C Vitamini

C Vitamini

Son dakika c vitamini haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan c vitamini gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan c vitamini haber sayfamızda...

C Vitamini

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.347 c vitamini haberi bulunmuştur.
Et yedikten sonra çay, kahve içenler yandı! Canan Karatay: 'Depolarınız bomboş kalıyor'
Et yedikten sonra çay, kahve içenler yandı! Canan Karatay: 'Depolarınız bomboş kalıyor' İnsan vücudu için büyük önem taşıyan demir, vücudumuza oksijen taşıyan en önemli metallerden biridir. Ülkemizde demir eksikliğinin çok fazla olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, yapılan bazı alışkanlıkların bu eksikliğe neden olduğunu belirtiyor. Ayrıca Karatay, eksikliği önlemek adına tavsiyelerde bulundu.
22.05.2024 Genel Sağlık
Haşlanmış mısır suyunu dökmekten vazgeçin! Neler yapıldığına inanamayacaksınız
Haşlanmış mısır suyunu dökmekten vazgeçin! Neler yapıldığına inanamayacaksınız Haşlanmış mısır suyu, haşlama sırasında mısırdan ayrılan birçok besin maddesini içerir. Bu su, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar açısından zengindir. Haşlanmış mısır suyunun sağlığa olan bu faydalarını duyduğunuzda artık suyunu dökmekten vazgeçeceksiniz
20.05.2024 Püf Noktası
Limon aylarca küflenmiyor ve çürümüyor! Limonları taş gibi tutan yöntem
Limon aylarca küflenmiyor ve çürümüyor! Limonları taş gibi tutan yöntem Limon yanlış saklama koşullarında dolapta olsa bile çürür. Ancak size önereceğimiz bu yöntemle limonları sanki dalından yeni koparmış gibi muhafaza edebilirsiniz. İşte limonu taş gibi taptaze tutan o yöntem...
20.05.2024 Püf Noktası
Alerjisi olan durdurmak için deniyor! Bol C vitamini kesintisiz hapşırıktan kurtarıyormuş
Alerjisi olan durdurmak için deniyor! Bol C vitamini kesintisiz hapşırıktan kurtarıyormuş İlkbahar aylarında değişmeye başlayan hava durumu, birçok kişiyi alerjik açıdan zorlayabiliyor. Sinüs sorunlarına ve daha fazlasına neden olan bu durumu ise doğal besinler tüketerek hafifletmek mümkün. İşte alerjik sorunları dindiren, yavaşlatan besinler.
18.05.2024 Genel Sağlık
Ebru Şallı önerdi, cildi kaymak gibi yapan kür! Lekeleri siliyor, adeta kolajen deposu
Ebru Şallı önerdi, cildi kaymak gibi yapan kür! Lekeleri siliyor, adeta kolajen deposu Ebru Şallı'nın uyguladığı limon kürü, cilde C vitamini desteği sağlayarak cilt dokusunu bebek gibi bir hale dönüştürüyor. Bu kürü uygulamanın ise birkaç püf noktası mevcut. İşte kolajen üretimine teşvik eden formül.
17.05.2024 Cilt Bakımı
Kabuğunu suya koyup bekletince sırık gibi yapıyor! Bitkilere, çiçeklere doğal gübre
Kabuğunu suya koyup bekletince sırık gibi yapıyor! Bitkilere, çiçeklere doğal gübre C vitamini ve B6 vitamini açısından zengin olan muz yalnızca insan sağlığı için değil bitkiler için de çok kıymetlidir. Muzdan elde edilen suyla beslenen bitkiler diğerlerine göre daha canlı ve sağlıklı olur. Peki muz suyu nasıl elde edilir?
15.05.2024 Püf Noktası
Herkese iyi gelmiyor! Alerjiniz, tansiyonunuz varsa uzak durun: Etkiyi sıfırlıyormuş
Herkese iyi gelmiyor! Alerjiniz, tansiyonunuz varsa uzak durun: Etkiyi sıfırlıyormuş Greyfurt, zengin içeriği ve özellikle düşük glisemik indeksi nedeniyle harika bir meyvedir. Ancak faydası saymakla bitmeyen bu meyveden bazılarımızın uzak durması gerekir. İşte sebebi.
Bu karışımı tüketmeyen bin pişman! Her evde var, yoğurda sıkınca hücrelere reset atıyor
Bu karışımı tüketmeyen bin pişman! Her evde var, yoğurda sıkınca hücrelere reset atıyor Vücudumuz için son derece sağlıklı olan yoğurt ve limon ikilisi, birleştiğinde faydasını ikiye katlıyor. Tek başına tüketildiğinde faydalı olan bu besinler, birleşince ise bakın nelere iyi geliyor.
10.05.2024 Püf Noktası
Akılalmaz moda! Kuaförlerde, evde, yoga salonunda serum tedavisi başladı
Akılalmaz moda! Kuaförlerde, evde, yoga salonunda serum tedavisi başladı Türkiye Acil Tıp Derneği'nden Doç. Dr. Özlem Dikme son yıllarda internet fenomenleri ve sosyal medyanın da etkisiyle moda haline gelen ve 'Atom', 'Vitamin kokteyli', 'Gençleşme iksiri' gibi sloganlarla vatandaşa sunulan hastane dışı serum uygulamaları nedeniyle acil servislere alerjik şokla getirilen hasta sayısında artış olduğunu söyledi. Doç. Dr. Dikme, “Kuaförde ya da evinde serum taktırıp alerjik şoka giren, hatta kalbi durup zor döndürülen vakalar var" dedi.
5.05.2024 Haberler
Akılalmaz moda! Kuaförlerde, evde, yoga salonunda serum tedavisi başladı
Akılalmaz moda! Kuaförlerde, evde, yoga salonunda serum tedavisi başladı Türkiye Acil Tıp Derneği'nden Doç. Dr. Özlem Dikme son yıllarda internet fenomenleri ve sosyal medyanın da etkisiyle moda haline gelen ve 'Atom', 'Vitamin kokteyli', 'Gençleşme iksiri' gibi sloganlarla vatandaşa sunulan hastane dışı serum uygulamaları nedeniyle acil servislere alerjik şokla getirilen hasta sayısında artış olduğunu söyledi. Doç. Dr. Dikme, “Kuaförde ya da evinde serum taktırıp alerjik şoka giren, hatta kalbi durup zor döndürülen vakalar var" dedi.
5.05.2024 Gündem
Otların Rüzgarlı Öyküsü’nden Öz’e Dönüş’e: 13. Alaçatı Ot Festivali
Otların Rüzgarlı Öyküsü’nden Öz’e Dönüş’e: 13. Alaçatı Ot Festivali 18 - 21 Nisan tarihleri arasında 13.’sü gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali, birbirinden eğlenceli konserleri, şefler meydanı, sergileri, kıymetli söyleşileri, heyecan dolu yemek yarışmaları ve zengin stantlarıyla unutulmaz anılara ev sahipliği yapacak. Festivalin en renkli görüntülerine sahne olan geleneksel festival korteji 19 Nisan Cuma günü saat 14’te gerçekleşecek.
15.04.2024 Advertorial
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak Her yıl Nisan ayının ikinci haftası tüm dünyada Kalp Sağlığı Haftası olarak anılıyor. Geçtiğimiz hafta antiaging’in yaşlanmayı önleme etkilerinden bahsetmiştik. Bu hafta ise antiaging’in 5 temel tedavi alanını inceleyeceğiz…
13.04.2024 Pazar
Adeta C vitamini deposu, portakalı solluyor! Baldan tatlı yaz meyvesi meğer şifa kaynağıymış
Adeta C vitamini deposu, portakalı solluyor! Baldan tatlı yaz meyvesi meğer şifa kaynağıymış C vitamini, vücudumuzun sağlıklı işleyişi için hayati öneme sahip bir besin öğesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, antioksidan etkisiyle hücreleri korur, cilt sağlığını destekler ve enerji seviyelerini yükseltir. Ancak bazı besinlerde portakaldan bile daha fazla C vitamini bulunur. İşte günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayacak harika besinler.
11.04.2024 Genel Sağlık
Yaşlanmayı önleyen, iltihabı kurutan mucize! Portakaldan bile daha güçlü
Yaşlanmayı önleyen, iltihabı kurutan mucize! Portakaldan bile daha güçlü Kurutulmuş dut, kelimenin tam anlamıyla süper besindir! Şeker ilavesiz, doğal tatlı bir tada sahip olan kurutulmuş dut, yüksek düzeyde protein ve demir sağlar ve aynı zamanda zengin bir C vitamini, lif, kalsiyum ve antioksidan kaynağıdır.
11.04.2024 Genel Sağlık
Beyaz saçları boyasız zahmetsiz geciktiriyor! Protein ile C vitamini varsa bu iş tamam
Beyaz saçları boyasız zahmetsiz geciktiriyor! Protein ile C vitamini varsa bu iş tamam Saçınızı boyamak, beyazlayan saçları kapatmanın en hızlı yolu olsa da bu saç sağlığı açısından en iyi seçim olmayabilir. Neyse ki saçınızın doğal rengini korumak için yapabileceğiniz bazı yaşam tarzı değişiklikleri var.
7.04.2024 Saç Bakımı
‘Doğal bir şey kalmadı’
‘Doğal bir şey kalmadı’ Tuvana Türkay, doğal gıdaya ulaşamamaktan yakındı. Sebze ağırlıklı beslendiğini söyleyen oyuncu, “Favori atıştırmalığım ise meyve” dedi.
7.04.2024 Cadde
Limon çekirdeklerini kaynatıp içmeyen pişman oluyor! Doğal şifa, iyileştirme gücü var
Limon çekirdeklerini kaynatıp içmeyen pişman oluyor! Doğal şifa, iyileştirme gücü var Mutfaklardan eksik olmayan C vitamini deposu limonun sayısız kullanım alanı ve sağlık faydası mevcut. Sağlığa faydası olan limonun çekirdekleri bile bir o kadar değerli. Genellikle çöpe atılan limon çekirdeklerini birçok derde deva olması için tüketebilirsiniz. İşte detaylar.
21.03.2024 Genel Sağlık
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu faydalarını sıraladı!  'Vitaminlerin kralı D, kraliçesi C vitaminidir'
Osman Müftüoğlu faydalarını sıraladı! 'Vitaminlerin kralı D, kraliçesi C vitaminidir' Vücuda mutlaka alınması gereken vitaminler, sağlığımız için çok önemlidir. Her vitaminin farklı faydası ve gerekliliği olsa da vücudumuz bazı vitaminlere daha fazla gereksinim duyar. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu olmazsa olmaz iki vitamin hakkında konuştu.
12.03.2024 Genel Sağlık
Portakalın faydaları saymakla bitmiyor! Günlük yaşamda bilinmeyen 6 faydası
Portakalın faydaları saymakla bitmiyor! Günlük yaşamda bilinmeyen 6 faydası Birçok kişinin favori meyvesi olan Portakal, artık sadece kış aylarında değil diğer mevsimlerde de sıklıkla tüketilen bir besin haline geldi. İçeriğinde bulunan yüksek oranda C vitamini, potasyum, folik asit ve sitrat ile portakal, lezzetli olmasının yanında aynı zamanda adeta bir şifa deposu gibi.
1.03.2024 Genel Sağlık
Baharatların son kullanma tarihi geçtiyse çöpe atmayın! Evde kullanım alanlarını duyunca şaşıracaksınız
Baharatların son kullanma tarihi geçtiyse çöpe atmayın! Evde kullanım alanlarını duyunca şaşıracaksınız Baharatlar, yemeklere tat ve aroma katan önemli malzemelerdir. Ancak, son kullanma tarihleri geçebilir. Ancak, bu durumda çöpe atmak zorunda değilsiniz. Son kullanma tarihi geçen baharatların kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız.
29.02.2024 Püf Noktası
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyor
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyor C vitamini, vücut için hayati öneme sahip olan suda çözünen bir vitamin olup, birçok sağlık faydası sağlar. Portakal en çok c vitamini içeren besinlerin başında yer alır. Ancak bu meyve neredeyse portakal kadar C vitamini içeriyor.
28.02.2024 Püf Noktası
Ananas kabuklarını çöpe atan çok pişman olacak! Artık asla ziyan etmeyeceksiniz
Ananas kabuklarını çöpe atan çok pişman olacak! Artık asla ziyan etmeyeceksiniz Doğanın bize sunduğu nimetlerin bazıları, görünürde kullanılan kısımlarıyla sınırlı gibi görünse de, daha derinlemesine bakıldığında, birçok yararlı özelliği barındırır. Ananasın kabukları da bu duruma örnek teşkil eder. Eğer sizler de çöpe atanlardansanız artık atmayın.
28.02.2024 Püf Noktası
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar Protein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024 Sağlık
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı Ara tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024 Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

C Vitamini ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.