Çernobil

Çernobil

Son dakika Çernobil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çernobil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çernobil haber sayfamızda...

Çernobil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 629 cernobil haberi bulunmuştur.
İyot Tableti Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır? İyot Tableti Ne İşe Yarar?
İyot Tableti Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır? İyot Tableti Ne İşe Yarar?İyot ya da iyodin tableti olarak bilinen tabletler, Çernobil vakasının ardından sıklıkla duymaya başladığımız kavramlar arasında yer alır. İyot tabletleri, radyoaktif maddelere temas etme durumunda tiroitlerin bu maddeleri tutmasına engel olurlar. İyot tableti nedir, hangi durumlarda kullanılır? İyot tableti ne işe yarar? İşte iyot tabletleri hakkında tüm bilinmeyenler.
3.04.2021Sağlık
Bir gecede hayalet kente dönen Pripyat
Bir gecede hayalet kente dönen PripyatPripyat, Çernobil faciası ile gündeme gelen ve bir gecede apar topar boşaltılan bir hayalet şehir. Ukrayna sınırları içerisindeki Pripyat, geçtiğimiz yıla damgasını vuran 'Çernobil' dizisi sayesinde yeniden gündemde. Bir zamanlar binlerce insanın yaşadığı bu ağır sanayi kenti, meydana gelen nükleer kazası sonrası boşaltılmasına rağmen, çevrede büyük tahribata neden olmuştu. Öyle ki Çernobil kazasından sonra binlerce insan kansere yakalanmış, bu tablo günümüze kadar da devam etmilştir.
27.03.2021Tatil
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Bölgede tehdit...
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Bölgede tehdit...Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a, Akkuyu Nükleer Santrali'ni kötüledi. Dendias, Türkiye'yi Akkuyu hakkında bilgi paylaşımı bulunmakta isteksiz olmakla suçladı.
9.03.2021Haberler
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti...
Yunan Bakan'dan küstah suçlama! Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti...Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a, Akkuyu Nükleer Santrali'ni kötüledi. Dendias, Türkiye'yi Akkuyu hakkında bilgi paylaşımı bulunmakta isteksiz olmakla suçladı.
9.03.2021Ekonomi
“Mırıldandığım ezgileri artık duyurmak istiyorum”
“Mırıldandığım ezgileri artık duyurmak istiyorum”Karadeniz müziğinin önde gelen temsilcilerinden Niyazi Koyuncu, 2021‘e dinleyicilerini şaşırtacak bir single’la giriş yaptı.
20.02.2021Cumartesi
Tiroid Kanseri Nedir, Ölümcül Müdür? Tiroid Hastaları Ne Kadar Yaşar?
Tiroid Kanseri Nedir, Ölümcül Müdür? Tiroid Hastaları Ne Kadar Yaşar?Her hastalığın belli başlı belirtileri bulunmaktadır. Bu belirtiler dikkate alınarak hastalıklara çözüm bulmak gerekir. Ayrıca günümüzde en çok görülen hastalıkların bir tanesi de tiroid kanseridir. Tiroid kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri oldukça merak ediliyor. Tiroid kanseri nedir, ölümcül müdür? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
17.02.2021Sağlık
Tiroid Belirtileri Nelerdir? Tiroid Nodülleri Ve Tiroid Kanseri Belirtileri Ve Tedavisi
Tiroid Belirtileri Nelerdir? Tiroid Nodülleri Ve Tiroid Kanseri Belirtileri Ve TedavisiVücutta oluşan herhangi bir şişlik, ağrı ve ya yara bazı hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle hastalıklar hakkında bilgi sahibi olunması çok önemlidir. Özellikle tiroit hastalığı ve tiroit kanserinde başta verilen belirtiler önem taşımaktadır. Tiroit belirtileri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
6.01.2021Sağlık
Çernobil için UNESCO girişimi
Çernobil için UNESCO girişimiUkrayna hükümeti, 1986’da nükleer enerji santrali kazasının yaşandığı Çernobil’i UNESCO Dünya Mirası olarak belirlemek istiyor.
18.12.2020Kültür Sanat
Ege zirvesi
Ege zirvesiKemal Kılıçdaroğlu, Ege Bölgesi’ndeki CHP’li belediyelerin başkanlarıyla online toplantıda bir araya geldi. Üçer dakika söz alan 49 katılımcı; sorun, öneri ve projelerini dile getirdi
17.12.2020Ege
Hyundai Robot Köpeği Satın Alacak
Hyundai Robot Köpeği Satın AlacakDünyaca ünlü robot köpek Spot’ın üreticisi Boston Dynamics firmasının sahibi Softbank, Boston Dynamics’i Hyundai’ye satmaya hazırlanıyor. Satışın 1 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.
27.11.2020Teknoloji
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldı
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, son 10 yıl ortalamasına bakıldığında yıllık 40-45 milyar dolar arasında enerji ürünleri ithalatı olduğunu belirterek, "Cari açığın temel sebebi belki enerji ithalatı değil ama bize düşen sorumluluk açısından baktığımızda buradaki iyileştirmenin cari açığa doğrudan katkısı olacağını söyleyebiliriz. Onun için AK Parti hükümetleri 2003'ten bu yana, enerjinin kesintisiz ve kaliteli olması, azami ölçüde yerli kaynaklardan sağlanmasına son derece önem verdi." dedi.
11.11.2020Ekonomi
Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi kaç yılında çekildi?
Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi kaç yılında çekildi?Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Son zamanların en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil faciasının ardından eşini kaybeden Elana oğlunun da aynı hastalıktan muzdarip olduğunu öğrenince soluğu Trabzon'da alır. Bu sürede oğlunun tedavisi ile uğraşan Elanan Trabzonspor forması giymeyi isteyen Şenol ile tanışır. Şenol, Elana'yı ilk gördüğü anda kendisine aşık olur. Filmde aynı zamanda Kazım Koyuncu'nun hayatı da işlenemektedir.
4.11.2020Cadde
Çernobil Faciasında Kaç Kişi Ölmüştür, Kaç Kişiyi Etkilemiştir?
Çernobil Faciasında Kaç Kişi Ölmüştür, Kaç Kişiyi Etkilemiştir?Dünyanın en büyük nükleer felaketi olan Çernobil, birçok insanın ölümüne pek çok insanın da sakat kalmasına sebep oldu. 1986 yılında gerçekleşen Çernobil Faciası günümüzde pek çok insanın İnternetten araştırdığı en kötü olaylar içerisinde geliyor. Peki, Çernobil faciasında kaç kişi ölmüştür, kaç kişiyi etkilemiştir? İşte bu konuda merak edilenler.
22.10.2020Gündem
20 bin tonluk 'toryum' rezervi! Türkiye'nin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılar...
20 bin tonluk 'toryum' rezervi! Türkiye'nin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılar...Türkiye'de ilk olarak, Isparta'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Engin Arık'ın gündeme getirdiği toryum rezervleri ve yeşil nükleer enerji projesiyle ilgili, eşi Prof. Dr. Metin Arık'ın da aralarında bulunduğu fizik profesörleri 'Yeşil Nükleer Enerji' başlıklı çalışma hazırladı. Bilim insanları, sadece Isparta Aksu'daki 20 bin tonluk toryum rezervinin, Türkiye'nin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılayacağını vurguladı.
21.10.2020Ekonomi
Edebiyatın Nobelli kadınları
Edebiyatın Nobelli kadınları1901’den bu yana verilen Nobel Edebiyat Ödülü’nün tarihinde yalnızca 16 kadın yazar var. Onlara yakından bakalım
18.10.2020Pazar
Okyanusa 1 milyon ton radyoaktif su
Okyanusa 1 milyon ton radyoaktif suJaponya’da bulunan Fukişima nükleer santrali, 9 yıl önceki şiddetli deprem ve tsunamide ağır hasar görmüştü.
17.10.2020Dünya
Fukuşima'da 1 milyon ton su denize boşaltılacak!
Fukuşima'da 1 milyon ton su denize boşaltılacak!Japon medyası, dokuz yıl önceki şiddetli deprem ve tsunamide ağır hasar gören Fukişima nükleer santralinin radyoaktif maddeler içeren bir milyon tondan fazla atık suyunu okyanusa boşaltma kararı aldığını öne sürdü.
16.10.2020Dünya
'Beni görenler işi bırakıyordu'
'Beni görenler işi bırakıyordu'İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı kurşun fabrikasında kurşun zehirlenmesi sonucu bacaklarını kullanamaz hale gelip, koltuk değnekleriyle yaşamak zorunda kalan işçi Suat Akbal, hukuk mücadelesi başlattı. Sorumlular hakkında açtığı dava yaklaşık 2 yıldır süren Akbal, "Beni bu halde görenler işi bırakıyordu" dedi.
14.10.2020Gündem
İzmir'in Çernobil'inde bilirkişi raporu hazır
İzmir'in Çernobil'inde bilirkişi raporu hazırİzmir’in Gaziemir ilçesinde yıllar önce kapatılmasına rağmen toprağa gömülen radyoaktif maddeler nedeniyle risk oluşturan eski kurşun fabrikasında inceleme yapan bilirkişi, raporunda ağır kimyasal ve radyoaktif kirleticilerin hala bölgede yer aldığını belirtirken, topraktan tüten dumanlar da kameraya yansıdı.
1.10.2020Gündem
İzmir’in Çernobil’i zehir kusuyor
İzmir’in Çernobil’i zehir kusuyorİzmir Gaziemir’de yıllar önce kapatılmasına rağmen toprağa gömülen radyoaktif maddeler sebebiyle risk oluşturan, 2013 yılında bu nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 5.7 milyon lira ceza kesilen eski kurşun fabrikası, risk oluşturmaya devam ediyor.
30.09.2020Ege
İzmir'in Çernobil'i için için yanıyor, tehlike saçmaya devam ediyor
İzmir'in Çernobil'i için için yanıyor, tehlike saçmaya devam ediyorİzmir Gaziemir ilçesindeki, halk arasında 'İzmir'in Çernobil'i olarak bilinen ve yıllar önce kapatılmasına rağmen toprağa gömülen radyoaktif maddeler nedeniyle risk oluşturan eski kurşun fabrikasında inceleme yapan bilirkişi, raporunu tamamladı. Raporda ağır kimyasal ve radyoaktif kirleticilerin bölgede hala yer aldığı belirtilirken, gün içinde kendiliğinden alev alan toprak objektiflere yansıdı. Mahalle sakinleri ise "Kanser oluyoruz, burada yaşayanların çoğu astım hastası" diyerek acil çözüm istedi.
30.09.2020Gündem
Gömdüler ama kurtulamadılar! İzmir'in Çernobil'i için için yanıyor!
Gömdüler ama kurtulamadılar! İzmir'in Çernobil'i için için yanıyor!İzmir Gaziemir ilçesindeki, halk arasında 'İzmir'in Çernobil'i olarak bilinen ve yıllar önce kapatılmasına rağmen toprağa gömülen radyoaktif maddeler nedeniyle risk oluşturan eski kurşun fabrikasında inceleme yapan bilirkişi, raporunu tamamladı. Raporda ağır kimyasal ve radyoaktif kirleticilerin bölgede hala yer aldığı belirtilirken, gün içinde kendiliğinden alev alan toprak objektiflere yansıdı. Mahalle sakinleri ise "Kanser oluyoruz, burada yaşayanların çoğu astım hastası" diyerek acil çözüm istedi.
30.09.2020Gündem
Ç Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? Ç Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
Ç Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? Ç Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya genelinde Ç harfi ile başlayan 3 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin her biri farklı bir kıtada yer alıyor. Ç harfiyle başlayan Türkiye'nin şehirlerini ve ülkeleri sizin için derledik.
13.09.2020Eğitim
İspanya’da 2’nci dalga 2 yeni karantina
İspanya’da 2’nci dalga 2 yeni karantinaKovid-19’dan en fazla etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’da ikinci dalga paniği yaşanıyor. Toplam 28 bin 385 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede iki bölgede tekrar karantina ilan edildi.
6.07.2020Dünya
Sakarya'da yaşanan patlamanın ardından Kızılay Başkanı'ndan KBRN uyarısı! KBRN nedir, riskleri nelerdir?
Sakarya'da yaşanan patlamanın ardından Kızılay Başkanı'ndan KBRN uyarısı! KBRN nedir, riskleri nelerdir?Sakarya'nın Hendek ilçesinde Havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından CNN Türk canlı yayınına katılan Kızılay Başkanı Kerem Kınık yaşanan olayın ardından KBRN uyarısında bulundu. Patlamanın ardından yayılan dumanın zehirli bir duman olduğunu açıklayan Kerem Kınık, bölgede yaşayan vatandaşların evlerinin camlarını kapatması ve havayı solumaması gerektiği uyarısında bulundu. Peki KBRN nedir, riskleri nelerdir?
3.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmirÇernobilizmir'in çernobiliGaziemirakkuyu

Çernobil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.