Çözümü

Çözümü

Son dakika çözümü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çözümü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çözümü haber sayfamızda...

Çözümü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.493 cozumu haberi bulunmuştur.
Guterres 27 Eylül'de Tatar ve Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacak
Guterres 27 Eylül'de Tatar ve Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacakBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 27 Eylül pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü bir görüşme yapacak.
25.09.2021Dünya
Opel Mokka-e, 2022'nin ilk yarısında Türkiye’de
Opel Mokka-e, 2022'nin ilk yarısında Türkiye’deAlman otomotiv devi Opel’in Haziran ayında ilk kez satışa sunduğu yeni Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonu Mokka-e, 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.
24.09.2021Otomobil
Ticaret Bakanı Muş'tan iki ayda ikinci Irak ziyareti
Ticaret Bakanı Muş'tan iki ayda ikinci Irak ziyaretiTicaret Bakanı Mehmet Muş, hafta sonu Irak'a yapacağı ziyaret kapsamında, iki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için Bağdat ve Erbil'de temaslarda bulunacak.
24.09.2021Ekonomi
‘Cumhur İttifakı bizim adayımızı belirleyemez’
‘Cumhur İttifakı bizim adayımızı belirleyemez’Kuşoğlu, cumhurbaşkanı adaylığı için “İktidar her gün bu konuyu tartıştırıyor. Amacı karşısına çıkacak ittifakın adayını belirlemek. Onlar bizim adayımızı belirlemek istiyor. Biz buna fırsat vermeyiz” dedi.
24.09.2021Siyaset
Kula ve Selendi’nin sorunları ele alındı
Kula ve Selendi’nin sorunları ele alındıSalihli Ticaret ve Sanayi Odası, yetki alanında bulunan Kula ve Selendi’deki oda başkanlarını ortak istişare toplantısında bir araya getirdi.
24.09.2021Ege
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdi
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdiTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm sektörü içerisinde konaklama sektörümüzün yaşadığı olumsuz süreç dikkate alınarak KDV indiriminin 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması önemli ve gereklidir." dedi.
22.09.2021Ekonomi
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, ülke dışındaki kömür santrallerine verdikleri finansman desteğini keseceklerini bildirdi.
22.09.2021Dünya
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz'
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz'Kılıçdaroğlu, mektubunda, “Hep birlikte, ‘Sosyal Dünya’yı, inşa etmek zorundayız. Mültecilerin evlerine güvenli bir şekilde dönmelerini sağlamak için insan haklarına dayalı bütünsel bir çerçeveye ihtiyaç var” dedi.
22.09.2021Siyaset
‘Göç dalgasına tahammül yok’
‘Göç dalgasına tahammül yok’BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Afganistan ve Suriye’deki gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye krizinde insanlık onurunu kurtaran bir ülke olarak, artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır” dedi
22.09.2021Siyaset
‘Kürt sorununda adres Meclis’tir’
‘Kürt sorununda adres Meclis’tir’CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kürt sorunu tartışmasıyla ilgili şöyle konuştu: “10 yıl önce 22 maddeyle Türkiye’nin Kürt sorununa CHP’nin bakışını bir broşürle kamuoyuyla paylaştık...
22.09.2021Siyaset
‘Tek derdimiz kalacak yer bulmak’
‘Tek derdimiz kalacak yer bulmak’Kiralık ev ve yurt sıkıntısı devam eden öğrenciler, bu soruna çözüm bulunması için Barınamıyoruz Hareketi’ni başlattı. Farklı üniversitelerden ve bölümlerden öğrenciler bir araya gelerek, geceyi parklardaki çimlerde, banklarda geçiriyor.
22.09.2021Eğitim
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, BM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Biden konuşurken İsrail heyetine ayrılan koltuklar boş kalması dikkat çekti.
21.09.2021Dünya
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Yaşar Üniversitesi kampüsü büyüyor
Yaşar Üniversitesi kampüsü büyüyorYaşar Üniversitesi 2021-2022 akademik yılı Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle başladı.
21.09.2021Ege
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektup
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektupCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşmiş Milletler Dünya Barış Günü kapsamında, 96 siyasi partiye, "Sosyal Dünya'yı Kurmak ve Uluslararası Dayanışmayla Sığınmacı Sorununu Çözmek" başlıklı mektup gönderdi.
21.09.2021Siyaset
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kabul etti
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kabul ettiİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina'da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis tarafından kabul edildi.
21.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlarTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorunu, İslamofobi ve Doğu Akdeniz ile ilgili politikalarını, tutarsız, gerçek dışı ve tarafsızlıktan uzak olmakla eleştirdi.
21.09.2021Siyaset
‘Siyasi Ahlak Yasası artık çıkartılmalı’
‘Siyasi Ahlak Yasası artık çıkartılmalı’CHP’nin hukukçu kurmaylarından Ankara Milletvekili Levent Gök, ‘Siyasi Ahlak Yasası’nın çıkartılması gerektiğini belirterek, “Milletvekillerinin kamuyla iş yapması, kesinlikle iş ilişkileri sonlanmalıdır. Milletvekilleri bir işte çalışıyorlarsa kayyuma devretmeliler” dedi.
21.09.2021Siyaset
‘Tüm vatanımıza sahip çıkarız’
‘Tüm vatanımıza sahip çıkarız’CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak,  Ünal Çeviköz’ün tepki çeken “Mavi Vatan” sözleriyle ilgili “Biz CHP’yiz, mavi, yeşil, kahverengi tüm vatanımıza sahip çıkarız. Haklarımızı sonuna kadar savunuruz” dedi
21.09.2021Siyaset
Milliyet’in haberi imza kampanyasına dönüştü! Çocukların üstü açık kaldı!
Milliyet’in haberi imza kampanyasına dönüştü! Çocukların üstü açık kaldı!Kiralık ev bulmakta zorlanan ‘barınamayan’ üniversite öğrencileri Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda buluştu, geceyi banklarda uyuyarak geçirdi. Milliyet’in öğrencilerin yurt ve kiralık ev arayışıyla ilgili yaptığı ‘Bu oda 900 TL’ haberi tartışılmaya devam ediyor. Sosyal medyada fotoğrafın görüntülenme sayısı milyonlara ulaştı. Son olarak change.org, ‘Kiralara Üst Sınır Getirilsin!’ imza kampanyasının görseli olarak haberimize yer verdi. Bir grup öğrenci de, “Barınamıyoruz Hareketi”ni hayata geçirdi. Öğrenciler, dün Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda sabahladılar. Öğrenciler, “Komşunuz olmak yerine keyfimizden sokaklarda yatmıyoruz. Milyonlarca öğrencinin ortak hikâyesini anlatıyoruz” dediler.
21.09.2021Gündem
‘Eğer açık rıza yoksa alternatif sistem şart’
‘Eğer açık rıza yoksa alternatif sistem şart’KVKK, biyometrik doğrulama sistemi için rızası olmayanlara alternatif sistem istedi. Ekran kaydırma, klavyeye basma da davranışsal biyometrik veri oldu.
20.09.2021Ekonomi
Sındır’dan gaziler için kanun teklifi
Sındır’dan gaziler için kanun teklifi CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, 19 Eylül Gaziler Günü’nde gazilerin yaşlılık aylığı alabilmesindeki şartların iyileştirilmesi için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.
20.09.2021Ege
Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı SpaceX fırlatacak
Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı SpaceX fırlatacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretim ve test süreci 2022'de tamamlanması planlanan Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın fırlatma hizmeti temini sözleşmesinin, Türksat AŞ ile SpaceX firması arasında imzalandığını bildirdi.
17.09.2021Teknoloji
‘Derdinizi dinlemeye geldim’
‘Derdinizi dinlemeye geldim’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Ardahan’da ziyaretlerde bulundu.
16.09.2021Siyaset
‘Birlikte çalışmaya hazırız’
‘Birlikte çalışmaya hazırız’AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İl Başkan Yardımcıları Melek Eroğlu, Dilaver Kişili ve Cuma Kadir Karakayalı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Çalışmaları hakkında bilgi veren Gappi, “Cemiyetimizin basın meslek örgütü olarak en önemli amacı mesleğimiz ve kentimiz için çalışmalar yapmak, mesleğimizin çıtasını yükseltmek” dedi.
16.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirson dakika haberlerCHPgazete

Çözümü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.