Çiftçiler

Çiftçiler

Son dakika çiftçiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çiftçiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çiftçiler haber sayfamızda...

Çiftçiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.286 çiftçiler haberi bulunmuştur.
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladı
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladıTürkiye’de çeltik üretiminin yüzde 5’inin karşılandığı Çorum’un Osmancık ilçesinde “beyaz altın” olarak adlandırılan pirincin sofralara uzanan yolculuğu başladı.
19.05.2022Ekonomi
Bu yıl bayram ne zaman? Kurban Bayramı hangi tarihte, tatil kaç gün olacak?
Bu yıl bayram ne zaman? Kurban Bayramı hangi tarihte, tatil kaç gün olacak?2022 Kurban Bayramı'na sayılı haftalar kaldı. Müminler paylaşımın değerini vurgulayan bu hayırlı bayramı iple çekiyor. Kısa bir süre kala "Kurban Bayramı 2022 ne zaman, hangi güne denk geliyor?" sorusu artıyor.
18.05.2022Gündem
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüz
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüzTürkiye, örtü altı sebze üretiminde İspanya ve İtalya’nın ardından dünyada üçüncü ülke. Uluslararası ilişkilerin ısındığı bir dönemde Türkiye, iklim avantajının da verdiği olanaklarla, gıda arz güvenliğine büyük katkıda bulunuyor.
18.05.2022Ekonomi
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarruf
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarrufTarladaki yabani otu yapay zeka ile tespit ederek odaklı ilaçlama yapan Smart SprayeX, ilaçlama maliyetinden yüzde 90 tasarruf sağlarken karbon ayak izini de düşürüyor.
17.05.2022Kobi
Aydın’da başıboş köpekler yayaların ve sürücülerin kabusu oldu
Aydın’da başıboş köpekler yayaların ve sürücülerin kabusu olduAydın’da sayıları her geçen artan başıboş sokak köpekleri hem yayaların hem de sürücülerin korkulu rüyası haline gelmeye başladı. Kenar sokaklarda çocuk ve kadınlar korkudan refakatçisiz dışarı çıkamazken, bazı bölgelerde de başıboş köpekler trafik kazalarına da davetiye çıkarmaya başladı.
16.05.2022Gündem
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecek
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecekÜlkenin kuzeyindeki Overijssel Bölge Mahkemesi'nin, ineklerin çayıra çıkması ve toprağa dışkılamasının azot salımına yol açtığı ve bunun izne tabi olması gerektiği yönündeki kararı çiftçilerde endişeye yol açtı.
16.05.2022Dünya
Ücretsiz olduğunu duyan koştu! 16 bin adet sebze fidesi dağıtıldı
Ücretsiz olduğunu duyan koştu! 16 bin adet sebze fidesi dağıtıldıKırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde sebze üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla vatandaşlara 16 bin adet ücretsiz fide dağıtıldı. Vatandaşlar ise ücretsiz dağıtılan fidelerden alabilmek için kuyruk oluşturdu.
15.05.2022Gündem
‘Tarım, savunma gibi stratejik bir sektör’
‘Tarım, savunma gibi stratejik bir sektör’Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Tarım sektörü savunma sanayi kadar stratejik bir sektör. Dünya tarım sektörünün önemini önce pandemide ve sonra da Rusya-Ukrayna Savaşı’nda müşahede etti” dedi.
14.05.2022Ekonomi
Çiftçinin emeği dövize dönüşüyor
Çiftçinin emeği dövize dönüşüyorEge İhracatçı Birlikleri Başkanları, tarım üretimini artırarak sektörde büyümeyi sağlamak ve ihracatı yükseltmek için çalışmaların sürdüğünü açıkladılar.
14.05.2022Ekonomi
Tarım kredisinde özel avantajlar
Tarım kredisinde özel avantajlarTürk Ekonomi Bankası (TEB) 2007 yılından bu yana tarım bankacılığı alanında sunduğu ürün ve hizmetlerle hem ülke ekonomisinin gelişmesi hem de üreticilere destek olmak için çalışmalarına devam ediyor. Ülke genelindeki tüm üreticilerin 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlayan TEB, Harman Kart’ta ek faizsiz dönem avantajı ve yeni işbirlikleriyle, tarım kredilerinde mayıs ayına özel avantajlı faiz oranı ve 3 yıla varan vade seçenekleri sunuyor.
14.05.2022Ekonomi
Çiftçinin önündeki engelleri kaldırıyor
Çiftçinin önündeki engelleri kaldırıyorKüçük ve orta ölçekli üreticilere 3 yılda 4 milyar liranın üzerinde finansman sağlayan Yapı Kredi, tarımı destekleyen stratejik ürünler ile sektörel büyümeye katkı sağlıyor. Çiftçilerin önündeki sınırları kaldırmak için çalışan banka, tarıma özel 20 farklı kredi, 7 çeşit sigorta ve 2 farklı kart sunuyor. Ayrıca Yapı Kredi, Dünya Çiftçiler Günü özelinde tüm çiftçilere 1000 TL ve üzeri alışverişlerine 100 TL ekstra indirim sağlıyor.
14.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi: Öncelikli olarak ülkemiz için üreteceğiz
Bakan Kirişçi: Öncelikli olarak ülkemiz için üreteceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Tarım sektörü en az savunma sanayi kadar stratejik bir sektör. Dünya tarım sektörünün önemini önce pandemi devamında da Rusya-Ukrayna savaşıyla yaşayarak müşahede etti" dedi.
13.05.2022Ekonomi
‘Türk tarımının kahramanları’
‘Türk tarımının kahramanları’Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan, Çiftçiler Günü’nü kutladı, üreticilerin ihtiyacına göre ürünler tasarladıklarını söyledi, “Daima yanlarındayız” dedi
13.05.2022Ege
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladı
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladıTürkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Hasyurt Tarım Fuarı, yedi yıl aradan sonra tarım sektörünü tekrar bir araya getirecek. 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Eski Yerinde Yeni Yüzüyle” mottosuyla 25’inci kez kapılarını açacak olan Hasyurt Tarım Fuarı, bölge çiftçisini tedarikçileriyle, alıcılarıyla buluşturacak; paydaşlar etkinliklerde sorun ve çözüm önerilerini ele alacak.
10.05.2022Ekonomi
Konya Ovasında ayçiçeği ve pancarda yüksek rekolte umudu
Konya Ovasında ayçiçeği ve pancarda yüksek rekolte umuduTürkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası ayçiçeği üretiminde Trakya’dan sonra önemli üretim bölgesi olurken, ovada ekimi yapılan ayçiçeği ve pancarda bu yıl Mayıs ayı içerisinde de yağışlar devam ederse, yüksek rekolte bekleniyor.
6.05.2022Ekonomi
Bakanlık talimat verdi, Marmara Gölü'nü kurtarma projesi hazırlanıyor
Bakanlık talimat verdi, Marmara Gölü'nü kurtarma projesi hazırlanıyorManisa'da, son 2 yılda yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü için proje hazırlığı başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın talimatıyla, DSİ 2'nci Bölge Müdürlüğü'nce Marmara Gölü'nü besleyen çay yataklarının debisi üzerinde fizibilite çalışmaları başlatıldı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Marmara Gölü'nün eski günlerine döneceğini belirtti.
6.05.2022Gündem
Manisa'da "Dumanlı Papaz Eriği" hasadı başladı
Manisa'da "Dumanlı Papaz Eriği" hasadı başladıManisa'nın Turgutlu ilçesinde yetişen ve lezzetiyle adından söz ettiren "Dumanlı Papaz Eriğinde" hasat başlarken, gerek rekolte bakımından gerekse de fiyatlar bakımından çiftçinin yüzü güldü.
4.05.2022Ekonomi
Yaban mersini yüz güldürdü
Yaban mersini yüz güldürdüAdana’da ilk kez, yaklaşık 4 milyon TL maliyetle 11 dönüm tarlaya kurulan serada, topraksız tarımla yaban mersini üretilmeye başlandı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir, tarlada kilosu 160 TL olan ürünlerin, marketlerde 125 gramlık paketlerde 40 TL’nin üzerinde fiyatlarla satıldığını söyledi.
4.05.2022Ekonomi
Kara kışta zarar gören seralar yeniden üretime geçti
Kara kışta zarar gören seralar yeniden üretime geçtiAdıyaman’da çetin geçen kış şartları nedeniyle zarar gören seralar yeniden onarılarak üretime başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile tarım zararlarının karşılanması amacıyla 7 milyon TL acil yardım çerçevesinde hibe gönderildi.
3.05.2022Ekonomi
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Adana'da yaban mersini üretildi; kilosu tarlada 160 TL'ye satılıyor
Adana'da yaban mersini üretildi; kilosu tarlada 160 TL'ye satılıyorAdana'da ilk kez, yaklaşık 4 milyon TL maliyetle 11 dönüm tarlaya kurulan serada, topraksız tarımla yaban mersini üretilmeye başlandı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir, tarlada kilosu 160 TL olan ürünlerin, marketlerde 125 gramlık paketlerde 40 TL'nin üzerinde fiyatlarla satıldığını söyledi.
3.05.2022Ekonomi
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sağanak yağış sele döndü
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sağanak yağış sele döndüŞanlıurfa ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Yağışlarda ekili araziler sular altında kalırken, ahırlarda bulunan çok sayıdaki küçükbaş hayvan ise öldü. Adıyaman’da, aniden bastıran dolu ve sağanak yağış nedeniyle cadde ile sokaklar sular altında kaldı.
1.05.2022Gündem
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
İzmir'de 1 Mayıs coşkusuİzmir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Gündoğdu Meydanı'nda kutlandı.
1.05.2022Gündem
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
İzmir'de 1 Mayıs coşkusuİzmir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Gündoğdu Meydanı'nda kutlandı.
1.05.2022Gündem
Üreticiler tepki gösterdi! 7 liradan alıp 25 liraya satıyorlar
Üreticiler tepki gösterdi! 7 liradan alıp 25 liraya satıyorlarAntalya'nın Manavgat ilçesindeki çiftçiler, verimliliği ve ürün çeşitliliğini artırmak için çaba sarf ediyor. Üreticiler, 7 liradan alınan ürünün 25 liraya satılmasına tepki gösterdi.
29.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çiftçiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.