Daralma

Daralma

Son dakika daralma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan daralma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan daralma haber sayfamızda...

Daralma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.951 daralma haberi bulunmuştur.
İngiltere ekonomisi şubatta yavaş büyüdü
İngiltere ekonomisi şubatta yavaş büyüdü İngiltere ekonomisi şubat ayında yavaş büyümeye devam etti. Bu rakamlar muhtemelen İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz oranlarını düşürerek faaliyeti canlandırma çağrılarını artıracak.
12.04.2024 Uzmanpara
İkinci el araç alacaklar dikkat! Bayramdan sonra fiyatlar artacak mı? İşte cevabı...
İkinci el araç alacaklar dikkat! Bayramdan sonra fiyatlar artacak mı? İşte cevabı... Araç piyasası bahar aylarına girilmesiyle birlikte hareketlendi. Araç satış rakamlarında ise bir artış söz konusuydu. Peki bayram sonrası araç fiyatları artar mı? Vatandaş konut yatırımını mı yoksa araç yatırımını mı seçiyor? İşte detaylar...
10.04.2024 Ekonomi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri değişti Euro Bölgesi tüketicileri şubat ayında yakın vadeli enflasyon beklentilerini düşürdü, ancak uzun vadeli tahminler değişmedi.
2.04.2024 Uzmanpara
Kredi kartına taksitle otomobil ve ev! Faiz artınca vatandaş alternatiflere yöneldi
Kredi kartına taksitle otomobil ve ev! Faiz artınca vatandaş alternatiflere yöneldi  Son dönemde kredi faizlerinin yükselmesi ile birlikte araç ve konut alımında kredi kullanımı bir hayli zorlaşmıştı. Bankalar da kredi verirken limitleri düşük tutarken vatandaş çareyi alternatiflerde aramaya başladı. Konut ve taşıt alımı yaparken kredi kartı kullanımı arttı. İşte detaylar... 
30.03.2024 Ekonomi
BIST'ten altın ithalatı kotasıyla ilgili karar
BIST'ten altın ithalatı kotasıyla ilgili karar Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Direktörlüğü, işlenmemiş altın ithalat kota dağılımında değişiklik yaptı.
29.03.2024 Uzmanpara
‘Perakendede maliyet katlandı’
‘Perakendede maliyet katlandı’ Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) üyeleri arasında yaptığı Şubat ayı anketinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı.
28.03.2024 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'altın' alımı için kritik karar!
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'altın' alımı için kritik karar! Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'a yetkilendirilmiş kuyum işletmelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen işlenmemiş altın ithalatı kotası tahsis etti.
27.03.2024 Ekonomi
İngiltere'de çiftçilerin protestosu: Hükümet, Brexit sonrası haklarımızı koruyamadı
İngiltere'de çiftçilerin protestosu: Hükümet, Brexit sonrası haklarımızı koruyamadı İngiliz çiftçiler, İngiltere ile Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler arasındaki Brexit sonrası ticaret anlaşmalarının kendilerinin artık rekabet edemeyecekleri ucuz ithalata kapı açtığı görüşünde.
26.03.2024 Dünya
BDDK'dan kredi düzenlemesi! Piyasaya nasıl yansır? İşte detaylar...
BDDK'dan kredi düzenlemesi! Piyasaya nasıl yansır? İşte detaylar... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), araç kredilerine ilişkin sınırları güncelledi. Peki bu durum piyasa nasıl yansır? İşte detaylar...
23.03.2024 Ekonomi
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandı
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandı Almanya'nın ekonomik daralması mart ayında hafifledi ve ülkenin hizmet sektöründeki ticari faaliyetler istikrar kazanmaya yaklaştı.
21.03.2024 Uzmanpara
'Bilanço küçültme yakında başlayacak'
'Bilanço küçültme yakında başlayacak' ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, FOMC toplantısında finansal koşulları sıkılaştırmak için kullandıkları daha az bilinen bir politika aracı olan Fed'in bilançosunun küçülmesinin nasıl yavaşlatılacağına dair bir stratejiyi tartıştıklarını söyledi.
21.03.2024 Uzmanpara
Çin'de emlak yatırımlarında daralma yavaşladı
Çin'de emlak yatırımlarında daralma yavaşladı Çin'in kırılgan konut piyasasında daralma hükümetin sektörde uzun süredir devam eden gerilemeyi durdurma çabalarının da desteğiyle yavaşladı.
18.03.2024 Uzmanpara
Kredi ile araç alacaklar dikkat! Aylık 30 bin lira ödemesi var
Kredi ile araç alacaklar dikkat! Aylık 30 bin lira ödemesi var Bankalarda kredi faiz oranları her geçen gün daha da yükseliyor. Özellikle taşıt kredilerinde limitlerin düşük olması ve faiz oranlarının yükselmesi borçlanarak araç alımını zorlaştırıyor. Peki taşıt kredilerinde faiz oranları daha da yükselir mi, borçlanarak araç almak isteyenler için son fırsat mı? Konuyla ilgili uzman isim milliyet.com.tr’ye çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...
12.03.2024 Ekonomi
Japonya, 2023'ün son çeyreğinde büyüdü
Japonya, 2023'ün son çeyreğinde büyüdü Japon ekonomisi 2023'ün son çeyreğinde yıllık bazda %0,4 büyüdü.
11.03.2024 Uzmanpara
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan anjiyo oldu
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan anjiyo oldu Göğüs ağrısı nedeniyle gittiği hastanede kalp damarlarında daralma tespit edilen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, anjiyo oldu.
8.03.2024 Gündem
Yatırımı olanlar dikkat! Gram altındaki yükselişin nedeni belli oldu
Yatırımı olanlar dikkat! Gram altındaki yükselişin nedeni belli oldu Altın ve dolar fiyatlarında yaşanan değişiklik vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki altındaki yükselişin nedeni ne? İşte detaylar...
8.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek CNN Türk'te açıkladı: Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek
Bakan Şimşek CNN Türk'te açıkladı: Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ekonomideki yol haritasını CNN Türk ekranlarında Gece Görüşü’nde anlattı. Bakan Şimşek Türkiye'nin kaynak erişimiyle ilgili bir sorununun olmadığını vurgulayarak "Ekonomi programı çok güçlü sonuç verecek" ifadelerini kullandı.
7.03.2024 Ekonomi
'Fed faiz indirimini erteleyebilir'
'Fed faiz indirimini erteleyebilir' Güçlü ABD ekonomisi, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimi konusunda bekleyeceği yönündeki bahisleri artırıyor.
6.03.2024 Uzmanpara
Avustralya'da büyüme hız kaybediyor
Avustralya'da büyüme hız kaybediyor Avustralya ekonomisinde büyüme 2023 yılının son çeyreğinde yavaşlamaya devam etti ve özellikle Avustralya Merkez Bankası'nın (RBA) daha fazla faiz artırımının mümkün olabileceği yönündeki son yorumlarını yerine getirmesi halinde, sert inişin yaklaştığı endişelerini artırdı.
6.03.2024 Uzmanpara
Çin'de imalat sektörü aktivitesi geriledi
Çin'de imalat sektörü aktivitesi geriledi Çin'de Ulusal İstatistik Bürosu'nun anketine göre Çin'in imalat sektörü faaliyeti şubat ayında üst üste beşinci ay daraldı ve fabrika sahiplerinin sipariş almakta zorlandıkları görüldü.
1.03.2024 Uzmanpara
DEİK Başkanı Nail Olpak: Küresel zorluklara rağmen Türkiye’nin büyüme oranı önemli
DEİK Başkanı Nail Olpak: Küresel zorluklara rağmen Türkiye’nin büyüme oranı önemli Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 yılı büyüme rakamlarına ilişkin yazılı bir değerlendirme yaptı.
29.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Türk Lirası daha cazip hale getirecek bir politika izliyoruz”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Türk Lirası daha cazip hale getirecek bir politika izliyoruz” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'daki temasları kapsamında Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı toplumların temsilcileriyle bir araya geldi.
28.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Satın alma gücüne göre dünyada 11'inci büyük ekonomiyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Satın alma gücüne göre dünyada 11'inci büyük ekonomiyiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu.
27.02.2024 Gündem
Almanya'da imalat sektörü daraldı
Almanya'da imalat sektörü daraldı Almanya'nın imalat sektöründeki daralma şubat ayında beklenmedik bir şekilde derinleşirken, hizmet sektörü faaliyeti iyileşti.
22.02.2024 Uzmanpara
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu'
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu' İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika yapıcısı Megan Greene güçlü PMI verilerinin İngiltere'nin 2024 yılı görünümü için olumlu olduğunu söyledi.
22.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Daralma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.