük haber sayfamızda...

Büyük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 667.071 büyük haberi bulunmuştur.
Büyük coşkuyla karşılandılar! Eurovision birincileri ülkelerine döndü
Büyük coşkuyla karşılandılar! Eurovision birincileri ülkelerine döndüEurovision 2022 birincisi Ukraynalı müzik grubu Kalush Orchestra, yarışmanın ardından ülkelerine geri döndü.
16.05.2022Dünya
ÇEMBER:KABUS filmi oyuncuları kimler? Çember:Kabus filmi konusu ve karakterleri...
ÇEMBER:KABUS filmi oyuncuları kimler? Çember:Kabus filmi konusu ve karakterleri...Kanal D ekranında bu akşam izleyici ile buluşacak olan Çember:Kabus filmi konusu ve oyuncu kadrosy araştırma konusu olmaya devam ediyor. Başrollerinde Özgürcan Çevik, Tuvana Türkay ve Serdar Orçin'in yer aldığı Çember:Kabus filmi bu akşam TV'de ilk kez Kanal D'de...
16.05.2022Cadde
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.
16.05.2022Gündem
Üç Kuruş 26. bölümde Kartal ölecek mi? Uraz Kaygılaroğlu (Kartal) diziden ayrılıyor mu?
Üç Kuruş 26. bölümde Kartal ölecek mi? Uraz Kaygılaroğlu (Kartal) diziden ayrılıyor mu?Üç Kuruş dizisi bu akşam 26. yeni bölüm ile ekrana gelecek. Pazartesi akşamları ekrana gelen Üç Kuruş dizisi 28. bölümde final yapacak. Bu akşam ekrana gelecek olan yeni bölüm öncesinde yayımlanan fragmanda Baybars'ın karşısına dikilen Kartal vuruluyor. Peki Kartal ölecek mi?
16.05.2022Cadde
Hakim dizisi konusu ve oyuncu kadrosu! Hakim dizisi uyarlama mı?
Hakim dizisi konusu ve oyuncu kadrosu! Hakim dizisi uyarlama mı?Hakim dizisi bu akşam 6. bölüm ile ekrana gelecek. ATV ekranında yayımlanan Hakim dizisinin oyuncu kadrosu, konusu merak konusu olmaya devam ediyor. Dizide Hakim Ömer ani bir ölüm sonrası hayatını kaybeden eşinin ardından oğlu Ozan'ın bir kaza sonucu birini öldürmesi ile alt üst olur. İşte Hakim dizisi konusu ve oyuncu kadrosu...
16.05.2022Cadde
Sadettin Saran, Uluslararası Cudi Cup'ta gösteri maçı yapt
Sadettin Saran, Uluslararası Cudi Cup'ta gösteri maçı yaptİş insanı Sadettin Saran, Uluslararası Cudi Cup'ta Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ile gösteri maçına çıktı.
16.05.2022Tenis
İsveç ve Finlandiya'dan flaş NATO adımı! Türkiye'ye geliyorlar
İsveç ve Finlandiya'dan flaş NATO adımı! Türkiye'ye geliyorlarİsveç Başbakanı Anderson hükümetin NATO'ya üyelik başvurusunu yapmaya karar verdiğini açıkladı. Finlandiya ve İsveç Dışişleri Bakanlarının resmi temaslarda bulunmak üzere önümüzdeki günlerde Ankara'ya gelecekleri açıklandı.
16.05.2022Dünya
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladıMilliyet Arkeoloji Dergisi, birinci yılını Patara Antik Kenti'nde kutladı. "Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı olan Patara'da kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
16.05.2022Kültür Sanat
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladıMilliyet Arkeoloji Dergisi, birinci yılını Patara Antik Kenti'nde kutladı. "Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı olan Patara'da kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
16.05.2022Arkeoloji
UZMAN ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN? Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı başvuru şartları
UZMAN ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN? Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı başvuru şartlarıMilli Eğitim Bakanlığı Uzman ve Başöğretim Eğitim Programları ile ilgili başvuru detaylarını duyurdu. Sınav takvimine göre başvurular Haziran ayında alınacak. Peki, Uzman Öğretmenlik başvuruları ne zaman yapılacak? İşte 2022 Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınav ve başvuru tarihleri.
16.05.2022Gündem
Netflix Üyelik Ücreti 2022: Netflix Paketleri ve Abonelik Fiyatları Ne Kadar Oldu?
Netflix Üyelik Ücreti 2022: Netflix Paketleri ve Abonelik Fiyatları Ne Kadar Oldu?Netflix üyelik ücretleri güncellendi! Dünya genelinde 193 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Netflix abonelik sistemi ile çalışıyor. Çeşitli film ve dizileri içerisinde bulunduran Netflix paketleri temel, standart ve özel olarak üç gruba ayrılıyor. Temel plan bir kişilik, standart plan 2 kişilik ve özel plan ise 4 kişilik paketleri içeriyor. Netflix ücretleri her yıl farklılık gösteriyor. 2022 yılı fiyatları için de güncelleme yapan Netflix 1 ay ücretsiz abonelik imkanını da kaldırdı. Netflix temel, standart, özel plan üyelik fiyatları ne kadar? “Netflix Üyelik Ücreti 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.05.2022Teknoloji
İngilizce Günler: İngilizce Haftanın Günleri Okunuşu, Yazılışı ve Kısaltması
İngilizce Günler: İngilizce Haftanın Günleri Okunuşu, Yazılışı ve KısaltmasıGünümüzde küresel ortak dil olan İngilizce artık hemen hemen her kesim tarafından ihtiyaç haline geldi. Eğitim ve iş hayatında sıklıkla karşımıza çıkan İngilizce öğrenmenin en önemli kurallarından birisi de kelime bilgisidir. Gündelik hayatımızda sıklıkla kullandığımız gün, ay, sayı, tarih ve mevsim kavramları İngilizce’de önemli yer tutar. Her dilde olduğu gibi zamanlar İngilizce’de günlük konuşma diyaloglarında en çok kullanılan kavramlardandır. İngilizce haftanın günleri okunuşu, kısaltması ve yazılışı için “İngilizce Günler ve Anlamları” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
16.05.2022Eğitim
İngilizce Aylar ve Anlamları: İngilizce Aylar Sıralaması, Kısaltması Türkçe Anlamı, Okunuşu ve Yazılışı
İngilizce Aylar ve Anlamları: İngilizce Aylar Sıralaması, Kısaltması Türkçe Anlamı, Okunuşu ve Yazılışıİş ve okul hayatımızda İngilizce önemli yere sahiptir. Güzel ve akıcı İngilizce konuşabilmenin en önemli faktörlerinden birisi de kelime bilgisidir. İngilizce kelimeleri bilmenin yanı sıra telaffuzun doğru yapılması gerekir. Sözcüklerin yazılışı ve okunuşundan emin olunması büyük önem taşır. İngilizce’de özellikle aylar en kafa karıştıran konulardan bir tanesidir. Bazı kelimelerin birbirlerine benzer olması karışıklığa daha çok neden olur. İngilizce aylar sıralaması, Türkçe anlamı, kısaltması, okunuşu ve yazılışı için “İngilizce Aylar ve İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.05.2022 Eğitim
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
16.05.2022Eğlence
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'im 94. suresi olan İnşirah toplamda 8 ayetten oluşur. Mekke'de indirildiğine inanılan İnşirah Suresini fazileti ile ilgili hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre bu sureyi okumak insanın sıkıntıların giderilmesini ve kalbinin ferahlamasını sağlar. İnşirah'ın Türkçe kelime anlamı açılmak genişlemektir. Surede her çekilen zorluğa karşılık bir mükafatın olduğu mesajı verilmiştir. İnşirah Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizde yer verdik.
16.05.2022Sureler
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.05.2022Eğitim
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’de
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’deTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü'ye geldi.
16.05.2022Haberler
Eda Ece ve Buğrahan Tuncer birbirlerini yine sildi!
Eda Ece ve Buğrahan Tuncer birbirlerini yine sildi!Yaklaşık üç yıldır bir dargın bir barışık aşk yaşayan ünlü oyuncu Eda Ece ile basketbolcu Buğrahan Tuncer'in, ilişkilerine yeniden nokta koyduğu ileri sürüldü. İkili, birbirlerini sosyal medyadan takip etmeyi bıraktı.
16.05.2022Cadde
Günün En Çok Oynanan Maçları
Günün En Çok Oynanan MaçlarıMisli.com’da günün iddaa programı içerisinde en çok oynanan bahisleri ve Misli.com yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik. Birçok ligin heyecanını en yüksek oranlarla Misli.com’da yaşayabilirsiniz. Süper Oranlar artık Misli.com’da!
16.05.2022Diğer
BU YIL BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE KUTLANIYOR? 2022 Babalar Günü hediyesi seçenekleri
BU YIL BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE KUTLANIYOR? 2022 Babalar Günü hediyesi seçenekleriBabalar Günü tarihi yaklaşıyor. Anneler Gününün ardından Babalar Günü tarihi de araştırılmaya başlandı. Tüm dünyada kutlanan ve babalar için en güzel sözlerin söylendiği, hediyelerin alındığı Babalar Günü 2022 tarihi belli oldu. İşte 2022 Babalar Günü tarihi.
16.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’de
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’deTBMM Başkanı Mustafa Şentop, beraberindeki parlamento heyetiyle Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı’na katılmak üzere Bakü’ye geldi.
16.05.2022Siyaset
19 MAYIS TATİL Mİ? RESMİ TATİL TAKVİMİ: 18 Mayıs yarım gün mü, 20 Mayıs tatil mi?
19 MAYIS TATİL Mİ? RESMİ TATİL TAKVİMİ: 18 Mayıs yarım gün mü, 20 Mayıs tatil mi?2022 Resmi tatiller bu hafta büyük merak konusu olacak. Üç gün sonra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanacak. Milyonlarca vatandaş ise bu özel gün hakkında araştırma yapmaya başladı. Öğrenciler, memurlar, özel sektörde çalışanlar 19 Mayıs tatil mi sorusuna cevap arıyor. 19 Mayıs 2022 Perşembe günü okullar, lise, üniversite resmi tatil mi? 18 Mayıs ve 20 Mayıs yarım gün mü, tam gün mü tatil? İşte 2022 Resmi tatiller listesi...
16.05.2022Gündem
Muratcan’ın askerlik hayali gerçek oldu
Muratcan’ın askerlik hayali gerçek olduMalatya’da 20 yaşındaki engelli Muratcan’ın her zaman kurduğu askerlik hayali, annesinin İl Jandarma Komutanlığına yazdığı mektupla gerçeğe dönüştü.
16.05.2022Haberler
Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi
Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdiAlmanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35’ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) olurken, 6 Türk milletvekili de parlamentoya girmeyi başardı.
16.05.2022Dünya
Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisinin ölümüne soruşturma
Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisinin ölümüne soruşturmaAnkara'da, kendi otomobilinin altında kalan polis memuru Erol Yıldız (49), hayatını kaybetti. Bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapan Yıldız, Yazıcıoğlu ölümüyle ilgili davanın 23 Mayıs'ta görülecek duruşmasında tanık olarak dinlenecekti. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.
16.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Büyük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.