Çöp Kutusu

Çöp Kutusu

Son dakika çöp kutusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çöp kutusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çöp kutusu haber sayfamızda...

Çöp Kutusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 266 çöp kutusu haberi bulunmuştur.
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun  Kompozisyon Örnekleri
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon ÖrnekleriCanlı varlıkların yaşamlarını sürdükleri ortama çevre denir. Tüm canlıların ortak yaşam alanı olan çevrenin temiz tutulması yaşanabilir olması için temiz tutulmalıdır. Çevre olmadan canlı varlıkların yaşamını sürdürmesi imkansızdır. Daha sürdürülebilir bir yaşam için çevreye ihtiyaç duyulur. Ormanlar, hava, su, dağlar, toprak çevrenin içerisinden yer alır. Çevre kirliliği ise insan eli ile çevrenin kirletilmesine denir. Türkçe derslerinde özellikle çevrenin önemini vurgulamak için çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon ödevleri verilir. Kısa ve uzun çevre ile ilgili kompozisyon örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2022 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Yaşam
Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2022: Telefondan Silinen Resimleri Programsız Geri Getirme
Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2022: Telefondan Silinen Resimleri Programsız Geri GetirmeAkıllı cep telefonları günümüzde insan hayatının en önemli araçlarından biri haline gelmiştir. Bazı anları ölümsüzleştirmek isteyen kişiler için video ve fotoğraf makinesi yerine geçer. Özellikle resim, video ve depolama aracı olarak kullanılan telefonlarda kişiler yanlışlıkla tüm verilerini silebiliyor. Android ve iOS telefondan silinen resimleri programsız geri getirme yöntemleri için “Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Antalya'da alarma geçiren çanta
Antalya'da alarma geçiren çantaAntalya’da çöp kutusuna bırakılan çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanı tarafından kontrol edilen çantanın boş olduğu belirlenirken, polisin çalışmalarını vatandaşlar adeta film gibi izledi.
24.04.2022Haberler
Antalya'da alarma geçiren çanta
Antalya'da alarma geçiren çantaAntalya’da çöp kutusuna bırakılan çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanı tarafından kontrol edilen çantanın boş olduğu belirlenirken, polisin çalışmalarını vatandaşlar adeta film gibi izledi.
24.04.2022Gündem
Boynuna çöp kutusu kapağı takılan köpeği belediye personeli kurtardı
Boynuna çöp kutusu kapağı takılan köpeği belediye personeli kurtardıKarabük'ün Eflani ilçesinde boynuna çöp kutusu kapağı takılan köpek belediye personeli tarafından kurtarıldı.
6.02.2022Haberler
Katy Perry nişanlısı Orlando Bloom'dan dert yandı
Katy Perry nişanlısı Orlando Bloom'dan dert yandı2020'de kızı Daisy Dove'u kucağına alarak ilk kez anne olma sevincini yaşayan şarkıcı Katy Perry, nişanlısı Orlando Bloom'un en kötü alışkanlığını katıldığı bir programda anlattı.
19.01.2022Cadde
Trump'ı kahraman olarak gören QAnon hareketi şimdi nerede?
Trump'ı kahraman olarak gören QAnon hareketi şimdi nerede?Tam bir yıl önce 6 Ocak 2021'de, görevden ayrılmak üzere olan eski ABD Başkanı Donald Trump'ı destekleyenler ABD'nin yasama organı Kongre'yi bastı. Çoğu, Trump'ı şeytana tapanları yenecek bir kahraman olarak gören QAnon hareketindendi. Doğrulayacak hiçbir kanıt olmamasına rağmen, milyonlarca Amerikalı hala QAnon hareketinin komplo teorisine inanmaya devam ediyor.
6.01.2022Dünya
Ambalajda geri dönüşüm rüzgârı
Ambalajda geri dönüşüm rüzgârıAmbalaj kullanımının yükselişe geçmesiyle geri dönüşümlü ürünlerin payı giderek artıyor. Türkiye’de ambalajlarda geri dönüşüm oranının yüzde 50 olduğu belirtiliyor.
4.01.2022Ekonomi
Bebeğini çöp kutusuna atmış
Bebeğini çöp kutusuna atmışBBC'nin haberine göre, Mauritius'taki havaalanı personeli, bir uçağın tuvaletinin çöp kutusu tuvaletinde terk edilmiş yeni doğmuş bir erkek bebek buldu.
3.01.2022Dünya
Parayı nereye harcayacaklarını şaşırdılar! Altın klozete astronomik fatura, dağı vurmak için top...
Parayı nereye harcayacaklarını şaşırdılar! Altın klozete astronomik fatura, dağı vurmak için top...Bir araştırmada, bazı zenginlerin akla gelmeyen harcamalar yaptığı ortaya çıktı. "The Sun" gazetesinin haberine göre, milyonerler evlerine pırlantalı altın tuvalet yaptırmak için de astronomik faturalar ödüyor.
26.12.2021Dünya
Çöple birlikte 5 saat gezdi!
Çöple birlikte 5 saat gezdi!Avustralya'da bir kişi, komşusunun "çöpleri dışarı çıkarması" isteğini fazlasıyla ciddiye aldı.
25.12.2021Dünya
Alman kadın kenti karıştırdı! Çöp kutularını devirdi, şişeleri araçlara attı
Alman kadın kenti karıştırdı! Çöp kutularını devirdi, şişeleri araçlara attıAntalya'nın Manavgat ilçesinde bir anda ortaya çıkıp caddelerde çöp kutularını devirip, şişeleri araçların üzerine fırlatan, üzerindeki kıyafetleri çıkarıp ilginç hareketler yapan Alman uyruklu kadın, polisi alarma geçirdi. Alman kadın polislerin yardım teklifini kabul etmeyerek caddede yürüyüp gözden kayboldu.
30.11.2021Gündem
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem
Çalılık Deresi’nden 55 torba dolu çöp çıktı
Çalılık Deresi’nden 55 torba dolu çöp çıktıBodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleriyle, 2 yılı aşkın süredir ilçede çalışmalar yürüten ‘Misgibi1Bodrum’ gönüllüleri, Müskebi Mahallesi’nden geçen Çalılık Deresi’nde temizlik etkinliği gerçekleştirdi.
6.10.2021Ege
Bostanlı sahili yeşile büründü
Bostanlı sahili yeşile büründüKarşıyaka’da Bostanlı sahilini deniz marulu olarak bilinen ‘ulva lactuca’ adlı yeşil renkli yosunlar kapladı.
6.10.2021Ege
İzmirlileri üzen manzara! 'Hoş olmayan bir görünümü var'
İzmirlileri üzen manzara! 'Hoş olmayan bir görünümü var'İzmir'in Karşıyaka ilçesinde sahili, 'deniz marulu' olarak bilinen 'ulva lactuca' adlı yeşil renkli yosunlarla kaplandı. Sahile yürüyüş için gelen; Koral Özdemir "Müsilaj olayının ardından hepimiz tedirginiz. İlk gördüğümde de müsilaj olabilir mi diye aklımdan geçirdim. Sonrasında deniz marulu olduğunu öğrendim. Çok etkileyici ve hoş olmayan bir görünümü var" dedi.
5.10.2021Gündem
İzmir'de deniz yeşile büründü
İzmir'de deniz yeşile büründüİzmir'in Karşıyaka ilçesinde sahili, 'deniz marulu' olarak bilinen 'ulva lactuca' adlı yeşil renkli yosunlarla kaplandı. Sahile yürüyüş için gelen; Koral Özdemir "Müsilaj olayının ardından hepimiz tedirginiz. İlk gördüğümde de müsilaj olabilir mi diye aklımdan geçirdim. Sonrasında deniz marulu olduğunu öğrendim. Çok etkileyici ve hoş olmayan bir görünümü var" dedi.
5.10.2021Gündem
Yedik içtik kirlettik
Yedik içtik kirlettikBayramı İstanbul’da geçirenler, Belgrad Ormanı’na akın etti. Mangal yakıp piknik yapanlardan geriye, çöp dağları kaldı
23.07.2021Gündem
Bahçede yemek yerken sineklerden nasıl kurtulursunuz?
Bahçede yemek yerken sineklerden nasıl kurtulursunuz?Sinekler masanızın etrafında dönüyor ve dışarıda hayatınızı zorlaştırıyorsa, doğal ürünlerle onları korkutup uzaklaştırın. Örneğin, yemek masasına küçük bir bardak beyaz sirke koyun, ama aynı zamanda terasın her yerine: bu uçan böcekler güçlü kokudan çok rahatsız olur. Aynı şekilde, sineklerden kurtulmak için limon sardunya veya fesleğen gibi güçlü kokulara sahip bitkiler de yerleştirebilirsiniz.
16.07.2021 Püf Noktaları
Mutfağınızı tasarlamadan önce bilmeniz gerekenler
Mutfağınızı tasarlamadan önce bilmeniz gerekenlerMutfağımız evimizin en kolay dağılan ve kirlenen alanların başında gelir. Mutfağın düzeni, hem işlevi hem de kolay toplanabilmesi açısından önemlidir. Gelin işi baştan sıkı tutalım ve mutfağa uzun vadeli rahat edeceğiniz bir düzen kuralım. Mutfak yaptırmak istiyorsanız bu bilgilere ihtiyacınız olabilir.
24.05.2021Püf Noktaları
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler22 Nisan Dünya Günü sözlerini derledik. Dünya günü hakkında gelişmeler aranıyor. Dünya güzelliklerine ve yaşamına yönelik kutlamaları içeren 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler ve mesajlar dikkat çekiyor. İlk kez 1969 yılında ortaya atılan fikir doğrultusunda her yıl çeşitli etkinlilerle kutlanan Dünya Günü nedir, ne zaman kutlanır? İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri haberlerimizde.
22.04.2021Gündem
Fünye ile patlatılan poşetten çöp çıktı!
Fünye ile patlatılan poşetten çöp çıktı!Zonguldak’ta, cadde üzerindeki çöp kutusu yanına bırakılan poşet paniğine neden oldu. Polis, caddeyi araç ve yaya trafiğine kapattı. Geniş önlemlerin alınması ile fünye ile patlattığı poşetten çöp çıktı.
25.02.2021Gündem
Söke, üretime odaklanacak
Söke, üretime odaklanacakSöke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Söke Ovası’nda bazı üreticilerle bir araya geldi...
3.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Çöp Kutusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.