Daralma

Daralma

Son dakika daralma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan daralma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan daralma haber sayfamızda...

Daralma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.616 daralma haberi bulunmuştur.
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Türkiye dünyanın üretim üssüne dönüşecek
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Türkiye dünyanın üretim üssüne dönüşecekAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Biz 70 yıllık sorunları çözmüşüz, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. O halde şuna bir inanalım. Bu ülkenin 70 yıllık sorunlarını çözenler, herhalde 7 yıllık sorunlarını da çözerler. Kaldı ki, biz 2013’ten sonra büyük sorunlar da çözmüşüz” dedi
3.12.2021Siyaset
Fed Bej Kitap raporu yayımlandı
Fed Bej Kitap raporu yayımlandıABD Merkez Bankası (Fed) güçlü talebe rağmen tedarik zincirlerindeki aksaklıklar ve iş gücü arzında yetersizliğin ABD'de büyümeyi kısıtladığını bildirdi.
2.12.2021Uzmanpara
Almanya’dan 400 bin göçmen uyarısı! Dikkat çeken şartlar…
Almanya’dan 400 bin göçmen uyarısı! Dikkat çeken şartlar…Almanya'da yapılan hesaplamalara göre, ülkenin mevcut ekonomik faaliyetlerini devam ettirebilmesi için 400 bin göçmen almaya ihtiyacı var. Ancak uzmanlar, gerekli şartlar göz önünde bulundurulduğunda mevcut sayıya ulaşmanın zor olduğunu söylüyor. Peki bunun sebebi ne? Almanya göçmen alımında hangi şartları arıyor?
28.11.2021Dünya
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin, kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Aynı oyunları darbe girişiminde gördük, milletimizle direndik ve başardık. Ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız” dedi. Erdoğan ayrıca “Kamu işçileri ve memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Kapsamını ve miktarını oldukça yükselttiğimiz sosyal yardımlarımızın yelpazesini hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı dışarıda bırakmayacak şekilde genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.
23.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
AK Parti'li Çelebi: 'Türkiye, 1974'teki ihracatını bugün bir günde yapıyor'
AK Parti'li Çelebi: 'Türkiye, 1974'teki ihracatını bugün bir günde yapıyor'TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Türkiye'nin 1974'te bir yılda yaptığı ihracatı salgının etkilerine rağmen bugün bir günde yapabildiğini söyledi.
21.11.2021Ekonomi
Kiralama bu yıl dalgalı
Kiralama bu yıl dalgalıTüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, kısıtlamaların ardından kısa dönem araç kiralamada yaz ve bayram döneminde hareketlilikler yaşandığını, bu sayede 2020’ye göre büyümenin söz konusu olduğunu kaydetti.
19.11.2021Otomobil
Vatandaşlık bedeline kotalı artış çözümü
Vatandaşlık bedeline kotalı artış çözümüTürkiye’den 250 bin dolarlık gayrimenkul alana vatandaşlık verme uygulaması için ‘kademeli’ artış önerisi yapıldı.
17.11.2021Ekonomi
Prematüre bebek bakımında ihmale gelmez 10 kural
Prematüre bebek bakımında ihmale gelmez 10 kuralVaktinden çok önce dünyaya gelen prematüre bebekler; özellikle akciğer gelişimleri tamamlanmamış olduğundan dolayı solunumdan enfeksiyona, beyin kanamasından kalp yetmezliğine ve ciddi bağırsak hastalıklarına dek pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Mehmet Malçok, özellikle de Covid-19 pandemisinin tehdidi altında dünyaya gelen prematüre bebeklerin bakımında ihmale gelmez 10 kural hakkında bilgi verdi.
16.11.2021Genel Sağlık
Japonya ekonomisi daraldı
Japonya ekonomisi daraldıJaponya ekonomisi, önceki çeyreğe kıyasla Temmuz-Eylül 2021 periyodunda yıllık bazda yüzde 3 daraldı.
16.11.2021Uzmanpara
Ekrana döndü
Ekrana döndüKoronavirüsü atlatan Hakan Ural, Kanal D’de ekrana gelen ‘Neler Oluyor Hayatta’ programına döndü.
16.11.2021Cadde
‘Egeli turizmci, kalifiye çalışan bulamıyor’
‘Egeli turizmci, kalifiye çalışan bulamıyor’Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak’ı ziyaret etti.
15.11.2021Ege
New York Fed imalat endeksi beklentileri aştı
New York Fed imalat endeksi beklentileri aştıABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, kasımda 30,9 değerine çıkarak beklentilerin üzerinde artış gösterdi.
15.11.2021Uzmanpara
‘Kiralık ev bulunamıyor’
‘Kiralık ev bulunamıyor’Konut satışlarının yeniden hareketlenmeye başladığını belirten FCTU Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, insanların yatırım için değil oturum amacıyla konut almayı tercih ettiğini, bu nedenle kiralık konut arzında daralma yaşandığını söyledi.
15.11.2021Ege
Geleceğin 'besin kaynağı' böcekler olacak! İlk kez onay verildi
Geleceğin 'besin kaynağı' böcekler olacak! İlk kez onay verildi1950'de 45 milyon ton et tüketilirken, günümüzde bu rakam yaklaşık 5 kat artarak 300 milyon tona yükseldi. Hayvansal gıda kaynaklarının tüketiminin azaltılmasının çevre üzerinde pozitif bir etki yaratacağını söyleyen Doç. Dr. Nihal Büyükuslu, "Menülerimize böcek eklemek, gıda sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olabilir" diyor.
7.11.2021Gündem
‘Büyümede çift haneyi yakalarız’
‘Büyümede çift haneyi yakalarız’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yıl sonu itibarıyla çift haneli büyümeye ulaşacağımızı düşünüyoruz. Salgın nedeniyle küresel ölçekte bozulan ekonomik dengelerin yol açtığı maliyetleri içeriye en az yansıtmak için gereken tedbirleri alıyoruz” dedi
5.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı"Türkiye 2023 Zirvesi"ne mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası kuruluşlar yüzde 9 tahmininde bulunsa da biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi. Erdoğan, "Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı"Türkiye 2023 Zirvesi"ne mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası kuruluşlar yüzde 9 tahmininde bulunsa da biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi. Erdoğan, "Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Siyaset
Kalp krizinden korunmak için 3 temel bilgi
Kalp krizinden korunmak için 3 temel bilgiHer yıl pek çok kişi kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiriyor. Rakamlar, son yıllarda kalp krizi vakalarının oldukça arttığını gösteriyor. Kalp damarlarındaki tıkanma ve daralma kalp krizini etkileyen en önemli faktörler arasında bulunurken eskiden yaşlı hastalığı olarak bilinen kalp krizinin son yıllarda gençleri de tehdit ettiğini belirtmek gerekiyor. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Şener, kalp krizinden korunmanın yollarını paylaştı.
ABD'de ISM imalat endeksi düşüş gösterdi
ABD'de ISM imalat endeksi düşüş gösterdiABD'de Tedarik Yönetim Enstitüsü (ISM) imalat endeksi, ekimde bir önceki aya göre 0,3 puan azalışla 60,8'e gerileyerek imalat büyümesindeki yavaşlamaya işaret etti.
1.11.2021Uzmanpara
Hipoperfüzyon Nedir, Neden Olur? Hipoperfüzyon Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hipoperfüzyon Nedir, Neden Olur? Hipoperfüzyon Tedavisi Nasıl Yapılır?Günümüzde farklı belirtiler ile ortaya çıkan pek çok sağlık problemi bulunmaktadır. Hipoperfüzyon ise bunlardan bir tanesidir. Hipoperfüzyonun ne olduğu ve nedenle ile birlikte tedavisinin nasıl yapılacağı pek çok hasta tarafından merak edilen bir konudur. Peki hipoperfüzyon nedir, neden olur? Hipoperfüzyon tedavisi nasıl yapılır? Sizlere hipoperfüzyon hastalığı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
29.10.2021Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı artık ufukta iyice belirmişken, hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun Türkiye'yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.
28.10.2021Siyaset
Kredi için banka banka gezme devri bitti
Kredi için banka banka gezme devri bittiTürkiye’de kredi çekmek isteyenlerin yaptığı en büyük hatanın bir uzmandan destek almamak olduğunu söyleyen Hiperaktif Kredi Danışmanlık CEO’su Alper Özata, “Onaylanmayan kredilerin sebebi bilinçsiz başvurular.” dedi.
28.10.2021Advertorial
Bakan Kasapoğlu: Hedefimiz Türk futbolunu zirveye taşımak
Bakan Kasapoğlu: Hedefimiz Türk futbolunu zirveye taşımakGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'na konuk oldu. Kasapoğlu, "Hedefimiz, Türk futbolunu bütün parametrelerde zirveye taşımaktır. Hepimiz, bütün paydaşlarla birlikte bir ekosistemin parçasıyız." dedi.
27.10.2021Futbol
Bakan Kasapoğlu: Hedefimiz Türk futbolunu zirveye taşımak
Bakan Kasapoğlu: Hedefimiz Türk futbolunu zirveye taşımakGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'na konuk oldu. Kasapoğlu, "Hedefimiz, Türk futbolunu bütün parametrelerde zirveye taşımaktır. Hepimiz, bütün paydaşlarla birlikte bir ekosistemin parçasıyız. Paydaşlarımızla, federasyonumuzla, spor kulüplerimizle, spor medyamızla, sponsor markalarla ve en büyük gücümüz olan taraftar organizasyonlarımızla birlikte, her daim el ele vererek, ortak ve akıllıca hareket ederek hayallerimizi bir bir gerçeğe dönüştüreceğiz" dedi.
27.10.2021Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Daralma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.