Danışmanlık

Danışmanlık

Son dakika danışmanlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan danışmanlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan danışmanlık haber sayfamızda...

Danışmanlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.109 danismanlik haberi bulunmuştur.
Danışmanlık hizmeti alınacak
Danışmanlık hizmeti alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstinye Üniversitesi danışmanlık hizmeti alacak.
1.03.2021Ekonomi
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet AçıkmeşeBBC Türkçe'ye konuşan Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe, NASA'nın Mars misyonunda görev alıyor. Mars'a araştırma için indirilen son iki uzay aracı Curiosity ve Perseverance'ta, bir Türk bilim insanının da imzası var: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe ODTÜ İnşaat Mühendisliği'ni 1992'de bitirdikten sonra Purdue Üniversitesi'nden burs alarak yüksek lisans ve ardından doktorasını tamamladı.
1.03.2021Teknoloji
Siber tehdit için önlem...
Siber tehdit için önlem...Denetim, vergi ve danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren KPMG Türkiye, siber güvenlik hizmetlerinde çıtayı yükselttiğini duyurdu.
1.03.2021Ekonomi
‘Bizi köle gibi çalıştırıyorlar’
‘Bizi köle gibi çalıştırıyorlar’Türkiye’de bakıcılık yapan Özbek ve Türkmen kadınlar, çocuk bakımı için bulundukları evlerde başka işleri yapmaya da zorlandıklarını söylüyor. Köle gibi çalıştırıldıklarını anlatan kadınlar, ‘Çocuk uyuduğunda, sizin oturmanızdan rahatsız olan aileler var’ diyor
1.03.2021Gündem
'Bakıcıları bir robot olarak görmeyin'
'Bakıcıları bir robot olarak görmeyin'Özellikle çalışan anne-babaların en büyük sorunu, çocuğuna iyi bir bakıcı bulmak. Bakıcı danışmanı Karakuş, ‘Maaşını veriyorum, gerisi beni ilgilendirmez’ diyen aileleri uyarıyor: ‘Bakıcılar robot değil. Onlara mutluluk verin, mutluluk alın’
28.02.2021Gündem
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç var
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç varTürkiye’nin kutuplaşmadan çıkması gerektiğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Anayasa değişikliği için her şeyden önce doğru siyasi iklime, yürürlükte olan anayasaya uyan bir siyasi anlayışa ihtiyaç var” dedi
28.02.2021Siyaset
Seyfiye Ne Demek? Seyfiye Sınıfının Temsilcileri Ve Görevleri Nelerdir?
Seyfiye Ne Demek? Seyfiye Sınıfının Temsilcileri Ve Görevleri Nelerdir?Osmanlıcada seyf kelimesi kılıç, Seyfi ise kılıçla ilgili olan demektir. Asker sınıfını tanımlamak içinse seyfiye kelimesi kullanılırdı. Osmanlı Devleti fethettiği topraklardaki genç erkekleri eğitime tabi tutarak ordusuna katıyordu. 15. yüzyılda, devşirme usulü ile seyfiye sınıfında yer alan askerlerden oluşan birliğe Yeniçeri Ocağı adı verildi. Seyfiye ne demek? Seyfiye sınıfının temsilcileri ve görevleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.02.2021Eğitim
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracak
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracakHollanda ve Türkiye Ticaret Odası Derneği (CNNT) Başkan Yardımcısı Peter Wolters, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sağlam, dayanıklı ve kısa tedarik zincirlerinin gerekliliğini artırdığını belirterek, "Özellikle yakında üretim (nearshoring), Türkiye ve Hollanda arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişiminde yeni bir teşvik oluşturacak. 2021'de insan kaynağı noktasında Türk yetenekleri ile Hollandalı girişimcilerin yakın olması bekleniyor." dedi.
27.02.2021Ekonomi
Son dakika! Türkiye’den sert F-35 ve S-400 açıklaması: Müstakil kullanacağız
Son dakika! Türkiye’den sert F-35 ve S-400 açıklaması: Müstakil kullanacağızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar Gara'daki PKK katliamı hakkında açıklamalarda bulundu. ABD'nin F-35 ve S-400 tutumunu sert sözlerle eleştiren Bakan Akar, "S-400 meselesi üzerinden ülkemize F-35 başta olmak üzere birtakım kısıtlamalar uygulanması müttefiklik ruhuna uygun değil." dedi.
26.02.2021Siyaset
Dijital Anadolu Canlı Yayınları çevrim içi düzenlendi!
Dijital Anadolu Canlı Yayınları çevrim içi düzenlendi!Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde, üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkı sağlama hedefiyle hayata geçirilen "Dijital Anadolu Projesi", dördüncü yılına "Yeni Ekonomi ve Dijitalleşme" teması ile başladı.
26.02.2021Teknoloji
Ar-Ge’ye en fazla bütçe ayıran Gazi Üniversitesi
Ar-Ge’ye en fazla bütçe ayıran Gazi ÜniversitesiYükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin performansının değerlendirildiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020”deki kriterler arasında yer alan üniversitelerin bütçe ve finansmanına ilişkin verileri açıkladı.
26.02.2021Eğitim
Çare İzmir Tarımı
Çare İzmir Tarımıİzmir Tarımı modelini başarıyla hayata geçiren Başkan Tunç Soyer, “Kırsalda kalkınmayı sağlayacağız ve su tüketimini yüzde 50 azaltarak kuraklığın da önünü keseceğiz” dedi
26.02.2021Ege
Fransa'da flaş iddia! 'Koronavirüs taşıyan sağlık çalışanları işe gitmeye devam etti'
Fransa'da flaş iddia! 'Koronavirüs taşıyan sağlık çalışanları işe gitmeye devam etti'Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasında, test sonucu pozitif çıkan ama semptom göstermeyen bazı sağlık çalışanlarının personel eksikliği ve prim kaygısı nedeniyle çalışmaya devam ettiği iddia edildi.
25.02.2021Dünya
Kuruluş Osman Selcan Hatun ayrıldı mı, öldü mü? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında?
Kuruluş Osman Selcan Hatun ayrıldı mı, öldü mü? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında?Kuruluş Osman Selcan Hatun öldü mü sorusu, Çarşamba akşamı ekrana gelen yeni bölümle birlikte aratılıyor. Osman Bey tarafından görevlendirilen Selcan Hatun karakterine güzel oyuncu Didem Balçın hayat veriyor. Seyirci, Selcan Hatun'un vedası sonrası, 'Kuruluş Osman dizisinden Didem Balçın ayrıldı mı, neden ayrılıyor?' gibi sorulara yanıt arıyor. İşte, açıklaması...
24.02.2021Cadde
Son dakika: CV nasıl gitti? Özgür Demirtaş böyle açıkladı
Son dakika: CV nasıl gitti? Özgür Demirtaş böyle açıkladıSon dakika haberine göre sosyal medyada dün yapılan bir paylaşımda Özgür Demirtaş’ın 2012 yılında Gaye Somuncu’ya CV gönderdiği, Somuncu’nun da Demirtaş’ın biyografi ve CV’sini Berat Albayrak’a ilettiği iddia edildi.
24.02.2021Ekonomi
İkinci YEDAM yolda
İkinci YEDAM yoldaYeşilay’ın bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık, rehabilitasyon desteği verdiği Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) İzmir’deki faaliyetlerinin 1’inci yılını geride bıraktı.
23.02.2021Ege
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyor
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyorDağlık Karabağ savaşında tarihi hezimet yaşayan Erivan yönetimi, Türkiye sınırına 25 km mesafedeki Rus askeri üssünün büyütülmesi için Moskova'ya mesaj verdi. Ermenistan ayrıca savaştan mağlubiyetle ayrılan ordunun yeniden yapılandırılmasında Rusya'nın doğrudan rol oynadığını da açıkladı.
23.02.2021Dünya
Tüm elektronik cihazlar koruma altında
Tüm elektronik cihazlar koruma altındaTeknoloji çağındayız ve elektronik cihazlar insan hayatının vazgeçilmez bir parçası oldu. Tur Assist’in hizmete aldığı Elektronik Cihaz Güvencesi kırılma veya bozulmalara karşı bu cihazları güvence altına alıyor. Düşürerek kırılan cep telefonları, kaza sonucu ekranı parçalanan televizyonlar, yüksek voltaj yüzünden arızalanan buzdolapları kısaca bütün elektronik ve elektrikli eşyalar sigorta yaptırılarak koruma altına alınabiliyor.
22.02.2021Sigorta
Evlilik Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar? İlişki Ve Evlilik Danışmanına Neden Gidilir?
Evlilik Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar? İlişki Ve Evlilik Danışmanına Neden Gidilir?Her evlilikte ve ilişkide sorunlar yaşanabilir. Önemli olan bu sorunların nasıl aşılacağını bilmektir. Sorunların üstesinden gelinemediğinde ise ilişkiler çıkmaza girebilir. Evde huzur ortamı kalmadığında, eşler birbirini anlamadığında evlilik sorun haline gelir. İlişkilerde iletişim ve iletişim şekli önemlidir. Önyargılar, saygısız davranışlar evliliğe zarar verecektir. Bir noktada profesyonel desteğe ihtiyaç duyulabilir. İşte, tüm detaylar.
22.02.2021Sağlık
Psikoterapi Nedir, Nasıl Yapılır? Psikoterapi Teknikleri Ve Yöntemleri Nelerdir?
Psikoterapi Nedir, Nasıl Yapılır? Psikoterapi Teknikleri Ve Yöntemleri Nelerdir?Hayatta herkesin zor dönemleri olmuştur ve bu dönemlerin üstesinden kişi bazen kendi başımıza gelemeyebilir. Akrabalar veya arkadaşlar ile konuşmaya çalışmak ise genellikle öğüt almak ile sonuçlanır. Oysa kişi kendini psikolojik olarak iyi hissetmediğinde, tarafsız olarak onu değerlendirecek kişilere ihtiyaç duyar. Bu aşamada psikolog veya psikiyatrist tarafından yapılacak terapiler etkili olacaktır. İşte, tüm detaylar.
21.02.2021Sağlık
Pandemi mağduru KOBİ’lere ‘Japon’ destekli danışmanlık
Pandemi mağduru KOBİ’lere ‘Japon’ destekli danışmanlıkKoronavirüsten etkilenen KOBİ’ler, Japon hükümeti tarafından finanse edilen eğitim programıyla pandeminin etkilerine karşı koymaya çalışacak. Proje kapsamında gıda, tekstil ve makine gibi sektörlerde, sektörde gerçekleşmesi muhtemel değişimler, krize karşı dayanıklı hale gelme ve sürdürülebilir iş modeli yaratma dersleri verilecek.
21.02.2021Ekonomi
Model fabrikalarla 2 bin yeni istihdam
Model fabrikalarla 2 bin yeni istihdamBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) Avrupa Birliği (AB) desteği ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde yürüttüğü Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi (TDP) kapsamında İzmir, Gaziantep ve Mersin’de Yenilik Merkezleri ve Model Fabrikalar faaliyete geçti.
20.02.2021Ekonomi
Ankara’dan F-35 için hukuki adım
Ankara’dan F-35 için hukuki adımTürkiye, F-35 projesinde kalmak ve haklarını korumak için ABD’de lobi şirketi tuttu. Ankara’nın uğradığı haksızlık anlatılıp, Türkiye’nin tezleri savunulacak
20.02.2021Gündem
Ankara Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklaması
Ankara Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklamasıAnkara Üniversitesi, "Yeni Koronavirüs Salgınında Eğitim-Öğretim Süreçleri" senato kararını duyurdu.
19.02.2021Eğitim
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştu
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijitalleşme, yeşil büyüme, temiz üretim, atık yönetimi, geri dönüşüm, endüstriyel simbiyoz ve kaynak verimliliği konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "2013'ten bu yana, düzenlediğimiz 1676 teşvik belgesiyle geri kazanım konusundaki 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik." dedi.
19.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeekonomibakıcıegeeğitim

Danışmanlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.