Danışmanlık

Danışmanlık

Son dakika danışmanlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan danışmanlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan danışmanlık haber sayfamızda...

Danışmanlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.412 danismanlik haberi bulunmuştur.
İSO'dan sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için önemli adım
İSO'dan sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için önemli adımİstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için AB Çin KOBİ Merkezi (EU China SME Centre) ile iş birliği protokolü imzaladı.
5.05.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecekAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
5.05.2021Ekonomi
Ramazan’da gıda satışı % 20 arttı
Ramazan’da gıda satışı % 20 arttıPazar araştırma şirketi NielsenIQ, hızlı tüketim ürünlerindeki büyümenin Ramazan ayında süreceğini öngördü.
5.05.2021Ekonomi
Yurtdışı pazarlara yatırım
Yurtdışı pazarlara yatırımFinansal Kurumlar Birliği Finansal Kiralama Sektör Temsil Kurulu Başkanı ve Halk Finansal Kiralama Genel Müdürü Coşkun Çabuk, “Yurtdışı pazarlarda talep edilen standartlara uygun nitelikteki üretimi rekabetçi fiyat politikası ile sürdürebilmenin başlıca yolu, teknolojinin yakın takibi ve gerekli tevsii yani yenileme yatırımlarının zamanında yapılması ile mümkün olur. Ülkemize döviz akışını sağlayan yurtdışı pazarlara mal üreten şirketler sürekli olarak yatırım yapmak zorundadırlar. Bu nedenle ihracatçılar ile finansal kiralama sektörü sürekli işbirliği yapmak durumunda olan doğal iş ortakları olarak değerlendirilebilir” dedi.
5.05.2021Ekonomi
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyor
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, "Artık ölçek büyüdü, 2020 yılında Türkiye'de 179 işlemde 137 milyon dolar teknoloji girişimlerine yatırıldı. Bu yılın ilk çeyreğinde ölçekli birkaç işlem olması sebebiyle, sadece üç ayda bu seviye 509 milyon dolara çıkmış oldu. Türkiye'deki bu sektörün hacminin büyümesiyle, bizim birazcık daha buna ivme kazandırmak için daha çok girişimi de burada bulundurmamız gerekiyor." dedi.
4.05.2021Ekonomi
Piyasalardaki halka arzlarda yüksek performans
Piyasalardaki halka arzlarda yüksek performansUluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY'nin (Ernst&Young), Global Halka Arz Trendleri 2021 Raporu'na göre, küresel piyasalardaki halka arzlarda ilk çeyrekte 20 yılın en yüksek performansı görüldü. Dünya genelinde 430 halka arz işleminden 105,6 milyar dolar gelir sağlandı.
4.05.2021Uzmanpara
Türkiye'den konut alırken Ruslar emlakçıya güveniyor, Ürdünlü referansa bakıyor
Türkiye'den konut alırken Ruslar emlakçıya güveniyor, Ürdünlü referansa bakıyorTürkiye'den konut alımında emlakçılara en çok Ruslar güvenirken, Ürdünlüler, bu ülkede iş veya yatırım yapan referans kişileri baz alıyor.
4.05.2021Ekonomi
Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesi
Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesiSiemens Türkiye, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik enerji verimliliği projeleri geliştirmeye devam ediyor. Türkiye deri sektörünün önde gelen üreticilerinden Sepiciler Deri ve Siemens Türkiye arasında Enerji Performans Sözleşmesi imzalanırken, hayata geçirilecek Enerji Verimliliği Projesi ile Sepiciler’in elektrikten yüzde 17,2, doğalgazdan ise yüzde 27,3 oranında tasarruf etmesi öngörülüyor.
4.05.2021 Vitrin
Son dakika... Bakan Akar'dan net Libya mesajı! 'Her türlü riski aldık'
Son dakika... Bakan Akar'dan net Libya mesajı! 'Her türlü riski aldık'Gelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile resmî ziyarette bulunduğu Libya'da görevli Mehmetçik ile bir araya geldi. Bakan Akar, '2020'ye kadar Libya'da kimseler yoktu. Biz iyi gün değil, kara gün dostuyuz. Bu manada ortak tarihimize ve değerlerimize sadık kalarak her türlü riski aldık, almaya da devam ediyoruz. Önemli olan birliğimiz ve beraberliğimiz, Libya'nın sulh ve sükûna kavuşmasıdır, ateşkesin devamlılığıdır.' dedi.
4.05.2021Gündem
‘Kadınlar, teşviki değerlendirmeli’
‘Kadınlar, teşviki değerlendirmeli’İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin (İKKB) Konak Belediyesi’yle yaşama geçirdiği Girişimcilik Eğitimleri sürüyor...
3.05.2021Ege
İstanbul’da kira fiyatları yılda %11’e yakın arttı
İstanbul’da kira fiyatları yılda %11’e yakın arttıİstanbul’da bir yılda kira artış oranı %10.81 olarak açıklandı. Ortalama kira bedelinin 1.667 TL olduğu İstanbul’da metrekare başına kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu.
Arıcıya ücretsiz danışmanlık
Arıcıya ücretsiz danışmanlıkBornova Belediyesi tarafından düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan 112 katılımcıya sertifikaları dağıtıldı. Kayadibi Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenin ardından dağıtılan temel arıcılık malzemeleriyle üretime başlayacak olan arıcılara profesyonel danışmanlık hizmeti de ücretsiz olarak sağlanacak.
2.05.2021Ege
Bir dönemin sonu
Bir dönemin sonuABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci dün resmen başladı. Ancak ülkenin geleceğiyle ilgili belirsizlik sürerken; ABD’nin ise özellikle Çin ile yaşadığı yüksek gerilim, küresel barış hayallerinin önünde duruyor
2.05.2021Dünya
Hizmetler durmuyor
Hizmetler durmuyorKuşadası Belediyesi, tam kapanma dönemini fırsata çevirdi. Altı personele drone pilotluğu eğitimi verildi. Temizlik İşleri ekipleri de temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yürüttü
1.05.2021Ege
Semt pazarı tahsis edilecek
Semt pazarı tahsis edilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'ndan semt pazarı tahsis edilecek.
1.05.2021Ekonomi
Kadın girişimciler el ele büyüyecek
Kadın girişimciler el ele büyüyecekÇeşitli ülkelerden kadın girişimcilerin katıldığı sanal fuara ilgi yoğun oldu. Fuara katılan kadın girişimciler, daha büyümek için birbirleriyle işbirliği arayışına girdi
1.05.2021Gündem
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi oldu
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi olduAfyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İngiltere’de bulunan bina araştırma ve derecelendirme kuruluşu BREEAM’in dünya genelinde yeşil binalar arasında yaptığı oylamada ATSO binasının dünya birincisi olduğunu açıkladı.
30.04.2021Ekonomi
ABD aşı istiyor Kanada ise diploma
ABD aşı istiyor Kanada ise diplomaPandemi nedeniyle öğrenci kabullerinde pek çok değişikliğe giden ABD üniversiteleri, başvurularda SAT ve ACT gibi önemli sınavları zorunlu tutmazken, öğrencilerde aşı şartı arıyor. Kanada’daki üniversiteler ise geçen yıllara göre daha zor kabul verirken, liselerde yüz yüze sınavlar tamamlanamadığı için Türkiye’den öğrencilerin sonbahar dönemine vize almaları riske girdi.
30.04.2021Eğitim
'Düşünen değil yapan kazanır'
'Düşünen değil yapan kazanır'BM Kadın Birimi’nin Milliyet işbirliğiyle düzenlediği fuarda konuşmacı olarak yer alan Milliyet Dijital Medya Genel Müdür Yardımcısı Seval Üçler, girişimci kadınlarla deneyimlerini paylaştı, dijital dünyanın ve yatırımcıların beklentilerini anlattı...
3.05.2021Gündem
Son dakika - "Avrupa Süper Ligi" girişimi, İngiltere Premier Lig'de istifalara yol  açtı
Son dakika - "Avrupa Süper Ligi" girişimi, İngiltere Premier Lig'de istifalara yol açtı"Avrupa Süper Ligi" adlı girişime destek veren İngiliz kulüplerinin temsilcileri, İngiltere Premier Lig organizasyonundaki görevlerinden istifa etti.
29.04.2021Futbol
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), martta aylık bazda yüzde 3,96, yıllık bazda yüzde 23,7 yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildi
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildiYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının ilk iki gününde 6 şirkete toplam 130 megavat kapasite tahsis edildi.
28.04.2021Ekonomi
Sanal gerçeklik okullara da girdi
Sanal gerçeklik okullara da girdiOnline eğitimde artık tabletler, görüntülü dersler de yetmiyor. 3 boyutlu öğrenme ortamları sunan sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin kullanımı yaygınlaşırken eğitim, mekândan, zamandan, sınırlardan bağımsız ve kişiye özel bir deneyim haline geliyor.
28.04.2021Eğitim
28 Nisan 2021 Çarşamba burç yorumu – Günlük burç yorumları
28 Nisan 2021 Çarşamba burç yorumu – Günlük burç yorumlarıDolunayın enerjisi devam ediyor! 28 Nisan 2021 Çarşamba burç yorumuna göre bugün neler yapılabilir, nelerden kaçınmalı?
27.04.2021Astroloji
Eşit Ağırlık Dersleri Nelerdir? Eşit Ağırlık Bölümünde Olan Derslerin Listesi
Eşit Ağırlık Dersleri Nelerdir? Eşit Ağırlık Bölümünde Olan Derslerin ListesiEğitim tüm insanlar için çok önemli bir niteliktir. Herhangi bir alanda eğitim almış olmak kişinin geleceğini şekillendirebilir veya eğitimini aldığı alanda yükselebilme şansına sahip olabilir. Özellikle çağımızda eğitimin önemi yadsınamaz bir gerçekliktir. Ülkemiz için de bu durum aynıdır. İyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazanabilmek için gençler var gücüyle mücadele etmektedir. Lise döneminde yapılan alan seçimi üniversitede hangi bölümlere gidebileceğimizin önünü açmaktadır. Bu bağlamda seçilmiş olan eşit ağırlık alanı hakkında oldukça merak edilen konular arasındandır. Peki eşit ağırlık dersleri nelerdir? Eşit ağırlık bölümünde olan derslerin listesi hangileridir? İşte, tüm detaylar.
26.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

istanbulegeizmirÇinİSO

Danışmanlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.