Cerrahpaşa

Cerrahpaşa

Son dakika cerrahpaşa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cerrahpaşa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cerrahpaşa haber sayfamızda...

Cerrahpaşa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.161 cerrahpasa haberi bulunmuştur.
Tıp taban puanları 2021! Tıp Fakültesi başarı sıralamaları nedir?
Tıp taban puanları 2021! Tıp Fakültesi başarı sıralamaları nedir?Tıp Fakültesi taban puanları gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. YKS sonuçlarının belli olmasından sonra adayları tercih süreci bekliyor. Tıp Fakültesini yazacak olanlar ise Tıp sıralamalarını araştırıyorlar. Peki 2021 Tıp taban puanları ve başarı sıralamaları nedir?
28.07.2021Gündem
Dünya Hepatit Günü! Sessiz pandemi
Dünya Hepatit Günü! Sessiz pandemiBugün Dünya Hepatit Günü. Dünya genelinde her yıl 1 milyon 300 bin kişi viral hepatitlere bağlı siroz ve karaciğer kanseri gibi komplikasyonlar nedeniyle yaşamını yitiriyor.
28.07.2021Gündem
Bu eşyalar başka! '4 bin liralık bir telefonu bin liraya satıyoruz'
Bu eşyalar başka! '4 bin liralık bir telefonu bin liraya satıyoruz'Havalimanlarında unutulan ve çeşitli nedenlerle gümrüğe takılan malzemeleri ihaleyle alan firma, ürünleri satışa çıkardı.
27.07.2021Gündem
Havalimanlarında unutulan eşyalar satışa çıkarıldı
Havalimanlarında unutulan eşyalar satışa çıkarıldıİstanbul, Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanları'nda unutulan eşya ve valizler ile çeşitli sebeplerle gümrüğe takılan eşyalar satışa çıkarıldı. Utulan eşyalar piyasa değerinin altında alıcı buluyor.
27.07.2021Haberler
Havalimanlarında unutulan eşyalar satışa çıkarıldı
Havalimanlarında unutulan eşyalar satışa çıkarıldıİstanbul, Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanları'nda unutulan eşya ve valizler ile çeşitli sebeplerle gümrüğe takılan eşyalar satışa çıkarıldı. Utulan eşyalar piyasa değerinin altında alıcı buluyor.
27.07.2021Ekonomi
Haluk Levent'ten duygulandıran 'Elfida' paylaşımı
Haluk Levent'ten duygulandıran 'Elfida' paylaşımıŞarkıcı Haluk Levent, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, 15 yıl önce yaşamını yitiren Elfida Beyzanur'u andı. Geçtiğimiz günlerde 'Elfida' şarkısının hüzünlü hikayesini de anlatan Levent, paylaşımında "Beyzam, güzelim! Hep aklımda kalacaksın! (Elfida)" notunu yazdı.
26.07.2021Cadde
Simülasyondaki felaket geldi!
Simülasyondaki felaket geldi!Doğu Karadeniz’de deniz suyu sıcaklıklarının 30 dereceye yaklaştığına dikkat çeken uzmanlar “Gelecekte olması muhtemel diye yaptığımız aşırı yağış simülasyonları beklediğimizden çok daha erken gerçekleşiyor. Anormallikler normalleşiyor” dedi
24.07.2021Gündem
Hemşirelere destek verdi
Hemşirelere destek verdiKalust Şalcıoğlu, yazar Hasan Kerim Güç’ün Tuti Kitap etiketiyle çıkan kitabı ‘Yolda Bir Kuşa Rastladım’ı seslendirdi.
19.07.2021Cadde
Kolajen neden bu kadar önemli? İşte kolajeni doğal şekilde almanın yolu
Kolajen neden bu kadar önemli? İşte kolajeni doğal şekilde almanın yoluCildimiz sadece dış görünüşümüzü yansıtmakla kalmıyor, vücudumuzun içinde olup bitenlerin de bir aynası olarak fonksiyon görüyor. Dış dünyanın tüm olumsuz etkenlerine karşı bizi bir zırh gibi koruyor. Bu zırhın en önemli yapı taşı ise cildimizden tırnağımıza, eklemlerimizden kemik sağlığımıza kadar her şeyin üzerinde etkili olan ve son zamanlarda adından sıkça söz ettiren kolajen. Ancak yaş ilerledikçe derimizdeki kolajen de azalmaya başlıyor. Peki, kolajen doğal yoldan nasıl alınır? Kolajen içeren besinler nelerdir? Kolajen takviyesi kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekir? En iyi kolajen takviyesi hangisi? Tüm bu soruların cevabını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zekayi Kutlubay verdi... PEMBENAR ÖZEL
19.07.2021Genel Sağlık
‘Tatil paylaşımları’ hırsıza davetiye!
‘Tatil paylaşımları’ hırsıza davetiye!İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Erhan Bakırcı, tatil dönemlerinde evden hırsızlık olaylarında yaşanan artışa dikkati çekerek, bu süreçte sosyal medyadan yapılacak paylaşımlara dikkat edilmesini önerdi.
18.07.2021Ekonomi
‘Güneş kreminde paniğe gerek yok’
‘Güneş kreminde paniğe gerek yok’Amerikan ilaç şirketi Johnson & Johnson’ın ürettiği güneş kremlerinde kanserojen madde ‘benzen’ maddesinin tespit edilmesi üzerine firma bu ürünleri toplatma kararı aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekai Kutlubay, bu kremi kullananların paniklememesi gerektiğini, benzenin kanser yaratabilmesi için on yıllarca bu maddeye maruz kalınması gerektiğini söyledi.
18.07.2021Ekonomi
Son dakika: Kriz kapıda! Uzmanlar uyardı: Yüzde 60 açık
Son dakika: Kriz kapıda! Uzmanlar uyardı: Yüzde 60 açıkTürkiye’de son yıllarda küresel iklim değişikliğinin etkilerine bağlı olarak sıcaklık rekorları kırılıyor. Bu durum yeraltı ve yerüstü su kaynaklarında da ciddi düşüşlere neden oluyor.
14.07.2021Gündem
İstanbul'da 'Asya Kaplan Sivrisineği' paniği
İstanbul'da 'Asya Kaplan Sivrisineği' paniğiİstanbul'da vücutta yaraya neden olan sivrisinek türüyle ilgili açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, "Asya Kaplan Sivrisineği, son zamanlarda İstanbul'da da popülasyonu oldukça artan bir sivrisinek türü. Aslında bu sivrisinek en tehlikeli viral hastalıklardan olan Batı Nil ateşi virüsünün taşıyıcısı. Asya Kaplan Sivrisineği, Batı Nil ateşi virüsünden başka virüsleri de taşıyabiliyor ve insanlara bulaştırabiliyor" dedi.
13.07.2021Gündem
‘İyilik meleği’ aramızdan uçtu!
‘İyilik meleği’ aramızdan uçtu!Kanser hastası çocukların dileklerini yerine getirmek için kurulan ‘Bir Dilek Tut (Make A Wish) Derneği’nin başkanı Carole Hakko kanserden yaşamını yitirdi
13.07.2021Gündem
Saç dökülmeniz günde 100 teli geçiyorsa dikkat!
Saç dökülmeniz günde 100 teli geçiyorsa dikkat!İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, bir insanın başında ortalama 100-120 bin saç teli olduğunu belirterek, "Günlük 80-100 tele kadar dökülmeyi normal olarak kabul ederiz. Bir günlük dökülme 100 teli geçiyorsa o zaman burada ciddi bir saç dökülmesi başlamış demektir. O açıdan mutlaka bir dermatoloğa görünülmesini tavsiye ederiz." dedi. Aynı zamanda Türkiye'de yaklaşık 9 milyon erkeğin kellikle, saç dökülmesiyle uğraştığını belirtti.
Cerrahpaşa'da araştırılıyor: Koronavirüs geçirenlerin yüzde 30'unun saçı döküldü
Cerrahpaşa'da araştırılıyor: Koronavirüs geçirenlerin yüzde 30'unun saçı döküldüCerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, saç dökülmesi problemi yaşayan yaklaşık binin üzerinde hastayı taradıklarını belirterek, "Çalışmamız hala devam ediyor ancak ilk verilere göre koronavirüs geçirenlerin yüzde 25 ila 30'unda saç dökülmesi görülüyor" dedi.
7.07.2021Haberler
Cerrahpaşa'da araştırılıyor: Koronavirüs geçirenlerin yüzde 30'unun saçı döküldü
Cerrahpaşa'da araştırılıyor: Koronavirüs geçirenlerin yüzde 30'unun saçı döküldüCerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, saç dökülmesi problemi yaşayan yaklaşık binin üzerinde hastayı taradıklarını belirterek, "Çalışmamız hala devam ediyor ancak ilk verilere göre koronavirüs geçirenlerin yüzde 25 ila 30'unda saç dökülmesi görülüyor" dedi.
7.07.2021Gündem
74 yaşında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu
74 yaşında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduCerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde bu sene bir ilk yaşandı. Yıllar önce tıp eğitimi hayali kuran, 74 yaşındaki Nimet Süner bu yıl mezun olarak doktor oldu.
1.07.2021Gündem
Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı 3. yılında 1.000 sokete ulaştı
Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı 3. yılında 1.000 sokete ulaştıZorlu Enerji'nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), üçüncü yılında 81 ilin tamamında 1.000 sokete ulaştı.
1.07.2021Vitrin
20 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te20 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20.06.2021Haberler
Son dakika haberi: İstanbul depremiyle ilgili flaş rapor!
Son dakika haberi: İstanbul depremiyle ilgili flaş rapor!Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeoloji ve Jeofizik Mühendisliği Bölümleri, dün merkez üssü Kartal'da meydana gelen depreme ilişkin ön inceleme raporu hazırladı.
20.06.2021Gündem
Son dakika... İstanbul depremiyle ilgili flaş rapor!
Son dakika... İstanbul depremiyle ilgili flaş rapor!Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeoloji ve Jeofizik Mühendisliği Bölümleri, dün merkez üssü Kartal'da meydana gelen depreme ilişkin ön inceleme raporu hazırladı.
20.06.2021Gündem
Ödüllü belgesel MUBI’de
Ödüllü belgesel MUBI’deDeniz Tortum’un yazıp yönettiği, geçen yıl Antalya ve İstanbul’dan En İyi Belgesel Ödülü ile dönen “Maddenin Halleri”, dijital platform MUBI’de gösterime girdi.
20.06.2021Kültür Sanat
İstanbul'da kuşlarda Batı Nil Virüsü saptandı!
İstanbul'da kuşlarda Batı Nil Virüsü saptandı!İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi tarafından bir yıldır ölü kuşlar üzerinde yapılan çalışmada 36 kuştan 8 karga ve bir saksağanda Batı Nil Virüsü'ne rastlandı. Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz "Ölü kuşlarla temastan kaçınmakta fayda var" diyerek uyardı.
5.06.2021Gündem
Metin Kuş kimdir, ne doktoru, hangi hastanede çalışıyor? Survivor Doktoru Metin Kuş kaç yaşında, nereli? İşte biyografisi
Metin Kuş kimdir, ne doktoru, hangi hastanede çalışıyor? Survivor Doktoru Metin Kuş kaç yaşında, nereli? İşte biyografisiSurvivor yarışmasında her sezon adını sık sık duyduğumuz Metin Kuş ile ilgili meraklı arayış başladı. Metin Kuş kimdir? Metin Kuş kaç yaşında ve nereli? soruları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Survivor yarışmacılarının sakatlanma anlarında ani muayenede bulunan Doktor Metin Kuş'un biyografisini haberimize ekledik. işte Survivor Doktoru Metin Kuş hakkında merak edilenler...
2.06.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

istanbulsaç dökülmesitıp fakültesikoronavirüscerrahpaşa tıp fakültesi

Cerrahpaşa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.