Cumhurbaşkanı Adayı

Cumhurbaşkanı Adayı

Son dakika cumhurbaşkanı adayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cumhurbaşkanı adayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cumhurbaşkanı adayı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanı Adayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.681 cumhurbaskani adayi haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala davasına ilişkin açıklaması ile ilgili olarak, "Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız; ama dışarıdan müdahaleye kapı açacak bir yönetimi de kabul etmeyiz" dedi.
20.10.2021Siyaset
Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir
Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktirCNN Türk canlı yayınında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, büyükelçilerin Osman Kavala çağrısıyla ilgili, "Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir." dedi. Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına da değindi. Kurtulmuş, "İmamoğlu'na tavsiyem, İstanbul ile ilgilensin. İstanbul'un devasa problemleri çözmek için gayret etsin. O kendisini seçim döneminde sanıyor." ifadelerini kullandı.
20.10.2021Haberler
AK Partili Karaaslan: Kürtlerin en büyük sorunu PKK ve onların yandaşları sorunuydu
AK Partili Karaaslan: Kürtlerin en büyük sorunu PKK ve onların yandaşları sorunuyduAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Kürtlerin sorunu vardı evet. Ama Kürtlerin en büyük sorunu terör örgütü PKK ve onların yandaşları sorunuydu. En çok öncelikli olarak bir cesur yüreğin çıkıp bunu haykırması gerekiyordu. Ve o cesur yürek Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıkıp bunu haykırdı." dedi.
16.10.2021Siyaset
Le Pen cumhurbaşkanı seçilirse rüzgar türbinlerini kaldıracak
Le Pen cumhurbaşkanı seçilirse rüzgar türbinlerini kaldıracakFransa'da aşırı sağcı Birlik Partisinin lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde rüzgar türbinlerini kaldıracağını belirtti.
14.10.2021Dünya
‘Huzur bozacak tavrımız olmaz’
‘Huzur bozacak tavrımız olmaz’SP lideri Karamollaoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu, ‘siyasi cinayetler’ iddialarına ilişkin “Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir tavır, hiçbir davranış bizden olmayacaktır. Biz halkımızı sükûnete davet ediyoruz” dedi...
12.10.2021Siyaset
‘İncirlik’i kapatın’
‘İncirlik’i kapatın’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret etti.
12.10.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na tepki
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "siyasi cinayet" açıklamasına ilişkin, "Eğer bildiğin bir şey varsa Sayın Kılıçdaroğlu söyle. Dilinin altında bakla neyse onu da ortaya çıkar." dedi.
11.10.2021Siyaset
Prof. Dr. Ayaydın'dan Millet İttifakı adayıyla ilgili CNN TÜRK'te flaş açıklama
Prof. Dr. Ayaydın'dan Millet İttifakı adayıyla ilgili CNN TÜRK'te flaş açıklamaProf. Dr. Aydın Ayaydın, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında siyasi kulislerde konuşulan ve merak edilen soruları yanıtladı. Prof. Dr. Aydın Ayaydın, "Hem CHP tavanında hem de tabanında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı adaylığı benimsenmiş durumda" dedi.
11.10.2021Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı iddialarına ilişkin, ''Bugün için böyle bir tartışmayı çok doğru bulmuyorum ve yapay bir tartışma olarak görüyorum. Düşüncelerim değişmedi. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak daha önce ifade ettiğim düşüncelerim gene değişmedi. Bundan sonra da değişmeyecek'' dedi.
11.10.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir
AK Parti'li Akbaşoğlu: Yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilirAK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, "2017 Nisanı'ndan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devreye girmiştir. 2017'den sonra yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir" dedi.
8.10.2021Siyaset
‘Guguk Kuşu’nu yaşıyor gibiyiz’
‘Guguk Kuşu’nu yaşıyor gibiyiz’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. TBMM’de yeni dönemin ilk grup toplantısını yapan Akşener’in konuşması partililer tarafından “Başbakan Akşener” sloganlarıyla kesildi. Akşener konuşmasında özetle şunları söyledi:
7.10.2021Siyaset
'Adayımız iYi Parti ve HDP’den oy alacak'
'Adayımız iYi Parti ve HDP’den oy alacak'IMillet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının hem İYİ Parti hem de HDP seçmeninin oy vereceği bir isim olacağını belirten CHP’li Atıcı, “Büyük ihtimalle Kemal Kılıçdaroğlu olur. Aday olduktan sonra bile genel başkanlığı bırakabilir” dedi.
7.10.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyeti
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyetiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6 siyasi partinin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' çalışmalarına ilişkin TBMM'de yaptıkları toplantı ile ilgili, "Millet başkanlık sistemine 'evet' diyerek büyük bir destan yazdı. Halkın aldığı yetkiyi vermeyeceğinden dolayı bu çalışmalar siyasi irtica faaliyeti. Bu tür toplantılara beyhude bakıyoruz" dedi.
6.10.2021Siyaset
Meral Akşener: Ben cumhurbaşkanlığa talip değilim
Meral Akşener: Ben cumhurbaşkanlığa talip değilimİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanlığa talip değilim. Ama seçimlerden 1'inci parti olarak çıkmaya ve bunu hep birlikte başardığımızda, 'İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'in ilk başbakanı olmaya talibim" dedi.
6.10.2021Siyaset
‘MHP seçimlere şimdiden hazır’
‘MHP seçimlere şimdiden hazır’MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’nin 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle genel ve yerel seçimler için yoğun bir çalışma sürecine girdiğini belirtti.
5.10.2021Siyaset
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalarİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'başbakanlığa talibim' çıkışına AK Parti'den yorum geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Muhalefet Erdoğan karşısında kazanamayacağını görüyor. Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar." dedi. Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına da değinen Dağ, "Millete verebileceğimiz en büyük hizmet bu olur." ifadesini kullandı.
4.10.2021Siyaset
‘Kim aday olur hiç konuşmadık’
‘Kim aday olur hiç konuşmadık’Bu sistemin Türkiye’yi felakete götürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için ilkeler belirlendikten sonra cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunun gündeme geleceğini söyledi
4.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması: Alınan bir karar yok
Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması: Alınan bir karar yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı olarak bizim daha cumhurbaşkanlığı konusunda bir araya gelip konuşmuşluğumuz yok. Dolayısıyla kim cumhurbaşkanı adayı olacak, o konuda alınan bir karar da yok... Ali mi olsun cumhurbaşkanı, yok Veli olacak, yok öbürü istifa edecek, yok öbürü şu olacak, yok öyle bir şey" dedi.
3.10.2021Siyaset
MHP'li Özdemir: Hem CHP hem İP, Türkiye için milli güvenlik tehdidi
MHP'li Özdemir: Hem CHP hem İP, Türkiye için milli güvenlik tehdidiMHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Hem CHP hem de İP, Türkiye için açık bir milli güvenlik tehdididir. Lafa gelince Atatürk’ü ağzından düşürmeyen CHP yönetimi, teslimiyet ve ihanette adeta aslını tanımayarak, Atatürk’e en büyük ihaneti yapmaya başlamıştır. PKK’nın küçük partisi HDP, büyük partisi CHP, yancısı ise İP olmuştur” dedi.
2.10.2021Siyaset
‘Paris İklim Anlaşması’nın gerekleri yerine getirilmeli’
‘Paris İklim Anlaşması’nın gerekleri yerine getirilmeli’CHP’nin Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Paris İklim Anlaşması’nın önümüzdeki hafta Meclis’e geleceğini belirterek, “Biz destek vereceğiz. Hükümet bir takvim önerisi getirecek, ama filtresiz çalışan termik santrallerin hemen kapanması gerekiyor” dedi.
2.10.2021Siyaset
Karamollaoğlu'ndan Akşener'e ziyaret
Karamollaoğlu'ndan Akşener'e ziyaretSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.
30.09.2021 Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 2023 seçimleriyle ilgili açıklama
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 2023 seçimleriyle ilgili açıklamaAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Milletimizin oylarıyla referandumda Türkiye, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti. Önümüzdeki 2023 seçimlerinde başbakanlık için bir oylama yapılmayacak." dedi.
28.09.2021Siyaset
‘Akşener, birleştiren bir başbakan olacak’
‘Akşener, birleştiren bir başbakan olacak’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa adayım” açıklamasının ardından “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden parlamenter sisteme geçiş sürecine” ilişkin yeni bir tartışma başladı.
28.09.2021Siyaset
HDP: İttifakta yer almayacağız
HDP: İttifakta yer almayacağızHDP Eş Genel Başkanı Buldan yaptığı açıklamada "Herhangi bir ittifak içinde yer alma arayışımızın olmadığını açıklıkla vurguluyoruz." ifadelerini kullandı. Buldan, "Türkiye'nin çözmesi gereken en köklü sorunu Kürt sorunudur. Meclis, diyalog ve çözüm zeminini kurarak, demokratik müzakere yöntemleriyle tüm toplum için geleceğin kazanılmasına önayak ve odak olmalıdır." dedi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, HDP'nin kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Selvi, "Bence açıklamanın manşeti cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda verdikleri mesaj. HDP 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifaka dahil olmayacağını ama cumhurbaşkanı adayı da çıkarmadan ilkeleri ve şartları müzakere etmeye hazır olduklarını söyledi." şeklinde konuştu.
27.09.2021Siyaset
‘Millet İttifakı tek aday çıkaracak’
‘Millet İttifakı tek aday çıkaracak’CHP’li Gürsel Tekin, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda, “Büyük olasılıkla önümüzdeki süreçte tek adayla halkın karşısına çıkacağız” dedi.
27.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

CHPSON DAKİKAmillet ittifakımeral akşenerKEMAL KILIÇDAROĞLU

Cumhurbaşkanı Adayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.