Çocuk Deneyleri

Çocuk Deneyleri

Son dakika çocuk deneyleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk deneyleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk deneyleri haber sayfamızda...

Çocuk Deneyleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80 çocuk deneyleri haberi bulunmuştur.
Deney: Şekeri farklı ısılarda çözelim!
Deney: Şekeri farklı ısılarda çözelim!Evde kolaylıkla yapabileceğin ve çok eğleneceğin bir deney önerimiz var. İhtiyacın olan malzemeleri bulmak bile çok kolay.
26.10.2021Bilim ve Çocuk
Görünmez yazılar deneyi
Görünmez yazılar deneyiHokus pokus diyerek bu deneye başlayabilirsin. Çünkü "Bu işin içinde biraz sihir mi var?” diyeceğin bir deney bu!
13.10.2021Bilim ve Çocuk
Sabun ve karabiber deneyi yapalım!
Sabun ve karabiber deneyi yapalım!Sabun ve karabiberle eğlenceli bir deney yapalım mı? Önce malzemelerini hazırla ve eğlenceye hazır ol.
30.06.2021Bilim ve Çocuk
Pipet ile patates delme deneyi nasıl yapılır?
Pipet ile patates delme deneyi nasıl yapılır?Patates, yemeği çok sevdiğimiz bir sebze. Hele patates kızartması köfteyle beraber ne de güzel olur. Neyse şimdi midemizi unutalım ve bir deney üzerinde çalışmaya başlayalım.
16.06.2021Bilim ve Çocuk
Sihirli çubuk şeker deneyi yapalım
Sihirli çubuk şeker deneyi yapalımÇubuk şekerin tadını çok seviyoruz ama onunla bir deney yapmaya ne dersin? Tadıyla çok sevilen şekerler sihirbaz olacak birazdan…
21.05.2021Eğlence
Su deneyleri: Akış hızlandırma
Su deneyleri: Akış hızlandırmaYine bilimin akıl almaz deneylerinden biriyle karşındayız. Hazırsan merak edilen deneylerden birine daha başlayalım.
13.04.2021Bilim ve Çocuk
Deney yapalım: Suda Yükselen Mum Deneyi
Deney yapalım: Suda Yükselen Mum DeneyiYine evde kolaylıkla yapabileceğin bir deneyle buradayız. Malzemelerini hazırla ve hemen bize katıl.
17.03.2021Bilim ve Çocuk
Deney yapalım: Birlikten Kuvvet Doğar
Deney yapalım: Birlikten Kuvvet DoğarYine evde kolaylıkla yapabileceğin bir deneyle buradayız. Malzemelerini hazırla ve hemen bize katıl.
16.03.2021Bilim ve Çocuk
Deney yapalım: Sihirli oklar
Deney yapalım: Sihirli oklarYine evde kolaylıkla yapabileceğin bir deneyle buradayız. Malzemelerini hazırla ve hemen bize katıl.
15.03.2021Bilim ve Çocuk
Evde yapılabilecek basit deneyler
Evde yapılabilecek basit deneylerEvde canın sıkıldığı zaman yapabileceğin o kadar çok aktivite var ki! Bunlardan biri de basit deneyler. Büyüklerinden de onay alarak, onların gözetiminde yapabileceğin deney örnekleriyle karşındayız.
24.02.2021Bilim ve Çocuk
Kendini şişirebilen balonlar deneyi
Kendini şişirebilen balonlar deneyi“Anne, bana şu balonu şişirir misin?” ya da “Off, balon şişirmek ne de zormuş.” diyorsan sana çok güzel bir haberimiz var. Bir balonun kendi kendini şişirmesini sağlayabilirsin.
5.10.2020Bilim
Yumurta yutan canavar deneyi
Yumurta yutan canavar deneyiDoğru gördün, bu bir yumurta seven canavarın hikayesi aslında. Hem çok eğlenceli hem de gizemli bir deneye hazırsan başlayalım.
5.10.2020Bilim
Görünmeyen ateş deneyi
Görünmeyen ateş deneyiAynaya baktığında kendini görüyorsun değil mi? Bazen de gölgenin duvara yansımasını görüyorsundur mutlaka. Şimdi sana bir sır vereceğiz; ateşin gölgesi yoktur. Evet evet kibritin ucunda yanan alevin gölgesini göremezsin.
29.09.2020Bilim
Fasulye deneyi nasıl yapılır? Pamukta fasulye çimlendirme/büyütme deneyi
Fasulye deneyi nasıl yapılır? Pamukta fasulye çimlendirme/büyütme deneyiBir bitki nasıl gelişip büyür hiç düşündün mü? Bizler gibi bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemleri var mı acaba? Sana bir bitkiyi birkaç kolay adımda yetiştirip büyütebileceğini söylesek…
14.05.2020Bilim
Yerli aşı Turkovac'ta son durum! Prof. Dr. Akdoğan açıkladı
Yerli aşı Turkovac'ta son durum! Prof. Dr. Akdoğan açıkladıTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, yerli aşıda gelinen son noktayı açıkladı.
23.10.2021Gündem
Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında? Selçuk Bayraktar hayatı ve kariyeri...
Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında? Selçuk Bayraktar hayatı ve kariyeri... Selçuk Bayraktar kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar, babası Özdemir Bayraktar'ı kaybetti. Peki Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında nereli?
19.10.2021Gündem
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildi
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Hayvanlara eziyet, işkence, cinsel saldırı ve kötü muamele edenlere hapis cezası geliyor. Hayvanat bahçeleri, yunus parkları, kara ve su sirkleri kapatılıyor.
7.07.2021Gündem
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklama
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti "Hayvanları Koruma Kanunu" teklifini Meclis'e sundu. Hayvanlar mal olmaktan çıkarılıp, canlı statüsüne getiriliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı "Hayvanları Koruma Kanun" teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Petshoplarda kedi ve köpek satışının önüne geçilecek" dedi.
1.07.2021Siyaset
10 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
10 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te10 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
10.01.2021Haberler
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi! Çin aşısının geliş tarihi belli oldu
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi! Çin aşısının geliş tarihi belli olduGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin beklediği aşıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca güzel haberi verdi ve Çin aşısının pazar gecesi Türkiye'ye gelmek üzere yola çıkacağını belirtti. Aşının koruyuculuğunun yüzde 91,25 oranında olduğunu belirten Koca İngiltere'de görülen mutasyonla ilgili de "İngiltere'dekine benzer bir mutasyona rastlamadık ama genom analizi yaparak bununla ilgili daha net bir şey söylemek mümkün." dedi.
24.12.2020Gündem
Çocukların çekildiği sosyal deneylere suç duyurusu
Çocukların çekildiği sosyal deneylere suç duyurusuDiyarbakır'da, çocuk işçilerin görüntülerinin çekilerek sosyal medyada paylaşıldığı sosyal deneyler için Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Bu deneylerde çocukların istismarının söz konusu olduğunu belirten Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Mehmet Emin Çoban, hem Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin hem anayasanın hem de çocukları koruma kanununun ihlal edildiğini savunarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
18.10.2020Gündem
Çocuk işçilerin olduğu sosyal deneyler hakkında suç duyurusu!
Çocuk işçilerin olduğu sosyal deneyler hakkında suç duyurusu!Diyarbakır'da, çocuk işçilerin görüntülerinin çekilerek sosyal medyada paylaşıldığı sosyal deneyler için Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Bu deneylerde çocukların istismarının söz konusu olduğunu belirten Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Mehmet Emin Çoban, hem Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin hem anayasanın hem de çocukları koruma kanununun ihlal edildiğini savunarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
18.10.2020Haberler
Son dakika... Bakan Koca alarm veren illerimizi açıkladı! Yüz 50 artış var
Son dakika... Bakan Koca alarm veren illerimizi açıkladı! Yüz 50 artış varGelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada son 1 ayda artış olan ve azalma olan illeri tek tek açıkladı. Öte yandan Türkiye'de son 24 saatte 1671 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 57 kişi yaşamını yitirdi.
14.10.2020Gündem
Bursa'da pilot ve uzay insanı yetiştirecek merkez açılışa hazırlanıyor
Bursa'da pilot ve uzay insanı yetiştirecek merkez açılışa hazırlanıyorBursa'da uzay ve havacılık eğitimine yönelik tasarlanan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nin (GUHEM) inşasında çalışmaların son aşamaya geldiği bildirildi.
23.09.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Çocuk Deneyleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.