Çıkarma

Çıkarma

Son dakika çıkarma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çıkarma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çıkarma haber sayfamızda...

Çıkarma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.265 cikarma haberi bulunmuştur.
Çekilme süreci başlamıştı... ABD'den Afganistan'a çıkarma!
Çekilme süreci başlamıştı... ABD'den Afganistan'a çıkarma!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Afganistan'dan çekilme süreci devam ederken ülkeye kuvvet koruma ve destek amaçlı ek asker gönderme planları yaptıklarını ve bölgedeki B-52 uçaklarının sayısını 6'ya çıkardıklarını açıkladı.
5.05.2021Dünya
İnkontinans Nedir, Neden Olur? İnkontinans Türleri, Çeşitleri Nelerdir?
İnkontinans Nedir, Neden Olur? İnkontinans Türleri, Çeşitleri Nelerdir?İnkontinans, yaşamı olumsuz etkileyen ama tedavisi olan idrar kaçırma hastalığıdır. İdrar kaçırma, insanların özgüvenini azaltır, yaşam kalitesini düşürür, günlük hayattan yaşamasına ve seksüel aktivitelerden kaçmasına neden olur. Sık görülen bu problem, yaşamı olumsuz yönde etkiler ama utanılan bir sağlık sorunu olduğu için insanlar genellikle doktora başvurmaya çekinirler. İnkontinans nedir ve neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Hydrafacial Nedir, Nasıl Yapılır? Hydrafacial İşlemi Ne İşe Yarar?
Hydrafacial Nedir, Nasıl Yapılır? Hydrafacial İşlemi Ne İşe Yarar?Cilt zaman içerisinde eski canlılığını kaybedebilir. Çevresel koşullar, tüketilen gıdalar, stres gibi faktörler ise cildin yapısındaki olumsuzlukları hızlandırabilir. Cilt bakımına önem vermek, günlük bakımını yapmak tabi ki çok önemlidir. Ayrıca gıdalardan alınan vitaminlerde ciltte parlaklık oluşturur. Güzellik alanında teknolojik gelişmeler her geçen gün yeni teknikler ortaya koymaktadır. İşte, tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Doğduklarına pişmanlar
Doğduklarına pişmanlarİstanbul Üniversitesi, Kovid-19’un eğitim üzerindeki etkilerine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. İktisat Fakültesi’nde kayıtlı tüm bölümlerdeki örgün eğitim öğrencilerine yöneltilen sorular kapsamında yapılan araştırmaya göre, öğrencilerin yüzde 48.3’ü Kovid-19’a yakalanma endişesi duyuyor. Yüzde 81’i pandemi kurallarına uyduğunu söylerken yüzde 10.4’ü Kovid-19 geçirdiğini ve ailesinde de geçirenlerin oranının yüzde 32.8 olduğunu ifade ediyor.
5.05.2021Eğitim
Son dakika... İsrail polisinden "George Floyd" olayını hatırlatan gözaltı!
Son dakika... İsrail polisinden "George Floyd" olayını hatırlatan gözaltı!İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bir Filistinli genci gözaltına alma şekli, ABD'de polisin boynuna bastırıp nefessiz bırakarak ölümüne neden olduğu siyahi "George Floyd" vakasını anımsattı.
4.05.2021Dünya
Martıların ardından kürekçiler de döndü
Martıların ardından kürekçiler de döndüKadıköylülerin baş ağrısı Kurbağalıdere eski günlerine yakın. Islah çalışmaları sonucu martılar ve kefal balıklarından sonra kürek sporcuları da dereye dönüş yaptı.
4.05.2021Gündem
e Devlet izin belgesi alma işlemi | e Devlet izin belgesi örneği nasıl alınır? e devlet izin belgesi çıkarma - doldurma bilgileri
e Devlet izin belgesi alma işlemi | e Devlet izin belgesi örneği nasıl alınır? e devlet izin belgesi çıkarma - doldurma bilgilerie Devlet izin belgesi almak isteyen çalışanlar arayışa koyuldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede yer alan çalışma/görev izin belgesini tam kapanma sürecinde muaf olanlar almak zorunda. Peki e Devlet izin belgesi örneği nasıl alınır? İşte e devlet izin belgesi çıkarma - doldurma bilgileri
3.05.2021E-Devlet
2 İle Bölünebilme Kuralı Nedir? Örnekler İle 2'ye Bölünebilme Kuralı Anlatımı
2 İle Bölünebilme Kuralı Nedir? Örnekler İle 2'ye Bölünebilme Kuralı AnlatımıBölme; çarpma, toplama, çıkarma gibi temel matematik işlemlerinin başında gelmektedir. Bölme sayesinde hem çeşitli matematiksel hesaplamalar kolaylıkla yapılabilmekte hem de işlemlerin sağlamaları yapılarak kontrol işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bölünebilme kurallarını öğrenmek ve uygulamak ise bölme işlemleri öncesinde son derece faydalı olmaktadır. Bu kurallardan en çok kullanılanlarından birisi de 2 ile bölünebilme kuralıdır. Peki 2 ile bölünebilme kuralı nedir? Örnekler ile 2'ye bölünebilme kuralı anlatımını sizler için derledik.
2.05.2021Eğitim
11 İle Bölünebilme Kuralı Nedir? Örnekler İle 11'e Bölünebilme Kuralı Anlatımı
11 İle Bölünebilme Kuralı Nedir? Örnekler İle 11'e Bölünebilme Kuralı Anlatımı1 asal sayı olarak öne çıkan 11 için, belli bir yapıya dayalı bölünebilme kuralı bulunur. Hem günlük yaşamda kullanılmakta hem de öğrenciler için büyük bir öneme sahip olmaktadır. Peki 11 ile bölünebilme kuralı nedir? Örnekler ile 11'e bölünebilme kuralı anlatımı üzerine merak edilenler.
2.05.2021Eğitim
İnşaat malzemesine ‘yenileme’ dopingi
İnşaat malzemesine ‘yenileme’ dopingiDaralan yeni inşaat pazarına rağmen inşaat malzemeleri sanayisi, yurt içi ve yurt dışında büyümeye devam etti. Koronavirüs salgını döneminde ihracatını değer olarak 21 milyar dolar seviyesinde koruyan sektör, yurt içinde ise ‘yenileme’ talebiyle büyüdü. 2020 yılında inşaat malzemeleri sanayi üretimi yüzde 9’un üzerinde büyüme oranına ulaşırken bu sayede, bilgi ve iletişim faaliyetleri sektörü ardından ikinci sırada yer aldı.
2.05.2021Ekonomi
Hayali için İstanbul’da
Hayali için İstanbul’daArnavutluk’un tanınmış iş insanlarından Sarah Haderi, uzun süredir üzerinde çalıştığı albüm çıkarma hayalini gerçeğe dönüştürmek için Türkiye’yi tercih etti.
2.05.2021Cadde
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!"Kan, ter ve saygı! İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın...
1.05.2021Ege
Cumhurbaşkanı’na tüm kamuda ‘disiplin amiri’ yetkisi
Cumhurbaşkanı’na tüm kamuda ‘disiplin amiri’ yetkisiMemurların 1982’den beri yürürlükte olan disiplin yönetmeliği, Cumhurbaşkanı kararıyla değişti. Dün Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği ile kamudaki disiplin kurullarının yapısı, disiplin amirlerinin yetkileri ve disiplin soruşturmalarının usulleri yeniden belirlendi.
1.05.2021Siyaset
İSMEK enerjiyi doğadan alacak
İSMEK enerjiyi doğadan alacakMevcut binalarında yenilenebilir enerjiye dönüşümünü sağlayacak “procuRe projesi”nden İBB’ye güzel haber geldi. İstanbul’un da aralarında bulunduğu altı şehir için 8 milyon euro’luk AB fonu başvurusu kabul edildi.
1.05.2021Gündem
'Timsahlar' göreve hazır!
'Timsahlar' göreve hazır!Türk Silahlı Kuvvetlerinin hem karada hem de denizde harekat icra edebilen gücü amfibi deniz piyadeleri, derin sulardaki zorlu görevlere milli gemilerdeki eğitimlerle hazırlanıyor. Yerli ve milli amfibi gemileri, 138,75 metrelik boyları ve 19,60 metrelik enleriyle, amfibi deniz piyadelerinin çeşitli senaryolardaki eğitimlerine platform oluyor.
30.04.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek, uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı hangi tarihte sona erecek?
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek, uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı hangi tarihte sona erecek?Pandemi döneminde çalışanların mağdur edilmemesi için devlet tarafından çıkarılan işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile Resmi Gazetede yayımlanan karara göre işten çıkarma yasağı süresi uzatıldı. 17 Mayıs'ta sona erecek olan İşten çıkarma yasağı 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı.
30.04.2021Ekonomi
ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptı
ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptıASELSAN, eklemeli imalat amaçlı 3 boyutlu yazıcıların geliştirilip üretilmesinde önemli bir kabiliyeti ülkeye kazandırmaya hazırlanıyor.
30.04.2021Teknoloji
Tam kapanma destek paketi var mı? Tam kapanmada devlet desteği olacak mı 2021?
Tam kapanma destek paketi var mı? Tam kapanmada devlet desteği olacak mı 2021? Tam kapanma destek paketi ile ilgili gelişmeler aranıyor. Son dakika haberlerini yakından takip eden vatandaşlar, tam kapanma süresi boyunca devlet desteği var mı, olacak mı sorularını araştırıyor. Koronavirüs salgını döneminde çalışanlara birçok destek paketi sağlandı. Halen devam eden destek paketleri arasına yenileri eklenecek mi? Tam kapanma destek paketi var mı, 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tam kapanmada devlet desteği olacak mı?
30.04.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağının uzatılması kararı Resmi Gazete'de
İşten çıkarma yasağının uzatılması kararı Resmi Gazete'deCumhurbaşkanı Kararı ile işten çıkarma yasağı, 17 Mayıs'tan itibaren 30 Haziran'a kadar uzatıldı.
30.04.2021Gündem
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyor
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyorToplam portföy büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye çıkaran Re-Pie Portföy, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını büyütmek üzere Re-Pie Arf Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurarak Arf Bio Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş’yi bünyesine kattı.
29.04.2021Vitrin
Fransa Genel Kurmay Başkanlığı e-bildiriye imza atan askerlere yaptırım uygulayacak
Fransa Genel Kurmay Başkanlığı e-bildiriye imza atan askerlere yaptırım uygulayacakFransa Genelkurmay Başkanı François Lecointre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a iç savaş uyarısının yapıldığı e-bildiriye imza atan, aralarında emekli generallerin de bulunduğu askerlere yaptırım uygulanacağını bildirdi.
29.04.2021Dünya
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırak
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırakBahçeli, “Bay Başkan, Cumhur İttifakı’nı nasıl yıkarım, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım diye hesap yapmayı bırak” dedi ve devam etti: Türk milletine sözde soykırım iftirası atacak en son ülke bile siz değilsiniz
28.04.2021Siyaset
Bir Sayının Çarpma İşlemine Göre Tersi Ne Demektir?
Bir Sayının Çarpma İşlemine Göre Tersi Ne Demektir?Matematikte birçok farklı işlem vardır ve her bir işlem sonucu etkin biçimde ortaya çıkarma olanağı sağlar. Bunlar içerisinde öğrencileri mutlaka öğrenmesi gerektiği konulardan biri çarpma işlemleri ile bir sayının tersidir. Peki bir sayının çarpma işlemine göre tersi ne demektir? İşte bu konuda hakkında merak edilenler.
27.04.2021Eğitim
BBP lideri Destici'den Biden'ın 'soykırım' ifadesine sert tepki
BBP lideri Destici'den Biden'ın 'soykırım' ifadesine sert tepkiBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türklerin kurduğu devletler, tarihin hiçbir döneminde, hiçbir topluluğa, hiçbir farklı millete, hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi inanca mensup olursa olsun, bırakın soykırım yapmayı, zulüm dahi yapmamışlardır." dedi.
27.04.2021Siyaset
Kareköklü Sayılar Konu Anlatımı - Toplama, Çarpma, Bölme Ve Çıkarma İşlemleri Nasıl Yapılır?
Kareköklü Sayılar Konu Anlatımı - Toplama, Çarpma, Bölme Ve Çıkarma İşlemleri Nasıl Yapılır?Kareköklü sayılar konusu, genellikle MEB’in her yıl tüm sınavlarda sorduğu sorulardan birisidir. Kareköklü sayılar konusunda aslında en fazla sorulan soruların başında 4 işlem gelmektedir. 4 işleme dayanan kareköklü sayılarda işlemlerin nasıl yapıldığını bildiğiniz sürede sınavlarda da daha yüksek puanlar elde edebilirsiniz. Bu konu anlatımında kareköklü sayılar ve bu sayılarda 4 işlem kurallarını sizler için derledik.
27.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazeteeğitimmatematikabdafganistan

Çıkarma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.